Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

osma sezona bolje da nikad nije ni bila snimljena, kad su je vec snimili ovako kako su je snimili..

a tek ova 6. epizoda sacuvaj ti boze, ne moze ni da parira poslednjoj epizodi  srecnih ljudi, kad se prcko vratio sa trubacima iz australije :default_coffee:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Gotovo. Na gadan način. 

 

Zašto sam tako žalosna? Zato što je, u neku ruku, GOT porodičan projekat: počelo je sa mojim pitanjem sinu koji naslov želi za rodjendan i odgovor je bio RRM, mislim da su tada bile objavljene prve 3 knjige. Dobio ih je i nije prošlo mnogo vremena, počeo je da nas maltretira da ih i mi ostali čitamo, prosto je bio fasaciniran baš tom pričom. Naravno da mi nije padalo na pamet da čitam epsku fantastiku. A onda je jednog dana objavio svećanim glasom da za par mesci počinje emitovanje I sezone. Insistirao je da je gledamo zajedno. I tako je počelo.....pročitala sam prve i naredne knjige, serija je bila povod za okupljanje, žučne diskusije, očekivanje narednih sezona.....žiovot je išao dalje a GOT bio redvan gost na našim porodičnim okupljanjima bez obzira što se nikad nismo složili ni oko jedne stvari. Osim za prvu sezonu, za sve ostale imam ozbiljnih primedbi ali ni u najcrnjim slutnjama nisam mogla da predvidim poslednju sezonu. Ovo što nam je dato jednostavno - nije pošteno, nije profesionalno a nije, Boga mi, ni moralno: imate 6 epizoda sa po 30 miliona gledalaca u proseku i ne padne vam na pamet da pošaljete neku pametnu, suvislu pouku/poruku ovom našem ludom i glupom čovečanstvu? Nema opravdanja ali bih volela da čujem neko objašnjenje: bukvalno neograničena sretstva, kako u novcu tako i u vremenu i - šta ste uradili? Tirion razmešta stolice? Bron u Veču? Priča o kuplerajima u poslednjim minutima epizode? Impotentno do bola!

Kako je Tirion rekao: priča je ta koja povezuje ljude? Tačno, ALI -  priča mora da bude dobra. D%D i RRM - shame on you! 

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Meni stvarno nije jasno zašto bi neko gledao nešto što naziva smećem i ocenjuje jedinicom... Msm nigde ne tuku da se gleda serija. Meni kad je nešto takvo go*no, ja onda to ne gledam. Nema potrebe da takvi nadumovi izlažu sebe takvom neukusu. 🤣

 

 

Osim ako povod nije davanje nezatraženih "stručnih" mišljenja, i izbacivanje frustracija... A dobro, to je uzrok za većinu stvari u životu...

 

Ono kao ovi što kao gledaju zadruge i slična sranja samo da bi pljuvali... Potreba za izbacivanjem agresije na taj način...

 

Ono, ne sviđa ti se nešto, isključiš, ne gledaš i kul. Nema potrebe da o tome obaveštavaš ceo svet, jer nas u principu uopšte ne interesuje. Hhahaha...

 

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je Stark trijada ponovo izigrala Dzona, i sa njim celi Vesteros.

 

Sve posle spaljivanja prestola i odlaska zmaja je katastrofa. U onom savetu pod satorima (by the way, kad pre dodje leto?) bilo je "par osoba" koje su znale ko je zapravo Dzon. Da vidimo: Bran, Sansa, Arja, Sem, Tirion. Ups, pa to mu dodje gotovo polovina prisutnih! A ko je to spomenuo? Niko! Hello, anyone??? Prica se o kralju, pa ko je legitimni naslednik kraljevstva? Sve je Trooki anticipirao - potpalis Dzona, onda posle kazes sestrama ko je on, napravis zaveru da njega (pa Tiriona, a onda i Varisa)  okrenes protiv Deneris i - otvoren put ka tronu! I sam Bran e rekao - ovde sam jer znam rasplet! U savetu su Talijevi i mali Erin (cime li njega hrane?), znaci - sve familija. Videlo se tu ko kosi a ko vodu nosi. Pa onda fino plasiramo Brena kao kralja, a Sansa (koja se krije iza svega) kaze:"Evo naseg Brana za vaseg kralja, a mi cemo biti posebni. Ja cu biti Kraljica na Severu". Moša! How yes no! Pa zar sever vec nema kralja Dzona? I nemojte mi da Dzon nije zeleo da bude kralj. To je spomenuo jos i neko u ovoj epizodi, i sta onda?

 

A Dzona su unistili, bukvalno. "Moramo da ga kaznimo jer se Sivi Crv buni...Salji ga na Zid". I sta se onda desi? Sivi Crv otperja sa svojom vojskom! Pa, ako je on otisao, sta sveznajuceg kralja sprecava da Dzona odlikuje kao heroja koji je spasio ostatak Vesterosa? Nego je on na kraju ispao pametan pa ode preko Zida. Ne mogu da trazim svoj post, ali neko ce se setiti da sam pre oko 2 nedelje pisao da bi za njega bilo najbolje da ode kod Tormunda i Duha - gore su pravi ljudi!

 

P.S. Zar nije Sansin muz prakticno i dalje Tirion? Znaci, imamo i Kralja na Severu i cekamo ukrstanje gena u nastavku! Televisa presenta! 

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, djole said:

 

pojasni

Pitam.
Znamo da su spavali. Ali mi je mozda promakao detalj..ako je to bila samo neka fan teorija,onda ok. 

Jer bi i za D&D dvojac bilo (valjda) previse da naprave takav previd u kojem Jon ubija svoje dete u utrobi njegove majke.

Link to comment
Share on other sites

skandal jebeni od zavrsnice. zao mi je sto su uspeli ovoliko da upropaste sve

 

do smrti deneris je imala epizoda svoje trenutke, posle...ne znam sta da kazem stvarno

Edited by dee jay
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jesam li ja nesto propustio..zar Deneris nije ostala trudna sa Jonom?

 

Bilo je ranije, ne sećam se tačno u kojoj sezoni i epizodi, da Deneris objašnjava kako ne može imati decu od momenta kada je izgubila nerođeno dete pokušavajući da spase Khal Droga i da su jedina deca koju će ikada imati njeni zmajevi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 29.05.1991 said:

 

Bilo je ranije, ne sećam se tačno u kojoj sezoni i epizodi, da Deneris objašnjava kako ne može imati decu od momenta kada je izgubila nerođeno dete pokušavajući da spase Khal Droga i da su jedina deca koju će ikada imati njeni zmajevi.

To znam.
Nego sam negde naleteo na taj detalj..da je,eto,uspela da zacne sa drugim Targarijenom (mada tada nije znala za Jonovo poreklo,a nije ni on)

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Esc said:

Znaci uhvate Jona i umesto da ga ubiju na mrtvo Unusllied ga strpaju u zatvor i daju mu telefonski poziv

nebuloza je koliko hoces, al ovo je svakako jedna od vecih..

kao iskulirali se da mu ne odsrafe glavu, i idu na pregovore(tm) gde u zamenu za njegovu glavu ne traze ni pare ni zemlju, vec samo pravdu(tm), a pri tom su i vojno jaci od strane sa kojom su otisli da pregovaraju.. wtf

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, n4l1m said:

nebuloza je koliko hoces, al ovo je svakako jedna od vecih..

kao iskulirali se da mu ne odsrafe glavu, i idu na pregovore(tm) gde u zamenu za njegovu glavu ne traze ni pare ni zemlju, vec samo pravdu(tm), a pri tom su i vojno jaci od strane sa kojom su otisli da pregovaraju.. wtf

 

I onda brze-bolje otpale, a ovaj jos tu 🙂 Kao kaznjen je, ali ko je garant toga? Ma koga briga, idemo na Nat u zezanje! Komendija!

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stefan81888 said:

Neokaljani nemaju na zalost drugi nacin pa se mnoze prostom deobom, ali kako Dotrakija uvek ima ce takodje biti misterija.

 

Mitoza.

 

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Sve vam jos mogu oprostiti,progledati vam kroz prste sto ste epski usrali mnogo toga,ali to sto Tormund nije kresnuo Lady Brienne nikad!! Crknite,gadovi! :ranting:

 

&

 

58 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jesam li ja nesto propustio..zar Deneris nije ostala trudna sa Jonom?

 

Spoiler

f5gnXV5.png

 

 

41 minutes ago, orchid said:

Meni stvarno nije jasno zašto bi neko gledao nešto što naziva smećem i ocenjuje jedinicom... Msm nigde ne tuku da se gleda serija. Meni kad je nešto takvo go*no, ja onda to ne gledam. Nema potrebe da takvi nadumovi izlažu sebe takvom neukusu. 🤣

 

 

Osim ako povod nije davanje nezatraženih "stručnih" mišljenja, i izbacivanje frustracija... A dobro, to je uzrok za većinu stvari u životu...

 

Ono kao ovi što kao gledaju zadruge i slična sranja samo da bi pljuvali... Potreba za izbacivanjem agresije na taj način...

 

Ono, ne sviđa ti se nešto, isključiš, ne gledaš i kul. Nema potrebe da o tome obaveštavaš ceo svet, jer nas u principu uopšte ne interesuje. Hhahaha...

 

 

ccKdMPZ.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...