Jump to content

Juventus FC


Alek The Great

Recommended Posts

Lagana pobeda protiv meksikanaca. Alegri je promenio celu ekipu na poluvremenu. Vlahovic nije ulazio iako je bio na klupi. Sledeca protiv Barse u utorak/sredu noc.

U medjuvremenu dogovoren dolazak Cambiaso-a, ali mozda ga posaljemo na pozajmicu. I dalje se traze resenja za centralnog beka, pored dolaska Bremer-a. Nadam se da cemo konacno odustati i od Morate, ako ce se vec igrati sa 2 napadaca. Sumnjam da bi se pominjao Firmino cisto da bude zamena Vlahovicu. Pominje se da ima interesanata za Rabiot-a od strane nekih mid-table premijerligasa, ali da nije obostrano. Mi bi ipak neku rokadu sa PSG-om u kojoj bi kod nas dosao Parades. Arthur-u se takodje trazi klub. Ramsey-eva situacija stoji u mestu. Samo odlaskom ovih 3 igraca bi rasteretili budzet za skoro 20m.

Link to comment
Share on other sites

2:2 protiv Barse. Delovalo je kao da su obe ekipe bile neozbiljne u fazi odbrane, da bi ispostovali publiku. Dosta dece igralo u drugom poluvremenu, na obe strane. Sledece protiv Reala u nedelju ujutro. Opet Vlahovic nije ulazio, sto je vec zabrinjavajuce. Pogba povredio koleno, pominje se dvomesecna pauza. Vrlo verovatno propusta duel protiv Rome u 3.kolu.

Konacno se oslobodismo Ramsey-a, ali nas je kostalo 3 milke. Pominje se da hocemo i Muriel-a kao zamenu za Ducija. Nedavno se pominjao i Belotti kome je istekao ugovor u Torinu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo je kriminal na sta lici ekipa 7 dana pre pocetka kalca. Lagani poraz "kod kuce" od Atletiko Madrida 0-4. Mucio sam se sa strimom s obzirom da je Arena izdala sa prenosom, pa nisam bas pohvatao sve izmene. Poceli smo nesto sa 4-3-2-1, sa dva klinca. Vlahovic totalno odsecen, cuvali ga Savic i Witsel. Izmene apsolutno nisu bile na nivou Juve-a. Kako misle da De Sciglio, Rabiot, Miretti, Rugani... mogu nesto da promene?!

Morata hetrik!!! 

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama.

Jeste da je otisao u meni omrazeni Juve,ali sam Kostic je zasluzio da naplati odlicna izdanja iz proteklih par sezona. I finansijski i sportski. Ajntraht je prerastao,na njemu je da pokaze da Juventus nije preveliki zalogaj za njega. Nadam se da ce igrati kao krilo..smatram da na toj poziciji moze najvise da da.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne smeta meni toliko Rabiot, ali je bio zanimljiv klip. Smetalo bi da ostane da greje klupu za 7m godisnje.

Sto se tice Kostica samo da ne prodje kao Krasic. Ide mu u prilog to sto je igrao u jacoj ligi. A nije bas da se nesto opario mnogo. U Nemackoj je imao 2,5m, ovde bi trebalo da ima 3,5m. West Ham mu navodno nudio 7m godisnje. Ti englezi preplacuju, zato i ocekujem da Rabiot ode u ManUtd.

Depay je navodno vrlo blizu.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako, rezultatski. Igracki je sve podsecalo na proslu sezonu, bar do prvog gola, posle je bilo bolje. Nasa sredina terena je sigurno jedna od najnekreativnijih u celoj ligi, jedini Lokateli tu ume nesto da odigra. Zakaria i Mckennie bukvalno posvadjani sa loptom, posebno ovaj drugi, nisam verovao kakve pasove je davao u nekim trenucima. Lepo je sto su usli oni klinci, Mireti i Rovella stvarno vaze za velike talente i nema razloga da ne igraju vise, posebno kad se pogleda ko im je konkurencija. U njima dvojici ima vise fudbala nego u svim nasim veznjacima izuzev Lokatelija i naravno Pogbe. Onaj mali Rovella juce usao i okrenuo stranu kao Pirlo, onako rutinski. Mislim da Mckennie, Zakaria, Rabiot i Arthur to nisu uradili jednom od kad su dosli. Nadam se da ga nece poslati u Monzu na pozajmicu.

Paredes ce izgleda doci, ali pominje se 7 miliona po sezoni. Za mene je to previse para za nekoga ko nije previse kreativan igrac i nece nam doneti nesto previse, da kazes da ce nas podici na visi nivo. Plasim se da se vrtimo u krug, ako i njemu posle Rabiota, Ramseya damo veliku platu i posle ne mozes da ga se otarasis.

Link to comment
Share on other sites

Poceo je da trckara pocetkom juna, pre mesec dana je poceo da radi sa loptom i plan je bio da se vrati do pocetka grupne faze LS. Ali sumnjam da ce zuriti s obzirom da  Italija ne igra na SP, a i ne treba. Treba ocekivati da mozda udje protiv Salernitane ili Monce na 15-20min, to je za 20-ak dana. Ali tesko da ce ozbiljno konkurisati za prvi tim do kraja ovog prvog dela tj. do prekida zbog SP. Ozbiljna je to povreda bila.

Link to comment
Share on other sites

Jel je u Juventusu problem ovaj vezni red ili to što Alegri ne zna možda šta će sa veznim redom? Meni je malo neshvatljivo da je baš toliko očajan ovaj vezni red koji Juventus ima? Šta znam ne bi me čudilo da recimo Rabio proigra gde god ode eventualno, a da dođe neko ime na njegovo mesto i ponovo da u Juventusu bude slična situacija sa tom pozicijom.

 

Ovo što je gore na klipu sam primetio nekoliko puta u toku utakmice. Šaltao između Juventusa i Mančestera i Juventusovu utakmicu je bilo bolno gledati. Plus se oni iz Sampdorije izležavali na svaku sitnicu. 

Link to comment
Share on other sites

Ima i do Allegria sigurno, on je defanzivni trener, voli na sigurno da igra. Ali mislim da su igraci veci deo problema. Ne nude se, nemaju tehniku, nemaju pregled igre. Jedino Lokateli tu ume nesto, ali iskreno on je prespor za moderan fudbal i videcemo sta ce biti sa njim. Mada mi on deluje da bi proigrao sa boljiim igracima pored sebe, nije taj igrac koji ce da bude glavni u vezi. Nema tu sta mnogo da se prica kada su slobodni svi da idu osim Lokatelija. Arthur i Rabiot su bili maltene na izlaznim vratima, Mckenniea i Zakariu ce spakovati ako dobiju neku prihvatljivu ponudu. Jedina dobra stvar je sto ovi klinci dobijaju sansu. Miretti i Rovella su i juce usli i odigrali vise fudbala nego ostali za ceo mec. Bilo bi lepo kad bi Allegri pustio muda i stavio jednog od pocetka.

Zato kazem da je Pogba krucijalan jer on moze da razbije ovu monotoniju i bezidejnost. Ja nesto ne sumnjam puno u njegov kvalitet i motivaciju, mislim da ce to biti u redu. Samo da ostane zdrav. Ako tako bude onda mozda mozemo i do Skudeta, a bez njega opet borba za 4. mesto jer ovaj tim nije u stanju da kontrolise utakmicu ni protiv koga i kad je tako ne mozes da racunas ni na sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...