Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Jeste skorer, predominantno, ali sa bas vrhunskim napadackim atributima. Nama u sustini fali svega, ali sut/skoring, tj. igrac koji je u stanju da izmisli poene i napadne na vise od 1 nacina, prvenstveno. Pored ostalih problema, nasi su svi igraci od 1 do 5 izuzev Jaramaza (pre povrede) one trick ponies - znaju 1 stvar u napadu (ako i nju, pojedinci) i to treneru znacajno suzava manevarski prostor. Znacio bi nam parketni djeneral, zato je igrac poput Gossa sigurno kompletnije resenje, ali ni to ne bi nuzno cinilo cuda jer opet i on mora sa nekim taj pik da odigra, a ovi nasi visoki su... Da ne trosim reci... CMM je fools gold, nije mi se dopao taj potpis narocito od prvog dana, mada sam bio uzdrzan sto se komentara tice. Nije bas promasaj, ali u odnosu na Waldena tek lateralni potez, u najboljem slucaju i nije ono sto je ovoj ekipi bilo potrebno. Gordic mi ne bi bio sporan da nije evidentno da ima neki tinjajuci konflikt u vezi sa njim. Kako i sa kim, nemam pojma, ali deluje da je to glavni razlog ovakvih partija i poteza na parketu.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alex_Serbia said:

Covek da ne zna, pa da pomisli da zaista verujete u to sto pisete 😆

 

A u sta ti verujes?

Jer, mogu da razumem da je neko optimista i da veruje u idealan razvoj situacije iako nema bas mnogo argumenata u prilog tome ili da je realista pa da veruje u los razvoj situacije na osvovu mnogo cinjenica koje idu u prilog tome. Ne mogu da razumem da neko veruje u tvrdnju koja kaze da je sve crno i lose, a u isto vreme ta tvrdnja nema bas nikakve veze sa realnoscu.

 

Uzmimo, na primer to sto se ovde tvrdi - Bartomeu zeli da vidi Crvenu zvezdu u EL, bez obzira ko osvoji ABA ligu. Zasto se onda misli da bi Partizan igrao EL ako osvoji EC? Stvarno mislite da je Bartomeuu najvaznije da Crvena zvezda igra EL ili mu je vazno da maks jedan tim iz regiona igra EL?

 

Tako su i neki navijaci Crvene zvezde verovali u to da ce igrati EL i pored toga sto je Buducnost osvojila ABA ligu. Iako razumem kratkorocne benefite tog verovanja, dugorocno to znaci niz dosadnih sezona bez ikakvog uzbudjenja osim jednog pitanja - da li ce Crvena zvezda biti ispred Partizana ili obrnuto. Jer, to se dobije ako niko drugi osim ta dva tima ne moze u EL i ako se zna da u ovakvom sistemu EL mozemo da sanjamo TOP 8.

Link to comment
Share on other sites

Možda nemamo para za nekog top igrača ali sigurno možemo da raspravimo unutrašnje probleme i to bi nas diglo makar 50%. Šta god je u pitanju, ne može biti toliko loše da par ljudskih razgovora ne može da riješi. Pretpostavljam da je neki ego trip, to je jaka energija u većini igrača pa i ljudi uopšte, može biti jaka pokretačka sila ako se kanališe na pravi način.

Tu očekujem da jedan iskusni yogi kao što je Sašo iskoristi svoje iskustvo na praktičan način. [emoji14]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

 

Ako je tako, svaka cast Scepanovicu. Nezamislivo mi je da neko od 20 godina trazi garantovane minute u klubu sa takvim ambicijama poput Partizana. Bas bezobrazno ponasanje.

 

Naravno, kakvo crno garantovanje minuta, kako ga nije sramota. Umesto udovoljavanja tamo nekom kao talentu, bolje dovesti stranog polovnjaka tipa Mika, Teri i slični, možda veze nemaju, ali zato barem možeš da ih klupiraš kad hoćeš!

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Naravno, kakvo crno garantovanje minuta, kako ga nije sramota. Umesto udovoljavanja tamo nekom kao talentu, bolje dovesti stranog polovnjaka tipa Mika, Teri i slični, možda veze nemaju, ali zato barem možeš da ih klupiraš kad hoćeš!

 

Na koju foru mislis da neki klub moze da garantuje nekome minute? Moze da mu pruzi sansu, da mu da neki "head start" na pocetku, ali ako se ne pokaze, nema minuta. Ako nekome garantujes minute bez obzira na to kako igra, to onda nesto sa tobom nije u redu. Drugo je Mega, oni bukvalno nemaju nikakav rezultatski imperativ. Jedino sluze da razigraju igrace za Miska.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, John Terry said:

 

Ako je tako, svaka cast Scepanovicu. Nezamislivo mi je da neko od 20 godina trazi garantovane minute u klubu sa takvim ambicijama poput Partizana. Bas bezobrazno ponasanje.

 

11 hours ago, John Terry said:

 

Na koju foru mislis da neki klub moze da garantuje nekome minute? Moze da mu pruzi sansu, da mu da neki "head start" na pocetku, ali ako se ne pokaze, nema minuta. Ako nekome garantujes minute bez obzira na to kako igra, to onda nesto sa tobom nije u redu. Drugo je Mega, oni bukvalno nemaju nikakav rezultatski imperativ. Jedino sluze da razigraju igrace za Miska.

 

pričam napamet ali ja to "garantovanje minuta" nikada nisam doživljavao kao "imaćeš 30min makar sekire padale i otvarao limenke pive na poluvremenu", već upravo to što kažeš, head start - nešto tipa "od tebe nam treba ovo i ovo u napadu, ovakva igra u odbrani, ako takva situacija bude a mi mislimo da hoće, imaćeš 25-30"

 

na stranu što ja mislim da se igračima kojima je prioritet odlazak u nba zapravo ne isplati više da igraju u zvezdi i partizanu, već da garantovano igraju dovoljno minuta, imaju prava na sve greške ovoga sveta i da vode računa o individualnom razvoju više nego timskom. nba timove ionako zabole da li je neko bio mali šraf pobede nad ovim ili onim evropskim timom, već koji je nivo skilla sa kojim taj igrač dolazi. 

 

logika utakmice je ionako dovoljno drugačija. 

 

za velike evropske klubove je drugačija situacija ali opet malo vredi ako imaš 15ak minuta po meču. uvek miško može da nađe neku prosečnu ekipu po evropi gde će taj igrač opet imati dovoljno minuta i dovoljno slobode da showcaseuje svoj talenat. 

 

zvezda i partizan su pomalo passe u smislu mesta na kojem se mladi igrač prodaje kojekude, osim naravno ako se ne poklope svi ti pomenuti idealni uslovi (talenat koji isporučuje odmah, igra u kojoj je on bitan faktor pa igra dovoljno minuta, ekipa koja igra relativno dobro...), mnogo je to gledanja u pasulj za miška i talente, ovako mi se čini mnogo jednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

pričam napamet ali ja to "garantovanje minuta" nikada nisam doživljavao kao "imaćeš 30min makar sekire padale i otvarao limenke pive na poluvremenu", već upravo to što kažeš, head start - nešto tipa "od tebe nam treba ovo i ovo u napadu, ovakva igra u odbrani, ako takva situacija bude a mi mislimo da hoće, imaćeš 25-30"

 

To je onda "whole different ball game", ako je tako a oni su doveli Miku a ne Petruseva onda je to klasicno samoubistvo. Da imaju Mozlija i Petruseva, to bi bio pa, da ne preteram, duplo bolji centarski par nego sto ima Zvezda, a za slicne ili manje pare (mada ni Kuzmic a ni Terry iz ociglednih razloga nemanja pojma ne kostaju mnogo).

 

Cak i ovakav Mika je korisniji od Terrija. Jes rupetina u odbrani, ali makar neke poene donosi, ovaj nas Sotomajor jedino ume da skoci, mozda da proba sa atletikom.

Link to comment
Share on other sites

A ti si kao znao da je Petrusev ubod, gledao si ga na Gonzagi? Ja ga video neke godine u mladoj repki pa napisao na forumu da se pojuri. Mislim da tada nije ni bio na koledzu. Niko nije mogao ni da pretpostavi da ce igrati ovako dobro u prvoj seniorskoj sezoni. Ne mozes nekom takvom obecati da deli minutazu sa Mozlijem i Jankovicem. Gomili mladih igraca su prognozirali dobre karijere, pa nisu otisli dalje od kls-a. Uostalom, ko moze da garantuje da bi ovakve partije pruzao i u nasem dresu.
To da je trebalo dovesti boljeg igraca od Mike stoji, ali "koliko para toliko muzike". A Petrusev nije hteo da ceka sansu. Mozda cak ni on nije verovao u svoje mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alek The Great said:

A ti si kao znao da je Petrusev ubod, gledao si ga na Gonzagi? Ja ga video neke godine u mladoj repki pa napisao na forumu da se pojuri. Mislim da tada nije ni bio na koledzu. Niko nije mogao ni da pretpostavi da ce igrati ovako dobro u prvoj seniorskoj sezoni. Ne mozes nekom takvom obecati da deli minutazu sa Mozlijem i Jankovicem. Gomili mladih igraca su prognozirali dobre karijere, pa nisu otisli dalje od kls-a. Uostalom, ko moze da garantuje da bi ovakve partije pruzao i u nasem dresu.
To da je trebalo dovesti boljeg igraca od Mike stoji, ali "koliko para toliko muzike". A Petrusev nije hteo da ceka sansu. Mozda cak ni on nije verovao u svoje mogucnosti.

 

Nisi quotovao ni tagovao, pa ako si na mene mislio onda...

 

Ne, nisam gledao Petruseva nikad pre Mege, stvarno nisam znao da je dobar, ali ja sam amater. Valjda ima neki skauting, neka struka...jebem li ga.

Isto vazi i za moj klub, da ne pomisli neko da sad namerno kritikujem Partizan. Kad je Terry dolazio ja sam rekao ok, znaju valjda ljudi sta rade. Kad sam ga video kako igra, hteo sam da se samopovredim.

 

Ne mozes da garantujes minute, ali sansu da das mozes. Cak mislim u slucaju nasih klubova ne samo da mozes nego i MORAS, jer nasi klubovim nemaju novca da kupe 10 igraca od 500k evra. Nemaju ni za 300k evra.

Ubedjen sam da bi Petrusev, kako kazete od malena grobar, dosao kod vas da je iole mislio da ce imati minute. Po ovome sto @đubrivo. kaze, to bi bilo na početku zamena za Mozlija, pa onda kako se pokaze.

Ne znam kako je u tvom klubu, odnosno mislim da znam ali ne zelim da uzimam Partizan kao primer da me neko ne shvati zlonamerno, ali u mom klubu sansa se ceka kao da cekas jebenog Godoa. Tako da mi nije ni najmanje cudno sto klinci vise nece u Zvezdu a verujem da je slicno i kod vas.

 

@Alex_Serbia Pa da, Duletu je jedan Djekic igrao F4 evrolige. Nakon toga jedino je kod nas Guduric dobio sansu, slucajno zbog povreda. A videlo se da je dobar. U zadnje vreme se sve svelo na kupovanje polovnjaka. Sta je Uskokovic recimo lose uradio pa da ne dobija minute? Ili Radanov? Pricam za Zvezdu. Mislim, bas bezveze, pricamo o nekakvim imperativima pobede. Jeste, bas ce Uskokovic da ujebe ciljeve Zvezde... glupi izgovori. A za reprezentaciju cemo plejmejkere da naturalizujemo za neku godinu.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...