Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

22 minutes ago, jedibojan said:

da, ocigledno hoce Scepa da ga "opravi", e sad da li se to radi u ovako bitnoj utakmici, to je vec pitanje. Nije nas ujelo za guzicu na svu srecu

 

Pa nema Jaramaza, nije imao previše izbora. Ali ok, ni ne može da postane igrač bez da se istrpe gluposti malo.

 

Jesmo li imali neki info za Mozlijevu povredu, koliko će odsustvovati. Nikola je opet bio kriminalan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je info i za Mozlija i i Jareta bio 6 nedelja.  Cijenim da će to kod Mozlija  ići lakše i brže, jer se košarka igra rukom a ne nogom 🙃, kod njega je distorzija a ne napuknuce kao kod Jareta, a i koji dan prije je počeo sa terapijama.Opet Jare je mladji i mislim da ima dobru psihu jer je već izlazio iz povrede a i bolesti one, tako da će on brzo doci na svoj nivo obrtaja.

Kad će sledeće utakmica....

Link to comment
Share on other sites

Ok, hajde da prvo krenem sa pohvalama:

 

1. Vidi se da su motivisani ušli u utakmicu, bili su prisutni na skoku sve vreme (Thomas poginuo) ali i na dodavanjima, ruke aktivne, tako da hajde bar nešto. 

2. Sve vreme su se čupali i tražili rešenja i nije bilo malodušnosti kad Murić zabode trojku sa 8 metara, npr - videlo se da razmišljaju kako da pronađu potencijalni miss match u napadu a u odbrani riljaj pa šta bude.

3. Trifi opet dati minuti, za pohvalu je što nije insistirao na šutevima, već je par puta išao na koš. Biće to bolje. 

 

Negativno:

 

1. I dalje pomažemo s najboljeg šutera... Imam osećaj da smo primili smo više trojki iz ćoška za ovih 8 utakmica nego cele prošle godine

2. Zagorac - šta reći, koju posluku porati, kome? Super je što je dečko aktivan na skoku, nije kukavica, ali ako ne može 1 na 1 da prođe, ako ne može da postuje, a pri tome nema ni šut, šta tad?

3. Trener - i dalje nema napadačkih akcija u kontinuitetu, tipa imaš Miku koji super igra pik ali se on igra samo kad je Gordavičijus na terenu jer on jedini može da doda, a i kad su njih dvojica na terenu, ne igra se konstantno... Drugo, i dalje kasni s izmenama, ali hajde da kažemo da je malo bolji. 

4. Thomas je morao da se koristi više u napadu. I ne mislim na šutiranje trojki, nije bilo akcija za njega da postuje ili šutne iz skraćenog kornera (tipa samo jedna, ako se ne varam)

 

U svakom slučaju, neki napredak vidim, ali je i dalje to nedovoljno. Ozbiljni protivnici će nas braniti drugačije, neće krenuti šut uvek, šta tad? Daćemo tipa 60 poena a lagano primiti 80...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U sredu meč protiv ABA all stars-a!

 

I to vrlo bitan meč, apsolutni imperativ pobede.

 

****

 

10 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

MXQOCMV.gif

 

Pa to ti je ono, igrali smo toliko očajno, da je većina oduševljena čak i ovim mikro napretkom. 

 

*****

 

Borg, Igokea i Huventud su definitivno 3 tekme koje će jasno pokazati ima li napretka ili ne. Solidni protivnici, dve tekme kući i najslabiji od ta tri na strani.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Laki Dzep said:

2. Sve vreme su se čupali i tražili rešenja i nije bilo malodušnosti kad Murić zabode trojku sa 8 metara, npr

Lepo primećeno. Dosta trojki (dok ih je išlo) su dali baš kad smo imali neku šansu da se odlepimo ili barem malo prodišemo - stalno su nas vraćali na početak. To ume da razbije psihu, posebno kad se na tipa +4 mučiš u napadu da malo povećaš razliku a ne ide, a onda primiš trojku sa 8,5 metara. I tako svaki put. Dobiješ osećaj da šta god da uradiš vratiće se u igru. Bar smo u tome pokazali neki napredak. 

 

Nedostaje malo više čistijih situacija za Pejdža. Na kraju smo iz dve takve prelomili.

Link to comment
Share on other sites

Kodiju momku alal vera za ubacene trojke i petlju, ali je sinoc u organizovanju napada bio potpuno neupotrebljv, sa prakticno 0 pokusaja da ide na prodor. 

 

Srecom, videli smo da gorepomenuto zna dobro da radi na prethodnim mecevima, pa se nadam da mu ovaj stil igre nece preci u naviku. A to su vec 2 partije za redom gde on pravi sebi audiciju za beka sutera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Alex_Serbia said:

Kodiju momku alal vera za ubacene trojke i petlju, ali je sinoc u organizovanju napada bio potpuno neupotrebljv, sa prakticno 0 pokusaja da ide na prodor. 

 

 

pitanje je kome u jučerašnjem kontekstu treba i može da organizuje napad?

ima li partizan neke sharpshootere koji čekaju da mekintajer napravi višak pa da udeli loptu u pravom, spot-up trenutku? po meni nema

 

može da se igra pik sa mikom ali on se dečko tek nalazi, nije sigurica. thomas je iso-igrač i već sam pominjao da treba praviti situacije za njega u smislu oslobađanja prostora da operiše slobodnije

 

partizanu fali prangijatora a fali mu pre svega jedan franchise mothafucka koji će da razvaljuje protivnika do nivoa u kojem odbrana gravitira ka njemu

 

ne vidim ja vaše osnovne probleme kao greške trenera ili pleja, već kao posledicu konstrukcije rostera uglavnom urađenu prošle godine, po ukusu trenera koji to zna da eksploatiše do maksimuma.

 

edit typo

Edited by đubrivo.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šta znam, ne mislim da nam nedostaje taj mitski šuter (ili više njih), niti se slažem sa uinijem da 

5 hours ago, đubrivo. said:

fali mu pre svega jedan franchise mothafucka koji će da razvaljuje protivnika do nivoa u kojem odbrana gravitira ka njemu

Govorim o celoj sezoni, ne o ovom periodu dok smo nekompletni. Mi prošle godine nismo uopšte loše šutirali, posebno ne u drugom delu sezone, sve do korona stopa. NIsmo imali dotičnog iz citata pa smo opet bili ultra zajebani.

 

Što se napada tiče, jasno je da nismo izbalansirana ekipa, Tomas uvek može da se raspadne a sigurnu rezervnu četvorku nemamo, trojka nam je potpuno nedefinisana, petica klimava, a po meni, najviše fale specijali i igranje na kartu da se od svakog igrača izvuče ponešto, u skladu sa njegovim mogućnostima, pa makar gledali jednaku raspodelu poena (karikiram, naravno). 

 

Četvorku spoljnih posmatram kao jedan organizam u kome će neko uvek da iskoči i u globalu mi ne deluje da ćemo imati problema sa šutem i igrom od njih. Jaramaz je donekle rešio problem kamenjarenja koji ga je pratio kroz karijeru, Gorda ume da ubaci, a ako Kodi nastavi približno ovako da prangija, niko se tu neće odmicati od njega. Moramo da pravimo više akcija za Pejdža, čovek jeste fakin' šuter. Prošle godine su i Rade i Trifa umeli da ubodu trojku kad zatreba, a ako Danguba uspe da popravi šut makar do nivoa da ga ne puštaju bezobrazno samog nećemo imati problema. Eto, kad je on u pitanju, njegova ograničenja vrište, ali mi deluje da bi svaki pravi trener znao kako da izvuče bar redovnih osam poena od njega, uz dobar procenat. LIčno bih ga terao da popravi bacanja, igrao na kartu tranzicije i eventualnih zabadanja iza leđa odbrane, skok u napadu, kao i rad na završavanju na ulazu - koristiti fizikalije uz pomenuti makar mali napredak u šutu.

 

Danguba je najmanje bitan za filozofiju igre tima, naveo sam ga samo kao primer kako se mora mnogo raditi na detaljima kod svakog igrača i u svakoj situaciji i tako skupljati poene - sve ono što je već pominjano ovuda, pre svega od strane Realnog: prepoznavanje situacija kod skoka u napadu, pik sa Mikom, uigrana tranzicija sa Kodijem na čelu, akcije za Stranicu, ma trista nešto.

 

Priznajem, ja sam neizlečivi poklonik Duletove filozofije (pre svega u periodu do Pariza) - da se iskoristi svaki trenutak, svaka sitnica i svaki igrač, a ako se još otvori šut, nebo je granica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Govorim o celoj sezoni, ne o ovom periodu dok smo nekompletni. Mi prošle godine nismo uopšte loše šutirali, posebno ne u drugom delu sezone, sve do korona stopa. NIsmo imali dotičnog iz citata pa smo opet bili ultra zajebani.

 

O ovome sam ja juče pričao, evo kada bi govorili konkretno o tekmama, čisto primera radi:

 

Lijetvus  pobeda 7 trojki uz 25%

Limož pobeda u gostima postignuto 88 poena uz 4-18 za tri !!

Lokomotiva pobeda 80 poena datih, 4-25 trojke.

Limož pobeda 8-27 trojke

Trento pobeda 83 poena data, 5-28 trojke

Darušafaka pobeda  7-28 trojke

na kraju, pobeda u Italiji protiv Virtusa, 84 postignuta poena, 9-27 trojke.

 

Sve u svemu, nama se šut kretao od očajnog do prosečnog, sa povremenim izletima gde je išlo dobro. Poenta je da smo bez problema ubacivali po 75-80 poena i bez nekog posebnog šuta.

 

 

Kada bi me neko pitao za tip igrača kakav nam nedostaje, to bi svakako bilo neko krilo koje zna da igra sa loptom, da iskreira sebi i drugima poene. Sve ono što je neko možda mislio da može Rade, a u stvari je jako daleko od toga.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

O ovome sam ja juče pričao, evo kada bi govorili konkretno o tekmama, čisto primera radi:

 

Lijetvus  pobeda 7 trojki uz 25%

Limož pobeda u gostima postignuto 88 poena uz 4-18 za tri !!

Lokomotiva pobeda 80 poena datih, 4-25 trojke.

Limož pobeda 8-27 trojke

Trento pobeda 83 poena data, 5-28 trojke

Darušafaka pobeda  7-28 trojke

na kraju, pobeda u Italiji protiv Virtusa, 84 postignuta poena, 9-27 trojke.

 

Sve u svemu, nama se šut kretao od očajnog do prosečnog, sa povremenim izletima gde je išlo dobro. Poenta je da smo bez problema ubacivali po 75-80 poena i bez nekog posebnog šuta.

 

 

Kada bi me neko pitao za tip igrača kakav nam nedostaje, to bi svakako bilo neko krilo koje zna da igra sa loptom, da iskreira sebi i drugima poene. Sve ono što je neko možda mislio da može Rade, a u stvari je jako daleko od toga.

Pritom, mi smo šut podigli u drugoj fazi Evrokupa, o čemu ja pričam - kad smo se malo sastavili i Trinki video šta ko može sve je krenulo na bolje. 

 

Pazi ovo - u prvoj fazi smo bili 22 od 24 ekipe po % za tri (ispod 31%). U šest utakmica druge faze to raste na pristojnih 36,9% i tu smo 8/16 ekipa. Da su Rade i Birča zbirno šutirali malo bolje od mizernih 10/40 bilo bi šećer-med. 

 

Dobar prangijato bi legao svakoj ekipi i dižem obe ruke za ukoliko bismo uspeli da iskopamo takvog, a i neko će morati da popuni Voldenove brojke, to stoji. Međutim, u našem trenutnom slučaju bih traženje šutera pre video kao alibi za trenera i onaj deo ekipe koji je u kanalu nego kao dogradnju na formiran tim.

 

Slažem se u potpunosti da nam je trojka kritična, ali bismo i sa tim mogli da živimo ako bismo imali znatno veći i raznovrsniji doprinos sa 4 i 5. A tu u najoptimističnijem pogledu imamo tri igrača ukupno, od kojih je jedan ograničen u napadu, drugi nestabilan a treći ništa posebno.

 

Neka Rade konačno proigra ili da daju šansu Angoli ili traže nešto treće. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, đubrivo. said:

 

pitanje je kome u jučerašnjem kontekstu treba i može da organizuje napad?

ima li partizan neke sharpshootere koji čekaju da mekintajer napravi višak pa da udeli loptu u pravom, spot-up trenutku? po meni nema

 

može da se igra pik sa mikom ali on se dečko tek nalazi, nije sigurica. thomas je iso-igrač i već sam pominjao da treba praviti situacije za njega u smislu oslobađanja prostora da operiše slobodnije

 

partizanu fali prangijatora a fali mu pre svega jedan franchise mothafucka koji će da razvaljuje protivnika do nivoa u kojem odbrana gravitira ka njemu

 

ne vidim ja vaše osnovne probleme kao greške trenera ili pleja, već kao posledicu konstrukcije rostera uglavnom urađenu prošle godine, po ukusu trenera koji to zna da eksploatiše do maksimuma.

 

edit typo

 

Ti si zaboravio Pejdža, dečko je najčistiji šuter u ABA.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

Ti si zaboravio Pejdža, dečko je najčistiji šuter u ABA.

 

nisam ga zaboravio, samo se trudim da ne ponavljam sve što napišem po x3 ( :

 

pisao sam da je u odnosu na prošlu godinu, koju realni i barkley pominju, kada su imali dva pouzdana šutera (što je po meni jako malo za današnju košarku) ostali na jednom jedinom, upravo pageu. za sada se to ne oseća toliko jer ovaj dečkonja mekintajer prangija k'o lud ali ja nešto ne verujem da je to održivo (a bogami, nije jedini koji je u tom smislu iznenađenje. jaramaz je takođe imao dobrih šuterskih izdanja, evo i dangubić protiv cedelimpije).

 

ne znam, moj stav je da je to nedovoljno konstantnih šutera za najozbiljnije ekipe u aba i u ec. da je ostao trener koji dokazano zna da "vozi" taj sastav, imao bih više poverenja u konstrukciju.

 

što kaže kaos, partizan je atletski snažna i čvrsta ekipa, pod uslovom da je voljni momenat na maxu i mozak uključen u odbrani i to je super. jednostavno, sve ostalo nije baš po mom ukusu, pa sam možda, što kažu, biased.

 

ako mekintajer bude na nekih 38-40% (što je jebiga, fenomenalno ali trenutno šutira za 3 skoro 59% u aba & 44.4% u EC!) a ostali održe svoje aktuelne procente + zagorac krene da igra kao da je košarkaš - možda je sve baš ovako taman i samo šćepanović da uradi svoj deo posla i stravinsky.

 

po meni, paradoksalno, najveće šanse od ove 4 stavke su da zagorac bude košarkaški radnik. voleo bih da grešim jer mi je zanimljivije da gledam dobre i neizvesne tekme u jadranci i u evropi nego da zvezda delje redom bez pola snage.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Dobar prangijato bi legao svakoj ekipi i dižem obe ruke za ukoliko bismo uspeli da iskopamo takvog, a i neko će morati da popuni Voldenove brojke, to stoji. Međutim, u našem trenutnom slučaju bih traženje šutera pre video kao alibi za trenera i onaj deo ekipe koji je u kanalu nego kao dogradnju na formiran tim.

 

 

 

To su ti stare forumaške dogme - zona se razbija šutem za tri, spejsing se dobija isto samo sa šutem, centri koji igraju samo pod košem samo prave gužvu, itd...  Ima ih dosta.

 

A kretanje lopte i kretanje igrača bez lopte se oduvek potcenjuju, a gotovo da su najvažniji. To je Trinki i objasnio prošle godine. Bez šuta za tri, bez jake petice koja igra leđima, a postignemo 80 poena protiv neke dobre EC ekipe.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...