Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Vrlo lepo igra Žalgiris ali ja jednostavno ne mogu da posmatram ovogodišnju Evroligu kao fer takmičenje i da uživam 100% u njoj. Neko ima publiku, neko nema, a nije isto igrati sa ili bez publike, tj eliminisana je prednost domaćeg terena a na tome su mnogi timovi izgradili ime. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

За поређење су Шилер и Јапанац, односно Жалгирис и Партизан. 

Обојица тренера су преузела уходани систем, с тим што је Шћепо био и асистент. 

 

И ево како игра Жалгирис, а како Партизан. Тренер, па остало! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Žalgiris igra kao na igrici, svaka kretnja smislena, svako u svakom momentu zna šta treba da odigra i gde da se kreće, vrte akcije kao iz udžbenika. Jeben tim iako im je individualni kvalitet za EL nivo skroman. 

Zapravo Zalgiris nikad jacu ekipu na papiru nije imao. Svi igraci u 12 su upotrebljivi. Meni je mozda i Vasturia najlosiji igrac u rosteru. Ok i Geben.

Ozbiljna domaca osnova-Lekavicijus, Grigonis, Jokubaitis, Milaknis, Jankunas. Plus Volkap, Lovernj, Garino, Hejs.

Sta znam, meni npr i Alba i Asvel i Zvezda i Bajern deluju slabije na papiru.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Big Ticket said:

За поређење су Шилер и Јапанац, односно Жалгирис и Партизан. 

Обојица тренера су преузела уходани систем, с тим што је Шћепо био и асистент. 

 

И ево како игра Жалгирис, а како Партизан. Тренер, па остало! 

Schiller je bio trener godine u G ligi sezonu prije tako da nije da on nema iskustva kao glavni trener. Stavise ja sam bio skeptican oko toga kako ce se prilagoditi al za sad to djeluje sasvim pristojno. Djeluje da su igraci vec uhodani u sistem i on tu samo neke manje stvari ce vremenom dodavati. Ekipa je skromna kad se pogleda ovako individualni kvalitet i po imenima, al nocas su oducili od kosarke Efes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTwister said:

Schiller je bio trener godine u G ligi sezonu prije tako da nije da on nema iskustva kao glavni trener. Stavise ja sam bio skeptican oko toga kako ce se prilagoditi al za sad to djeluje sasvim pristojno. Djeluje da su igraci vec uhodani u sistem i on tu samo neke manje stvari ce vremenom dodavati. Ekipa je skromna kad se pogleda ovako individualni kvalitet i po imenima, al nocas su oducili od kosarke Efes.

 

Да, да. Упознат сам да је био тренер године у развојној лиги. Поента ми је да су обојица ускочила у уходани систем, с тим што је и Владо имао иницијалну предност јер је био дио истог. А ево Шилер баш гази, а Владо се мучи. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ma nemoj zezati, kakav Milaknis i Jankunas od 100 ljeta, Hayes i slično. Sve su to krajnje prosečni igrači individualno al timski su opasni. 

Pa Jankunas ok, ali Milaknis laganeze pogadja sve otvorene suteve. Cik ga ostavi samog.

Meni je Hejs grozan igrac u teoriji, danas najbolji.

Slazem se da su timski dostigli najvisi efekat sinergije od svih ekipa.

Cini se da su i Silera svi potcenili ovde.

Pisalo se dosta da ce biti na zacelju, kad ono..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Big Ticket said:

 

Да, да. Упознат сам да је био тренер године у развојној лиги. Поента ми је да су обојица ускочила у уходани систем, с тим што је и Владо имао иницијалну предност јер је био дио истог. А ево Шилер баш гази, а Владо се мучи. 

Pricao je Bogdan cini mi se kod Srdjana u podcastu, da je ova situacija sto se desila Efesu i Partizanu, dje su realno imali odlicnu sezonu do prekida, bili favoriti u svojim takmicenjima za osvajanje i onda nakon prekida sezone onemoguceno im je da takvu jednu sezonu krunisu trofejom u zavrsnici, i kaze da igracima je 10x gori takav scenario nego da su igrali i izgubili jer tako barem znaju na cemu su, ovako se psiholoski tesko vratiti na ono gdje si stao prethodne sezone bez obzira na familijarnost rostera i eventualna pojacanja.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Solidno se Himki držao sa drugopozivcima protiv Reala. Oni su baš upropašćeni povredama i covidom - Shved, Jović, McCollum, Timma, Monroe, Mickey. Strašno.

 

Solidno su se drzali jer je u pitanju bila revijalna utakmica.

 

Real bas lose izgleda na voljnom momentu, kao da su neispavani dosli na mec. Sto se tice Khimkija pored pomenutih fale im i Karasev, Bertans, Voronov i Barashkov.

 

3 hours ago, Vamos Laki said:

Pa Jankunas ok, ali Milaknis laganeze pogadja sve otvorene suteve. Cik ga ostavi samog.

Meni je Hejs grozan igrac u teoriji, danas najbolji.

Slazem se da su timski dostigli najvisi efekat sinergije od svih ekipa.

Cini se da su i Silera svi potcenili ovde.

Pisalo se dosta da ce biti na zacelju, kad ono..

 

Pa to i jeste kvalitet sistema, da igrac koji nije nista posebno izgleda odlicno kada deluje u sistemu.

 

Vidis kako je Paige u Partizanu neiskoriscen u napadu, ali je zato rupa u odbrani. Sve je do sistema i trenera.

Link to comment
Share on other sites

Veoma mi je drago sto Teodosic ne igra Evroligu. Nadam se da se bar malo kaje sto je umesto Zvede odabrao Virtus. Mada, dokazao je da ga novac najvise zanima i da bi pre igrao Evrokup za vise para, nego sto bi igrao Evroligu sa svojom Zvezdom. Neverovatno kako je taj covek od NBA lige dospeo do Evrokupa za tako kratko vreme. Ali svakako da je sam kriv za to.

  • Love 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Barsa je odigrala strašno lošu tekmu, još bez Mirote, a opet je Pao morao da čupa produžetak u kojem je lagano pobeđen.

 

Pao mi je strašno tanak. Čak tri igrača su im odigrala gotovo na maksimalnom broju obrtaja Sent Ros, Foster i Mitoglu. Pa i Nedović, nisam siguran da mogu puno više ikada da očekuju. I opet je to izgledalo slabo.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam siguran da imaju jaci roster od nas kad se kompletiramo, sto je bas neobicno jer pricamo o klubu koji nikad nije imao ispod 15 mil budzet.

 

Prakticno sve zavisi od Fostera. Nedovic na jedan dobar potez napravi 5 losih, ostali igraci pitanje jesu li EL nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...