Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

11 minutes ago, Markoss said:

Jbt, kolko nema kvaliteta u ovom FMP-u, kad Ficko odadara. Nikad susnija godina, na leto cemo moci da uzmemo Lazarevica i Djordjevica za pripreme i da im se zahvalimo. 

Pa ko zna, mozda necemo moci nista vise iz Fmpa da uzmemo 😂

Link to comment
Share on other sites

Dva puta imaš po 9 razlike na 2 i kusur minuta do kraja i izgubiš. Jednom posle 9 razlike u produžetak, drugi put posle 9 razlike  na 2 minuta do kraja produžetka gubiš trojkom od table.

 

Tepić je baš lepo legao mladoj ekipi Mege. Na suprotnoj strani Lešić totalni promašaj.

 

Koliko su veliki talenti Petrušev i Simonović toliko je Novak težak propalitet, a FMP je dopustio da im on da 2 trojke u odlučujućim momentima.

Link to comment
Share on other sites

Koja je ideja sa Lesicem u FMP-u? Covek je kroz citavu karijeru dokazani privatnik, bukvalno nikad nije znao za ekipu da igra, skakao preko dvojice saigraca da hvata skok, ispucavao se gde god je bio i dovedes ga da radi sta tacno? Jbt, pa Lojd bi manje suteva u FMP-u imao od Lesica i Covica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što je Lazarević odigrao u odbrani protiv Mege je neki Kalina level, kakve savršeno tajmirane rotacije sa strane pomoći, bampovanje roll man-a, closeout na šutera, vertikalnost na obruču, presečeni pasovi, probijanje blokova, zagrađivanje, skok, hustle na max... Baš mi je drago što se taj momak vratio posle kidanja ACL-a i pauze od skoro dve godine, a očigledno je radio i na šutu i prilično iščistio mehaniku, pa je trenutno na 39.3% za tri iz 2.8 pokušaja po meču. Uvek će on biti drven i vrlo limitiran kao skorer, al' u ovakvim izdanjima je baš jako koristan role player i za znatno viši nivo košarke od FMP-a i ABA lige.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posle ubedljivog prvog poluvremena i +17 u gostima u Ljubljani, Mornar je izdrzao sve nalete Cedevita-Olimpije u drugom poluvremenu i dosao do vazne pobede u gostima.

Pulen najbolji sa 36 poena.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2020 at 1:19 AM, Guru said:

Ono što je Lazarević odigrao u odbrani protiv Mege je neki Kalina level, kakve savršeno tajmirane rotacije sa strane pomoći, bampovanje roll man-a, closeout na šutera, vertikalnost na obruču, presečeni pasovi, probijanje blokova, zagrađivanje, skok, hustle na max... Baš mi je drago što se taj momak vratio posle kidanja ACL-a i pauze od skoro dve godine, a očigledno je radio i na šutu i prilično iščistio mehaniku, pa je trenutno na 39.3% za tri iz 2.8 pokušaja po meču. Uvek će on biti drven i vrlo limitiran kao skorer, al' u ovakvim izdanjima je baš jako koristan role player i za znatno viši nivo košarke od FMP-a i ABA lige.

Jebem ti ruski i albanski koje sam učio u školi,moram ovo da prevodim sad da pohvatam šta sve Lazarević moze😁

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Losmi17 said:

Pricalo se o Pulenu solidno dugo.

Tako to ide kad si najbolji igrac lige.

 

 

Gledam Pulena i mislim se : Jebote kakve daske mi dovodimo... talenta bez, samo neka je rmpalija. Ovaj Pulen im mater jebo...tata kosarke.

 

Pa sta i ako je slabiji defanzivno, moras i to da imas, ne mozes imati 10 jebenih zadnjih veznih.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...