Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

32 minutes ago, DameTime said:

Nema problema, već sam navikla da budem u manjini. 😛

 

Mogu da zamislim bilo koju PO ekipu da uzme nekoliko pobeda bez glavnog igrača, ako se poklope specifični uslovi i situacija. Naravno, uvek je pitanje da li će se takva situacija namestiti, ali verovao ili ne ostalih 11 igrača u rosteru nije ugovore dobilo zbog Janisa već zbog sopstvenih košarkaških veština. Isto važi i za igrače Denvera i Dalasa. Sposobnost Milvokija da dobije dve utakmice u finalu konferencije igrajući bez Janisa je na čast celom timu, ali nemojmo se ponašati kao da su dobili GSW ili Spurse u prajmu. Tu se upravo namestila situacija o kojoj sam govorila da je Milvoki zapravo imao bolji match up sa Atlantom forsiranjem Lopeza na 5 jer nije imao ko da ga čuva, nego što je bilo sa Janisom. Uz to, reč je o jako malom uzorku utakmica.

 

Ali dobro, volimo Luku i Nikolu i zato ćemo sad do besvesti forsirati narativ kako njihovi saigrači bez njih ne mogu ni pertle da vežu, dok se Milvoki sasvim dobro snalazi bez Janisa, a iz toga logički sledi Jokić i Dončić > Janis. 👀

Bravo, dajem ti peticu za pisanje eseja :classic_biggrin: Denveru su starteri bili Rivers i Campazzo. Jer treba da dodam šta drugo?

 

34 minutes ago, DameTime said:

Ne razumem sa čim se ne slažeš ovde. xD

Porzingis je daleko od statusa zvezde, Middleton i Jru su bar jedan nivo iznad. Užasan je ovih dana, Dallas se pošteno pokopao njegovim ugovorom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Bravo, dajem ti peticu za pisanje eseja :classic_biggrin: Denveru su starteri bili Rivers i Campazzo. Jer treba da dodam šta drugo?

 

Porzingis je daleko od statusa zvezde, Middleton i Jru su bar jedan nivo iznad. Užasan je ovih dana, Dallas se pošteno pokopao njegovim ugovorom.

Tema je inspirativna. 😌  Čekaj, objasni mi kakve veze to ima? Kao što sam već rekla, Rivers je imao značajnu rolu u nekim PO pobedama Denvera. Još su i dobro zakrpili celu tu stvar jer se Marej teško povredio, a nije bilo nekih dostupnih igrača. S druge strane Faku je doveden kao iskusan, prekaljeni EL igrač. To što on nije najkompatibilniji sa Jokićem po pitanju kreacije igre je, opet, druga tema; ali fakat je da je čovek veliko ime evropske košarke. Treba da dodaš, da konačno neko pojasni kako i zašto tvrdite kako ne bi mogli da se snađu bez Jokića nikad i ni u jednoj situaciji, dakle to prilično apsolutistički zvuči pa bih volela da čujem i neke argumente. Ja se definitivno ne slažem sa tom tvrdnjom i verujem da bi svaka ekipa mogla da se snađe bez glavnog igrača ako situacija to zahteva, povukla bi se reorganizacija uloga i same igre ali može (što ne znači da su bolji bez njega ofc).

 

Što se tiče Porza, nisam ni njega ni Krisa navela u kontekstu zvezda, oni to nisu. Govorila sam o prvom najboljem saigraču, dakle Kris je Janisu ono što je Marej Jokiću i Porz Dončiću - igrač za kog nikako da se odlučimo kakav je jer je tako nekonstantan, koji se stalno komentariše, osporava i generalno je pod znakom ?.

Link to comment
Share on other sites

@DameTime, u pravu si - nemam želju da dokazujem očigledno.

 

Valjda znaš da ja poštujem Janisa ali reći da on ima ništa kvalitetnije osoblje od Denvera ili Dallas-a je da izvineš: smešno. Glupo mi je da o ovome diskutujem, čisto trošenje tastature. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Tema je inspirativna. 😌  Čekaj, objasni mi kakve veze to ima? Kao što sam već rekla, Rivers je imao značajnu rolu u nekim PO pobedama Denvera. Još su i dobro zakrpili celu tu stvar jer se Marej teško povredio, a nije bilo nekih dostupnih igrača. S druge strane Faku je doveden kao iskusan, prekaljeni EL igrač. To što on nije najkompatibilniji sa Jokićem po pitanju kreacije igre je, opet, druga tema; ali fakat je da je čovek veliko ime evropske košarke. Treba da dodaš, da konačno neko pojasni kako i zašto tvrdite kako ne bi mogli da se snađu bez Jokića nikad i ni u jednoj situaciji, dakle to prilično apsolutistički zvuči pa bih volela da čujem i neke argumente. Ja se definitivno ne slažem sa tom tvrdnjom i verujem da bi svaka ekipa mogla da se snađe bez glavnog igrača ako situacija to zahteva, povukla bi se reorganizacija uloga i same igre ali može (što ne znači da su bolji bez njega ofc).

 

Što se tiče Porza, nisam ni njega ni Krisa navela u kontekstu zvezda, oni to nisu. Govorila sam o prvom najboljem saigraču, dakle Kris je Janisu ono što je Marej Jokiću i Porz Dončiću - igrač za kog nikako da se odlučimo kakav je jer je tako nekonstantan, koji se stalno komentariše, osporava i generalno je pod znakom ?.

Uzmeš lepo pogledaš bilo koju temu Denvera, premotaš do npr sredine 3. četvrtine ( tad je najčešće odmarao, pa smo svi mi ovde kukali na Melouna što je previše na klupi ) i vidiš dokle bi dogurao Denver bez Jokića

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milos 3.14 said:

Uzmeš lepo pogledaš bilo koju temu Denvera, premotaš do npr sredine 3. četvrtine ( tad je najčešće odmarao, pa smo svi mi ovde kukali na Melouna što je previše na klupi ) i vidiš dokle bi dogurao Denver bez Jokića

A isto je igrati neki period od par nedelja bez Jokica i kad odmara par minuta? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28Nije isto ali je indikativan preview. Milvoki se npr.ne raspada kad Janis izađe da odmori.

Janis mi je fenomenalan igrač, ali pričati kako je najbolji evropski igrač ikad je smešno.

Bolji su i Dirk i Gasol i Bodiroga i Luka. Možda za Jokića može da se diskutuje, ali za ove gore bez dileme. Ali dobro to je stvar afiniteta i viđenja košarke.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

@Miki28Nije isto ali je indikativan preview. Milvoki se npr.ne raspada kad Janis izađe da odmori.

Janis mi je fenomenalan igrač, ali pričati kako je najbolji evropski igrač ikad je smešno.

Bolji su i Dirk i Gasol i Bodiroga i Luka. Možda za Jokića može da se diskutuje, ali za ove gore bez dileme. Ali dobro to je stvar afiniteta i viđenja košarke.

Niko nije ni rekao da je najbolji ali sigurno da sa titulom se moze pricati da je u toj kategoriji.

 

Sto se tice odmaranja, ti izgleda pricas o Denveru bez Mareja pa isto tako uzmi u pricu da pored Janisa fali i Midlton i kako bi onda Milvoki izgledao?

Svakako da je Milvoki poslozena ekipa gdje se zna tacno ko sta radi i ekipa koja je godinama gradjena, planski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad izuzmemo udarne igrače svake ekipe, Middleton i Jrue su bolji za klasu od svakog igrača Dallasa i Denvera koji nisu Murray. Porzingis se nakon povreda sveo na nekog Brook Lopeza, s tim što Brukčina makar zna da odigra na postu nešto kad zatreba. Porzingisova jedina prednost je volumen jer ipak bolje da on pripali tu loptu ako već mora nego bilo ko drugi osim Luke i možda simpatičnog Brunsona. 

 

Janis je nesumnjivo alfa i omega u Bucksima, al kad dođe gusta završnica čak je i Budak shvatio - lopta u ruke Middletonu, pa i Jrueu, a Janis ide u Gobert ulogu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

@Miki28Nije isto ali je indikativan preview. Milvoki se npr.ne raspada kad Janis izađe da odmori.

Janis mi je fenomenalan igrač, ali pričati kako je najbolji evropski igrač ikad je smešno.

Bolji su i Dirk i Gasol i Bodiroga i Luka. Možda za Jokića može da se diskutuje, ali za ove gore bez dileme. Ali dobro to je stvar afiniteta i viđenja košarke.

Jos da je ovo istina, u oba poraza u finalu Janis je plus igrac a prvu su izgubili 10 razlike, drugu 13.
To sto se proslu setio Jrue da ubaci nesto kroz obruc pa "se odjednom ne raspadaju bez Janisa" to je 2 stvar
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DameTime said:

Jedini razlog što ja pišem sve ovo jeste što mi je muka od nipodaštavanja Janisa.

To nema nikakve veze sa mojim pisanjem. Kao što sam napisao, ne nipodaštavam Janisa, čak suprotno, jednostavno, smatram da ima odličnu ekipu, u kojoj bi se snašli i Jokić i Luka, kad su već pomenuti. Nije sramota imati dobru ekipu pored sebe, niti to umanjuje veličinu glavne zvezde (po mojim merilima).

 

10 hours ago, DameTime said:

Za kraj, moram te ispraviti da Dalas nikako nije "kamenjarska" ekipa, kamenjari ne bi mogli onako da izrešetaju Kliperse u PO. Na timskom nivou Dalas je u ovoj sezoni šutirao 47% iz igre (protivnici 46%) i 36.2% za 3p (protivnici 36.5%). Što se tiče Riversa, imao je baš dobre partije zahvaljujući kojima je Denver dobio neke PO mečeve. Kada je u pitanju ovo što sam boldovala u tvom upisu, i to mi je malko površno, ja ne hipoteziram o onome što nisam videla. Mi nikada nismo videli Denver bez Nikole. Razumem da je tako nešto očekivano jer najveći % napada ide preko njega ali svejedno nije nešto što bih koristila kao argument.

Bili su kamenjari kad se brojalo, tada su nestajali. Btw, staviti zdravog Mareja i ovog Porza u istu rečenicu nema smisla.

 

Ista je priča i u vezi Denvera. Počeli su da prave ekipu oko Jokića ali su ih povrede osakatile. Zdrav Denver je par nivoa iznad ovog osakaćenog. Zezam se malo da ne bi pronašli izlaz, ali je činjenica da je veliki broj igrača morao da uskoči u veće cipele i to nije uspelo, što je Finiks lepo pokazao. Činjenica je da dok je Jokić držao oni su bili u igri, kako-tako, posle je bila surova egzekucija.

8 hours ago, DameTime said:

Sposobnost Milvokija da dobije dve utakmice u finalu konferencije igrajući bez Janisa je na čast celom timu, ali nemojmo se ponašati kao da su dobili GSW ili Spurse u prajmu. Tu se upravo namestila situacija o kojoj sam govorila da je Milvoki zapravo imao bolji match up sa Atlantom forsiranjem Lopeza na 5 jer nije imao ko da ga čuva, nego što je bilo sa Janisom. Uz to, reč je o jako malom uzorku utakmica.

U ovome je cela suština, barem onoga o čemu ja pišem. Koliko god da je mali uzorak utakmica, činjenica je da su igrači istupili i lagano rešili ekipu sa kojom su kompletni imali muke do tada. Koliko god da je to hipotetički, ja to ne mogu da zamislim u Denveru, jer iako je Jokić centar napada tima, on je sve samo ne siledžija, upravo je čovek koji pre svega hrani ostale, kad ima koga da nahrani. Dakle, Milvoki ima dubinu i fleksibilnost da se prilagodi protivnicima i da to bude na visokom nivou. Neki drugi nemaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darko said:

@DameTime, u pravu si - nemam želju da dokazujem očigledno.

 

Valjda znaš da ja poštujem Janisa ali reći da on ima ništa kvalitetnije osoblje od Denvera ili Dallas-a je da izvineš: smešno. Glupo mi je da o ovome diskutujem, čisto trošenje tastature. 

Nisam rekla da nema ništa kvalitetnije osoblje, već da Jokić i Luka nemaju tako loše saigrače kako vi pišete. Ako ulaziš u diskusiju onda nema "neću da trošim tastaturu" već argumentuješ, pogotovo jer iznosiš apsolutističke tvrdnje za koje imaš nula dokaza (ovo za Jokića). Lepo sam te pitala da pojasniš.

 

2 hours ago, Miki28 said:

A isto je igrati neki period od par nedelja bez Jokica i kad odmara par minuta? 

Izgleda da je isto. Pa jbt 30 minuta se sve igra na Jokića i naravno kad izađe na par minuta da ovi neće znati gde su, jer sve on organizuje. Ista priča i sa Dončićem. 

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

To nema nikakve veze sa mojim pisanjem. Kao što sam napisao, ne nipodaštavam Janisa, čak suprotno, jednostavno, smatram da ima odličnu ekipu, u kojoj bi se snašli i Jokić i Luka, kad su već pomenuti. Nije sramota imati dobru ekipu pored sebe, niti to umanjuje veličinu glavne zvezde (po mojim merilima).

 

Bili su kamenjari kad se brojalo, tada su nestajali. Btw, staviti zdravog Mareja i ovog Porza u istu rečenicu nema smisla.

 

Ista je priča i u vezi Denvera. Počeli su da prave ekipu oko Jokića ali su ih povrede osakatile. Zdrav Denver je par nivoa iznad ovog osakaćenog. Zezam se malo da ne bi pronašli izlaz, ali je činjenica da je veliki broj igrača morao da uskoči u veće cipele i to nije uspelo, što je Finiks lepo pokazao. Činjenica je da dok je Jokić držao oni su bili u igri, kako-tako, posle je bila surova egzekucija.

U ovome je cela suština, barem onoga o čemu ja pišem. Koliko god da je mali uzorak utakmica, činjenica je da su igrači istupili i lagano rešili ekipu sa kojom su kompletni imali muke do tada. Koliko god da je to hipotetički, ja to ne mogu da zamislim u Denveru, jer iako je Jokić centar napada tima, on je sve samo ne siledžija, upravo je čovek koji pre svega hrani ostale, kad ima koga da nahrani. Dakle, Milvoki ima dubinu i fleksibilnost da se prilagodi protivnicima i da to bude na visokom nivou. Neki drugi nemaju.

Svi upisi gde vi pišete (znači ne mislim samo na tebe) kako bi se Jokić i Dončić šetali do titule sa ovom ekipom, snašli se bolje, da su Kris Midlton i Džru Holidej ključni igrači a ne Janis (koji su se u više situacija raspadali napadački i Janis im je držao glavu iznad vode) su klasično nipodaštavanje Janisa i nema trika da se to predstavi drugačije.

 

Btw, Marej, Porz i Midlton idu zajedno u istu rečenicu jer su drugi najbolji igrači do svojih superstarova, naravno da nisu jednako kvalitetni...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Nisam rekla da nema ništa kvalitetnije osoblje, već da Jokić i Luka nemaju tako loše saigrače kako vi pišete.

 

Kako nemaju?

 

Tj, kod Jokića bismo mogli da rasporavljamo o potencijalu ekipe, kada bi bili zdravi, ali to nijednom nismo videli. Bez Mareja, a ove godine i još bez nekoliko igrtača iz rotacije, to je baš skromna ekipa. 

 

Dalas je komedija potpuna. Porzignis koji se ozbiljno raspada, treći najbolji igrač TH, a ostatak tek da ne pričamo, Kleber, Ričardson, Pauel, itd...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno moram da odgovorim na ove price o poredjenju Lukinih i Janisovih saigraca i, nadam se, time ne udjem u presiroku diskusiju posto je situacija krajnje ocigledna. Ne raspravljam o tome zbog cega je roster ovakav, to jesu greske FO-a, vec samo o tome sa kim igra Luka, a sa kim Janis.

Dakle, sta imamo na Dalasovom payrollu pored Luke:

 

#2 Porzingis igrac koji nije spojio 6 meseci kosarke u poslednje 3 godine bez neke gadne povrede i nakon svake je izgledao sve losije i losije. Pritom, nakon poslednje izgleda losije nego ikada, izbegava svaki kontakt i postao je debeli minus u odbrani. Trenutno je klasican mrtvi strec belac. Ja se nadam da ce mu ova zdrava off sezona znaciti i da ce biti bolji, ali pricamo o onome sto je igrao prosle godine.

 

#3 Hardaway pripaljivac bez savesti i odbrane za koga teska srca moram priznati da mu je prethodna sezona bila dobra, iz prostog razloga sto je contract year. Svakako, njegovi kvaliteti se mogu najlakse naci u ligi. Pitanje je da li je u boljoj polovini startera na svojoj poziciji u ligi, subjektivno cu reci da nije.

 

#4 DFS bez dileme najbolji defanzivac Mavsa sto opet ne znaci previse, posto opet ima mnogo boljih na njegovoj poziciji u ligi. Igrac sposoban da pogodi otvorene suteve, ponekad i u serijama, korektna igra bez lopte, odlican na ofanzivnom skoku i bez ikakve sanse da iskreira za sebe. Svakako tip igraca koji treba svakoj ekipi ali ponovo sumnjam da bi ga iko uzeo pre jedno 15ak imena iz lige koje mogu da nabrojim na poziciji SF-a.

 

#5 Brunson jedini uz Luku koji moze da pokrece napad. Poseduje dosta resenja u napadu, pametan igrac, ali undersized i sa razlogom uvek igra sa second unitom.

 

Ovde se zavrsava lista igraca Mavsa koji bi u potencijalnom trejdu imali pozitivnu vrednost i ostatak cu samo nabrojati posto je valjda svima jasno kakvi su igraci, koliko vrede i koliku bi razliku pravili u Evrokupu (ne bi) : Kleber, Powell, Marjanovic, Burke, WCS, Richardson i proslogodisnji rukiji. Licno se najvise bojim da je Rick izvlacio iz ovih igraca i vise nego sto realno mogu i da sa Mr. Excuseom tek sledi prizemljenje i njihova realna slika.  

 

Sad ovo uporediti sa rosterom Bucksa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo da uporedimo :

 

Middleton? Allstar koji je nesumnjivo closer ekipe ali igrac koji igra toplo-hladno.

 

Jrue? Odlican 2way igrac, fenomenalan defanzivac ali cesto u napadu zna da se raspadne.

 

Bruk Lopez? Stretch 5 ali koju je lako ubiti u pojam u piku, posebno u plejofu se ispoljavaju njegovi problemi u odbrani perimetra.

 

PJ Tucker? Odlican bi bio da je par godina mladji, igrac manje u napadu a stigle su godine i u odbrani.

 

Bobi Portis? Solidan backup igrac, nasli su mu ulogu ali ima takvih koliko hoces.

 

Teague? Bivsi igrac.

 

DiVincenco? Connaughton? Takvih mozes naci po ligi koliko hoces.

 

Nisu Bucksi neki wau tim, njih Janis pravi sjajnom ekipom u napadu a posebno u odbrani. 

 

Dallas nesumnjivo ima malo losiju ekipu ali ujedno se bore i na zapadu pa mozda tako ispada jer 2 ucesca u plejofu za Luku i u oba navrata duel sa jednom od najboljih ekipa u ligi u 1 rundi.

Necemo preci olako i preko cinjenice da je Luki i Dalasu trener bio Karlajl, lagano top 5 ako ne i top 3 trenera lige.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moraš ići dalje od prve dvojice, na oba spiska.

 

A stvarno ne znam da li treba pričato o poređenju Porzignis&Hardvej  vs   Midlton&Jrue.

100% sam uveren da bi 30 od 30 trenera u ligi, radije uzuelo jednog od ove dvojice iz Baksa, nego ovu dvojicu zajedno. By far.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...