Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

4 hours ago, ivan9 said:

Ovih 49 bacanja koji se pominju da li je trener bio Džikić? To ona utakmica kad je imao mnogo slabije igrače pa je celu utakmicu sekao ritam besmislenim faulovima?
Kad je tražio i u poslednjem minutu da se prave faulovi iako je utakmica rešena?

Kao prvo nije bilo 49 bacanja već 41 bacanje, ako se ne varam radi se o prvoj utakmici 1/2 PO Aba Lige u sezoni 18/19 kada se igrao i produžetak. Pred kraj 4/4 su počeli da prave faulove kako bi nas sustigli i pred kraj produžetka, samo tokom 30 sekundi produžetka smo šutnuli 8 bacanja, a računajući i kraj 4/4 ukupno 14 bacanja.

 

@Instinkt Daj mi link od tog meča, molim te. O kojoj utakmici se radilo, koje takmičenje. 

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

Kakve veze Trinkijeri ima sa tom utakmicom?

 

Vi ste na toj utakmici napravili 31 faul, a u celoj sezoni Jadranke ste prosečno pravili 25 po utakmici. Bilo je utakmica na kojima su vam svirali i veći broj faulova, nego na toj utakmici. Ako nekog fauliraš prilikom šuta dosude se bacanja, ne znam da li si upoznat sa tim pravilom? Jedino da sednemo i pogledamo utakmicu, ja ti garantujem da nećeš naći da su nam dosuđena 3 bacanja na način kao i Panteru na prethodnoj utakmici. Možemo li sa barem složiti da je to fantomski faul, ili je i to stvar za dublju analizu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde bre šta guslate, čak su i objektivni navijači KKP bili u fazonu da je suđenje na derbiju bilo domaćinsko. Samo maliciozan čovek će reći da je bilo ok i ravnopravno. Partizan je tu utakmicu dobio šutem iz izolacija, dešava se. Na kraju se digla prevelika frka oko utakmice koja je potpuno nebitna, za Zvezdu je isto da li smo dobili taj meč ili izgubili manje od 15 razlike. Možda i bolje što smo izgubili, radi sledećih bitnijih duela. Loše bi bilo samo ako bi se ovakvo suđenje ponovilo. "Argument" sa slobodnim bacanjima ne bi trebalo da koriste ni srednjoškolci ovde, naravno da će fizički dominantne ekipe izvoditi više bacanja (KKCZ sa Radonjićem ili nekada KKP sa Vujoševićem). 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Gde i kad sam uopšte spomenuo Trinkijerija?

Povukao sam paralelu između dve utakmice na konto prethodnih komentara, gde ste čak pisali saopštenja zbog broja i razlike u bacanjima/faulovima u korist KKP.

 

@Chaos Is Me

 

Ni u jednom svom prethodnom upisu nisam osporio da je bilo domaćinsko suđenje u nedelju, a reagovao sam na ove priče izgubili zbog najveće pljačke u istoriji. 

Laž.

 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Insekt se malo pogubio pa menja boje i priču ko semafor(Žoc).

I zarad istine,da ne iskoriste ono 100 puta ponovljena laz postaje istina,nije bilo 33:18 nego 38:13 odnos sl.bacanja.

Negde slučajno promače ovaj podatak u silnim opservacijama...

Oće to...slučajno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Ni u jednom svom prethodnom upisu nisam osporio da je bilo domaćinsko suđenje u nedelju, a reagovao sam na ove priče izgubili zbog najveće pljačke u istoriji. 

Laž.

 

 

Pa kad je suđenje domaćinsko (blago rečeno) lakše se i opusti ručica. Mi smo vas čak i stigli i prestigli uprkos tome, ja sam čak mislio da ćemo skroz da prevrnemo na našu stranu a onda se ukazao Steph Aleksa i onakvu kanonadu bi teško preživele i bolje ekipe od naše. Ono što je takođe tačno je da to nije bila tek još jedna u nizu utakmica za KKP (za razliku od KKCZ) a popaljenost svih crno-belih aktera, od igrača, preko Željka, pripreme utakmice van terena i na terenu, do navijača je bila na maksimumu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavijan2 said:

@Instinkt ukljuci dugme za objektivnost i daj komentar sudjenja u nedelju. ako ti kazes da je ono bilo OK i ja se slazem.

 

4 hours ago, Instinkt said:

Ni u jednom svom prethodnom upisu nisam osporio da je bilo domaćinsko suđenje u nedelju, a reagovao sam na ove priče izgubili zbog najveće pljačke u istoriji. 

 

 

Jbt al ste se uhvatili tog sudjenja 😄 dajte nesto drugo, malo je vec dosadno, dajte nesto tipa mi vs Real, oni vs Real... 🙂 mi vs Litekajgnvkbelis, oni vs Lirtkedjhdhkabelis. 

Link to comment
Share on other sites

Ja juce bio u haosu nekom oko posla. Sedoh malopre da odgledam na miru EL utakmicu pa malo udjem na forum i vidim da se sprdate sa Gagicem. Ja prvo pomislio da je to neka sala, pa kada sam usao u sastave i vidim da vas je Gagic unistio zamalo sam pao sa kreveta koliko sam se smejao.

Ja sam juce video samo rez vase utakmice, kontam to su te uvek neugodne Litvanske ekipe dok nisam video sastav, ali leb vas jebo, jebeni Canak i Gagic da vas uniste hahahah. [emoji23][emoji23][emoji23]

Bez namere da provociram zaista, ja ne znam kako su ,ovakva dva iskusna kosarkaska radnika kao Savic i Zoc, uspeli da grupisu ovoliki skup gluperdi na jednom mestu. Stvarno ocajna selekcija, za ne tako male pare. Jako mekana ekipa gde osim ovih prekaljenih Pantera i Lideja niste potrefili ni sa jednim igracem. Mozda bi Smailagic bio koristan u nekom dobro uredjenom sistemu, meni se cini da Obradovic ne zna ni sam sta hoce od obe ekipe. Ocigledno jw da ekipa nije u stanju da igra na visokim obrtajima par utakmica zaredom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Sut iz igre 58%-47% , trojke 57% - 32%, bacanja 81.5% - 58.3 % - kada odigras ovakvu utakmicu, ovo tvoje 'najbesramnije sudjenje' u zivotu je nista vise nego alibi. A primera losih sudjenja ima na pretek, izvodilo se u bliskoj proslosti i po pedesetak bacanja po utakmici, al pamcenje je naravno selektivno  po potrebi.
 
Ova utakmica svakako nije posluzila nikome za samoobmanjivanje, nas topik ti je sustinski i pokazatelj toga, kao i izjave posle meca, niko se nije zaneo, niti pomislio da je ovo neka prekretinca u sezoni, boljke su iste i konstantne, od toga ne mozemo da bezimo.
 
Navoditi Zeljka kao nekog ko je spreman na sve, pa je kao posledica toga doslo do 'najvece pljacke u univerzumu' je odvratno spocitavanje njemu i za vase standarde..
 
Za Radonju nema sta da se zapita bilo ko, covek je bio iskljucen i nije mogao da prisustvuje konferenciji. Malo si se zalufao da ubacis i to u narativ koji ti odgovara, blamcic.
 
 
 
 
 
 
 
Kada u 1/4 imaš 15 bacanja i za mrki pogled dobiješ faul, normalno je da se posle odmakneš i više nego što treba a stoga i bolji procenti šuta. Relativizacija najbesramnijeg suđenja.
Elem, iz mog ugla je dobro što smo izgubili bitno je da je ispod 15 ali nazovimo stvari pravim imenom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Pa malo je cudno zvati skoro samo cigane, bilo da su igraci ili navijaci. Kalina, Bjelica, Nedovic, Teo... Avram pristao.

Pa nije bas cudno.

I on je iz te priče.

Konta kad je mogao on sta njima fali.

Bane Preletačević.

Al nisu sva deca ista.

Neki imaju obraz neki ne.

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije cudno, narocito ako se uzme u obzir Kalinina i Nemanjina prethodna saradnja sa Zeljkom.. U basketu su se takodje kroz istoriju nekako vise tolerisali takvi transferi..

 

A i Kalina mi nije nesto preterano ubedljiv u ovom intervjuu, bukvalno rece da razume prelazak u rivala (nadovezao se na primer Ritas-Zalgiris), ukoliko igras u Eurocupu, a rival nudi visi nivo u Evroligi 😄

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

Pa i nije cudno, narocito ako se uzme u obzir Kalinina i Nemanjina prethodna saradnja sa Zeljkom.. U basketu su se takodje kroz istoriju nekako vise tolerisali takvi transferi..

 

A i Kalina mi nije nesto preterano ubedljiv u ovom intervjuu, bukvalno rece da razume prelazak u rivala (nadovezao se na primer Ritas-Zalgiris), ukoliko igras u Eurocupu, a rival nudi visi nivo u Evroligi 😄

 

Razume iz Evrokupa u EL,a u kontra smeru samo pare.

Taj deo slobodno naglasi,nije sramota.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fillam said:

Pa i nije cudno, narocito ako se uzme u obzir Kalinina i Nemanjina prethodna saradnja sa Zeljkom.. U basketu su se takodje kroz istoriju nekako vise tolerisali takvi transferi..

 

A i Kalina mi nije nesto preterano ubedljiv u ovom intervjuu, bukvalno rece da razume prelazak u rivala (nadovezao se na primer Ritas-Zalgiris), ukoliko igras u Eurocupu, a rival nudi visi nivo u Evroligi 😄

 

Izgleda da je kod vas drugacije!Nudite manji nivo a opet nasi prelaze kod vas! :D

Pitam se zasto...

Edited by Don Radonja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, sad je valjda jasno da je robijicu odbio pun kufer igraca.

To je cak i on indirektno priznao.

Najbudzetskiji trener evrope je morao da utrosi ipak te pare izdvojene za kalinu, tea i belog na pantera, lidera i avrama.

Mora se negde potrositi.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...