Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Gudura said:

Verovatno dosadilo coveku da mu ekipa bude poligon za igru tatinog mezimceta i gde se ne pita mnogo ko treba da mu igra u timu...steta, prilicno talentovan trener, napusta ekipu u kojoj je sve manje talenta😒

 

Ovo je u sustini sve suprotno od istine. Bas zato sto se on pitao previse, FMP je ove sezone ovako izgledao. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

Verovatno dosadilo coveku da mu ekipa bude poligon za igru tatinog mezimceta i gde se ne pita mnogo ko treba da mu igra u timu...steta, prilicno talentovan trener, napusta ekipu u kojoj je sve manje talenta😒

 

12 minutes ago, Markoss said:

Ovo je u sustini sve suprotno od istine. Bas zato sto se on pitao previse, FMP je ove sezone ovako izgledao. 

 

Sorry @Markoss strasno te cenim kao korektnog forumasa i nekog koga vredi citati i koji ima validne info, ali samo mi molim te objasni kako to mislis da TRENER jednog tima moze da se PREVISE PITA ko mu igra. Izvini, ne mogu da svarim to.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Sorry @Markoss strasno te cenim kao korektnog forumasa i nekog koga vredi citati i koji ima validne info, ali samo mi molim te objasni kako to mislis da TRENER jednog tima moze da se PREVISE PITA ko mu igra. Izvini, ne mogu da svarim to.  

 

Ma reagovao sam na informaciju da su mu igrali igraci koji moraju da igraju. Nije tacno, iskljucivo se on pitao oko svega, zato su i dovedeni ovi iskusniji naustrb klinaca. Nespretno sam se odrazio, pardon. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Barkley#34 said:

Ne mogu da uhvatim nit, da li nas je Mega pustila ili su pokradeni od strane sudija, zaoisničkog stola, redara, saobraćajne policije, perača prozora...?

 

Nisu pustili nego su ispustili prednost, slicno kao i Partizan protiv Joventuda.

 

U kontekstu onoga sto predstavlja Mega ovo je mnogo prihvatljivije od onoga sto gledamo u EL od kada imamo ligu sa 18 timova. Kao i u EC, losije vodjena i neozbiljnija ekipa je pobedjena od ekipe koja je zelela pobedu, nije se predavala i iskoristila ponudjeno.

 

Videli smo to i u drugim derbijima ove sezone, Partizan - Buducnost, Crvena zvezda - Buducnost, Mornar - Partizan, Buducnost - Mornar, nije bilo kvaliteta, bilo je dosta umora, ali i prave takmicarske kosarke sa velikim ulozima.

 

Problem sa Megom (a pogotovo sa KK FMP) je suprotan onom koji imamo u EL. Tamo imamo milionske ekipe prepune zvezda i u svakom kolu vidimo da znatno bolja ekipa nakon vodjstva protivnika od 10 razlike na pocetku ima ogromnih problema da uvede mec u egal (sto iziskuje napor, pojacano trosenje, igranje odbrane na granici faula, koncentracija u svakom posedu). Sve sto vidimo je da ta ekipa koja gubi postaje bleda senka sebe koja gleda da privede mec kraju.

 

Mega nema novca, ne igra ni za neke ljude kojima je stalo do njihovih rezultata ni za predsednika koji voli sport i finansira klub. Rezultat svega toga je da oni ne umeju da udju u mod borbe za pobedu kada protivnik da do znanja da mu gori pod nogama i onda imamo seriju gresaka kao u poslednjoj cetvrtini. Sta tim igracima znaci da se bore za pobedu ako ce ih prvi igrac kluba napustiti cim Raznatovic da zeleno svetlo za to? Mislis da bi se KK CZ borio u EL da na nekih 9-8 u EL prodamo Loyda za pola miliona nekom Fenerbahceu?

 

FMP je nesto jos gore, to bi u EL bilo kao kada bi vlasnik Panioniosa postao predsednik Panathinaikosa, pa onda ovaj kupi 20 igraca, sastavi neki EC sastav sa gomilom mladih igraca, nesto iskusnijih i svojim sinom kao plejmejkerom i sta, igramo se, "mislite da smo mi toliko losi da ne mozemo da dobijemo Panionios" i tome slicno.

 

ABA liga sa ovim klubovima i starom Cibonom, starim Zadrom, Radnickim koga finansira drzava, mozda jos nekim timom bi bila prava stvar, onda nam EL ne bi ni trebala.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Markoss said:

 

Ma reagovao sam na informaciju da su mu igrali igraci koji moraju da igraju. Nije tacno, iskljucivo se on pitao oko svega, zato su i dovedeni ovi iskusniji naustrb klinaca. Nespretno sam se odrazio, pardon. 

Valjda se pitao nesto oko dovodjenja igraca? Sta ce mu matori Jaramaz (koji je koliko vidim tiho otisao posle nepunih 8 minuta igre, ja pomislio nema ga jer je povredjen)? Sta ce mu Marko Radonjic (koji osim sto je izgleda jednog dana mogao i ves masinu da ubaci kroz kos Borca, na svim ostalima je bio vise stetocina nego koristan igrac)? Uz to je doveo jos i Ognjena Carapica (koga jos i mozda vredi "opravljati")... uz Filipa to su ukupno 4 pleja. 

 

Zasto mu Stefan Djordjevic, MVP i najbolji strelac tima iz prosle sezone, ima dosta manju minutazu? Savu Lesica mogu da razumem da je dobro imati u timu, ali onda skartiraj Sesliju i Radovanovica a ne da uzimaju 22 minuta koje mogu da igraju Pecarski i Djordjevic. 

 

E ako se on ovako pitao za sve gore navedeno onda i nije talentovani trener kako se ranije pricalo. Pre ce biti da mu se neko mesao u posao jer sve ovo gore navedeno, za jedan tim koji treba da ima ambicije poput Mege, je zaista presmesno. 

 

Tako da ne kupujem tu pricu da je on bio odgovoran za dovodjenje ovih "iskusnih" igraca (opet, izuzetak je Lesic). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sama pojava tog tuznog kluba, pogotovo od kada igra ABA ligu vristi na situaciju u kojoj jedan mocnik radi to sto radi jer mu se moze.

 

Na stranu cinjenica da ne moze da igra ABA ligu, samo da se osvrnemo na njihov rad - njihov rezon je "sta ima da igra mlad igrac ako nije bolji od Lesica, Radonjica, Covica?" U redu i zasto onda postoji FMP? Zasto se tih 5-6 mladih igraca ne da na pozajmice u Krku, Primorsku, Zadar, Borac? Pa ako je odgovor, "a pa nece oni da forsiraju naseg igraca ispred svog", pa nece ni FMP, ali postoji da bi Covic Nebojsa mogao da mrtav hladan kaze kako je to "klub koji je igrao u 1/2 finalu EC, moje cedo, to sam ja stvorio" i da bi Covic Filip mogao negde da igra do penzije. 

 

Sto je najgore, da je u pitanju filijala sa prosekom godina od 20,1 sve bi moglo lakse da se proguta jer takve ekipe ni ne mogu da dobijaju najbolje rivale i da uticu na poredak na tabeli. Ova situacija je kao kada bi Tedeschi uveo Cedevitu junior u ABA ligu, dao im Kruslina, Zganeca, Stipanovica i takve igrace, namestao da se sastane sa njima u PO ABA lige, a da niko ne moze da kaze ni "pa to nije u redu", a kamoli da to spreci.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Sama pojava tog tuznog kluba, pogotovo od kada igra ABA ligu vristi na situaciju u kojoj jedan mocnik radi to sto radi jer mu se moze.

 

Na stranu cinjenica da ne moze da igra ABA ligu, samo da se osvrnemo na njihov rad - njihov rezon je "sta ima da igra mlad igrac ako nije bolji od Lesica, Radonjica, Covica?" U redu i zasto onda postoji FMP? Zasto se tih 5-6 mladih igraca ne da na pozajmice u Krku, Primorsku, Zadar, Borac? Pa ako je odgovor, "a pa nece oni da forsiraju naseg igraca ispred svog", pa nece ni FMP, ali postoji da bi Covic Nebojsa mogao da mrtav hladan kaze kako je to "klub koji je igrao u 1/2 finalu EC, moje cedo, to sam ja stvorio" i da bi Covic Filip mogao negde da igra do penzije. 

 

Sto je najgore, da je u pitanju filijala sa prosekom godina od 20,1 sve bi moglo lakse da se proguta jer takve ekipe ni ne mogu da dobijaju najbolje rivale i da uticu na poredak na tabeli. Ova situacija je kao kada bi Tedeschi uveo Cedevitu junior u ABA ligu, dao im Kruslina, Zganeca, Stipanovica i takve igrace, namestao da se sastane sa njima u PO ABA lige, a da niko ne moze da kaze ni "pa to nije u redu", a kamoli da to spreci.

 

FMP postoji i izgleda tako kako izgleda iz nekoliko razloga:

- prvi i osnovni je da bi Fića Čović mogao negde da pika "profesionalnu košarku"

- drugi je da bude odstupnica senioru ako postane nepoželjan u Zvezdi, pa iz tog razloga ekipa i uzima neke veterane da bi bili šatro konkurentni iako glavna 4 kluba u ligi, a od nedavno i Mornar nikako ne mogu kvalitetom da ugroze

- treći je da postoji šira baza igrača koji mogu da se prodaju skuplje u odnosu na ono za šta su dovedeni - stranci, prekobrojni u KKCZ i slično

- četvrti je da FMP više nema pristup najvećim talentima koji su kod Mege/Miška, a i kod njih je osim par svetlih izuzetaka prilično skromno u odnosu na nekadašnje "berbe", delom zbog toga što mnogi klinci idu u USA, a najtalentovanije pokupe čak i euro velikani, a delom jer prosto su generacije slabije talentom; na taj način FMP-u ostaju neki polu-talenti, a ako su još na PG poziciji teško da će dobiti pravu šansu zbog prvog i osnovnog razloga

 

Naravno da ako se zalomi neki igrač sa potencijalom za KKCZ on ode tamo, ali retki uspeju jer se u KKCZ traže rezultati i lupa po labrnji za svaki kratkoročni fejl.

 

Sve u svemu, dosta trula priča.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

namestao da se sastane sa njima u PO ABA lige

 

Uf sad ides malo predaleko. Ko je i kada tako nesto namestao na relaciji FMP-Zvezda ili Mega/Igokea-Partizan? Dokazi? #NijeSeDesilo 

 

Nema sumnje da FMP, ovakav kakav jeste, nema nikakvog smisla za saradnju sa Zvezdom, a jos manje ima takmicarskog smisla u ovakvoj ABA ligi. Niti ce ispasti niti ce igrati PO. Ja kao zvezdas bih vise voleo da oni igraju ABA2 kao sto to radi Mladost za Partizan ili gomila onih B timova Buducnosti, i da tamo igraju mnogi perspektivni Zvezdini juniori, jer oni u FMPu ne igraju a jos manje da u Zvezdi dobijaju sansu. 

 

@Chaos Is Me je lepo objasnio.   

Link to comment
Share on other sites

Dobro se sjećam, prije par godina insajderi su pričali kako je Čovićeva politika da FMP bude isključivo razvojni tim, da igrači budu tamo najviše sezonu, dvije, vidi se da li su za Zvezdu ili da ih se negdje već utopi.

Sad se stiglo dotle da Čovićeve apologete na RSB pišu kako je FMP takmičarska ekipa s kojom mi nemamo ništa, i da treba da budemo presreći što nam proslijede ponekog igrača ili prime nekog našeg na razigravanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otkaz Jovanoviću je komedija, baš dobar trener.

 

Generalno, ništa u vezi FMPa meni nije jasno. Od savršenog razvojnog tima, do ekipe gde igraju Sava Lešić, Čović, pa i taj Šešlija. Pretpostavljam da mu toliko znači taj još jedan tim u ABA ligi, kao neki vid osiguranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Covicu bilo najbolje da batali CZV jer kako izgleda nista od privatizacije skoro klubova kod nas. Da se posvrti tj ulozi vise u Fmp i da uz saradnju sa Baromeuom izdejstvuje da Fmp igra El kao jedini pravi privatni klub sa ovih prostora.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi nema smisla varijanta da je Čoviću FMP odstupnica ako ga šutnu iz Zvezde.

FMP je mali klub koji nema perspektivu na evropskom planu. Da se sad tamo vrati to bi bila ponižavajuća s-konja-na-magarca varijanta. Ako Vučić odluči da ga šibne iz Zvezde, Čoviću bi časnije bilo da se povuče u penziju, bar privremeno, dok se ne uvuče u bulju nekoj još nepostojećoj vlasti.

 

Sve su svemu, nije mi jasna transformacija FMP-a u Igokeu s druge strane Drine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, realno *w said:

Otkaz Jovanoviću je komedija, baš dobar trener.

 

Generalno, ništa u vezi FMPa meni nije jasno. Od savršenog razvojnog tima, do ekipe gde igraju Sava Lešić, Čović, pa i taj Šešlija. Pretpostavljam da mu toliko znači taj još jedan tim u ABA ligi, kao neki vid osiguranja.

Da, samo što mu to ništa neće pomoći ako izgubi pozicije u Zvezdi, FMP u tom slučaju može samo da preživljava u KLS, i to jedva.

Mega se tu raširila, pa i Dinamik zauzima deo prostora (kad su mladi igrači u pitanju) ... nema tu budućnosti za njih.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...