Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

26 minutes ago, đubrivo. said:

takođe, imao sam utisak da je partizan u napadu bolje izgledao sa parom page i batagorda (iako je mekintajer igrač tekme, feat nemanja dangubić), jer nekako sve krene od pageovog splitovanja kada ga udvoje & generalno agresivnijeg napadanja pa podeli loptu i ona se za divno čudo fino kreće i dolazilo se do nekih lakših prilika za poene. naravno, ni to nije rešenje, tj potpuno situaciona i instinktivna odluka gde su igrači olimpije probali da pritiskaju a ne igraju dobru odbranu.

Posledica nedostatka Džaramaza pa se Kodi oseća nesigurno da uradi bilo šta osim da drvi loptu ceo napad.

 

Nama je i prošle sezone najkreativniji i najbitniji deo napada bio kvartet na 1 i 2, posebno nakon što je Tomas potonuo (osim u onom kratkom periodu sa Redingom). Ostali su bili samo pratnja uz neredovna iskakanja. Ništa se nije izmenilo - nedostaje siguran i standardan doprinos sa ostalih pozicija.

 

Gorda generalno već dve utakmice diže nivo igre. Biće super ako nastavi tako.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledajući tekmu imao utisak da imate duplo više skokova od COL. Jednostavno ste fizčki dovoljno moćna ekipa da igrate i sa Evroligašima, ali strogo košarkaški i pre svega šuterski to je klimavo. U ABA ligi imati Gordića kao back up PG je čisti luksuz, vama uđe Gordić a ovima mučenik Ukić. Čim je Danguba dao dva gola dve trojke, to nije moglo da se izgubi. Thomas baš lelemudao u odbrani, čuvao Murića pogledom. Zaista je greota što nemate bar 2 akcije za Paigea, najpismeniji igrač u ekipi iako ima svojih mana. Zagorac najgori, od svakog ste dobili po nešto (ne računam Stephona, on je izgubljen slučaj, i za 10 sekundi uspe da izvede nešto neviđeno), od njega karington. Imho ste bolje igrali protiv Budućnosti koja je mnogo jača ekipa od ovakve COL. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Partizan je odlicno spremio I odigrao utakmicu. Jedina su ekipa koja je skroz zaustavila Kendrika Perija ove sezone, a pošto mu je zamena Ukic tu je posao maltene završen. Jedini propust je bio 7 off skokova Hopkinsa za koga se zna da je dobar skakac. 

Njihove trojke su morale stati koje su bile 50% na poluvremenu, a drugom je to već bilo oko 5 iz 18 pokušaja. 

Tomas je odigrao top partiju 13p I 12 Skokova, Dangubić je isto bio odličan u svim segmentima. 

 

Utakmica je bila teška pre svega što je odigrana bez Jaramaza, ali su Gordic, Pejdz I CMM odradili odlican posao tako da se nije osetio izostanak. 

Jaka je zajeban igrac kad je full motivisan i to je pokazao veceras. 

Kazem jedini propust je sto Hopkins uspeo da odigra iznad svojih mogućnosti. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U trenutnoj formi i sastavu generalno nema mnogo prostora da se gleda u zube ni pobjedi protiv slabijih protivnika nego što je to COL.

 

Pristup je bio na nivou, osjetila se ta neka kohezija i energija i u odbrani (još uvijek ne u dovoljno dugim intervalima), a posebno na skoku gdje smo ih baš onako maltretirali (u onom posljednjem napadu su došli do 2 ili 3 ofanzivna skoka i malo ublažili razliku makar u statistici).

 

Bravo za Dangu! Značiće i nama i njemu to neko samopouzdanje (jer je na početku djelovalo da ni on sam ne vjeruje da može nešto da ubode), a i slušajući Miloja, a vidim da je i Vlado to večeras pomenuo, momak je maksimalno posvećen i požrtvovan i lijepo je kad taj trud bude nagrađen. 

 

Mika daje znake života, i definitivno olakšava gledanje utakmica kada ne mora da se strepi na svakom Jankovićevom ziceru i kada centar umije rutinski da riješi situaciju na niskom postu. 

 

Spoljna linija se čini mi se polako budi (Gordić i Pejdž), a CMM nastavlja da pogađa ono što bi se najmanje očekivalo (1/5 za 2 poena). Pojma nemam na šta će to da izađe. 😁

 

Zagor ostaje enigma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Solidna predstava, ali ništa više od toga.

 

Polako ali sigurno postajemo "one trick pony"  koji seriju može da napravi, samo kada uđe nekoliko trojki za redom, a to je nešto što ova ekipa nije u stanju da radi, u kontinuitetu.

Ako hoćemo da napredujemo, neophodno je da tu bude, za početak, više pika i tranzicije. Za mene je potpuno neverovatan podatak da mi iz onakve dominacije u skoku, izvučemo samo 2 poena iz tranzicije? Ej, 2 poena za 40 minuta, i to njihov kiks na 9 metara od koša, kada je Gorda ukrao loptu. 

Smešno bi i bilo nabrajati sve tekme od prošle sezone, u kojima smo dobili jake protivnika, sa 25% šuta za tri.

 

 

Odbrana je opet tragična. Primili smo 77 poena, a kao smo zaustavili njihovog glavnog igrača. I to "zaustavili" je u dobrom delu diskutabilno, jer je čovek promašio dosta otvorenih šuteva. Imaju Džonsa, lika koji živi i umire od šuta za tri, konstantno njegov igrač pomaže. I to ne da pomaže u smislu da preuzme neki nastali višak, izrađeni, nego ono čisto se malo spusti kada ovi igraju pik. Rasulo. Da nije imao probleme sa faulovima, vrv bi nam dao 20.

 

Velika sreće za nas je bila što je Hopkins igrao samo na 5, pošto nas je prošle maltretirao sa 4orke. Sećam se da je tada duel njega i Novice bio baš bolan za gledanje.

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobre stvari:

 

Mika u napadu: dobro otvaranje, jednostavna realizacija, pravovremeno oslobađanje od lopte. Jako mi je smetalo što se to nije više probalo, posebno kada je Hopkins bio na klupi, jer Ivan Marinković baš ne može da ga brani. Njegov problem je juče bio dosta slaba odbrana. Nije on baš toliko teška petica, da ne može ni da proba da zasmeta malo ako protivnička petica šutira za tri. Uz to, problemi kod preuzimanja, generalno bilo kakve odbrane koja nije 1 na 1 sa protivničkim centrom.

 

Još jedna dobra stvar kod Mike, koju zameram ostalima: bar juče dobre procene kada posle ofanzivnog skoka treba da napadne koš, a kada da iznese loptu. Propalo nam je dosta ofanzivnih skokova, gde je odmah napadan koš u velikoj gužvi, pa još ispadne i kontra za protivnika. Mislim da smo bar 2 trojke dali posle Mikinog izbacivanja lopte napolje, posle of skoka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mene Mika podseća na Štimca svojom igrom. Snalažljiv je u napadu i ima osećaj u rukama, rutinski će rešiti missmatch u napadu, ali je sav nekako mekan i želatinast iako ne izgleda tako. Pričao sam i dok je Štiminator nosio naš dres, najgora stvar kod jednog centra je kad ga se protivnički bekovi ni malo ne plaše kad krenu pod koš. 

 

KKP vapi za jednim dobrim strelcem spolja, najbolje sa pozicije 3. To bi trebalo da bude Zagorac i tačno se vidi da je Dangubić doveden kao komplementaran igrač njemu, a verovatno pod mantrom "čekajući Zagora" ni ovaj Angola ne dobija minute. Kad bi Zagorac isporučivao ono za šta je sposoban, mnogo bi olakšao život svima oko sebe. Na vašu žalost, on je za sada sramotno loš ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Još jedna sitnica koja mi se svidela:

 

Murić da trojku, Tomas ne podigne ruku, i to druga vezana Murićeva. Kreće u napad i diže ruku ka Šćepu, u smislu da priznaje grešku, a onda u istom posedu napada koš svom silom, daje faul koš. 

Bar meni to deluje kao dokaz dobrih odnosa između njih dvojice, odnosno dobrog pristupa Tomasa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ali Šćepova ludost broj 1 juče: Stefan Janković na 46 sekundi do kraja poluvremena.

 

Ulazi po prvi put u igru, ionako je pogubljen, a ovde još utakmica  gde gori u svakom posedu. Šćepo ga ubacuje, ovaj ne zna gde bije ni na jednoj strani terena, a Olimpija nam pravi 5-0 za tih 40 sekundi.

 

Taj zadnji minut poluvremena je po meni baš strašno bitan, uveliko određuje sa kakvim "osećajem" će igrači otići na pauzu, pa samim tim i verovatno početi drugo poluvreme. Loše vreme za bilo kakve eksperimente.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Još jedna sitnica koja mi se svidela:

 

Murić da trojku, Tomas ne podigne ruku, i to druga vezana Murićeva. Kreće u napad i diže ruku ka Šćepu, u smislu da priznaje grešku, a onda u istom posedu napada koš svom silom, daje faul koš. 

Bar meni to deluje kao dokaz dobrih odnosa između njih dvojice, odnosno dobrog pristupa Tomasa.

jos jedna kul situacija: mali Trifa zesce fula trojku, Novica izrilja ofanzivni i vrati je spolja, Trifa odmah sutne i drugu i pogodi. U povratku u odbranu Novica ga bodri. Kapitenski

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

Ali Šćepova ludost broj 1 juče: Stefan Janković na 46 sekundi do kraja poluvremena.

 

Ulazi po prvi put u igru, ionako je pogubljen, a ovde još utakmica  gde gori u svakom posedu. Šćepo ga ubacuje, ovaj ne zna gde bije ni na jednoj strani terena, a Olimpija nam pravi 5-0 za tih 40 sekundi.

 

Taj zadnji minut poluvremena je po meni baš strašno bitan, uveliko određuje sa kakvim "osećajem" će igrači otići na pauzu, pa samim tim i verovatno početi drugo poluvreme. Loše vreme za bilo kakve eksperimente.

 

 

 

 

 

Legenda je Stephon, uzeo bez pardona onako hladan trojku, naravno airball.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Jedino što ostade to jedini svetao momenat Trifunovića, imao je još jedan airball, izgubljene lopte, neki poluzicer posle of. skoka...  Baš je u kanalu, ali opet je dobio 16 minuta.

da, ocigledno hoce Scepa da ga "opravi", e sad da li se to radi u ovako bitnoj utakmici, to je vec pitanje. Nije nas ujelo za guzicu na svu srecu

Link to comment
Share on other sites

Scepanovic ima znanja, ali nema iskustva i previše mlaki tajm auti. Onakva utakmica, a on tajm aut kao da dosao na kafu da poprica sa ortacima sta ima na basketu. Daj malo energije jbt.

Čini mi se da pravi izmene da proba da vidi šta će se desiti, a ne da je nešto svesno hteo da učini sa tom izmenom. Ne sa svim izmenama, ali sa finim brojem. 

 

I da ga pohvalim za početak drugog poluvremena kada je startovao sa Mikom.

Tačno se video u prvom poluvremenu dizbalans odbrane i napada gde je napad bio sakat u svakom smislu. Da su uzeli tu četvrtinu 19:16 bilo bi okej, ali obrnuto nije bilo dobro. Mika je blokovima, asistencijama i sa par poena tačno pomogao da napad prodise i držao ga je celu četvrtinu na uštrb odbrane koja je proradila u četvrtoj, a delom i zbog umora COL koja je očekivano krenula da promašaje trojke. 

 

 

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...