Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Kakakv Epic fail...Branio sam proslu epizodu i realno nije mi bila losa, ali ovo...Hajde nekako dok je ne ubije, lepa scena, Drogon unistava presto, odlazi sa njenim telom, ok, cool. 

Ali dragi boze, ona papazjanija nakon toga??? Pa stvarno ih treba na sud i streljati po kratkom postupku, ja nemam reci...Nisam ocekivao ne znam sta ali ovakav golden shower sto neko rece gore pa to je za neverovati. Sramota. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Serija ima totalno logičan i kraj konzistentan sa svim sezonama do sad. Deluje kao kraj neke od prethodnih sezona samo malo romantičnije i zaokruživanje priče.

Dobro sad što ne pobede uvek oni za koje navijamo, al jbg tako je bilo kroz celu seriju.

Serija je sjajna, pogotovo ova poslednja sezona.

Da nije bilo leakova, bila bi još uzbudljivija. Ali jbg, konkurencija, kapiram... Čitava ova negativna kampanja verujem da ima veze takođe sa konkurencijom... Masa je laka za manipulaciju...

Omiljeni lik naravno Drogon, ostao je veličanstven do kraja... Jako mi je žao bilo Džona ali je i sjajno što je sa divnim divljacima, jer oni su najplemenitiji od svih...

Sansa i Tirion bljak...

Iskreno me nervira što uvek Trgerijeni gube, a smarači  Starkovi izađu kao pobednici, ali tako je od početka serije, i serija je sa tom idejom i počela, i završila se...

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Squabbit said:

Gotiva je da bar ima 1 osoba (ovde) kojoj se ovo svidja.
ironije bez ovo pisem

Naravno pod uslovom da nije Mek usao u tebe pa lupas kontricu 🙂

Meni se sviđa u smilu da sam zadovoljan kako se priča završila. Nisam srećan što kako stefan kaže, ovo izgleda kao da je neko uzeo da prepričava i ne može svakog dela da se seti pa kaže "iii onda je zmaja iz zasede ubio brod" 😄 Gde ja spadam?

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cek cek i meni je kraj ok, a isto tako mi se ne dopada put do kraja.
ja svrstah sebe u hejtere.. 

Dobra scena sa Deneris i drogonovim krilima, ali meni vizuelno uopste nije bilo primarno ovde.
Ono, ne skodi, ali mi apsolutno ni 1 scena nije bila vaaau, smrz'o sam se itd..

 

I ona patetika od mazenja jezovuka, ovde (kod mene na poslu) ljudi kukali zato sto ga nije pomazio epizodu pre. Mislim se ako vam je fail vredan spomena taj sto nije pomazio vuka, jbga onda...
poruka za njih:

 

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BattleBorn said:

Game Of Thrones je postao sredstvo za merenje patki, svojevrsni kviz za sve ljude, ko je koliko pametan, ko  je vecu nelogicnost primetio, sve Sherlock do Sherlocka.

Usijale se dedukcije, cija je bolja...
Ko ce da primeti nelogicnost fugi na zidu, ko ce da izracuna sta je fizicki ostvarivo u toku jednog dana, sta nije...

Nema akcijanja, ok onda je "Da te bog pita sta se desilo u epizodi", ima akcijanja "Kakvo je ovo pompezno sranje"


I sam sam bio medju onima koji su kritikovali, ali se opasno preteruje. Argumentacije za izneseni stav ili nema, ili bolje da je nema.

 

Sve tacno.

 

Sto se tice finala, biranje kralja je bas razocaralo, moralo je bolje ovako stvarno ispade ko parodija.

 

Paljenje trona je vrh bilo, takodje scena sa Deneris na pocetku kad krila zmaja iskacu u pozadini, kao i kad Briona pise knjigu. 

 

Sve u svemu zavrsena je serija koja na kraju mozda nije najbolja svih vremena ali je svakako najveca. 

 

Srecom za nas ljubitelje zanra nema zime. 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

I ona patetika od mazenja jezovuka, ovde (kod mene na poslu) ljudi kukali zato sto ga nije pomazio epizodu pre. Mislim se ako vam je fail vredan spomena taj sto nije pomazio vuka, jbga onda...

 

 

Nije mi patetika, jer je ostala čežnja za tim "pomazom"... Nije ga pomazio pre, jer bi to značilo da se oprašta od njega. Nije hteo da se oprosti, jer je planirao da ga vidi ponovo... I sad kad ga je zaista ponovo video, i obojica preživeli, zaista je bio željan da ga pomazi.

Od svega što je imao u životu on mu je jedini ostao...

Nema patetike, samo iskrene emocije...

Nije svaka emocija patetika, niti je svaka patetika emocija.

 

Naravno da mi se sviđa serija. Serija je vrhunska. Hajde da razumem da je nekome za 7, 8 ili 9, ali ovakvoj seriji davati jedinice ahahah... Doba interneta, svako ima bitno mišljenje...

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, orchid said:

Naravno da mi se sviđa serija. Serija je vrhunska. Hajde da razumem da je nekome za 7, 8 ili 9, ali ovakvoj seriji davati jedinice ahahah... Doba interneta, svako ima bitno mišljenje...

 

Ocene na imdbu nisu realne. Kao što ni prethodne sezone nisu sve za 10, nije ni ova za 1.

 

Prvih 5 (pa ajde i šesta) sezona su za 9-10 (iako blagi pad počinje posle 4). Ali sedma je vec slaba šestica... tako da lično nisam mnogo očekivao ni od osme sezone kad su već ranije stvari krenule nizbrdo. Ali nisam očekivao ni totalni raspad. Poslednja sezone je negde za ocenu 3-4, realno.

 

Sve ukupno, od mene 8 za seriju. Pre ove sezone je bila 9ka, a da su se povadili epski u poslednjoj sezoni, otišlo bi na 10. Nažalost, zasrali su za sve pare.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro je pocela epizoda ali onda nakon Jona the Dragon Slayera cista patetika i bedno nizanje scena. Naravno, skromna i nedorecena resenja kao sada vec zastitni znak poslednjih epizoda. 

 

Ako su vec resili da Bren sedne na drveni presto onda su mogli da ponude malo bolja objasnjenja, recimo da je on Lord of the Light kome je dokurcila ljudska pohlepa i zelja za tim da dr vlade te je skovao plan da vrati Jona iz mrtvih da ubijr Deni koja je jedina imala vojsku da zauzme KL ili tako nesto. A ne da Bren I AM SOMETHING ELSE NOW koji do juce njje imao zelju ni za cim s ovog sveta prihvata tron a za to uopste nije izgradjen kao lik u seriji. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je serija za ocenu 1 iz prostog razloga sto je nikome nikada ne bih preporucio da je gleda. Mislio sam da cu jednog dana ovo gledati sa decom, ali tesko da cu ih toliko mrzeti.

 

Jednostavno, koliko god dobar bio pocetak, nemoguce je stati posle prvih par sezona, a kada nastavite, samo cete popizdeti i ostace vam gorak ukus u ustima i zal za protracenim vremenom. 

 

Ko nije gledao, preporucio bih mu da je zaobilazi u sirokom luku.

 

Bolje onda gledati neku prosecnu 7/10 seriju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, orchid said:

 

Nije mi patetika, jer je ostala čežnja za tim "pomazom"... Nije ga pomazio pre, jer bi to značilo da se oprašta od njega. Nije hteo da se oprosti, jer je planirao da ga vidi ponovo... I sad kad ga je zaista ponovo video, i obojica preživeli, zaista je bio željan da ga pomazi.

Od svega što je imao u životu on mu je jedini ostao...

Nema patetike, samo iskrene emocije...

Nije svaka emocija patetika, niti je svaka patetika emocija.

 

Naravno da mi se sviđa serija. Serija je vrhunska. Hajde da razumem da je nekome za 7, 8 ili 9, ali ovakvoj seriji davati jedinice ahahah... Doba interneta, svako ima bitno mišljenje...

Draga, mogli biste da napravite dobar posao: ponudite HBO brošuru "Šta je psac hteo da kaže" i garant da će vam je pozlatiti, To što vi učitavate potpada pod ono "moja mašta može svašta". Ja ipak preferiram masno plaćene scenariste koji umeju da rade svoj posao pošteno i odgovorno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad jednog dana D&D pristupe ovom forumu i pocnu da citaju temu zelim da vide ovo:

Sve vam jos mogu oprostiti,progledati vam kroz prste sto ste epski usrali mnogo toga,ali to sto Tormund nije kresnuo Lady Brienne nikad!! Crknite,gadovi! :ranting:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...