Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

43 minutes ago, propolis said:

Fmp ima fine plate, mozda ne Uskokovic, Paunović I ta mlada garda, ali igraci tipa Pot ili Jeremić imaju preko 5k mesečno što za naše uslove i nije loše, a koliko znam i redovne su plate. 

 

Edit ako je tacno sta pavaroti piše, extra sam bio blizu procenom 🙂

Ne znam ja tacno, ali su mi te cifre realne. Mornar je izasao jedini sa tom cifrom. Cibona se sa tih 400-500k mota vec par sezona, vracaju dugove agencijama i bivsim igracima. Vidis igrace i sve ti je jasno da ne moze to da ide daleko. Sa tim da nemaju troskove oko putovanja a plate u klubu na papiru bar nisu velike. Nema tu sta da se trosi previse. Primorska ima slicne plate kao i FMP za te glavne igrace pa i nesto vise i oni ce uloziti dosta. Sta vise od tih manjih klubova mislim da je Olimpija imala mozda i najveci budzet na kraju.Igokea je isla trange frange sa agencijom tako da je tu upitno koliko je ali sumnjam da je iznad 500k to su predpostavke moje.

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2019 at 1:44 PM, Haggard said:

 

Problem je u tome sto drzave saucestvuju u kriminalu koji je vidjen u finalu plej ofa, stoga problem nije tako lako resiv.

 

Sto se tice ovog drugog, Cibona moze da ulozi i pet puta vece pare nego sto sada ulaze, i njihov domet ce biti peto mesto. U takvoj konstelaciji snaga, njima se i ne ulazu velike pare, ne isplati im se. U principu Tedeski je u pravu kada kaze da je njemu tesko da se takmici u nelojalnoj konkurenciji drzavnih projekata. Ali to je tako - samo drzavni projekti mogu da namaknu potrebnih 5 miliona za takmicenje u Evroligi. To sto ces propisati Ciboni da moraju da potrose milion evra, umesto 500 hiljada koliko sada trose, i to da bi sta - osvojili peto mesto umesto sadasnjeg sedmog je besmisleno.

 

Mali je korak od toga da im se ne isplati da budu 5., do razmisljanja da im se ne isplati da daju bilo kakve pare da budu 7. Koliko je samo klubova i gradova ostalo bez ABA jer nece da odvajaju vise od onoga sto im treba za puko prezivljavanje?

Takodje se ne slazem da bi Ciboni ili bilo kom drugom klubu plafon bio 5. mesto u slucaju nekih 2, 5 miliona evra budzeta. Itekako bi oni mogli da izguraju Partizan, Cedevitu ili Buducnost iz prva 4. Da je Mega igrala ozbiljno do kraja, imala bi velike sanse da udje u 4, ali se tu vracamo na razlog zasto neko ne voli takav klub i smatra ga simbolom propasti lige, uz FMP.

 

Dobro je sto si pomenuo Cedevitu i Tedeskog. Najbolje oslikava totalno odsustvo preuzimanja odgovornosti na ovim prostorima. Ulupas pare u par divljaka, par igraca koji ti ne trebaju, ali se svidjaju treneru (Magette, Benite, Aguilar, Lima), onda sve to razjuris jer taj sastav i taj trener imaju ocajne rezultate i dovedes hrvatske antitalente i bivse kosarkase. I sad, da ne postoje Zvezda i Buducnosti i da ne ulazu toliko, Cedevita bi dogurala do izgubljenog finala od Partizana.

 

Ne otkrivam toplu vodu ako kazem da ovakva ABA liga ne odgovara bukvalno nikome osim Buducnosti, Zvezdi i Partizanu. Nije normalno da su iste sanse da Zvezda dobije u Zadru i da Zvezda dobije u Kraljevu, nije normalno da Olimpija, Cibona i drugi budu samo lakse gostovanje. Da povecaju budzet i duplo, da ne pricam o puta 5 kao sto si napisao itekako bi se podigla liga i itekako bi sve postalo neizvesnije, ali nema razloga ni naznaka da ce bilo koji tim da povecava ulaganja. I zato cemo imati 4 kluba koji su vec vidjeni da igraju doigravanje, sve dok se Tedeski ne naljuti jer nije on kriv sto postavlja Mrsica za trenera i ima ocajne prelazne rokove, krivi su Zvezda i Buducnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

I zato cemo imati 4 kluba koji su vec vidjeni da igraju doigravanje, sve dok se Tedeski ne naljuti jer nije on kriv sto postavlja Mrsica za trenera i ima ocajne prelazne rokove, krivi su Zvezda i Buducnost.

 

Mrsic mu je jos i najbolja trenerska odluka, po pravilu su najbolje izgledali s njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rimac je jedan od retkih trenera koji nije ABA2 nivo. Jos se secam kako je mucenog Mrsica Partizan ubijao sa 12 razlike, sve dok ovaj nije dobio iskljucujucu gresku, na klupu seo ludi Pozzecco i Cedevita rutinski dobila taj mec sa 10 razlike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Posle otisao u Bilbao gde nista nije pokazao. 

Rekao bih da je Rimac od te nove generacije hrvatskih trenera sa najvećim potencijalom. 

Bilbao koji je bio poslednji i ispao i jos se nije vratio, budimo posteni. 

 

Slazem se da je Rimac bolji overall, zanimljivo igra i tim njegovog pomoćnika Golemca. 

 

Oni treba da se reše Repeša, Spahija, Aca Trica i Radje pre svih. 

Link to comment
Share on other sites

FMP je ozbiljan, ali ozbiljan asset za CZ i i o tome mora da se prica. Ti imas razvojni tim u najjacoj regionalnoj ligi, u istom nivou takmicenja gde mozes da pustas sve klince da igraju, da isprobavas strance sumnjivog kvaliteta (APP varijanta), da guras neke domace koji prolaze ispod radara, koji bi mogli da budu interesantni za prvi tim itd. itd. Da ne pricamo da postoji ozbiljna sansa da FMP zaigra i u Evrokupu. Pa gde to ima? Zamislite da B timovi Reala i Barse igraju u Endesi i konkurisu za evropska takmicenja, a verujem da bi mogli da sastave takve timove. Prosto to stvara jednu nefer prednost. Verujem da je navijacima CZ to do jaja kao sto bi i meni kao navijacu KKP bilo super da Trifunovic, Pecarski, Tanaskovic, Pazin i ostali igraju u nekom ABA ligasu ali nije fer i ne bi trebalo da bude dozvoljeno. Eventualno ABA2 kao neki maksimalni nivo ali bez mogucnosti napredovanja nivo iznad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pendulum said:

FMP je ozbiljan, ali ozbiljan asset za CZ i i o tome mora da se prica. Ti imas razvojni tim u najjacoj regionalnoj ligi, u istom nivou takmicenja gde mozes da pustas sve klince da igraju, da isprobavas strance sumnjivog kvaliteta (APP varijanta), da guras neke domace koji prolaze ispod radara, koji bi mogli da budu interesantni za prvi tim itd. itd. Da ne pricamo da postoji ozbiljna sansa da FMP zaigra i u Evrokupu. Pa gde to ima? Zamislite da B timovi Reala i Barse igraju u Endesi i konkurisu za evropska takmicenja, a verujem da bi mogli da sastave takve timove. Prosto to stvara jednu nefer prednost. Verujem da je navijacima CZ to do jaja kao sto bi i meni kao navijacu KKP bilo super da Trifunovic, Pecarski, Tanaskovic, Pazin i ostali igraju u nekom ABA ligasu ali nije fer i ne bi trebalo da bude dozvoljeno. Eventualno ABA2 kao neki maksimalni nivo ali bez mogucnosti napredovanja nivo iznad.

zanimljivo. Na stranu da Zvezdi FMP toliko, ruku u vatru da stavim za tvrdnju:
Cedeviti ne bi značilo toliko, ma  uopšte...

Link to comment
Share on other sites

@urosg3

Nisam siguran da sam shvatio skroz sta si hteo da kazes (verovatno si progutao neku rec) ali kad si vec spomenuo CDV - njima nije bio problem da formiraju drugi roster koji ce igrati hrvatsku ligu. Imali su ljudi dva kompletna tima. Jedan igrao ABA, jedan domacu ligu. Pritom CDV je poznata kao klub koji solidno radi sa klincima. Zar mislis da njima prvima ne bi bilo do jaja da imaju i svoj razvojni tim u ABA? Ok, ostaje pitanje finansiranja 2 privatna tima u ABA posto, za razliku od FMP-a koji se naslanja delimicno i na drzavnu sisu preko CZ, ovamo bi Tedeski morao da pokrije sve troskove i tog drugog tima i njihovih putovanja, smestaja i ostalog, ali verujem da bi nasao interes u svemu tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, pendulum said:

FMP je ozbiljan, ali ozbiljan asset za CZ i i o tome mora da se prica. Ti imas razvojni tim u najjacoj regionalnoj ligi, u istom nivou takmicenja gde mozes da pustas sve klince da igraju, da isprobavas strance sumnjivog kvaliteta (APP varijanta), da guras neke domace koji prolaze ispod radara, koji bi mogli da budu interesantni za prvi tim itd. itd. Da ne pricamo da postoji ozbiljna sansa da FMP zaigra i u Evrokupu. Pa gde to ima? Zamislite da B timovi Reala i Barse igraju u Endesi i konkurisu za evropska takmicenja, a verujem da bi mogli da sastave takve timove. Prosto to stvara jednu nefer prednost. Verujem da je navijacima CZ to do jaja kao sto bi i meni kao navijacu KKP bilo super da Trifunovic, Pecarski, Tanaskovic, Pazin i ostali igraju u nekom ABA ligasu ali nije fer i ne bi trebalo da bude dozvoljeno. Eventualno ABA2 kao neki maksimalni nivo ali bez mogucnosti napredovanja nivo iznad.

Nažalost, to Zvezda ne radi, bar ne ove sezone. Kada je došao Čović u Zvezdu, tada je trebalo pružiti šansu mladom Radanovu maksimalno, da bude prvi plej da igra 30+ minuta, a Uskoković back-up. Ne znam zašto Stefan Pot igra po 30 minuta, šta se time dobija, iako on to kvalitetom zaslužuje, ali ponavljam, čemu to. Tako je i Dušan Ristić trebao da igra u FMP-u po 30 minuta, a ne Šešlija. Pa tako i Jeremić, solidan šuter, igra po 30 minuta, a Pavlović i Paunović igraju po 6-7 minuta. Momirov ima lepu minutažu, kako bi i trebalo, on je decembar '99. Oni bi za 2 sezone, ako bi se isforsirali, mogli da pređu u Zvezdu i eto ti 3-4 odlična igrača, domaća, jeftina, uz već iskusne Davidovca, Dobrića, Simanića kojem je pružena prilika, ne bi morali da igraju Čović i Lazić, nego samo dopuniš sa 4 odlična stranca i imaš tim za top10 EL.

 

Edit: Stefana Đorđevića sam zaboravio, i on igra po 7-10 minuta.

Edited by Edvard
edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar KKP i Mega nisu krenuli tim putem sa KK Mladost iz Zemuna i OKK Beograd, sa njima su potpisali poslovno-tehničku saradnju? Sada samo da oforme dovoljno jak tim i struku da za par godina dođu do ABA 1. A to je ipak proces i ne može preko noći, pre svega što nema toliko talenata u Srbiji a i strani mladi talentovani igrači ne hrle baš u Srbiju, ovo što Miško pokupi je dosta ispod radara i u najboljem slučaju to postanu EC igrači.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pendulum said:

@urosg3

Nisam siguran da sam shvatio skroz sta si hteo da kazes (verovatno si progutao neku rec) ali kad si vec spomenuo CDV - njima nije bio problem da formiraju drugi roster koji ce igrati hrvatsku ligu. Imali su ljudi dva kompletna tima. Jedan igrao ABA, jedan domacu ligu. Pritom CDV je poznata kao klub koji solidno radi sa klincima. Zar mislis da njima prvima ne bi bilo do jaja da imaju i svoj razvojni tim u ABA? Ok, ostaje pitanje finansiranja 2 privatna tima u ABA posto, za razliku od FMP-a koji se naslanja delimicno i na drzavnu sisu preko CZ, ovamo bi Tedeski morao da pokrije sve troskove i tog drugog tima i njihovih putovanja, smestaja i ostalog, ali verujem da bi nasao interes u svemu tome.

 

Verovatno im ne bi bilo do jaja jer ga nemaju, a niko ih ne sprecava da ga imaju. Kao sto ne sprecava ni Partizan. Buduci da jedan klub vec ima razvojni klub na istom nivou takmicenja, nema nikakvog razloga da ga nema i neki drugi klub. Ali, ako krenemo da odgovaramo na pitanje zasto ti klubovi nemaju svoje B timove gde ce razigravati mladje igrace odvesce nas to u pricu o tome kakve su kosarkaske ambicije tih klubova i zasto neki klubovi koji su godinama bili pojam regionalne kosarke od imovine imaju faks masinu i par kancelarija na fudbalskom stadionu.

 

Ne dopada se ni meni to sto dva kluba sa istim gazdom igraju isti nivo takmicenja, koliko god to formalno bilo zaobidjeno, jer ce pre ili kasnije neka utakmica Zvezde i FMP nesto odlucivati i to ce ozbiljno ugroziti regularnost lige. Mislim, ozbiljnije nego sto ga sada ugrozava. S druge strane, fer je takodje i reci da trenutno jedino sistem Zvezde i FMP-a nudi primer ulaganja u kosarku, ne samo u igrace prvog tima, vec u kosarkasku infrastrukturu, viziju razvoja mladih igraca i njihovu prohodnost kroz sve nivoe lokalnog takmicenja. To radi tako kako radi i na celu mu je taj koji jeste, ali objektivno je to jedini pokusaj da se objedini kosarkaski proizvod, ako ne racunamo pokojni Hemofarm. Mega ne ulaze u infastrukturu nista, ona sluzi jednom kosarkaskom menadzeru da ima gde da razigrava igrace pre prodaje, Partizan je za sve godine dominacije spao na to da kuka na drzavu sto mu nije napravila halu za trening, Cibona je svoju infastrukturu profuckala, kao i Olimpija, a Tedeskog tako nesto izgleda ne zanima.

 

Nije toliki problem u tome sto FMP igra ABA 1 ligu, sve i da bude izbacen imacemo smesnu situaciju da se svake godine kvalifikuje za neku ABA ligu i svake godine bude vracan nazad u KLS, problem je u tome sto u ovom trenutku ne postoji klub koji bi zauzeo mesto FMP-a i proizvodio na isti ili makar slican nacin. Ni u Srbiji, ni u regionu. Nasa kosarka nema stetu od FMP-a, to je vise pitanje za druge drzave iz koje dolaze clanice ABA lige. Nama je u interesu da nasi igraci u sto mladjem uzrastu igraju sto je moguce jaci nivo takmicenja. Eno ga Dinamik u ABA 2, nema razloga da Partizan ne pokusa nesto s tim klubom, makar neki oblik poslovno-tehnicke saradnje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Edvard said:

Nažalost, to Zvezda ne radi, bar ne ove sezone. Kada je došao Čović u Zvezdu, tada je trebalo pružiti šansu mladom Radanovu maksimalno, da bude prvi plej da igra 30+ minuta, a Uskoković back-up. Ne znam zašto Stefan Pot igra po 30 minuta, šta se time dobija, iako on to kvalitetom zaslužuje, ali ponavljam, čemu to. Tako je i Dušan Ristić trebao da igra u FMP-u po 30 minuta, a ne Šešlija. Pa tako i Jeremić, solidan šuter, igra po 30 minuta, a Pavlović i Paunović igraju po 6-7 minuta. Momirov ima lepu minutažu, kako bi i trebalo, on je decembar '99. Oni bi za 2 sezone, ako bi se isforsirali, mogli da pređu u Zvezdu i eto ti 3-4 odlična igrača, domaća, jeftina, uz već iskusne Davidovca, Dobrića, Simanića kojem je pružena prilika, ne bi morali da igraju Čović i Lazić, nego samo dopuniš sa 4 odlična stranca i imaš tim za top10 EL.

 

Edit: Stefana Đorđevića sam zaboravio, i on igra po 7-10 minuta.

 

Zvezda je finale ABA lige zavrsila s petorkom koja je kompletna prebacena iz FMP-a, ove ili one godine. Pisali smo vec o tome. Ne postaju svi talenti igraci, eno ga Mushidi koji je imao carte blanche u Megi zavrsio u OKK Beogradu. Ko god je zaista imao kvalitet imao je i ogromnu minutazu u FMP-u jer je zasluzio. Guduric, Dobric, Davidovac, Simanic, svi su oni peglali opasne minute u Zelezniku i sada su tu gde jesu. Bolden i Apic takodje. Ristic je bio predvidjen da igra ali je hteo u SAD i doneo odluku kakvu je doneo, videcemo koliko je ta odluka bila dobra. Tu ostaje za diskusiju sta je za igraca bolje, da ima apsolutnu slobodu u slabijoj konkurenciji ili da igra u jacoj konkurenciji i da se kolje za minute sa iskusnijim igracima od sebe. FMP nije uvek radio kako je trebalo, moglo je to i bolje, ali trenutno stvari s ovim trenerom uopste ne stoje toliko lose.

Link to comment
Share on other sites

Just now, propolis said:

Ode li Covic iz Zvezde I nama će ostati samo fax mašina i kancelarije na Kalisu, valjda nece da skida koseve sa Kalisa. 

 

Sad dolazi ono - setimo se gde smo bili 2011. godine.:classic_biggrin:

 

:uzimauinijapodrukuiizlazisam:

Link to comment
Share on other sites

Ne, ozbiljno kazem. Sta smo mi to uradili od dolaska Covica, sem igračkog kadra sta se tu dogradilo, promenilo? 

 

Sve što sada koristimo je Fmp vlasništvo, hala na Padini, hala u Zelezniku i taj razvoj mladih igrača je sve Fmp šablon i infrastruktura. 

 

Ozbiljno pitam, ako znaš napisi, ja ne znam niti sam cuo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, propolis said:

Ne, ozbiljno kazem. Sta smo mi to uradili od dolaska Covica, sem igračkog kadra sta se tu dogradilo, promenilo? 

 

Sve što sada koristimo je Fmp vlasništvo, hala na Padini, hala u Zelezniku i taj razvoj mladih igrača je sve Fmp šablon i infrastruktura. 

 

Ozbiljno pitam, ako znaš napisi, ja ne znam niti sam cuo. 

 

Ma, zajebavam se, jasno je da je sve ovo sto trenutno imamo Covic. Stvarno se secam toga gde smo bili 2011. godine. Jeste to fora, ali ne zato sto nije istina, vec zato sto je Covic toliko puta potezao kad god bi ga neko za nesto kritikovao da je dosadilo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, propolis said:

Ode li Covic iz Zvezde I nama će ostati samo fax mašina i kancelarije na Kalisu, valjda nece da skida koseve sa Kalisa. 

Pre bih napisao ako ode Vucic sa vlasti. Covic je dobar kosarkaski radnik ali ovoliku kolicinu para i raznih zajebancija sto je imao u mogucnosti da radi ovih godina. To je isto i za FK. Jednostavno je tako, svidelo se to nekom ili ne. Tu su oni da podsecaju na to svremena na vreme da ova glasacka horda zna kome da se zahvali kad dodje ta Nedelja.

FMP kao tvorevina imali smo vise koristi dok su igrali KLS, ovako se samo blamiramo manje vise. Covic je uzeo Davidovca i Apica sa pricom da ce u CZ, i  jedan je dosao ali drug je prodat,a pare su zavrsile gde?  Samo to da uzmes kao primer ne moze dati legitimitet FMP-u kao clanu ABA lige. Pravimo se gluvi i slepi, ali da je to radio KKP, bilo bi svega.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Politika mi nije bas interesantna, pogotovo ne na ovim prostorima.

Država je uvek bila uz Zvezdu i Partizan bez obzira koje na vlasti. Nekada CZ dobije više, nekada KKP dobije više i sve tako u krug tako da cenim da to nema veze sa gorepomenutim.. 

 

Sto se tice dovodjenja igraca u Fmp radi odlaska u CZ, nema sanse da to Covic radi, a da Fmpu ne ostaje neki profit. Tu je obostrana korist i Covic je to lepo osmislio i to mu uspeva jer je stvarno jedan od najboljih kosarkaskih radnika u regionu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Harper, ovo za Megu i infrastrukturu prosto nije istina. Počev od Mega factory, najsavremenije opreme za treniranje, teretane, instaliranog play sight sistema, sve omladinske kategorije, gde dosta igrača nije iz BG, sjajne trenerske ekipe itd.

 

Megi se zamera razigravanje stranih igrača, a zapravo bazen je jako mali, Mega lovi u mutnom i ispod radara, nijedan domaći igrač nije došao u Megu kao top talenat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, propolis said:

Politika mi nije bas interesantna, pogotovo ne na ovim prostorima.

Država je uvek bila uz Zvezdu i Partizan bez obzira koje na vlasti. Nekada CZ dobije više, nekada KKP dobije više i sve tako u krug tako da cenim da to nema veze sa gorepomenutim.. 

 

Sto se tice dovodjenja igraca u Fmp radi odlaska u CZ, nema sanse da to Covic radi, a da Fmpu ne ostaje neki profit. Tu je obostrana korist i Covic je to lepo osmislio i to mu uspeva jer je stvarno jedan od najboljih kosarkaskih radnika u regionu. 

 

Sve si napisao kao i ja, samo iz ugla odbrane 🤩

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pavaroti said:

Sve si napisao kao i ja, samo iz ugla odbrane 🤩

 

U principu sam replicirao na ono ako ode Vucic da cemo ostati na fax mašini, smatram da više zavisimo od Covica nego od Vucica.

 

Ukoliko ode AV mi sa Covketom imamo sanse fino da guramo Eurokup i da budemo kompetentni u Aba ligi.

 

Ukoliko ode Covke mi smo najebali ko god bude na vlasti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
1 hour ago, taliesin said:

 

Zvezda je finale ABA lige zavrsila s petorkom koja je kompletna prebacena iz FMP-a, ove ili one godine. Pisali smo vec o tome. Ne postaju svi talenti igraci, eno ga Mushidi koji je imao carte blanche u Megi zavrsio u OKK Beogradu. Ko god je zaista imao kvalitet imao je i ogromnu minutazu u FMP-u jer je zasluzio. Guduric, Dobric, Davidovac, Simanic, svi su oni peglali opasne minute u Zelezniku i sada su tu gde jesu. Bolden i Apic takodje. Ristic je bio predvidjen da igra ali je hteo u SAD i doneo odluku kakvu je doneo, videcemo koliko je ta odluka bila dobra. Tu ostaje za diskusiju sta je za igraca bolje, da ima apsolutnu slobodu u slabijoj konkurenciji ili da igra u jacoj konkurenciji i da se kolje za minute sa iskusnijim igracima od sebe. FMP nije uvek radio kako je trebalo, moglo je to i bolje, ali trenutno stvari s ovim trenerom uopste ne stoje toliko lose.

Filip Čović. :classic_sleep:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baron23 said:

@Harper, ovo za Megu i infrastrukturu prosto nije istina. Počev od Mega factory, najsavremenije opreme za treniranje, teretane, instaliranog play sight sistema, sve omladinske kategorije, gde dosta igrača nije iz BG, sjajne trenerske ekipe itd.

 

Megi se zamera razigravanje stranih igrača, a zapravo bazen je jako mali, Mega lovi u mutnom i ispod radara, nijedan domaći igrač nije došao u Megu kao top talenat. 

 

OK, nisam znao. A trebalo je, deluje logicno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...