Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
44 minutes ago, DJORDJE said:

Britanski tabloidi linkuju Artetu kao naslednika Ancelotija, navodno napusta klub u junu. Pored Reala i PSG zainteresovan za njega.

Ne verujem u te priče.Pisalo se da odlazi u Real a da će ga naslediti De Zerbi.

Ima sve uslove u Arsenalu.Mlad i perspektivan tim koji je izgradio uz Edua.Treba uzeti i obzir kako je potpisao novi ugovor nakon tri vezana poraza,što govori o poverenju koja je uprava imala u njega.Teško da bi ga Real ili neki drugi klub istrpeo.

 

edit:kad smo kod pisanja,Balagun navodno želi da bude prvi napadač,što znači da hoće da napusti Arsenal.Lista klubova koja bi ga dovela je podugačka.

 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
6 minutes ago, McLeod said:

Kad znamo da je titula izgubljena igramo opusteno, nista novo.

Nije izgubljena još.Ima nade,ali šanse su baš male.

Da se dobije Brajton sledeće kolo i posle slede dva lakša meča. Siti sa druge strane,iako sve gazi rutinski,nema baš lak raspored.

Link to comment
Share on other sites

Potvrda drugog mesta protiv odlicne ekipe u gostima i ostaje da se uzme jos 9 bodova do kraja i zavrsi sjajna sezona. Bilo bi lepo kada bi Siti kiksnuo bar jednu utakmicu do poslednjeg kola pa da idu Brentfordu na noge pod pritiskom, ali videcemo vec. 

 

Najbitnije je da se sacuva okosnica tima za narednu sezonu gde ce se igrati LS posle toliko godina i naravno da se tim pojaca na osetljivim pozicijama. Stoper, bek, vezni, spic, ali ima vremena da se prica o tome.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Negde sam procitao vest o mogucoj razmeni Cancelo-Tierney

 

Nekako mi se Tierney ne uklapa u Pepov stil igre, ali ako ima i trunka sanse za taj trade pakuj!

 

On mi je bio jedan od omiljenijih igraca u klubu u sezonama iza nas, ali su ga povrede i i kasniji dolazak Zinchenka potpuno izbacile.

 

Svakako ocekujem da ode negde, ali ne u City.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Tirney bi bio glup ako bi otisao u City, tamo bi ima jos manju minutzu nego u Arsenalu. On se vezuje i za Newcastle, misli da bi mu to bio bolji izbor.

Da,pominje se Newcastle ali ranije i Real.I meni je jedan od gotivnijih igrača i baš bi mi bilo krivo ako napusti klub.Morao bi onda da se dovede još jedan levi bek.Nisam siguran koliko bi povratak Tavareša donelo kvalitet,pogotovo defanzivno.

Link to comment
Share on other sites

Šta reći na kraju balade, ovo je realno ipak bio maksimalni domet u ovom trenutku. City je jednostavno prejak i igraju kao mašina poslednjih meseci, nisu dali nade nikome. Meni je krivo što se nije jače krenulo na osvajanje Lige evrope, to je kiks realno. Produženje Sake je dokaz da je Arsenal krenuo napred kao klub i da neće kao nekad biti čerupanja svega što vredi od strane još bogatijih. Ova ekipa ima lepu perspektivu i uz ne mnogo kapitalnih pojačanja može sledeće sezone još više. PS novi dres je prelep.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je sve u glavi. Bez obzira na superiornost MCI i dvostruki poraz u direktnim duelima, titula se mogla osvojiti pobedama u preostalim mečevima. Ne zameram, samo konstatujem. Daleko je od vrhunca ovaj Arsenal, kako u timskom, tako i u individualnom smislu. Uz par pojačanja, titulu treba napasti već sledeće sezone. Vreme radi za AFC. 

Link to comment
Share on other sites

Treba imati u vidu da kao i u onoj Lester sezoni, ove sezone smo ipak imali specificnu situaciju da je vecina tradicionalnih konkurenata slaba. Celsi je imao najslabiju sezonu od 1994, znaci i celih desetak godina pre Abramovica nisu bili ovako jadni. Ali na papiru taj tim nije los, samo treba da se izvrsi selekcija, rascisti i mogu vec sledece sezone da se bore za titulu.

 

Junajted i dalje luta, ali ne znaci da nece ubosti bar jednu sezonu da imaju solidnu, bez vecih oscilacija, mada su generalno od velikih bili najmanje losi.

 

Liverpul verovatno mora u full remont i oni najpre nece biti preterano relevantni u narednih nekoliko godina, ali i dalje tu ima dovoljno kvaliteta da budu dobri i ako ih usere 2-3 pojacanja eto ih opet u borbi za titulu.

 

Njukasl se dize i moze biti jos bolji naredne sezone, a ovaj uzlet lici na uzlet Celsija i Sitija, tako da mozda dobijemo jos jednog stabilnog rivala za top 4.

 

Totenhem se verovatno vraca u neko mediokritetstvo i verovatno po prodaji Kejna i Sona nece biti relevantni u borbi za LS.

 

Ipak, kad se sve sabere i oduzme, nista nam ne garantuje da cemo mi ovo nadograditi narednih godina. Ocekujem da u proseku sigurno budemo bolji nego post-vengerskoj eri do sad, ali borba za titulu nije nista garantovanija nego pre 10-ak godina kada smo bili veciti cetvrti.

 

Propustili smo jako dobru priliku, iako je Siti imao brutalnu sezonu i jednu su utakmicu od najbolje sezone u istoriji kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, harmonajzer said:

Ja mislim da je sve u glavi. Bez obzira na superiornost MCI i dvostruki poraz u direktnim duelima, titula se mogla osvojiti pobedama u preostalim mečevima. Ne zameram, samo konstatujem. Daleko je od vrhunca ovaj Arsenal, kako u timskom, tako i u individualnom smislu. Uz par pojačanja, titulu treba napasti već sledeće sezone. Vreme radi za AFC. 

 

Jeste ekipa malo pala u finišu ali nije bilo realno očekivati da se samo nižu pobede protiv ostalih, to ne može da se desi ni u nekim "zatvorenim ligama" sa večitim šampionima. City nije napravio nijedan kiks maltene od nove godine, samo su gazili redom.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi bilo lepo uzeti titulu posle toliko godina, ali ja kao simpatizer Arsenala sam zadovoljan kako drugim mestom i konacno povratkom u LS, tako i stvorenim timom/sistemom koji bi trebao da bude garant konkurentnosti i u sezonama koje slede. Pod tim podrazumevam naravno plasman medju prve 4 ekipe. Sve ovo prethodnih godina je bilo daleko ispod nivoa kluba. 

 

Sto kaze Chaos, ne treba ovde mnogo da se uradi u prelaznom roku da bi se ekipa pojacala. Pogotovo u napadu ne treba dirati Martineljia, Saku, Edegara i Jesusa koji igraju i saradjuju izvanredno, a svi su mladi igrac i tek treba da dostignu vrhunac. Veznjak umesto Dzake i pojacanja u odbrani i to ce vec mnogo ozbilnije da izgleda. Ovosezonska LS je pokazala da su mnogi velikani trenutno u padu i da ima prostora za iznenadjenja (po meni je plasman Intera, ali i Milana iznenadjenje), tako da zasto ne ciljati i na LS naredne sezone?

Link to comment
Share on other sites

Liga sampiona je manje vise splet okolnosti vec neko vreme, bar sto se tice ulaska u neko polufinale, a posle je sve moguce. Za osvajanje bas treba da se poklopi vise nego Celsiju recimo u njihovim osvajanjima, tako da ne bih ni preterano razmisljao o tome, ali solidan rezultat je moguc.

 

Sto se tice odbrane, najveci problem je sto Artetin koncept nije dobar, o tome sam pisao od pocetka sezone i sve je doslo na naplatu sa povredom Salibe.

 

Tirni je isto skrajnut zbog Zincenka, koji iako se pokazao odlicno napred, jednostavno nije dovoljno dobar nazad, Vajt na desnom beku je odigrao veci deo sezone top i ja sam iznenadjen i priznajem gresku, ali nas je opet kostala ta impotentnost i takticki je eksploatisana u gotovo svakom mecu koji smo izgubili, tako da je i to takticki zajeb Artete.

 

U tom smislu ne trebaju nama ne znam kakva pojacanja (posto ne mozemo izmisliti Majkona i Roberta Karlosa za ono sto bi Arteta hteo da igra), nego promena filozofije, a to necemo dobiti, pa ce problemi ostati.

 

Slicno kao i Vengerova tvrdoglavost vezana za zadnjeg veznog.

Link to comment
Share on other sites

Uz Rajsa,koji se ozbiljno povezuje sa Arsenalom,treba dovesti još jednog veznjaka-Tilemans kao slobodan ili Kaisedo,što bilio fantazija.To je već 30% bolja ekipa.Tirni verovatno odlazi i verovatno će se pojuriti još jedan levi bek.On mi je jedan od gotivnijih igrača i ne bih voleo da ode,ali teško da se nadamo drugačijem scenariju.Kao što je McLeod napisao gore,Zinčenko je odličan napred ali loš pozadi.Od gostovanja na Enfildu nije mogao da se sastavi,što je zabrinjavajuće.

Mislim da će se trošiti ovo leto i to poprilično,samo je bitno da to bude pametno.

Biće i odlazaka,tako da će imati i priliv novca.

Zanimljivo je i šta će Arteta odlučiti za Balaguna,Tavareša...

Ono što raduje jeste da Arsenal ponovo igra atraktivan fudbal i ima ozbiljan projekat.Dolaze godine u kojima možemo da se nadamo lepim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...