Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

7 minutes ago, Alex_Serbia said:

Pop se opasno blamira vec 2 takmicenja (ne nuzno njegovom krivicom), pod stare dane. Ne treba mu to.

Mozda zvuci grubo ali vecinom krivica pada na trenera. 

Ameri bas lose izgledaju a nije da nisu imali proslo SP a posebno sad igrace. Dobro, za ovaj sad tim je jos rano ali opet u zadnje 4 utakmice imaju 3 poraza, to je bas nevjera za Amere u kosarci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Manu šta da radi melo pored duranta, tatuma, pa i ovog granta koje je DNP. on je svoje obavio, šta ima da popunjava mesto, kao da drugi ne znaju da šutnu tricu.

 

mislim, randle nije ušao u 12, baš zato što ne može odbranu da odigra. od ozbiljnih trpača imaju duranta, lillyja, middletona, tatuma, bookera, lavina i ajde_bajonea

za defanzivu green, bam, durant, jrue, middleton, grant, verovatno i ovaj kli iz spursa zna nešto na temu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Fiba pravila su takođe nešto što izdvaja one najveće i one kojima treba određeni kontekst. Manji teren (koji ne pogoduje zaletačima u meso), manje faulova na raspolaganju, manje vremena na raspolaganju, pravilo polaska u dribling, nepostojanje superstar statusa pri dosuđivanju faulova itd. Najvećim igračima ni to ne smeta da izdominiraju. 

 

2 hours ago, goldberg said:

Reprezentativna takmicenja su prilika da igrac pokupi dodatnu slavu i upise se u istoriju (Gasol, Nowitzki).

 

Nije dovoljno samo se pojavljivati (Jokic, Vucevic, Janis), treba i nositi svoj tim tamo do medalja. Upravo gorepomenuti Melo je uvek odlicno igrao za reprezentaciju.

 

Luka je vec sad ispisao istoriju, sa osvojenim EP i izborenom OI, sve sto sledi je samo bonus.

Slažem se sa oba posta, lepo napisano. Upravo zbog tog stava sam uletala u brojne rasprave, što u VL, što u RL. 😄 

 

2 hours ago, AgroLaki said:

Pa i Joksa ima srebro sa olimpijade, nije ni to malo, s obzirom da se igralo protiv USA u finalu. 

Ima, ali koji je značaj on imao tada za reprezentaciju? Ok, pokidao je protiv Amera (ako se dobro sećam), ali nije legenda reprezentacija kao što je Luka već legenda slovenske. Niti je Janis recimo legenda grčke.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, oubrevo. said:

@Manu šta da radi melo pored duranta, tatuma, pa i ovog granta koje je DNP. on je svoje obavio, šta ima da popunjava mesto, kao da drugi ne znaju da šutnu tricu.

 

mislim, randle nije ušao u 12, baš zato što ne može odbranu da odigra. od ozbiljnih trpača imaju duranta, lillyja, middletona, tatuma, bookera, lavina i ajde_bajonea

za defanzivu green, bam, durant, jrue, middleton, grant, verovatno i ovaj kli iz spursa zna nešto na temu

 

Ako je hteo da ide trebalo je naci mu prostora u 12. Ako za nekoga moze da se kaze da je legenda americke reprezentacije to je Melo.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ameri na prošlom svetskom i sad na OI su nebo i zemlja što se tiče kvaliteta. Na SP mnogi od tadašnjih igrača nisu ni bili u prajmu (Mitchell npr koji je danas dosta konstantniji igrač nego tad), plus im se najbolji igrač povredio u prvoj ili drugoj utakmici na prvenstvu (Tatum) i do kraja nije ni igrao. Ovo sad je po imenima vrlo moćan tim, predvođen jednim od najboljih košarkaša ikad. Da li će se složiti u funkcionalnu celinu, ostaje da se vidi. Za to je Pop najodgovorniji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Manu said:

 

Ako je hteo da ide trebalo je naci mu prostora u 12. Ako za nekoga moze da se kaze da je legenda americke reprezentacije to je Melo.

 

to van diskusije ali mislim da melo uopšte nije u fazonu da mu neko priređuje ćapras-divan ili čapras-divan, jer to što on može - trice + midrange - imaju i booker i tatum i durant, od kojih su dvojica na njegovoj poziciji.

 

kad bi hteo da završi karijeru u knicksima, to bi bilo isto legit da mu učine ali je pitanje čemu to. ja bih bio najradosnije dete na svetu samo treba se voditi logikom a ne nekim zaslugama, osim u super-specijalnim okolnostima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BartonFink said:

Francuska je vrv najgori mogući prvi protivnik za USA na turniru. Provaliće brzo šta ide i šta ne ide, pola igrača je još bunovno ili premoreno od plejofa, a onda će pasti standardno US gaženje...

Najbolji igrac juce im covjek koji prije par dana igrao finale i doputovao dan prije utakmice👍

Ne znam samo sto ocekujete gazenje, ima ovdje dosta rupa u igri ali svakako da ce individualni kvalitet ih vrvt dovesti do zlata. Imaju KD koji ce igrati bolje a vijdecemo dal ce se iskristalisati uloge igraca.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Al najjače mi ovo kad srbende po internetu krenu da pišu kako je NBA cirkus i EL > NBA kao da skoro svi od ovih Francuza što su dobili Amere igraju u domaćoj ligi a ne u NBA. 😄

 

frenki je bio zgađen nba cirkusom i odbio da uđe u igru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BartonFink said:

Francuska je vrv najgori mogući prvi protivnik za USA na turniru. Provaliće brzo šta ide i šta ne ide, pola igrača je još bunovno ili premoreno od plejofa, a onda će pasti standardno US gaženje...

 

Ma smrde na sve strane kakva Francuska kad su izgubili od Nigerije...

 

Pop me odavno nervira sa ovim izigravanjem infantilnog matorca, smejanjem kada gube i slicno ali ovo je vec odavno prevrsilo  svaku meru.

 

Ako je ekipa bila prilicno sumnjiva na SP i ima nekog opravdanja ovde nema izgovora, kao da ih vodi Sakota.

 

Ne moze on da igra i gro ovih problema je na samim igracima ali ne bi smeo da ispusti +7 na par minuta do kraja...

 

Durant treba da igra kao i Doncic i tu se svaki prica zavrsava, nikakav protok lopte, raspodela suteva i slicne pizdarije.

 

Krenes utakmicu sa 10 izolacija za Duranta i cao, posle ce lako da sipaju iz otvorenih sueva kad odatle krene da se pravi visak...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

 

 

Ne moze on da igra i gro ovih problema je na samim igracima ali ne bi smeo da ispusti +7 na par minuta do kraja...

 

 

po meni je ovo još jedna od zaostavština starih pravila i napada od 30 sec; 7 razlike danas nije ništa

 

15-20 razlike = je novih 7 - 10 razlike

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Veliki je problem što USA za svako takmičenje menja ekipu iz prostog razloga što je razlika između amera i rest of the world dosta manja. Dovoljno je da nalete na uigranu ekipu koja uz to može da isparira fizički i da bude frke.

Koju god ekipu sastavljenu sa koca i konopca da USA pošalje ako se ne potrefi hemija sa jasnim ulogama imaće problem. Finals MVP i MVP regularne sezone nisu Amerikanci . Koliko je non USA igrača u top 20 lige. 

I dalje mislim da Amerika osvaja

Link to comment
Share on other sites

tier 1 

durant james leonard

 

tier 2

antetokounmpo curry jokic harden embiid doncic

 

tier 3

lillard george butler davis irving tatum beal

 

tier 4

towns williamson booker gobert young mitchell brown lavine adebayo middleton holiday vucevic lowry siakam paul

Edited by gggggggg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Više od mesec dana Fila i Ben nisu u kontaktu, znači da je trejd kamenjara i više nego izvestan. Pitam li se koja će ekipa da ga uzme i baci naredne četiri godine u smeće. Za mene on nema apsolutno nikakvu trejd vrednost, pre bih razmotrio ovog Maksija.

 

Nema šta puno Boston da da za Bila. Imaju koliko i Lejkersi, ali bukvalno. Brauna sigurno neće dati. Interesantno je da se pojavljuju rumori da bi mogla Atlanta da trejduje za Bila, moram priznati da bi to bilo interesantno gledati taj bekovski duo.

 

Sada ide jedan od najzanimljivih delova godine što se tiče NBA, Draft-Trade-FA. Lejkersi bukvalno pregovaraju sa svakom ekipom kojoj bi mogli da uvale Kuzmu i KCP-a, baš me zanima koja će ekipa biti jagnjeća žrtva. Šrederu daleko lepa kuća, užasan PO igrač, on je jedan od igrača kome bih voleo da vidim leđa uz dvojicu već pomenutih. Herel takođe, još jedan đubarski igrač, znao sam još na početku prošle sezone da će biti gadan promašaj. Nikoga od njih ne želim videti na startu sezone, sve suprotno od toga ću smatrati neuspelom ofsezonom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Sada ide jedan od najzanimljivih delova godine što se tiče NBA, Draft-Trade-FA. Lejkersi bukvalno pregovaraju sa svakom ekipom kojoj bi mogli da uvale Kuzmu i KCP-a, baš me zanima koja će ekipa biti jagnjeća žrtva. Šrederu daleko lepa kuća, užasan PO igrač, on je jedan od igrača kome bih voleo da vidim leđa uz dvojicu već pomenutih. Herel takođe, još jedan đubarski igrač, znao sam još na početku prošle sezone da će biti gadan promašaj. Nikoga od njih ne želim videti na startu sezone, sve suprotno od toga ću smatrati neuspelom ofsezonom.

 

 

Kuzma za Simmonsa i da zavrsavamo😁 nedje mora upalit u pm🤣🤣🤣

 

Jeste meni drago da ste se odomaćili ali necemo prećerivat sad😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Kuzma za Simmonsa i da zavrsavamo😁 nedje mora upalit u pm🤣🤣🤣

 

Jeste meni drago da ste se odomaćili ali necemo prećerivat sad😁

Kad bi ovaj tvoj želeo da igra centra, možda bi i moglo da se razmisli o tom trejdu, ovako sa Dramondom i Simonsom u ekipi miriše na katastrofu na spejsingu.

 

Što mene tiče ja bih voleo postavu Lauri-Hild-Bron-AD-Dramond. Derozan će nam biti 6th man i menjati Dramonda, gde se AD gura na peticu u plej ofu, verujem da bismo bili nepobedivi. Napadački dosta potentnija za razliku od prošlih sezona, ali jedno su želje, drugo su mogućnosti.

Edited by Drakaris
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Kad bi ovaj tvoj želeo da igra centra, možda bi i moglo da se razmisli o tom trejdu, ovako sa Dramondom i Simonsom u ekipi miriše na katastrofu na spejsingu.

 

Što mene tiče ja bih voleo postavu Lauri-Hild-Bron-AD-Dramond. Derozan će nam biti 6th man i menjati Dramonda, gde se AD gura na peticu u plej ofu, verujem da bismo bili nepobedivi. Napadački dosta potentnija za razliku od prošlih sezona, ali jedno su želje, drugo su mogućnosti.

Derozan mislim da ce doci u LA, dijete LA i hoce titulu.

Lowry ne vjerujem mada mozda ga privuce ideja da igra sa Derozanom opet ali ovaj put i Lebron na njihovoj strani😁 mada kontam da ce juriti poslednju dobru naplatu.

edit: evo upravo si postavio link👍

 

Sto se tice AD i C pozicije, nije problem, sve za tog vaseg😁

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Kuzma za Simmonsa i da zavrsavamo😁 nedje mora upalit u pm🤣🤣🤣

 

Jeste meni drago da ste se odomaćili ali necemo prećerivat sad😁

Jeste li poslali svakoj ekipi u ligi ponudu Kuzma & a second? 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...