Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Nerealno koliko je odvratna ekipa ovaj Žalgiris.

Već godinama igraju najružniju košarku u ligi.

 

Evo i večeras ubacili tonu frljoka iz skroz nerezonskih pozicija, drže se rezultatski, i na kraju će skoro sigurno opet nekako da dobiju.

 

Kad bih morao da ih poredim, prva asocijacija bi mi bila, da podsećaju na onog matorog, debelog lika, kojeg niko neće da bira na basketu, iz prostog razloga što je toliko dosadan i uporan, da je spreman da gnjavi loptu po pun minut, pa tako je spreman da sve ubije u pojam, ali na kraju će dočekati svoju priliku da ubaci nekih poena i dobije neku partiju.

 

Baš, baš su grozni.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Iako tvrda, po meni savim ok tekma.

 

Kod Žalgirisa glavni utisak da kao i da nije otišao Šaras. I dalje igraju istu košarku, neverovatna disciplina na obe strane terena, brzo postavljanje odbrane, a onda vrhunska organizacija iste. Kad su već igrali dobru odbranu, mogli su ovako strpljiv napad.

 

Jokubaits - ime o kome će se pričati. Gledao sam ga malo protiv Olija, ali sada prvi put pažljivo. Baš dobar, prvi utisak je zrelost u igri, taj košarkaški IQ.

 

Kod domaćih: 

Lojd klasa, prosečna igra, pa opet 19 poena uz podnošljive procente. Hol bez nekih posebnih statsa, a opet na oko neuporedivo bolji utisak od Voldena.

Iznenadilo me što gotovo da nije bilo pokušaja da se spusti malo lopta na Kuzmića, dok ga je čuvao Rubit. Baš ogromna prednost.

Organizacija dosta tanka, tu će vam Ročesti dosta značiti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Iako tvrda, po meni savim ok tekma.

 

Kod Žalgirisa glavni utisak da kao i da nije otišao Šaras. I dalje igraju istu košarku, neverovatna disciplina na obe strane terena, brzo postavljanje odbrane, a onda vrhunska organizacija iste. Kad su već igrali dobru odbranu, mogli su ovako strpljiv napad.

 

Jokubaits - ime o kome će se pričati. Gledao sam ga malo protiv Olija, ali sada prvi put pažljivo. Baš dobar, prvi utisak je zrelost u igri, taj košarkaški IQ.

 

Kod domaćih: 

Lojd klasa, prosečna igra, pa opet 19 poena uz podnošljive procente. Hol bez nekih posebnih statsa, a opet na oko neuporedivo bolji utisak od Voldena.

Iznenadilo me što gotovo da nije bilo pokušaja da se spusti malo lopta na Kuzmića, dok ga je čuvao Rubit. Baš ogromna prednost.

Organizacija dosta tanka, tu će vam Ročesti dosta značiti.

 

Kuz je na niskom postu bas los I zato mu nisu spustali.

Od Kuza mozes očekivati dobar blok i odlican skok I to je to. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 12:14 AM, MrTripleDouble said:

Niko da pohvali malog Jokubaitisa, odigrao je majstorski ovih 15 min koje je dobio, plus metnuo dva clutch bacanja za pobedu posle skoka u napadu. Obecava klinjo. 

 

Sto se tice Efesa ne brinem se za njim da ce biti oni pravi tokom sezone, pogotov kada se Larkin vrati. Doduse cudi me da nisu doveli barem jedno pojacanje. Ajde sto nisu doveli zamenu za Petersa koji se nije nesto preterano naigrao prosle sezone, ali Anderson vec drugu sezonu ne moze da se sastavi i slepa se na staru slavu. Ukoliko se vezu par poraza ocekujem da se reaguje, ne verujem da oni imaju nekih problema za iskesiraju jos jednog igraca, mada ko ce ga znati.

 

Vidi se i da su timovi dosta neuigrani. Pet utakmica pet debelih 'minusa'.  Pa ovim rezultatima bi se prethodnih sezona zavrsavale trece cetvrtine. :lol_2:

Djeste bili kad je bio niko? :classic_tongue:

 

Ma vidi se odmah da ima šlifa. Odlična poludistanca, ne beži od odgovornisti, ne drhti ruka u clatchu... I ono što je najbitnije igraće dosta ove sezone i biti medju nosiocima igre. Izgleda kao i da Austrijanac više veruje njemu nego Walkapu. Možda mu je šut za 3 nešto lošiji, ali sve u svemu full paket.

Link to comment
Share on other sites

Jokubaitis je i pretprosle i prosle sezone bio u 12 Zalgirisa.

 

Inace, Zalgiris je prosle sezone imao samo 13 igraca u sastavu, od kojih su cetvorica bili Geben, Lukosiunas, Jokubaitis i Venskus. Sto znaci, 9 igraca + Geben + 2 klinca. Zato Crvena zvezda i Partizan moraju da imaju bar jednog igraca od 25-30 godina van 12, eto da se pokaze kako volimo da se bahatimo. Nema sta da trazi van 12 igrac koji je stariji od 20 godina - ili je los i ne treba da bude u timu, ili ima previse dobrih igraca i to je bespotreban trosak.

 

Koliko se secam i kod Radonjica smo imali manje igraca u sastavu - 12. i 13. igrac su bili Tejic i Rebic. Prosle sezone 16 igraca, ove 14.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

 

Kuz je na niskom postu bas los I zato mu nisu spustali.

Od Kuza mozes očekivati dobar blok i odlican skok I to je to. 

 

Jedno je "loš na niskom postu", a sasvim drugo je realizacija 10cm visinske prednosti, te bar 25kg više. Nije njega čuvao neki niži centar, njega je čuvalo maltene krilo.

 

 

7 hours ago, goldberg said:

Koliko se secam i kod Radonjica smo imali manje igraca u sastavu - 12. i 13. igrac su bili Tejic i Rebic. Prosle sezone 16 igraca, ove 14.

 

Ili u našem slučaju kod Duleta. Maltene uvek po 2 ili više klinaca u postavi, a ne da pričamo o klupi, 11. ili 12. igraču, ili još gore igračima van tima. U sezoni 13/14 je imao 10 igrača mlađih od 23 godine u timu.

Ovo sada je čist idiotizam, mada se mora reći da užasno organizovane EL i domaće lige, doprinose tome.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

Iako tvrda, po meni savim ok tekma.

 

Kod Žalgirisa glavni utisak da kao i da nije otišao Šaras. I dalje igraju istu košarku, neverovatna disciplina na obe strane terena, brzo postavljanje odbrane, a onda vrhunska organizacija iste. Kad su već igrali dobru odbranu, mogli su ovako strpljiv napad.

 

Jokubaits - ime o kome će se pričati. Gledao sam ga malo protiv Olija, ali sada prvi put pažljivo. Baš dobar, prvi utisak je zrelost u igri, taj košarkaški IQ.

 

Kod domaćih: 

Lojd klasa, prosečna igra, pa opet 19 poena uz podnošljive procente. Hol bez nekih posebnih statsa, a opet na oko neuporedivo bolji utisak od Voldena.

Iznenadilo me što gotovo da nije bilo pokušaja da se spusti malo lopta na Kuzmića, dok ga je čuvao Rubit. Baš ogromna prednost.

Organizacija dosta tanka, tu će vam Ročesti dosta značiti.

BIlo bi glupo menjati dobitnu formulu, Žalgiris je to što jeste i teško oni mogu forsirati drugačiju košarku u ovakvoj situaciji. Imaju dobre osnove i ustaljen sistem igre, ali ne treba zanemariti i bazu domaćih igrača koja je tu par sezona. Oni definitivno spadaju u vrh EL kada je u pitanju uigranost i organizacija same igre.

 

Sa druge strane treba istaći da je Zvezda uvedena u ritam utakmice koji odgovara Žalgirisu. Pre svega falio nam je dobar pik igrač, Kuzmić je odigrao čak i dobru utakmicu ali njegovo prisustvo je veliki plus za odbranu Žalgirisa pošto je spor u odmotavanju a nije pretnja iz popa. Pokušali smo sa Ritom, ali to nije bilo to pogotovo u defanzivi, a ni šut ga nije služio. Teri nam je falio kao ozeblom sunce, on je bio taj igrač koji će iz odmotavanja ugroziti obruč Žalgirisa i dodatno otežati odbrani.

 

Subjektivan sam, ali treba reći da je sudijska trojka donela bar 5-6 sumnjivih odluka, a naročito se ističu dva faula u napadu Lojdu, dva faula kod građenja koša prilikom promašaja Žalgirisa (na drugoj strani istu stvar nisu svirali Grigonisu kada je za ruku držao Lazića) kao i gutanje pištaljke u par situacija, a odlučujuća je bila situaciji gde igrač Žalgirisa gura Lojda u predelu torza na flouteru, nerealna situacija. Besmisleno deluje podatak da je Zvezda napravila više prekršaja od Žalgirisa. Treba reći da su sudije u prvom poluvremenu uradile svo što je u njihovoj moći da izbace Lojda iz ritma i utakmice, svirana su mu dva sramotna faula u napadu a potom i dva puta koraci (barem 2/4 te situacije su sumnjive). Najupečatljivja je ipak situacija koju su na kraju "dosudili u našu korist" gde Lojd ide na ulaz a aigrač Žalgirisa spušta ruke i ne sviraju faul odmah u nadi da će ovaj popizditi i zaraditi tehničku, pa kada su videli da je ovaj iskuliraju sviraju faul 3 sekunde nakon kontakta.

 

Umal da zaboravim Ane Panter je ubedljivo najgori sudija EL, bez ikakvog osećaja za igru i ritam iste. Blizu nje su Edi Viator i Fernando Roča, a naročito usrani Viator koji je veća drama queen i od Lamonike. Panterka služi samo kao privid ravnopravnosti , te kao rolemodel za žene i da učestvuje u kojem podkastu na temu "i žene mogu uspeti u muškom svetu". Jasmina Juras je mnogo bolji arbitar od pomenute, ali na žalost dolazi sa naših prostora pa nema dovoljno dobra leđa da bude "premium EL sudija".

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Jedno je "loš na niskom postu", a sasvim drugo je realizacija 10cm visinske prednosti, te bar 25kg više. Nije njega čuvao neki niži centar, njega je čuvalo maltene krilo.

 

 

 

Ili u našem slučaju kod Duleta. Maltene uvek po 2 ili više klinaca u postavi, a ne da pričamo o klupi, 11. ili 12. igraču, ili još gore igračima van tima. U sezoni 13/14 je imao 10 igrača mlađih od 23 godine u timu.

Ovo sada je čist idiotizam, mada se mora reći da užasno organizovane EL i domaće lige, doprinose tome.

 

 

Dzabe visinska prednost kad je spor i nespretan. Zbog toga je los na niskom postu i gotovo nikad ga neces videti sa se spusti dole makar imao i visinsku prednost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gudura said:

Evroliga presudila da Zenit gubi obe svoje utakmice sa 0-20. To ocekuje i Asvel ocigledno u utakmici sa Pao-om, tako da se i nama smesi pobeda od 0-20 za "zelenim stolom". Ne mogu reci da me to bas raduje...🙄

 

Bitno je da klub zna danas da li ce se igrati ili ne utakmica u Lionu sutra te ako se ne igra da se ne putuje bez potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...