Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Meni je i dalje neverovatno šta su Detroićani odbili. Izgleda da se od Kejda očekuje jako puno. Ne znam. Za lika koji jedva prebacuje 20 ppg na koledžu, a TS mu je prosečan, pritom ne poseduje neki ludački court vision, 3 asista po utakmici za 35 minuta. Nisam ga gledao, ali meni ovo ludački, jedino da igra fantastičnu odbranu, pa da ga to vadi.

 

SGA će u budućnosti biti jedan od najboljih two-way igrača lige

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Meni je i dalje neverovatno šta su Detroićani odbili. Izgleda da se od Kejda očekuje jako puno. Ne znam. Za lika koji jedva prebacuje 20 ppg na koledžu, a TS mu je prosečan, pritom ne poseduje neki ludački court vision, 3 asista po utakmici za 35 minuta. Nisam ga gledao, ali meni ovo ludački, jedino da igra fantastičnu odbranu, pa da ga to vadi.

 

SGA će u budućnosti biti jedan od najboljih two-way igrača lige

Neće niko više da mu se desi Luka. Sa SGA je sve jasno šta dobijaš, a Kejd je jednoglasno prvi pik baš dobre draft klase i u najgorem slučaju  mu je plafon na  SGA nivou, a potencijalno je franšizni igrač.

Za Kejda nema dileme da ima glavu, znanje i fiziku da bude NBA igrač tako da sa njim ne mogu da izgube. Dečko nije šalabajzer.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

 

SGA će u budućnosti biti jedan od najboljih two-way igrača lige

 

logicno pitanje koje se samo namece je zasto onda thundersi zele da puste takvog igraca, koji je proveo vreme kod njih u klubu. 

 

meni se svidja SGA ali nisam ubedjen da ce postati sam krem lige. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Draft je teška lutrija, ali očigledno da se baš ovaj iz nekog razloga baš dosta hajpuje, pogotovo ovaj Kejd. Zajon je isto bio, mislim i dalje je veliki talenat, ali se uopšte nije nametnuo na način na koji se očekivao, a bio je hajpovan 5x više od ovog Kejda, da sam čak i ja upao u taj voz. Vreme će reći sve, a imam samo dodati da treba i dobaciti prvo do ovog nivoa koji sada ima SGA. Ja ga lično smatram od under25 graničnog TOP10 igrača. Plus taj 6. pik iste draft klase.

 

Evo još jednog vica:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki28 said:

Nisam, samo sad jasno vidim taj potencijal Kyle Kuzme i stvarno steta da se to ne iskoristi u nekom drugom timu. Jednostavno Lebron nije u mogucnosti da  to izvuce iz njega i za njegovo dobro ga treba trejdovat, da ostvari svoj potencijal i pokaze svima raskosan talenat koji posjeduje.

 

 Zato je tu nasa prelepa MILFaca vlasnica Dzini Bas koja izvlaci najbolje iz njega 😉 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

lol, razmislio bih da li bih ti dao 7-8 po godini

 

 

Inače hoće da trajduju i jednog od lidera svoje franšize, Beglija.

 

21 minutes ago, DameTIme said:

Malo je ovo za Bena, nek ubace i Grega u taj paket.

Vole Siksersi viceve.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drakaris said:

Draft je teška lutrija, ali očigledno da se baš ovaj iz nekog razloga baš dosta hajpuje, pogotovo ovaj Kejd. Zajon je isto bio, mislim i dalje je veliki talenat, ali se uopšte nije nametnuo na način na koji se očekivao, a bio je hajpovan 5x više od ovog Kejda, da sam čak i ja upao u taj voz. Vreme će reći sve, a imam samo dodati da treba i dobaciti prvo do ovog nivoa koji sada ima SGA. Ja ga lično smatram od under25 graničnog TOP10 igrača. Plus taj 6. pik iste draft klase.

 

 

deo oko drafta nije sporan: tu se kupuje i nada da će igrač biti franchise cornerstone, možda i više od toga. većina top prospecta, pa i zion koga pominješ, nosi sa sobom taj neugodni kombo "high ceiling / high bust" potencijal, gde u odnosu na ono što je u stanju da prenese od svoje igre + onoga što je u stanju da nadogradi i popravi - može u dogledno vreme da bude jedan od najboljih u ligi ili jedan od onih koji su na granici da ne budu u ligi, makar kao neki faktor.

 

cunningham za razliku od većine ima "high ceiling / low bust" kombinu, što ga čini siguricom u izboru, pa je jedini zajeb za gm-a da ga ne izabere.

 

moje pitanje je bilo na potpuno drugoj temi:

ako uzmemo tvoj prediction da će SGA u dogledno vreme biti jedan od najboljih 2way igrača u ligi - kako to da profesionalci za koje trenira i igra svakoga dana to ne vide, već su komotni da ga pošalju u dilu? imaju gomiletinu budućih pikova, pokua, maledona, dorta, onog centra mojsija - tako da nije sga jedini način da se domogneš pika.

 

što se tiče 6og pika, draft jeste krcat u potencijalu & sam SGA je pokazao koliko je bolji od nekih visokih pikova, tipa, beagly, bamba pa i WCJr. ipak ne treba pominjati razliku u potencijalu koji kupuješ prvim pikom u odnosu na šesti.

 

Edited by oubrevo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drakaris said:

lol, razmislio bih da li bih ti dao 7-8 po godini

 

 

Inače hoće da trajduju i jednog od lidera svoje franšize, Beglija.

 

Vole Siksersi viceve.

Holms je među meni dražim centrima u ligi, mnogo gotivan igrač i koristan, daje 100% u svakoj utakmici i radi sve za tim. Jbg, želi što bolji ugovor da obezbedi sebe, njegovo je pravo da traži, a da li će mu neko to dati...

 

Sakramento se mora rešiti Beglija, jednostavno već je sigurno da od njega neće biti ništa. On je baš pravi primer ovoga o čemu je uini pisao u postu iznad mog - važio je za nekog velikog prospekta a ispao je "high bust". Draft jeste lutrija i tu je večita dilema da li birati igrača koji ti je potreban u rosteru (kao što su uradili Kingsi, jer su već imali Foxa kao prvog "lidera") ili uzeti verovatno najtalentovanijeg igrača (Dončić).

 

Što se tiče Siksersa, pa oni sad moraju pokušati na sve načine da što više izvuku u zamenu za Simonsa, zbog ugovora koji su mu dali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam ovde na strani Pistonsa. Ne znam kakav će biti Cade ali deluje kao undisputed no.1 pick, a takvi igrači retko budu bust. Obično bust budu oni za koje se ne zna baš kakvi će biti ali im je plafon visok. SGA je super igrač al teško da će biti sam krem lige, kao što oubrivo kaže, a Cade makar ima potencijal to da bude. Kao takav, sigurno ima tu marketinšku moć (potpisao odmah i sponzorski ugovor za Nike, ne daju oni to baš svakom odmah) da privuče gledaoce u poslovično polupraznu dvoranu Pistonsa, ne žuri se njima nigde narednih par godina što se rezultata tiče. Osim toga, Cade će u najgorem slučaju biti solidan NBA igrač, odličan je karakter kako čitam i treba im čovek za kulturu, Detroit je jedna od najdepresivnijih franšiza u ligi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gggggggg said:

sga se mozda ne uklapa u prestijev timeline pa bi ga trejdovao pre nego sto bi mu dao max ugovor.

 

Kad cujem rec ''timeline'' govna mi se prijedu...

 

Timline Finixa bi bio 2092. da nije dosao Cp3 od 40 ljeta i sada ce morati da mu daju blanko cek i mole boga da ih ne odvali i sa 4. godinom ugovora....

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

ma nije to. recnikom finiksa, oni bi trejdovali bukera u knickse jos onomad ili kojekude 

uostalom, kada imas jedan masivan i znacajan ugovor (kao sto okc nema drugi) a igrac je 2way - vrj, lako ga trejdujes nakon par sezona ako ne i odma. 

Link to comment
Share on other sites

Ma gluposti.

 

SGA je dobar igrac, mozda nece biti krem i ima ocite limite ali daleko od toga da treba da ga se rese zbog nekog imaginarnog ''timelinea''  i trenutka kada ce Pokusevski u stilu Kent Clarka skinuti naocare i pretoriti se u supermena... 

 

Njegov ugovor svakako ne moze da im buda omca, cak mislim da moze da bude solidna treca opcija contendera...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Drakaris said:

lol, razmislio bih da li bih ti dao 7-8 po godini

 

 

Inače hoće da trajduju i jednog od lidera svoje franšize, Beglija.

 

Vole Siksersi viceve.

 

Mnogo brale. Na ugovorima je Fox (ajde on jos i ok), Badi, Barns, previse je to averidzara za neki uspeh, zakopacemo se ovim ugovorima.

 

6 hours ago, DameTIme said:

 

Sakramento se mora rešiti Beglija, jednostavno već je sigurno da od njega neće biti ništa. On je baš pravi primer ovoga o čemu je uini pisao u postu iznad mog - važio je za nekog velikog prospekta a ispao je "high bust". Draft jeste lutrija i tu je večita dilema da li birati igrača koji ti je potreban u rosteru (kao što su uradili Kingsi, jer su već imali Foxa kao prvog "lidera") ili uzeti verovatno najtalentovanijeg igrača (Dončić).

 

 

Fila da dobije Badija i Beglija za Simonsa i da se udara u dupe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Finix sam naveo kao najsveziji primer sta znaci dobar igrac da te prebaci preko.

 

Kakav timeline...

 

NO je jos jedan takav primer, sutnuli su Holidaya jer im se ne uklapa u timeline i onda je pola frizder pola mecka zaigrala ispred njihovih vrata pa naprasno prave konukrentan tim gde ce da vrate sve pikove koje su dobili za ovog pokusavajuci da nadju igraca bas takvih karakterisitka...

 

Poenta price kvalitetan igrac je uvek odlican asset i ne treba ga se nikad resavati zbog nekog imagiranog timelinea jer uvek postoji nacin da se uklopi ovako ili onako.

 

Videli smo da postoji trziste cak i za Al Horforda na onakvom ugovoru i to da profitiras...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ti cenis da ce ovaj okc biti kontender za 2-3 godine?

 

pelicansi su 'sutnuli' holidaya jer je su cenili da nece produziti ugovor. na kraju su i sjajno prosli sa toliko dobijenih pikova, swapova i igraca.

 

ima rezona zasto bi ga trejdovali u ovom trenutku i ako to izgleda alogican potez iz ove perspektive.

Link to comment
Share on other sites

ako je tako, ja bih se na mestu knicksa raspitao za SGA. nije bas fox koji nam je primer i uzor vodje u buducnos ali moze da prodje kao utesna akvizicija

 

salu nastranu, ako je tako kao sto kazes, utopice ga negde ako ne sad onda do deadlinea

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...