Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Hoces da kazes da vojna hunta divljaka i ubica ne ubijaju odmah na mestu ubicu njihove Kraljice? Vec ga pusti da ladi jaja na Sever a oni odu da izginu u Naath
Bran je znao sta ce da se desi zato je i dosao na Jug, sto nam govori da je pustio masakr da se desi i svi nastradaju da bi dosao do trona a dao sestri sever a ostali mulci lordovi su to prihvati bez pobune posto ono samo Sever ratuje...
Ocekujemo logiku, gde posledice prate akcije. A ne sneg pocne da pada na startu 7 epizode posto winter is coming, pa prestane do 6 epizode,  pa onda opet pocne da pada kada je potrebno plotu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Hoces da kazes da vojna hunta divljaka i ubica ne ubijaju odmah na mestu ubicu njihove Kraljice? Vec ga pusti da ladi jaja na Sever a oni odu da izginu u Naath
Bran je znao sta ce da se desi zato je i dosao na Jug, sto nam govori da je pustio masakr da se desi i svi nastradaju da bi dosao do trona a dao sestri sever a ostali mulci lordovi su to prihvati bez pobune posto ono samo Sever ratuje...
Ocekujemo logiku, gde posledice prate akcije. A ne sneg pocne da pada na startu 7 epizode posto winter is coming, pa prestane do 6 epizode,  pa onda opet pocne da pada kada je potrebno plotu.

Je l naivno to sto Terminator i John nisu skupili delice Tecnog Terminator nakon sto su ga razneli na delice? Stavis u zamrzivac, i cao-zdravo djaci, nema jebada po celicani.

Je l to treba da mi bude prvi motiv kad stvaram utisak o tom legendarnom filmu?

 

Kad je Drogon otiso, zasto bi ubijali plen koji ih je drzao u zivotu?  To su placenici, ubijes ga i izgubili su nacin da sacuvaju svije glave. Kad ga Drogon nije ubio, zasto bi oni?

mozda su u tako razmisljali u tim svim nepotrebnim i suvisnim projekcijama.

 

Ovo sa zimom je lejm. Ali to je alat efektivnosti, doduse i da se ispadne neumesno glup kad se pretera. 

 

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

Sad shvatam sto su D&D izjavili da ce da odu negde daleko da isprate GOT finale...

 

Spoiler

wow, John ubija Deny...pa to niko nije mogao da predvidi

razmisljam 30min i ne znam sta da napisem, veoma sam razocaran...tolike godine sam gledao ovo, odrastao uz ovu seriju i docekam da vidim ovaj toliko los i razocaravajuci kraj

sve sam se tesio, leaked nije tacan, nemoguce je da su toliko ludi da tako zavrse seriju i na kraju se sve ispostavilo tacnim...

kome je ovo dobro moze da se tera u 3 pm...stvarno ne mogu da razumem takve ljude, ako vam je ovo super kraj, dobar kraj, idi pa gledaj one ajkule iz tornada...za bolje i niste jbg

 

Link to comment
Share on other sites

Najgluplja stvar epizpde je Nocna Straza, i dalje postojanje iste. To je ozbiljan fail. 

Nekakva poruka protiv diskriminacije i privilegovanosti, , prihvatanja divljaka, izgubili su status nepozeljnih, i sad ponovo Nocna Straza. Doduse i Tormund i ti isti divljaci na njoj. Ali od cega se sad boje?

 

Paranoja od WW-a?

 

mozda ipak nije zavrsena prica njima?

 

U svako slucaju, je bedno izreziran lik Jona sto se toga tice. Nije ni do njegove, ne mnogo impresivne glume. Jednostavno su hteli da pokisne. Najbolji njegov momenat u ovoj sezoni je ovo kad mu nedostaje Wilson u samnici.

 

Arya Columbo je malo cudan trenutak, osim njenog avanturustickog duha, nista nije razvijano da se odluci za to.

 

 

moral of the story, zasrali su ga vec pre ovoga, iz blata nije bilo vadjenja za neke stvari.

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

Ne mnogo znacajna stcar, ali bas sam razocaran sto nisu zavarali da je Sansa rekla Tirionu za Jona. Bio sam ubedjen da mu zapravo nije rekla, i da je namerno predstavljeno da su tako Tirion i Varis saznali. 

 

Mnogo bolje bi bilo da je ona Sansina recenica samo potvrdila sumnju i istazivanje Varisa i Tiriona. Bas bi bilo do jaja da su u tajnosti njih dvoje nekako dosli do odredjenih informacija I opservacija na osnovu kojih bi izgradili tu sumnju.

 

to nije stvar ove epizode, vec citave sezone.

 

kao sto rekoh ne mnogo znacajna stvar, ali mi se nije dopala.

Link to comment
Share on other sites

To sto si ti ubacio terminatora u pricu da nekako uskladis svoju logiku to je tvoja stvar.
Dok su  svi severnjaci i lordovi dosli, mogli su da ubiju i Jona i Tyriona i da budu negde kod Naatha i da se ne brinu za svoje glave. (Jonova brada je neki indikator vremena)
Ali to ne ide uz pricu, vec su morali da sacekaju sve lordove i severnjake, koji su za njih irelevantni likovi, da bi dosli u tu situaciju da su okruzeni i da moraju da izbegnu novi rat.
Ali ono mnogo su besni i nece slobodnog Jona i Tiriona ali Jona na severu vec prihvataju.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, *bo me onaj koji me napravio što sam gledao. Sledeći post ide na jedan od mojih omiljenih topika, Sajko kauć. Tamo ću moći na miru da doživim nervno rastrojstvo sabajle. :smiley31:

 

Nećemo da pričamo o spoilerima i onom što sam video u proteklih sat i 20, jer ne bi bilo fer da neko klikne a hoće. Kraj je mogao imati više verzija, jedna je morala biti izabrana. Posle pete epizode (realno posle treće već), bilo je izvesno da će hepi - ending biti uslovna kategorija, te nisam ni imao sumnji da ne postoji "idealna". Osnovna zamerka je što su u četiri od 6 epizoda nagurali tolika događanja, da su propusti u tome bili još vidljiviji. Verovatno su shvatili da je jedino i bio moduć damage control u poslednjoj sezoni, a na kraju sedme smo se objektivno nalazili bar tri godine od realnog kraja. Ovako, čekasmo gotovo dve godine na jedno generalno razočaranje. Uz  to, jedan od gotovo sigurnih pokazatelja da će se desiti fail je pomeranje za neki drugi datum od objavljenog. 

 

Apsolutno najveće razočaranje su NK i one njegove baje, što se raspadoše kao kad ispadne piksla od kristala na pločice. Borba, jedna muka živa od sat vremena (TWD v2), u kojoj se (em noću) teško razaznavalo ko je ko. U nekim momentima iz ranijih sezona, onih divova je bilo više od jednog. Žrtvovanje Dotrakija kao Iraca u vreme Longšenksa, a sve zarad aerial efecta u pet sekundi pre nego što su naleteli na preprekutm, ne samo što krši sve konvencije (za šta nas sad zabole) već je i gubitak trećine vojske, što je već bitno jer je kompletna budalaština. Deo bitke je mogao biti vođen i danju, ali verujem da nisu hteli da se igraju pa opet fejluju kao onaj što se tukao s vazduhom u prethodnoj sezoni.

 

Sersei je zapravo bila toliko slaba, Flota totalno neučinkovita a zmaj odjednom još porastao i urnisa načisto sve živo.Ni vojska nije trebala. Škorpioni središe jednog zmaja ali sa drugim nije išlo po planu jer su odjednom postali masivni, spori i vrlo neprecizni. Lik Jurona je zbrzan i zgužvan bukvalno,  a flote od 900 brodova, bilo bi i soma nego pokrala Jara, pobi sama Deneris na zmaju. Neka je svaki deseti imao po balistu taj baraž je trebalo zaobići i ostati bez oštećenja, ali ne, svi brodovi uništeni. I kapije, zidovi, celi bedemi, pobiše onoliki nedužni narod... Gde je bila ona vojska koja je trebalo da dođe iz Bravosa?

 

I opet, dešava se slično kao s NK, bitka koja je to još manje, ali apsolutni hittm su prve dve epizode, u kojima se nije dešavalo bukvalno ništa. Ma nemam više živaca za pisanje. 

Edited by Barracuda
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Biraju kraja a celo kraljevstvo trazi nezavisnost a ostali kao nece, oni nisu ratovali.
Ma i tu scenu su mogli da poboljsaju, tako sto ce bran da warguje u zmaja i pokaze moc drugima da nema zajebancije, svi se slazu posto su videli sta  zmaj moze. I eto resis pricu i njegove op moci imaju neku ulogu u celoj sezoni osim sto je izabrao koja kolica ce da vozi.... Dobijes neku logicnu celinu umesto on je slomljen i invalid i nece moci da ima decu =/

Link to comment
Share on other sites

Ja mnogo više krivim Martina nego Debila & Debila za ovo.

 

Kraj svih likova u poslednjoj epizodi serije je gotovo sigurno kraj koji će doživeti svi oni i u knjigama (to je neki Martinov outline kraja) ali put oz završetka Plesa za zmajevima do tog kraja je nešto što je morao da osmisli i napiše Martin, a da ga D&D samo ekranizuju. Ovako su Debil & Debil morali da izmišljaju ono što Martin nije napisao i ispalo je onako kako je ispalo (jadno i bedno). Jednostavno nisu ni pokušali da smisle neku koherentnu priču, samo su otvorili Reddit, Facebook, Twitter, pročitali gomile fan teorija i one koje su im "legle" za ekranizaciju iskoristili. Siguran put za visoku gledanost, sigurna katastrofa za kvalitet serije.

 

A zašto Martin nije napisao još dve knjige? Zato što ni sam ne zna kako da završi celu priču. Dok je imao ideja, pisao je (prve tri knjige su objavljene u razmacima od dve godine). Onda je video da je stvorio gusku koja nosi zlatna jaja i rešio je da je tovi još više. Zato je pauza između treće i četvrte knjige trajala pet godina, a od četvrte do pete šest godina. I kao što svi koji su čitali knjige znaju, priča je otišla u širinu u tri lepe šargarepe (devet POW likova u prvoj knjizi je naraslo do trideset jednog u poslednjoj), bez ikakve naznake primicanja nekom zaključku. Sada, kada je već oglasio da će da napiše još dve knjige, te dve knjige moraju da krenu prema nekom zacrtanom kraju, koji smo videli jutros. Ali on nema pojma kako da priču dovede do zamišljenog kraja.

 

Gde su, na primer Starkovi, na kraju Plesa sa zmajevima? Džon Snežni je mrtav, Bren je u pećini kod Trooke vrane, Arja je slepa, Sansa je u Dolu kod Maloprstića. Deneris? Zarobili je Dotraci. Džejmi otvoreno mrzi Sersei, spaljuje pismo u kom ga moli za pomoć. Sersei mora da brine o invaziji samozvanog Egona Targarjena, o kom u seriji nema ni pomena. Tirion, depresivan i besan, još se nije ni sreo sa Deneris. Odatle ih dovesti do onog jutros, stvarno treba znanja i umeća. Da ne pominjem likove jako važne u knjigama, kao što su Gospa kamenog srca ili Hladnoruki, koji ne postoje u seriji, a čije priče takođe treba dovesti do nekog logičnog kraja.

 

Zato već osam godina nemamo šestu knjigu, a dragi Bog zna da li će je uopšte Martin i objaviti, a kamoli sedmu, za koju makar znamo bar otprilike kako će da se završi. D&D su sami slupali te dve nepostojeće knjige u dve sezone, svi im nabrajaju i majku i oca i sve po spisku zbog toga kako su to uradili. S jedne strane ih razumem, nisu imali knjige kao pokriće, tvorac tog sveta nema pojma kako da dotera sve napisano do kraja, kako bi oni mogli? S druge strane, mogli su i morali su mnogo, mnogo bolje od prikazanog.

 

Da uporedimo sve ovo sa još jednim super hajpovanim piscem fantastike koja je svoju sagu od sedam knjiga počela da piše otprilike u isto vreme kao i Martin, Džoanom Rouling. Iako pre Harija Potera nije napisala niti jedno književno delo, ona je od prve knjige imala u glavi celu priču od početka do kraja i u deset godina je objavila svih sedam knjiga. Martin je već bio poznat pisac, ali je u ASOIAF očigledno krenuo sa jednom pričom kojoj je u početku znao glavu i rep, ali poplava dolara od iste ga je odvukla u totalno ludilo. Zato je on najviše kriv što završne knjige najverovatnije videti nećemo (ili će ih ipak nekako sklepati i objaviti ali će biti totalno sranje), a TV seriju po tim knjigama su snimili Debili na kvadrat i mi sada možemo samo da besnimo šta su napravili od svega.

 

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Game Of Thrones je postao sredstvo za merenje patki, svojevrsni kviz za sve ljude, ko je koliko pametan, ko  je vecu nelogicnost primetio, sve Sherlock do Sherlocka.

Usijale se dedukcije, cija je bolja...
Ko ce da primeti nelogicnost fugi na zidu, ko ce da izracuna sta je fizicki ostvarivo u toku jednog dana, sta nije...

Nema akcijanja, ok onda je "Da te bog pita sta se desilo u epizodi", ima akcijanja "Kakvo je ovo pompezno sranje"


I sam sam bio medju onima koji su kritikovali, ali se opasno preteruje. Argumentacije za izneseni stav ili nema, ili bolje da je nema.

Edited by BattleBorn
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 9:54 AM, Liska Manjina said:

Hajde da čujemo tvoje mišljenje,  trenutno 5-a epizoda ima rejting od 6,8? To je po meni ok, pošto sam mišljenja da je između 5 i 7, ali sigurno niša epohalno. Dok epizoda 4 ima rejting od 6,1 što je po meni takođe ok, ali ja sam bliži oceni 5.

 

Pazi jebeš ga, mora se napraviti diferencijacija između serije od 8 sezona i filma. Ne može se epizodi dati visoka ocena samo radi vizuelnog spektakla, ipak ta serija traje 8 sezona i publiku je sticala razovjem priče i likova, a ne vizuelnim spektaklom. I kad se zakaže u samoj srži serije, odnosno kad se zanemari priča i logika, dođe se do lošeg rejtinga.

 

Samo ne znam kakav ti je ovo argument - čim se uđe u seriju grešaka daju se jedinice bez uzdržavanja!? Ako razvijaš nešto 8 sezona, onda ne možeš jednu epizodu posmatrati individualno, odvojeno od ostalih 7 sezona, mora postojati neki kontinuitet, neka veza. I ako postaviš određeni standard i to održavaš kroz 7 jebenih godina, naravno da će ljudi da odlepe kad im sledeće godine ponudiš muda za bubrege, niko nije lud. Dovoljan pokazatelj kurcobolje je izgovor zašto Džon nije pomazio Gousta, to je jebeno sramotno. Ne možeš tek tako ići iz krajnosti u kranost sa zanemarivanjem priče, ljudi su gledali GoT i navikli su na određen standard i kada im nakon toga ponudiš "Rambo serijal" naravno da će biti ogorčeni. Pretpostavimo da je serijal Rambo filmova ima rejting 6-7! Eh sad, kad pretvoriš GoT u akciju bez ikakve jebene radnje, ne možeš očekivati istu ocenu kao Rambo serijal, iako je kvalitet tu negde,  ne može se očekivati isti tretman zato što taj sadržaj nije plasiran istoj publici, nije namenjen za GoT publiku. Ljudi nisu želeli " kratak vizuelni spektakl" sa mnooooooogo više televisa presenta momenata i dijaloga.

 

Jedino vredno pomena u ovoj sezoni je scena iz šatora sa Tirionom i Džejmijem iz prošle epizode, ali i tu se radi o genijalnosti glumaca, a ne o kvalitetnom scenariju.

 

Ti si se pozivao na ocene po epizodama na imdb sto je samo po sebi nonsens.  I opet ti pricas o ocenama. Najveci deo ocena ide na 1 ili 10, znaci u prevodu ili ti se svidja ili ne. I kako to da bude neki objketivni parametar kada ljudi koriste dve ekstremne vrednosti?

 

Kao sto ni meni nije realno da se za par epizoda delile skoro pa desetke, isto tako i ovo da se za vecinu epizoda daju kecevi. Sto je opet samo pokazatelj toga koliko se ide iz jedne krajnosti u drugu. I da, ja petu epizodu posmatram kao nesto sto ce vercim delom da bude i u Martinovoj knjizi ukoliko je napise. Peta epizoda bi trebalo da bude egzekucija i nju si trebao da gradis kroz prethodnih nekoliko epizoda, a samim tim sto je lose ocenjena je zbog nedoslednosti sa prethodnim epizodama. Sto samo dovoljno govori koliko su ova dvojica zakazali u svemu. Znali su sta je pocetna tacka, a sta zavrsna i imali su slabu razradu likova.

 

Meni peta, pa i delimicno sesta epizoda ne mogu toliko da smetaju zato sto se tako zavrsavaju knjige. Treca i cetvrta da, pogotovo cisto sumnjam da ce Martin na onakav nacin da smakne NK i Regala, a to su jedni od glavnih problema u celoj sezoni i zasto se desilo da ljudi koji su vecim delom davali desetke sada presli na drugu stranu. To su ti glasovi i ocene na koje se ti pozivas. Ne smeta ljudima generalno cela sezona, koliko ih povuku glavni dogadjaji i koliko su oni zadovoljni tim ishodom. Uz to Martin ce sigurno mnogo bolje da odradi transformaciju Deneris i dobice se hintovi ranije sta ce da usledi. Nije da ih nije bilo, ali falio je jaci efekat i njena emotivnija reakcija i da to traje duzi period sto bi navelo gledaoca da barem pomisli da bi mogla da zapali Kraljevu Luku.

 

Meni licno se imdb ipak vise svidja samo za neku konacnu ocenu serije. Dosta serija sam izvukao tako sto sam kopao po imdb, da sam se oslanjao na forum ne bih sigurno pogledao petnaestak zato sto ih niko nije spomenuo ili se bas o njima malo pricalo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBorn said:

Game Of Thrones je postao sredstvo za merenje patki, svojevrsni kviz za sve ljude, ko je koliko pametan, ko  je vecu nelogicnost primetio, sve Sherlock do Sherlocka.

Usijale se dedukcije, cija je bolja...
Ko ce da primeti nelogicnost fugi na zidu, ko ce da izracuna sta je fizicki ostvarivo u toku jednog dana, sta nije...

Nema akcijanja, ok onda je "Da te bog pita sta se desilo u epizodi", ima akcijanja "Kakvo je ovo pompezno sranje"


I sam sam bio medju onima koji su kritikovali, ali se opasno preteruje. Argumentacije za izneseni stav ili nema, ili bolje da je nema.

Baš tako brate.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, BattleBorn said:

Game Of Thrones je postao sredstvo za merenje patki, svojevrsni kviz za sve ljude, ko je koliko pametan, ko  je vecu nelogicnost primetio, sve Sherlock do Sherlocka.

Usijale se dedukcije, cija je bolja...
Ko ce da primeti nelogicnost fugi na zidu, ko ce da izracuna sta je fizicki ostvarivo u toku jednog dana, sta nije...

Nema akcijanja, ok onda je "Da te bog pita sta se desilo u epizodi", ima akcijanja "Kakvo je ovo pompezno sranje"


I sam sam bio medju onima koji su kritikovali, ali se opasno preteruje. Argumentacije za izneseni stav ili nema, ili bolje da je nema.

Jel citas ti svoje postove? Gde si razocaran sto Tyrion nije prevario Sansu? Kao da ne grade Sansu od 1 sezone da bude Litllefinger na steroids i najbolji igrac  igre prestola?

ali dobro moras da sacuvas hipsteraj i taj veo posebnosti i udaranja kontre.

Dobru su nelogicnost primetio oko snega, dobra dedukcija Serloce 😀

Naravno da se ne preteruje posto je ovo bio kraj price a ne neki sporedni storyline u 4 sezoni (kao Dorna recimo). Ova sezona se bukvalno svela na sledece: zasto se ovo desilo? Pa zato sto pise tako pise u scenario. 

Zasto je Deneris poslala Dotrakije onako na Ww? Tako pise. Zasto je Deneris izgubila 2 zmaja? Tako pise(“ ona kao zaboravila na Eurona” ha ha ha) Odakle su se stvorili ovi silni Dotrakijini Unsalid? Zato sto pise da je Deneris ipak finalni boss, pa mora da izgleda kao ludi opasni strani osvajac koji vrsi genocid u 5 i 6 epizodi. Mislim da su to malo ozbiljnije stvari od  fugi na zidu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...