Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Izuzetno mi je drago zbog Vase,uvek sam ga simpatisao zbog njegove skromnosti,prizemnosti i vaspitanja za koje mozemo da kazemo hvala njegovim roditeljima.Sa druge strane “ono nesto” se u njegovoj igri videlo jos u Megi sa 19 godina.Jako mi je drago sto se vratio iz one epizode blagog pada posle toga,kada su svi vec polako poceli da otpisuju njegov talenat.Na kraju se formirao u igraca koga mozda ni sam nije zamisljao.

Pravi primer svima u reprezentaciji,kao i mladim igracima.

Svaka cast Vaso!❤️🏆

A za pesmu🍺

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Boljinje bio Efes, kakav god da je ipak je Kalates nedostajao igri Barse. Ipak mislim da je Jaskevičijus morao bolje da spremi i vodi ekipu a ne samo da skakuće i svađa se sa sudijama.

I spremio je dobro utakmicu Jasikevicius. Ako si gledao od pocetka mogao si da vidis u prvom poluvremenu da je potpuno zaustavio sve glavne igrace Efesa. Ugusio je spoljne igrace, pre svega Micica, stavljanjem dugackog i fantasticnog defanzivca Klavera, plus je zaustavio njihovo glavno oruzje sut za 3 poena. Ali Efes je jednostavo kvalitetniji tim i pokazali su da mogu da pobede i na drugi nacin sa samo 4 postignute trojke. 

 

Sudije malo pokvarile utakmicu, svega u prvom poluvremenu kada je kombinovano izvedeno oko 40ak bacanja. Meni se vise svidjao kriterijum u utakmici polufinala izmedju Barse i Milana kada su pustili kada su pustili igru u kost i sudili samo 'prave' faulove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ode Vasa u NBA kao Luka, dupli MVP i titula. 50 poena na F4, molim lepo. 

 

Na ovom mecu se najbolje videlo koliko je dobar igrac. Nije krenuo najbolje, Saras bacio sve sto ima na njega, a ovaj na kraju zavrsio sa 25 poena i vecinu ih je postigao iz igre, a za svaki kos iz igre je bio pravi rat. 

 

Efes je odgovorio Barsi na njihov stil igre i posle loseg pocetka nisu uopste zaostajali u toj cvrstini, bas je dobra bitka bila, a sudije ispod nivoa.

 

Mirotic je bio blamantan. Smesno je bilo gledati Kurica kako izigrava plejmejkera u nedostatku resenja, a Mirota bleji u korneru kao da je Borisa Simanic. Uopste nije predstavljao napadacku opciju u ovom finalu. 

 

Saras da odjebe malo sa prigovaranjem, vec u drugom minutu je tamo zajahao nekog sudiju pored klupe. Bas je nepodnosljiv.

 

Lepo je sto se ova ekipa Efesa okitila titulom. Zasluzili su za sve u poslednje 3 sezone. Kraj na najlepsi nacin.

Edited by Del Piero
  • Like 21
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrTripleDouble said:

I spremio je dobro utakmicu Jasikevicius. Ako si gledao od pocetka mogao si da vidis u prvom poluvremenu da je potpuno zaustavio sve glavne igrace Efesa. Ugusio je spoljne igrace, pre svega Micica, stavljanjem dugackog i fantasticnog defanzivca Klavera, plus je zaustavio njihovo glavno oruzje sut za 3 poena. Ali Efes je jednostavo kvalitetniji tim i pokazali su da mogu da pobede i na drugi nacin sa samo 4 postignute trojke. 

Slazem se, Barsin ulazak u utakmicu je bio odlican. Davies je fantastican na preuzimanjima i kontrolisao je Vasu, dok Simona maltene nije bilo nigde citav mec. Ipak, snaga Efesa je sto ima i treceg, a to je Larkin i on je razjebao koncepciju.

 

Davies je mogao da isparira Vasi koliko toliko zbog toga sto ovaj u prodorima koristi i telo i snagu, malo promene ritma, a to ne ide toliko lako protiv centara koji mogu nogama da prate. Dok Larkin u prodoru koristi cistu brzinu i ne postoji visoki igrac koji to moze da isprati. Ovaj je poceo sa nekim losim potezima, bezala mu je lopta i donosio je lose odluke, ali cim se sabrao poceo je da izvlaci gomilu faulova i da konstantno pravi visak. 

 

Barsa je prestala da preuzima u drugom i tu je nastupio Vasa sa fenomenalnom partijom, mada je u par navrata provozao i ove visoke koliko mi se cini. 

 

Uglavnom, Larkin je izvukao dobru i stabilnu partiju kad je to bilo najpotrebnije.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bode said:

Izuzetno mi je drago zbog Vase,uvek sam ga simpatisao zbog njegove skromnosti,prizemnosti i vaspitanja za koje mozemo da kazemo hvala njegovim roditeljima.Sa druge strane “ono nesto” se u njegovoj igri videlo jos u Megi sa 19 godina.Jako mi je drago sto se vratio iz one epizode blagog pada posle toga,kada su svi vec polako poceli da otpisuju njegov talenat.Na kraju se formirao u igraca koga mozda ni sam nije zamisljao.

Pravi primer svima u reprezentaciji,kao i mladim igracima.

Svaka cast Vaso!❤️🏆

A za pesmu🍺

Jos sa 16 godina u tadasnjoj Mega ishrani  sa Zekom Milisavljevicem se videlo da je mali generacijski talenat i da mu je samo nebo granica. Istog trenutka maltene sam se u njegovu igru. Teska povreda i los odabir klubova ga je kostao ranijeg iskoraka, ali ja licno nisam gubio veru u njega i kada je bio pljuvan zbog igara u Zvezdi.

 

Na kraju zavrsetak evropskog putesestvija kao i snova i samo mozemo da mu pozelimo sto bolju adaptaciju na NBA, iako mu nece biti ni malo lako zbog specificne situacije u kojoj se nalazi OKC.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Tako mi je drago zbog Vase. Gledao sam veliku vecinu njegovih tekmi jos od od kada je presao u Zalgiris iz turske lige, i bilo je zadovoljstvo pratiti njegovu evoluciju. Pogotovo mi je drago sto je na velikoj sceni, u momentu gde se gleda dal si pukovnik ili pokojnik, on bio pukovnik i to sa odlicjem kada je bilo najtvrdje.

 

A upravo to mu je mozda bila i glavna mana ovih prethodnih nekoliko, inace fantasticnih, sezona (osim jedne cetvrtfinalne serije protiv Barse pre koju godinu), to sto nije uspevao da istraje u finalnim i kljucnim zavrsnicama, vec je sto nestajao sto srljao na terenu.

 

Na najbolji moguci nacin zavrsava ovo evropsko poglavlje svoje karijere.

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vasa je postao bolji igrac nego sto sam ikada verovao da moze postati,  verovatno bolji nego sto je i on sam verovao. Mogao bi da prestigne nivo Teodosica iz najboljih dana, ako vec i nije, sto je sigurno malo ko verovao.

Imao je teske povrede, ostao rano bez majke koliko sam ispratio, bio je nipodastavan u Zvezdi. Bas se vidi da je dobar momak i drago mi je zbog njega.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cavani said:

Vasa je postao bolji igrac nego sto sam ikada verovao da moze postati,  verovatno bolji nego sto je i on sam verovao. Mogao bi da prestigne nivo Teodosica iz najboljih dana, ako vec i nije, sto je sigurno malo ko verovao.

Fali mu nesto opipljivo sa reprezentacijom, ali su mu partije u klupskoj kosarci verovatno i na vecoj razini. Mada ruku na srce Teo je imao daleko vise sezona na najvisoj lestvici.

Edited by MrTripleDouble
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Saras bas pici po kurcu sa ovim ponasanjem. Navijah za Efes zbog Vase, svaka mu cast. 

 

Ali kakav choke Mirotica, nerealno. Jedino je protiv Armanija bio dobar u ovoj zavrsnici, mada je i tu pola poena sa bacanja dao. Ostalo, uzas.

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, MrTripleDouble said:

Jos sa 16 godina u tadasnjoj Mega ishrani  sa Zekom Milisavljevicem se videlo da je mali generacijski talenat i da mu je samo nebo granica. Istog trenutka maltene sam se u njegovu igru. Teska povreda i los odabir klubova ga je kostao ranijeg iskoraka, ali ja licno nisam gubio veru u njega i kada je bio pljuvan zbog igara u Zvezdi.

 

Na kraju zavrsetak evropskog putesestvija kao i snova i samo mozemo da mu pozelimo sto bolju adaptaciju na NBA, iako mu nece biti ni malo lako zbog specificne situacije u kojoj se nalazi OKC.

 

 

Da, i ja sam onaj moj hvalospev o Vasi pisao kada je imao 16-17 godina. Doduše, priznajem da sam se strašno bojao šta će od toga biti posle povrede, ali ok, ispalo je odlično.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MrTripleDouble said:

I spremio je dobro utakmicu Jasikevicius. Ako si gledao od pocetka mogao si da vidis u prvom poluvremenu da je potpuno zaustavio sve glavne igrace Efesa. Ugusio je spoljne igrace, pre svega Micica, stavljanjem dugackog i fantasticnog defanzivca Klavera, plus je zaustavio njihovo glavno oruzje sut za 3 poena. Ali Efes je jednostavo kvalitetniji tim i pokazali su da mogu da pobede i na drugi nacin sa samo 4 postignute trojke. 

 

Sudije malo pokvarile utakmicu, svega u prvom poluvremenu kada je kombinovano izvedeno oko 40ak bacanja. Meni se vise svidjao kriterijum u utakmici polufinala izmedju Barse i Milana kada su pustili kada su pustili igru u kost i sudili samo 'prave' faulove.

Spremio je pocetak ali ne i ostali deo utakmice koji je uglavnom potrosio na raspravu sa sudijama i glumu. Utakmica donosi i promene a finala se osvajaju i sa nekim specijalom. Videli smo da je Ataman mnogo toga novog ubacio,počev od rotacije igrača pa sve do igranja zone u par navrata. Ima Efes individualni kvalitet ali ima i Barsa sve to isto. Ipak je Ataman( kojeg inače ne gotivim) sinoc bio bolji strateg.

Link to comment
Share on other sites

A ne bih nešto tu sad posebno hvalio Atamana. Ništa posebno on nije uradio, ali možda je i to baš trebalo - bez izmišljanja tople vode, imaš dvojicu ubica, daj im loptu i to je to. Vaso i Larkin su učestvovali u bar 75% poena Efesa.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A ne bih nešto tu sad posebno hvalio Atamana. Ništa posebno on nije uradio, ali možda je i to baš trebalo - bez izmišljanja tople vode, imaš dvojicu ubica, daj im loptu i to je to. Vaso i Larkin su učestvovali u bar 75% poena Efesa.
 
 
I ja sam stekao taj utisak. Vasa je kod zadnje tri akcije jedva dobio par krštenih blokova. Čak je i uskraćen za faul pod košem kod onog prodora u levu stranu. Larkin je već bio presisao. Ok...bilo je tu par TO...treba i to pozvati...ali Šarasa su pomoćnici smirivali zadnja tri minuta u njegovom Kalimero modu. Baš se izblamirao. I Trinki bi sebi dozvolio taj luksuz tek po završetku.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Vasi, odigrao je celu sezonu vrhunski i krunisao ovim F4 sve. Svaka cast.

 

Moje misljenje je da je utakmicu resilo, pre svega, nekoliko stvari: 

- Larkin koji je odigrao izuzetno pametno. Nije forsirao suteve, vec izvlacio faulove onim nenormalnim promenama ritma, i to kada je Barsina odbrana bila monstruozna. Tako ih je prakticno odrzavao u zivotu.

- Iako Kalates zna da ima opasne brainfartove, ipak je igranje prakticno samo sa Bolmarom preveliki hendikep za ovakvu utakmicu, protiv ovakvog protivnika.

- Mirotic koji je odigrao bas ispod nivoa. Slicno kao i celu seriju protiv Zenita. Da li je to samo ozbiljan pad forme, ili ima i do mentalnog sklopa, nisam siguran, verovatno oboje.

 

Na kraju zasluzteno Efes. Kao sto rece Ataman posle utakmice: two in a row! 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajni tandem Vasa-Larkin je krunisao trogodisnju dominaciju na najlepsi mogući način.

Ova titula je morala da im se desi jer imaju neverovatnu timsku hemiju i svaki igrac ima tačnu ulogu iz koje nije iskakao.

 

U početku nije izgledalo da ce biti dobro i Barsa je izgledala mnogo svežije,Vasa i Larkin skroz odseceni. Rekao bih da je prelomni momenat bio ulazak Moermana i Plajsa koji su izdominirali u skoku i preneli momentum na stranu Efesa. 

Drugo poluvreme je bilo fantastično gledati najubojitiji tandem Eurolige zadnjih par godina.

Edited by propolis
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poetska pravda je zadovoljena i ekipa koja igra (daleko) najbolju košarku u Evropi je konačno i dočekala trofej. Vasa je izrastao u monstruma, talenat nije bio sporan nikad, glava jeste, ali meni je kod njega najimpresivnije kako se "ubrzao", nikad nije bio eksplozivniji i sa boljim promenama pravca, prednje promene su mu na NBA nivou i uopšte leti po terenu, baš je postao moderan igrač a ja sam mislio da čak i ako dostigne realizaciju svog talenta da će više biti old school pleja jer je veliki bek u pitanju, a i mi Srbi nikad nismo bili poznati po brzini (ni u jednom sportu). Drago mi je i zbog Larkina koji nije odigrao sezonu kao prošlu (velika dominacija) ali je znao da povuče kad treba a znao je i da se skloni u stranu kad je Vasa imao show umesto da forsira neku svoju priču. Ne bih baš rekao da je Atamanu zadatak bio lak, nije to samo daj Vasi i Šejnu i skloni se, ove epizodne uloge su podeljene savršeno, od Kruna, preko Rodija (nađena mu tačno uloga kakva treba, strelac i šesti čovek), Singletona koga je isforsirao na račun Moermana koji je bio osetno bolji prošle sezone do povrede, uz doktorsku disertaciju na temu Sertač Šan L. Barsa je na papiru bila najjači i najskuplji tim, ali Šaras nije impresionirao, bili su zreli da ispadnu i od Zenita da su ovi imali malo širu rotaciju. Mirota još jednom ispao punjač pilića za regularku, praktično su jedini muda pokazali Higgins i Davies, obojica su igračine. Veliki hendikep je bio neigranje Nick the brick-a, a mislim da se Šaras debelo ogrešio o Hangu koji je morao imati veću ulogu jer je jako polivalentan, a za njegovim uslugama bi ubilo 99% EL timova. 

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...