Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

4 hours ago, BattleBender said:

Dobri ste, mozete jos da izgurate ovo.
Sad na naplatu krece da dolazi dubina rostera, gde niko ne moze da parira City-u.
Ali ste ekipa ko ekipa dobri.
Imate 2 meca protiv ekipa koji su mozda idealni za ponovo dizanje ekipe. I Villa i Lester imaju svoje kvalitet da vas namuce, da vas challenge-uju a moze da se dobije sa 2,3 gola razlike. Bolje to nego tipa da sad dobijete Soton ili B'mot.

Problematicno moze da vam bude sto tek sad moze da se ispolji realan kvalitet vase odbrane, koji je izgledao bolje zato sto je prednji deo tima cele sezone igrao ozbiljno dobar i agresivan presing, sredina dosta trcala, sve se to radilo sa samopouzdanje. Sad se doslo do zamora materijala. 
Ne mislim da su i Gabriel i Saliba toliko dobri. Saliba je zanimljiv igrac, ali Gabriel je ove sezone delovao mnogo bolje nego sto mu je realan kvalitet, imho.

Naredna 7 kola, mogu da se dobiju sva 7. Cak i da se dobije 5 ili 6.. da se skupe 16,17,18 poena od 21, i to je sjajno, da se usput napravi pritisak na City, pre nego vam dodje tezak raspored. Posle ima 7 tekmi zaredom koje su zajebane...

Raspored je ok,ali nije i idealan.Lako se može dogoditi da se izgube oba naredna meča ako se ekipa ne podigne.

Mnogo stvari trenutno ne funkcioniše i dosta igrača je van forme(Martineli,Džaka,Vajt,Nketija...).Još kada se uzme u obzir da su povređeni Parti i Žezus-pa to je isto kada Junajtedu ne bi igrali Rašford i Kazemiro ili Sitiju Haland i KDB.Nisam siguran da bi Siti dobio ovu utakmicu da su oni igrali,ali jbg...zato velike ekipe imaju dubok roster.

Valjalo bi žrtvovati LE i da se svim silama napadne PL,samo što to Arteta sigurno neće uraditi.

Što se tiče odbrane,nemam velikih zamerki.Nije idealna,ali ima tu prostora za napredak.Mlada je ekipa,tako da očekujem da će biti sve bolji.

Valjalo bi na kraju sezone zameniti Džaku sa nekim pokretljivijim igračem i to je najveći problem.Onda bi odbrana bila još zaštićenija.

 

@MilošVB,Martineli je dosta podređen ekipi i visi po levoj strani jer Zinčenko najmanje vremena provodi na istoj.A njemu najviše odgovara da ulazi u sredinu.Loše partije krenule su nakon SP-a jer se Žezus povredio.Njihova saradnja je bila vrhunska jer su često menjali pozicije,što se retko događa sa Nketijom.Mislim da je njegova najbolja pozicija kao drugi napadač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MilošVB said:

@BattleBender

 

Kako ceniš Martinelija? Meni deluje kao ograničen igrač za top level kada se provali njegova igra.

Dobar sljaker. Zavisi kakva su ocekivanja, po trku i kretnji dosta drugaciji od Antony-a (iz Utd-a) ali i jako slicni po bitnosti za tim.
Ograniceni su ofanzivno, nemaju potencijal za najvise domete, ali su jako podredjeni timu. Martineli bitan za presing, energican igrac, ostra koncentracija, Antony iznenadjujuce dobar defanzivno. Npr za njega sam mislio da je malo bolji ofanzivno, ali nije tu nista posebno... ima neki svoj kvalitet, nama treba neko ko zna da sutne sa desne strane, ali sam isto tako iznenadjen koliko je dobar defanzivno. Mislio sam da je takticki mnogo nezreliji. 
Eto, ni Martinelli ni Antony ne mogu da nose napad vrhunskih timova, ali mogu da imaju svoju znacaj.
Jedan ima smisao pored Sake, drugi pored Rashforda. Na kraju dana imaju trenera koji izgleda znaju sta rade, tako da ono, treba im verovati.
 

 

5 hours ago, sasha arsenal said:

Još kada se uzme u obzir da su povređeni Parti i Žezus-pa to je isto kada Junajtedu ne bi igrali Rašford i Kazemiro ili Sitiju Haland i KDB.Nisam siguran da bi Siti dobio ovu utakmicu da su oni igrali,ali jbg...zato velike ekipe imaju dubok roster.

 

Jbg, zato je City i pre pocetka sezone bio prvi favorit, i zato je jos i dalje prvi favorit.
Mogu oni da pobede i da igraju protiv svakog i bez KDB-a, a tek bez Haalanda (nekad sam mozda na strani te sulude ideje da su bolji bez njega).

Arsenal je ozbiljniji tim od Uniteda jos. Uigraniji, fluidniji itd. United ima Rashforda, Casemira i fenomenalnu odbranu.
Dozivece jedan pad United, ili kraj ove sezone, ili pocetak sledece. Neki period od 7-10 tekmi.
Arsenal moze da raste jos, pre svega igraci da napreduju. 

Svakako bice zanimljivo.

Arenal i United u borbi za trofeje. Priroda se obnavlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo što bih uradio da sam na mestu Artete je Džaka - out, Tirni - in, s tim da Zinčenko ode na Džakinu poziciju. Takođe, probao bih tog novog, mnogo hvaljenog defanzivca (Kiwior) umesto Gabriela. Arsenalov ključni igrač je Parti i njegov izostanak prekjuče je bio ogroman hendikep, bez obzira što je Žoržinjo odigrao ok.

Takođe mnogo nedostaje i Žezus. Nketiji treba još vremena. Lično, smatram da će za dve godine biti najbolji napadač Arsenala. Ima tu mnogo prostora za napredak, a deluje mi da je svestan toga i da tačno zna na čemu treba da radi.

I da...tim bi imao mnogo veću dubinu da je ESR na raspolaganju, pogotovo u formi iz prošle sezone.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, harmonajzer said:

Prvo što bih uradio da sam na mestu Artete je Džaka - out, Tirni - in, s tim da Zinčenko ode na Džakinu poziciju. Takođe, probao bih tog novog, mnogo hvaljenog defanzivca (Kiwior) umesto Gabriela. Arsenalov ključni igrač je Parti i njegov izostanak prekjuče je bio ogroman hendikep, bez obzira što je Žoržinjo odigrao ok.

Takođe mnogo nedostaje i Žezus. Nketiji treba još vremena. Lično, smatram da će za dve godine biti najbolji napadač Arsenala. Ima tu mnogo prostora za napredak, a deluje mi da je svestan toga i da tačno zna na čemu treba da radi.

I da...tim bi imao mnogo veću dubinu da je ESR na raspolaganju, pogotovo u formi iz prošle sezone.

Mnogo bi značio.Jbg,propustio je gotovo celu sezonu.Ne treba zaboraviti da je prošle sezone bio drugi strelac tima u PL,ako se ne varam.

Danas je trenirao sa ekipom,tako da će verovatno biti u konkurenciji za sutrašnju utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2023 at 1:00 PM, BattleBender said:


Imate 2 meca protiv ekipa koji su mozda idealni za ponovo dizanje ekipe. I Villa i Lester imaju svoje kvalitet da vas namuce, da vas challenge-uju a moze da se dobije sa 2,3 gola razlike. Bolje to nego tipa da sad dobijete Soton ili B'mot.
 

as i said.

pobeda protiv Lestera vas stavlja na 49% (at least) sanse za titulom. 49% bi imao City i 2% Utd.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

as i said.

pobeda protiv Lestera vas stavlja na 49% (at least) sanse za titulom. 49% bi imao City i 2% Utd.

Pobeda nad Lesterom bi mnogo toga donela,ali duga je je sezona i Asenal ima još teških utakmica.Pre svega gostovanja na Enfildu i Etihadu.

Svakako ta tri boda+tri protiv Evertona u zaostaloj utakmici i ekipa bi imala 5 bodova prednosti i pritisak bi se prebacio na Siti.

Junajted igra sa najviše rasterećenja.Videćemo da li će nastaviti u istom ritmu i da li će Rašford usporiti.

Link to comment
Share on other sites

To je tacno - da je veca sansa da se izgube trece mesto nego da budu prvi.
Zato i imaju celih 2% da osvoje titulu.

Nije tacno da imamo 10ak bodova vise nego sto treba.
Jesmo u nekim mecevima dosli do pobede kada nismo bili osetno bolji, ali smo zato gubili poene u mecevima gde nismo bili losiji, ili smo bili bolji:
- Brighton
- A.Villa
- Palace (u 10 minuta je Casemiro dobio suspenziju za mec protiv vas i primismo onaj gol, slobodnjak iz pizde materine) 
- Leeds (dobro vratilo se odmah sl nedelje, ali to je ta prica)


Obrni-okreni, heaven sends-heaven takes.
Provlacenja ima, to svako ima, imali ste i vi, ali na kraju dana tabela govori ko je gde.

 

15 hours ago, sasha arsenal said:

Pobeda nad Lesterom bi mnogo toga donela,ali duga je je sezona i Asenal ima još teških utakmica.Pre svega gostovanja na Enfildu i Etihadu.

Svakako ta tri boda+tri protiv Evertona u zaostaloj utakmici i ekipa bi imala 5 bodova prednosti i pritisak bi se prebacio na Siti.

Junajted igra sa najviše rasterećenja.Videćemo da li će nastaviti u istom ritmu i da li će Rašford usporiti.

Pa ako iskopate 2 ili 3 pts da se sutirate u dupe. A ja pre mislim da ce da bude 1pts.
I to ce Liverpool da vas pobedi, jer ce da izvuce neku svoju manicnu partiju, vole oni protiv vas da se izloze maks. A vi ce da izvucete neki bod protiv City-a.
Imate u mesec i 10 dana:
- Liverpool (A)
- WH (A)
- S'ton (H)
- City (A)
- Chelsea (H)
- Newcastle (A)
- Brighton (H)
- N. Forrest (A)

Ja mislim da vam nece biti lako ni protiv WH, Chelsea i NF.
Sve 3 ekipe ce biti bolje tad nego sto jesu sada.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo imali sansu da resimo vecinu stvari pre ove serije, ali smo prosuli bodove u utakmicama gde su pobede bile unapred upisane. Srecom pa je i Siti kiksnuo, pa mozemo reci da je to ispeglalo poraz od njih i "pretvorilo" ga u ocekivani X.

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2023 at 2:01 PM, sasha arsenal said:

 

edit:Tavareš ponovo postigao gol i to 6. po redu u ligi.Baš me zanima šta li će odlučiti Arteta na kraju sezone-prodati ga ili ostaviti u ekipi.

Sigurno će njegova a i vrednost Balaguna biti mnogo veća u odnosu na start sezone.

Mislis da ce Tavares biti vracen za sledecu sezonu, a da ce prodati Tirnija Njukaslu npr. Svakako Zincenko ce biti zakucan u prvih 11.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lav93 said:

Mislis da ce Tavares biti vracen za sledecu sezonu, a da ce prodati Tirnija Njukaslu npr. Svakako Zincenko ce biti zakucan u prvih 11.

Ne bih voleo da Tirni ode nikako.Odličan igrač koji ne može da radi stvari u organizaciji napada kao  Zinčenko,jer verovatno ne postoji bek na svetu koji ima takvu slobodu kretanja kakvu mu je Arteta omogućio.

Videćemo da li će želeti da ostane u klubu gde neće biti startna postava-teško.

Očigledno je Arteta video potencijal u Tavarešu i nije hteo da ga proda iako je bilo zainteresovanih klubova.Moguć scenario je da Tirni ode a da on bude rotacija Zinčenku.

 

Nisam ni sanjao da će Zinčenko imati ovakvu ulogu u ekipi.Značajan je gotovo kao i Parti.

 

Link to comment
Share on other sites

Tavares je talentovan ali jako neozbiljan igrac. Njegovi najveci problemi su to sto u odbrani ispada kao iz voza i sto je izgubljen izmedju pozicija beka i krila. Gledao sam nekoliko utakmica Marselja ove sezone i nije ni malo napredovao po tom pitanju.

 

Svakako ima potencijal, ali mislim da nije igrac za Arsenal. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne pamtim kad sam vidio lošije branjenje prekida od Arsenalovog branjenja kornera iz kojeg je Sporting izjednačio na 1:1.

Ne znam šta se događa sa ekipom kada brani prekide u poslednje vreme.Prošle sezone su bili odlični u tom segmentu.

Nije igrao prvi tim i to se osetilo.Dosta nesigurnosti u igri i što je stvaralo izgledne prilike za Sporting.Mora ovo mnogo bolje.

Sledi bitnija utakmica za vikend protiv Fulama.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sasha arsenal said:

Ne znam šta se događa sa ekipom kada brani prekide u poslednje vreme.Prošle sezone su bili odlični u tom segmentu.

Nije igrao prvi tim i to se osetilo.Dosta nesigurnosti u igri i što je stvaralo izgledne prilike za Sporting.Mora ovo mnogo bolje.

Sledi bitnija utakmica za vikend protiv Fulama.

Ne treba se opterecivati sa LE. PL je bitna i tu sav fokus treba da bude.

Link to comment
Share on other sites

Da ne listam stranice unazad da bih se samokvotovao..polako se pokazuje da su moje opservacije oko transfera Trosara bile dosta tacne. Narocito u pogledu komparacije sa Mudrikom za cijim propalim transferom su pojedini navijaci Arsenala lili suze.

Naravno,moguce je da bi Mudrik u Arsenalu bio bomba i pokazivao i vise od Belgijanca,ali trenutno to ne deluje tako. Plus cena jednog i drugog igraca govori u prilog tome ko je (za sada) tu bio pametniji i ko je bolje prosao.

Link to comment
Share on other sites

Mudrik bi mnogo bolje igrao u Arsenalu nego u Celsiju. Bukvalno ne postoji bolji klub na svetu za njega od Arsenala.

 

Dok je Celsi sigurno jedan od najgorih.

 

Zato i nisam verovao da ce se desiti transfer dok nije bilo zvanicno, jer nema zrnce smisla za Celsi taj transfer, pogotovo ova cena i ovakav ugovor.

 

Ali to je sad vec njihov problem.

Link to comment
Share on other sites

Trosar je odlično pojačanje i to sam odmah i rekao,jer pokriva više pozicija na terenu i već je naviknut na ligu,ali mislim da bi Mudrik bio još bolje rešenje,samo što bi mu verovatno trebalo više vremena da se uklopi.Mislim da je veliki potencijal i baš sam se smorio što nije došao.Činjenica je da je on želeo u Arsenal i da su neke druge stvari uticale na njegovu odluku.Sad već i ne razmišljam o njemu.

Arsenalu je bitnije u ovom trenutku da se igrač odmah uklopi zbog povrede Žezusa.

 

Inače,vrhunsko poluvreme protiv Fulama.Milina za gledanje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...