Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

4 minutes ago, Pavaroti said:

To sto si napisao, posebno zadnju recenicu, nema bas nikakve istine. Ne zelim vise da pisem o tome. Samo ti kazem da ima zavere, tj nije ni zavera nego njihova zajebancija. Razumem da imas drugaciji stav i postujem. Sumnjam da cemo ubediti jedan drugog u drugacije misljenje.

 

Vrlo jednostavno mozes da dokazes da nije istina, sve sto treba da uradis je da navedes zakon koji zabranjuje osnivanje privatnih kosarkaskih ili uopste sportskih klubova. Mi ovde ne suceljavamo misljenja i stavove o nekim apstrakcijama vec o pravnoj regulativi koja se moze naci na netu sa dva klika. Takav zakon mi nije poznat i voljan sam da se s njim upoznam. Ako postoji.

Link to comment
Share on other sites

 
 
 
49 minutes ago, taliesin said:

 

Vrlo jednostavno mozes da dokazes da nije istina, sve sto treba da uradis je da navedes zakon koji zabranjuje osnivanje privatnih kosarkaskih ili uopste sportskih klubova. Mi ovde ne suceljavamo misljenja i stavove o nekim apstrakcijama vec o pravnoj regulativi koja se moze naci na netu sa dva klika. Takav zakon mi nije poznat i voljan sam da se s njim upoznam. Ako postoji.

Ti jedno, a ja tebi drugo. Zakon je tu nebitan. Kazem ti da se radi o politickoj podobnosti. Ti i dalje pricas o zakonu, kao da se neko drzi zakona u ovoj drzavi. Da se drzi, upravni odbori i predsednicke strukture klubova bi bile mnogo drugacije.😎

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Ti polazis od pretpostavke da su drzava, regioni i gradovi duzni da finansiraju profesionalne kosarkaske klubove, pa sebi umire savest tako sto puste dva privatna finansijera da ulazu pare kako oni ne bi morali. Ne znam tacno na cemu je zasnovana ta pretpostavka ali je netacna, drzave, regioni i gradovi nemaju to obavezu. Meni je duboko zao sto je koncept Hemofarma propao ali to je bio klub jedne velike kompanije, to jest, licni projekat njenog direktora koji je propao prodajom kompanije i smenom vlasnika. Radnicki je bio klasican jednokratni partijsko-drzavni projekat i njegova sudbina je bila jasna od pocetka. Vreme SOFK je proslo i prolazice sve vise i vise, vec sada se finansijski uticaj drzave na klubove ostvaruje samo u tri kluba, dva beogradska i Buducnost. Igokea takodje koristi drzavne resurse ali je licni projekat coveka na vlasti, to je nesto drugo.

 

Krace receno, ne bi se nikakvi Hemofarmi i ne znam kakvi drzavni projekti pojavili kao alternativa kad bi Misko i Covic istupili iz kosarke, to bi prosto bio cist gubitak. Drzava bi se samo uselila u Zvezdu i Partizan putem raznih Ostoja, Vesica, Ziki Pauka i slicnih, tako da pare dalje od toga ne bi isle nigde. A bar mi zvezdasi znamo kad vesici vode klub kako izgleda promocija mladih igraca i igranje top kosarke. Nemojte da se bavimo svakojakim bajkama jer to moze ozbiljno da nam se obije o glavu. Misko i narocito Covic su takvi kakvi su ali iza njih stoje mnogo ozbiljniji kosarkaski projekti od onog sto "drzava" ima da ponudi.

 

1 hour ago, Pavaroti said:

Naravno da su duzni, ako obezbede pravo privatizacije onda nisu duzni, ovako jesu. Oni u principu nisu privatni finsijeri zato sto to kod nas ne postoji, samo podobnost trenutna ka vlasti. Mnogi klubovi kao npr Metalac i Vojvodina nisu dobili pomoc posto nisu podobni i bukvalno su zatvoreni. Bio bi udarac da ova dva kluba odu, ali mora se valjda postovati zakon, na papiru stoji jedno ali u praksi drugo. Hemofarm je takodje mogao da postoji i dalje na tom nivou da je bilo sluha vlasti kao i Radnicki, pa i Partizani Zvezda postoje zbog sluha vlasti ako cemo tako da gledamo. Ako negde iskocis iz zakona, onda se svaka druga odluka moze posmatrati kroz to i gubi se legitimitet, kao sto se i izgubio,samo eto pravimo se svi ludi zato sto KKCZ I KKP nisu dodirnuti pa nikog drugog i ne zanima relano sta se desava sa drugim klubovima. Koliko god Mega je bitan klub,  Misko je tu u sukobu interesa i jedino cime se vodis jeste da su do sada biliu sredini tabele. To sto su promenili pravila kad se malo Borac digao da neko slucajno ne izgine je nebitno .

 

1 hour ago, taliesin said:

 

Koji zakon tacno brani da imas privatni kosarkaski klub u Srbiji?

 

1 hour ago, Pavaroti said:

Zakon vlasti, dao sam ti primere kako prolaze podobni a kako oni koji to nisu. Imas primer Metalca i Vojvodine.

 

1 hour ago, Pavaroti said:

To sto si napisao, posebno zadnju recenicu, nema bas nikakve istine. Ne zelim vise da pisem o tome. Samo ti kazem da ima zavere, tj nije ni zavera nego njihova zajebancija. Razumem da imas drugaciji stav i postujem. Sumnjam da cemo ubediti jedan drugog u drugacije misljenje.

 

1 hour ago, taliesin said:

 

Vrlo jednostavno mozes da dokazes da nije istina, sve sto treba da uradis je da navedes zakon koji zabranjuje osnivanje privatnih kosarkaskih ili uopste sportskih klubova. Mi ovde ne suceljavamo misljenja i stavove o nekim apstrakcijama vec o pravnoj regulativi koja se moze naci na netu sa dva klika. Takav zakon mi nije poznat i voljan sam da se s njim upoznam. Ako postoji.

 

28 minutes ago, Pavaroti said:

Ti jedno, a ja tebi drugo. Zakon je tu nebitan. Kazem ti da se radi o politickoj podobnosti. Ti i dalje pricas o zakonu, kao da se neko drzi zakona u ovoj drzavi. Da se drzi, upravni odbori i predsednicke strukture klubova bi bile mnogo drugacije.😎

 

Evo, nije me mrzelo da citiram sve postove iz ove rasprave i boldujem kljucne delove. A evo i sublimiracu raspravu za one kojima jos uvek nije jasno:

 

Ja: Drzava nije duzna da finansira klubove.

Ti: Duzna je jer zabranjuje privatizaciju.

Ja: Koji zakon zabranjuje privatizaciju?

Ti: Ne radi se tu o zakonu vec bla, bla,...

Ja: OK, ko moze da spreci bilo koga da osnuje privatni kosarkaski klub i na osnovu cega?

Ti: Ovo, ono, ne zelim da pisem o tome, neka svako ima svoje misljenje.

 

Druze, ovako se skoncentrisana rasprava ne vodi. Cak mi nisi dao priliku ni da ti navedem koliko trenutno postoji privatnih klubova u Srbiji kao argument da je to apsolutno moguce. A znas zasto smo dosli do ovog corsokaka u raspravi? Evo i to cu da ti kazem. Doslo je zbog toga sto bi ti da drzava ipak finansira klubove ali da finansira neke druge klubove, po nekom drugacijem obrascu, s nekim drugacijim kriterijumima. Ja nemam nista protiv tog stava, iako sam pristalica toga da drzava ne treba da finansira profesionalne klubove i tacka, samo ti kazem da nije realno da ce drzava u buducnosti finansirati bilo koji klub (za Zvezdu i Partizan sam objasnio zasto to rade, a i protiv toga sam, drzava ne treba ni njih da finansira, bez obzira na razloge), jer niti drzava ima razloga da to radi, niti finansiranje profesionalnog sporta jeste i treba da bude prioritet u budzetskom opterecenju, niti vidim kako iko od nas pojedinacno ima korist od toga da pare koje uplacuje drzavi ona trosi na profesionalne kosarkaske klubove. Rec "profesionalan" to i znaci, da si sposoban da kvalitetnim radom finansiras samog sebe i postignes uspeh u struci kojom se bavis. Ako nisi onda ides pod led i kraj price.

 

Jednostavno je, kosarka nije profitabilan sport  i nema tih famoznih privatnika u Srbiji koji ce da upucaju svoje pare u profesionalnu kosarku iz nekog zadovoljstva i svesti o javnom interesu, kao sto to, na primer, radi Tedeski. Ne postoje. Ima tu i tamo ljudi koji vide neki svoj interes u pravljenju i finansiranju manjih klubova koji vise sluze kao skola kosarke i oni to i rade neometano sve dok imaju finansijsku racunicu, ali finansirati stabilnog ABA-ligasa koji ce se boriti za PO je drugi par finansijskih cipela koje niko ne zeli da obuva jer je trosak preveliki. Nema to ama bas nikakve veze ni sa kakvim zakonima, obicajnim pravima i politickim podobnostima koji sprecavaju bilo koga da napravi kosarkaski klub ako to zeli.

 

Zato Mega i FMP igraju ABA ligu, a ne zbog toga sto drzava sprecava neki drugi kosarkaski klub da zauzme njihovo mesto. FMP se jos i svercuje jer se tu i tamo ogrebe od Zvezde, Mega sa drzavom i njenim finansijama nema ama bas nista.

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

Drzava  ne sprecava direktno  neki drugi klub da igra ABA ligu mesto njih, vec direktno sprecava da ti klubovi postoje ili funkcionisu zato sto nisu podobni bili za vlast, kao u slucaju Metalca i Vojvodine. Vojvodinu su direktno izbacili a pustili tada Radnicki iz KG. Kao sto su zatvorili ovog iz Metalca. Takodje drzava dopusta sukob interesa, da jedan covek vodi dva kluba ili da menadzer vodi i drzi jedan klub. Sto ti objasnjavas oni nece nikom zlo da urade, oni su tu, nit smrde niti mirisu.Prave igrace i to je njihov posao. To nije po zakonu, doduse oni ga ne krse po papirima, ali svakako je svima jasno sta se desava. Gde cak jedan klub svesno stavlja drugi klub u njihov budzet. Nadji mi gde to ima u evropskoj kosarci. Ako drzava nece da reaguje na sukob interesa onda svakako da je do nje, a ne do ne znam cega.

 

Ima ljudi koji hoce da uloze, naveo sam ti primer Metalca, ali ti to ocigledno preskaces. Siguran sam da bi se naslo jos. Nije to ne znam kakav nivo ali dovoljan da ova dva kluba duboko ugrozi. Cim se osetili ugrozeni, oni su izmisli prosle sezone da naparave novi sistem sa ABA2. Sve je to povezano pupcanom vrpcom. Zato i govorim da klubovi ne smeju da imaju takve nadleznosti u ABA, cuvaju jedni drugima dupe i to se vrti u nedgoled tako.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Jes vala, Miško je samo navijač, klub je "preveo" na taštu ili šuraka ... :classic_biggrin:

Miško je predsednik navijača ili tako nesto,šou hahaha. 

Mega, Olimpija, Fmp igraju neregularno ligu. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pavaroti said:

Drzava  ne sprecava direktno  neki drugi klub da igra ABA ligu mesto njih, vec direktno sprecava da ti klubovi postoje ili funkcionisu zato sto nisu podobni bili za vlast, kao u slucaju Metalca i Vojvodine. Vojvodinu su direktno izbacili a pustili tada Radnicki iz KG. Kao sto su zatvorili ovog iz Metalca. Takodje drzava dopusta sukob interesa, da jedan covek vodi dva kluba ili da menadzer vodi i drzi jedan klub. Sto ti objasnjavas oni nece nikom zlo da urade, oni su tu, nit smrde niti mirisu.Prave igrace i to je njihov posao. To nije po zakonu, doduse oni ga ne krse po papirima, ali svakako je svima jasno sta se desava. Gde cak jedan klub svesno stavlja drugi klub u njihov budzet. Nadji mi gde to ima u evropskoj kosarci. Ako drzava nece da reaguje na sukob interesa onda svakako da je do nje, a ne do ne znam cega.

 

Ima ljudi koji hoce da uloze, naveo sam ti primer Metalca, ali ti to ocigledno preskaces. Siguran sam da bi se naslo jos. Nije to ne znam kakav nivo ali dovoljan da ova dva kluba duboko ugrozi. Cim se osetili ugrozeni, oni su izmisli prosle sezone da naparave novi sistem sa ABA2. Sve je to povezano pupcanom vrpcom. Zato i govorim da klubovi ne smeju da imaju takve nadleznosti u ABA, cuvaju jedni drugima dupe i to se vrti u nedgoled tako.

 

OK, samo mi napisi kako ih drzava sprecava? Sta znaci biti podoban ili nepodoban za drzavu? Kako je Misko Raznatovic podoban za drzavu i sta on dobija sto ne dobija neko drugi? I kako moze nesto da ne bude po zakonu a ne krsi zakon? Izvini, ali argument "svakako je svima jasno sta se desava" za mene nije argument. Sta to svakako svi znamo i sta se to desava sto svi svakako znamo? Da, Mega i FMP prave igrace. I kako je to tacno lose za srpsku kosarku? Kako je lose za srpsku kosarku i imidz Srbije u svetu to sto je Misko podredio ceo klub razvoju Nikole Jokica? Sto, da ga ne bi razvili Metalac i Vojvodina, sa sve svojim strucnim kadrovima i vezama u kosarci. Uzgred, ima brojnih primera da jedan klub stavlja drugi u svoj budzet, skoro svaki NBA ligas ima svoj razvojni tim. Druga je stvar to sto se Zvezda i FMP takmice u istoj ligi, izjasnio sam se oko toga, ali nijedna drzava nema nista s tim, niti na bilo koji nacin moze da utice, ni direktno ni preko KSS koji nema nikakve nadleznosti u ABA ligi.

 

Daj, bre, covece. Mozemo mi neke ljude da volimo ili ne volimo, mozemo da guramo klupske ili lokalpatriotske interese, ali se ono sto je uradjeno i sto je opipljivo ne moze osporavati praznim pricama o tome kako, eto, nesto svi znaju a niko nece da kaze sta je to sto znaju.

Link to comment
Share on other sites

Kad je Vojvodina obezbedila ABA, predsednik kluba je bio Grmusa, clan DS-a. Licno sam pricao sa ljudima iz vlasti koji su rekli da nema trika da ce dobiti bilo kakvu pomoc, bilo iz grada ili drzave. Bilo je neke nade sa Batom ali on je nazalost umro. Sledeci je DR Djukanovic, koji cim je rekao rec protiv vlasti je bio sklonjen i ako je imao dobre uspehe u kosarci, i stavio Valjevo na kosarkasku mapu. Bukvalno je bio rastrgnut, kao i Dule Vujosevic.  Prosto receno ako nisi njihov ne mozes da funkcionises.

 

I znaci ako je neko razvio Nikolu Jokicu, po tebi moze da radi protiv zakona . Zanimljiva terija koju ti prezentujes. Bas me iskreno briga za Niklu Jokica, zelim mu sve najbolje, ali ovo je zemlja kosarke i uvek cemo izbacivati asove. I jos nesto da dodam, taj Nikola Jokic je poceo u Vojvodini i odatle dosao u Megu. Nema tog kluba koji moze da ostavi igraca od ova dva, doduse nemaju ni snage a zasto? Pa Misko je menadzer, sredice mu lep zivot,  hebes ostale gradove i zakone.

 

Razumem donekle tvoj ugao, ali ove price, svima je to jasno ali nema niko nadleznost, nego eto samo ABA....Nema sta da ih volim ili ne volim, to se ne radi po zakonu, koriste rupe koje su im dozvoljene i jasu. Drugi i ne zele da udju u to kolo posto nema smisla i jeziv je proces kojim treba da se ide. Dok ides tim putem, moras u mnogo dupeta da zaronis i mnogo haraca da platis da bi dosao na neki nivo, a normlanim ljudima se to gadi!!!

 

Lepo je gledati nasu ligu u kosarci i fudbalu, 1 ipo klub. Stvarno zanimljivo takmicenje!!!

Link to comment
Share on other sites

АБА ЛИГА: У Загреб дошли само Хрвати и Словенци

08 мај, 20190
 

На позив Драгана Бокана, првог човека Будућности, на неформални састанак одазвали су се само водећи људи Цедевите, Цибоне, Задра, Олимпије и Крке

Драган Бокан, први човек Будућности, организовао је неформални састанак у загребачкој Еспонади. Скупу, који почео у подне, одазвали су се, према добро обавештеним изворима близу Јадранске лиге, Цедевита, Цибоне, Задар, Олимпија и Крка.

Интересантно је да се позиву, осим српских клубова и Игокее (Игор Додик је у САД), није одазвао ни Морнар. 

Бокан је скуп искористио да кроз видео материјале и одређене записнике покуша да покаже како кривица око инцидената за време финалне серије није на њему, већ је покушао све да свали на Небојшу Човића и Црвену звезду.

Учесници се нису изјашњавали о свему, али је извесно да излагање неће пресудно утицати на став на предстојећој Скупштини АБА лиге која ће се одржати 24. маја у Бањалуци.

Izvor: Sportski zurnal

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Kad je Vojvodina obezbedila ABA, predsednik kluba je bio Grmusa, clan DS-a. Licno sam pricao sa ljudima iz vlasti koji su rekli da nema trika da ce dobiti bilo kakvu pomoc, bilo iz grada ili drzave. Bilo je neke nade sa Batom ali on je nazalost umro. Sledeci je DR Djukanovic, koji cim je rekao rec protiv vlasti je bio sklonjen i ako je imao dobre uspehe u kosarci, i stavio Valjevo na kosarkasku mapu. Bukvalno je bio rastrgnut, kao i Dule Vujosevic.  Prosto receno ako nisi njihov ne mozes da funkcionises.

 

I znaci ako je neko razvio Nikolu Jokicu, po tebi moze da radi protiv zakona . Zanimljiva terija koju ti prezentujes. Bas me iskreno briga za Niklu Jokica, zelim mu sve najbolje, ali ovo je zemlja kosarke i uvek cemo izbacivati asove. I jos nesto da dodam, taj Nikola Jokic je poceo u Vojvodini i odatle dosao u Megu. Nema tog kluba koji moze da ostavi igraca od ova dva, doduse nemaju ni snage a zasto? Pa Misko je menadzer, sredice mu lep zivot,  hebes ostale gradove i zakone.

 

Razumem donekle tvoj ugao, ali ove price, svima je to jasno ali nema niko nadleznost, nego eto samo ABA....Nema sta da ih volim ili ne volim, to se ne radi po zakonu, koriste rupe koje su im dozvoljene i jasu. Drugi i ne zele da udju u to kolo posto nema smisla i jeziv je proces kojim treba da se ide. Dok ides tim putem, moras u mnogo dupeta da zaronis i mnogo haraca da platis da bi dosao na neki nivo, a normlanim ljudima se to gadi!!!

 

Lepo je gledati nasu ligu u kosarci i fudbalu, 1 ipo klub. Stvarno zanimljivo takmicenje!!!

 

1. Dakle, drzava stopira privatne klubove tako sto nece da ih finansira. Tacno sam i mislio da je to problem, napisao sam vec to, ovde nije problem sto drzava uopste finansira profesionalni sport vec to sto ne finansira mene. S tim klubaskim i lokalpatriotskim licemerjem sam se vec susretao kod navijaca Zvezde i Partizana. Drzava, po tvom shvatanju, treba da finansira, recimo, Vojvodinu budzetskim parama kako bi se ona takmicila s Miskom Raznatovicem, koji se takmici svojim parama . Koje je, uzgred budi receno, zaradio od kosarke. To je ta znamenita principijelnost kojoj smeta korupcija i protekcionizam.

 

2. Ja to nigde nisam napisao ali mi je jasno posle ove rasprave da ti zapravo nemas pojma sta tacno znaci rec zakon, pa se ne cudim sto izmisljas. Protiv kojeg zakona radi Misko Raznatovic i kako ga tacno krsi? Shvati ovo kao retoricko pitanje, ni prosli put nisi umeo da odgovoris na isto pitanje, a ne ocekujem da si u medjuvremenu nesto naucio.

 

Da zakljucim ovu besmislenu raspravu, sve ovo ionako nema ama bas nikakve veze sa ABA ligom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam ovo oko osnivanja klubova. Koliko znam po pravnoj regulativi nije dozvoljeno osnivanje privatnih klubova vec oni mogu biti osnovani ili kao sportsko udruzenje ili kao sportsko privredno drustvo. U oba slucajeva su u pitanju neprofitne organizacije, pa lica koja ucestvuju kao osnivaci (mora ih biti vise) ne mogu izvlaciti dobit kako im se cefne vec je moraju reinvestirati u sportske aktivnosti. Cim su u pitanju neprofitne organizacije one nisu bas primamljive za privatni kapital, i za tako nesto je neophodno doneti novi zakon o sportu. Misko je sustinski u debelom i skolskom konfliktu interesa po jako puno osnova, ali mu se gleda kroz prste formalnim sakrivanjem iza razlicitih neupravljackih funkcija. Ozbiljna drzava i liga to ne bi dozvolili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, taliesin said:

 

1. Dakle, drzava stopira privatne klubove tako sto nece da ih finansira. Tacno sam i mislio da je to problem, napisao sam vec to, ovde nije problem sto drzava uopste finansira profesionalni sport vec to sto ne finansira mene. S tim klubaskim i lokalpatriotskim licemerjem sam se vec susretao kod navijaca Zvezde i Partizana. Drzava, po tvom shvatanju, treba da finansira, recimo, Vojvodinu budzetskim parama kako bi se ona takmicila s Miskom Raznatovicem, koji se takmici svojim parama . Koje je, uzgred budi receno, zaradio od kosarke. To je ta znamenita principijelnost kojoj smeta korupcija i protekcionizam.

 

2. Ja to nigde nisam napisao ali mi je jasno posle ove rasprave da ti zapravo nemas pojma sta tacno znaci rec zakon, pa se ne cudim sto izmisljas. Protiv kojeg zakona radi Misko Raznatovic i kako ga tacno krsi? Shvati ovo kao retoricko pitanje, ni prosli put nisi umeo da odgovoris na isto pitanje, a ne ocekujem da si u medjuvremenu nesto naucio.

 

Da zakljucim ovu besmislenu raspravu, sve ovo ionako nema ama bas nikakve veze sa ABA ligom.

Prijatelju tezak si ko tuc ali mi se svidjas kao forumas.

Misko je menadzer u kosarci i kao takav ne moze da vodi nijedan klub, pa mislim cak ni da finansira. Drugo, on se na sastanku tj emisiji na RTS-u sa Djilasom i Covicem, predstavio kao predsednik skupstine navijaca. Direktno pisanje u usta sirotinji. Ipak Mega se ne zamera, pravi igrace..pa nek radi sta hoce.

 

Druze, ajde lepo. Drzava daje samo poslusnim i podobnim da rade. Ponavljam ti peti put. Misko je menadzer i to je sukob interesa. Drzava ne da NIJE POMOGOLA VOJVODINI, vec su im stopirali ljude koji su i hteli. Sad opet pitaj sto bi drzava pomogla Vojvodini protiv Miska koji je u sukobu interesa ali je zaradio pare od kosarke. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Boj na Pantovcaku

 

Polecela dva vrana gavrana

do cestitog Dragoslav Bokana

Poslao ih iz Niksica Milo

da on sazna sta j' na skupu bilo.

"Oj, Bokane, djeticu veliki

odlican ti onaj kikiriki

svinjska rebra nemaju ti mane

bogme nisu lose ni banane.

Nego, nisam te zbog toga zvao

malo sam se s temom zajebao,

no te zovem sa terase "Mashe"

Okupi li ti ABA ligase?

Donese li odluka raznijeh

il' se vracas ti ruku praznijeh.

Jesi l' Covu na kolac nabio?

Sa Tomica kozu ogulio?

I Topica onu izdajicu

je si l' njega konj'ma rastrgnuo?

Zatvori li Zeleznicku knjigu?

Hocemo li igrat' Evroligu?

Cita Bokan a knjiga mu gorka

shvatio je da je jebo cvorka

kud ce sta ce od silnoga jada

presela mu cela Esplanada

Ali vidi da ne sme da laze

veza konja gde mu gazda kaze

srknu kafu i uzdahnu glasno

na odgovor on se baci strasno.

"Vidju, Milo, nemoj da si bjesan

Evroligu doneo ti n'jesam

Slovenci su dosli i Hrvati

i na njima taj ce spisak stati.

Srbi su nas opet zajebali

shvatili su da smo za njih mali

Ostoja je saopstenjem prdn'o

al' za Zagreb zlotvor nije mrdn'o

Zalizani mudro ne pomace

zna on gde ce proda igrace

Ko sto nas je izjebo za pare

sad ce svoje ranije drugare.

Ko sto kod nas u Moracu banu

eto njega na Kalemegdanu.

Od Dodika ni traga ni cara

prevejana ti je ta fukara

al najvise zabole me kara

sto dobismo od naseg Mornara.

Sjebase nas ta sumnjiva lica

dok si reko hala Sokolica.

Smrko sam se ne znam sta da radim

ladim jaja tu u Esplanadi."

Cita Milo pa sastavi prste

otposla mu reci muske, cvrste:

"Oj, Bokane, od Rastoka vilo.

ne brini se, bilo sta je bilo.

No kad si vec u po bela sveta.

Vidju onaj sleper cigareta

kod Karlovca pukla mu je guma

bachi ti tu kosarku sa uma."

  • Like 8
  • Thanks 4
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pavaroti said:

Prijatelju tezak si ko tuc ali mi se svidjas kao forumas.

Misko je menadzer u kosarci i kao takav ne moze da vodi nijedan klub, pa mislim cak ni da finansira. Drugo, on se na sastanku tj emisiji na RTS-u sa Djilasom i Covicem, predstavio kao predsednik skupstine navijaca. Direktno pisanje u usta sirotinji. Ipak Mega se ne zamera, pravi igrace..pa nek radi sta hoce.

 

Druze, ajde lepo. Drzava daje samo poslusnim i podobnim da rade. Ponavljam ti peti put. Misko je menadzer i to je sukob interesa. Drzava ne da NIJE POMOGOLA VOJVODINI, vec su im stopirali ljude koji su i hteli. Sad opet pitaj sto bi drzava pomogla Vojvodini protiv Miska koji je u sukobu interesa ali je zaradio pare od kosarke. 

 

 

 

Naravno, formalno-pravno on ne bi smeo da ima klub u vlasnistvu. vec sam pisao oko toga, kao i oko cinjenice da Zvezda i FMP ne bi smeli da igraju u istom rangu takmicenja. Te stvari se tolerisu iz "viseg interesa" i zato je nadjen modus koji ce naoko da bude u skladu s pravilima lige To nije sporno i sa tim se slazem. Sad se vrati na moj prvi post na koji si odgovorio pa vidi kako je uopste krenula diskusija. Ono sto sam tvrdio je da bi srpska kosarka izbacivanjem Mege i FMP-a iz ABA lige samo izgubila jer nema u Srbiji klubova koji bi radili isti posao, sa istim rezultatima. Prosto ih nema, ne bi ih bilo ni kad bi drzava, a nece jer nema razloga, grunula pare u neku Svetu Vojvodinu ili Sveti Metalac. Klub ne cine samo finansije, mada su, naravno, strasno bitne, cine ga i strucni rad, kontinuitet, infrastruktura, tradicija takmicenja na vrhunskom nivou, veze, poznanstva i uticaj u kosarkaskim krugovima i slicno.

 

Sve je to, naravno, moguce vremenom stvoriti ali ako trazis krivca za ovo sto se sada desava, za to sto se pare selektivno ubacuju u profesionalne klubove, nemoj ih traziti u Megi i FMP-u vec u Zvezdi i Partizanu. Oni su problem celog tog sistema i razlog zasto se kasni s privatizacijom postojecih klubova. Ali to niko nece da kaze jer 90% ljudi navija za Zvezdu ili Partizan pa ih niko ne dira da bi na svojoj strani pacifikovao navijace, nego se bes rusi na dva kluba koji, actually, nesto i rade kad je kosarka u pitanju osim sto trose milione na pojacanja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Naravno, formalno-pravno on ne bi smeo da ima klub u vlasnistvu. vec sam pisao oko toga, kao i oko cinjenice da Zvezda i FMP ne bi smeli da igraju u istom rangu takmicenja. Te stvari se tolerisu iz "viseg interesa" i zato je nadjen modus koji ce naoko da bude u skladu s pravilima lige To nije sporno i sa tim se slazem. Sad se vrati na moj prvi post na koji si odgovorio pa vidi kako je uopste krenula diskusija. Ono sto sam tvrdio je da bi srpska kosarka izbacivanjem Mege i FMP-a iz ABA lige samo izgubila jer nema u Srbiji klubova koji bi radili isti posao, sa istim rezultatima. Prosto ih nema, ne bi ih bilo ni kad bi drzava, a nece jer nema razloga, grunula pare u neku Svetu Vojvodinu ili Sveti Metalac. Klub ne cine samo finansije, mada su, naravno, strasno bitne, cine ga i strucni rad, kontinuitet, infrastruktura, tradicija takmicenja na vrhunskom nivou, veze, poznanstva i uticaj u kosarkaskim krugovima i slicno.

 

Sve je to, naravno, moguce vremenom stvoriti ali ako trazis krivca za ovo sto se sada desava, za to sto se pare selektivno ubacuju u profesionalne klubove, nemoj ih traziti u Megi i FMP-u vec u Zvezdi i Partizanu. Oni su problem celog tog sistema i razlog zasto se kasni s privatizacijom postojecih klubova. Ali to niko nece da kaze jer 90% ljudi navija za Zvezdu ili Partizan pa ih niko ne dira da bi na svojoj strani pacifikovao navijace, nego se bes rusi na dva kluba koji, actually, nesto i rade kad je kosarka u pitanju osim sto trose milione na pojacanja.

Sa ovim mogu da se slozim. Samo nikakvih interesa nema iz FMP-a i Mege za nasu kosarku, nista tu ne bi propalo da njih nema ili da ih nikada nije ni bilo. Ovo ostalo se slazem.  Nije rec o ova dva kluba, jednostavno, trenutno su svi ostali zatvoreni. Nema interesa u klubovima koje gleda jedva 500 gledalaca i koje sluze za kombinacije. Stvar jeste da su takvi klubovi povlasceni, sto zbog menadzera, ili sto jedan ima starijeg brata. Sa njima je i sama ABA ali domaca liga znatno slabija, jednostavno klubovi su bez ambicija i publike. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...