Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

21 minutes ago, Green23 said:

Nama bi bilo bolje da igramo LE, više bodova možemo da sakupimo, a kao što vidimo finansijski nam ništa ne znači LŠ

 

Paradoks je da navijaci jednog kluba zeli da isti igra u slabijem a ne jacem takmicenju, ali ima smisla. U LS bismo uzeli "samo" kintu (znamo gde bi zavrsila), a LE nudi manje kinte ali vecu kompetitivnost. Moze LE kao odskocna daska za LS iduce godine i skupljanje iskustva za trenera, Gavrica, Nikolica, Erakovica...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helmet said:

Ja sam veoma zadovoljan zrebom, ove tri godine imamo stvarno dobar zreb, ok idemo u goste Omoniji,ali smo izvukli ekipu koja je posle Bresta najslabija od mogucih kojw smo mogli da izvucemo. Sve ove tri godine smo dobijali ekipe koje su prolazne i imali smo srece da smo stalno izbegavali najace ekipe. Posebno je dobar po meni zreb za playoff. Ovde neki gledaju Oly ktoz prizmu ptosle sezone, ok oni kada udju i formu dobra su ekipa, ali oni su u ova doba godine ptolazna prepreka, setimo se njihovih mucenja i blamaza protiv autsajdera. Ja mislim da je jako bitno sto smo izbegli Finamo, Yong Boys i Salzburg jer bi nas te tri ekipe nakantale zestoko. Svaka iz sbojih razloga bi bas bile motivisane protiv nas.
Zaista imamo dobru sansu protiv Omonije da nastavimo kontinuitet igranja Evrope. Za Dekija koji je teski pocetnik mozda je i bolje da ide stepenik po stepenik. Ja bih licno potpisao da prodjemo Omoniju a da ispadnemo od Olija. LE je liga po nasoj meri, naravno uvek treba pokusati sve da se igra najace takmicenje, ali nama bilo koja grupa EU takmicenja zlata vredi obzirom da je ovo godina kada nam.se brise 0 iz koeficijenta.

Bilo bi steta da potrosimo Stankovica bzv, imali smo srece u Tirani, nadam.se da ce se pametnije pristupiti narednoj utakmici i da cemo videti mnogo pragmaticniji sastav od Stankovica, vremena ima da.se digne forma.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

B1. Takođe. To nam je maksimalni domet, osim ako se nešto volšebno ne promeni u formi i samopouzdanju ekipe. 

 

B2.Ovo ni u kom slučaju ne može da se dogodi kada je Stanković u pitanju. Potrošiti trenera podrazumeva nesrazmeru između ostvarenih rezultata, trenerskog potencijala i ulaganja u tim. EDIT. Potrošiti talentovanog trenera je ovo što je Partizan uradio sa Miloševićem, po mojim merilima.

 

Stanković je do sada pokazao jako malo, iako ima svemirsku logistiku za srpske standarde. Omonija je utakmica koja određuje njegovu sudbinu. Nova šansa ili nogobulj?

 

 

Edited by Dzistrou
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nogobulj svakako ne bi dobio ako bi ušao u LE. Sistem takmičenja je tako šugav da se kiksevi mnogo češće dešavaju. Ne vidim ja šta je Dejanova Zvezda dugačija nego što je bila Vladanova protiv Spartaksa, Suduve u gostima, Helsinkija u gostima ili Trnave u oba meča (Florijanu ne računam).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Paradoks je da navijaci jednog kluba zeli da isti igra u slabijem a ne jacem takmicenju, ali ima smisla.

 

 

Парадокс је уствари што су то навијачи клуба чије име је угравирано на ушатом пехару у одабраном и малобројном друштву. То говори о суноврату и клуба и навијача...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Pominju kao pojacanje u špicu bika Toro Fernandeza iz Španije. Na 20 utakmica za Seltu dao 1 gol. Šteta što je i taj jedan dao.

1 gol na 20 utakmica je je tacno 5% da ne bude statisticka greska  :lol_2:

p 0.05

ako kiksne na sledecoj utakmici racuna se kao statisticka greska :18:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzistrou said:

 

B1. Takođe. To nam je maksimalni domet, osim ako se nešto volšebno ne promeni u formi i samopouzdanju ekipe. 

 

B2.Ovo ni u kom slučaju ne može da se dogodi kada je Stanković u pitanju. Potrošiti trenera podrazumeva nesrazmeru između ostvarenih rezultata, trenerskog potencijala i ulaganja u tim. EDIT. Potrošiti talentovanog trenera je ovo što je Partizan uradio sa Miloševićem, po mojim merilima.

 

Stanković je do sada pokazao jako malo, iako ima svemirsku logistiku za srpske standarde. Omonija je utakmica koja određuje njegovu sudbinu. Nova šansa ili nogobulj?

 

 

 

Kada kazem da potrosimo Stankovica,  mislim kao Zvezdasa. Bilo bi lose da njega kao legendu kluba teraju iz kluba hostapleri kao Terzic i Mrkela da bi pokrivali svoju nesposobnost.

I sam vidim da Stankovic do sada nije pokazao nista kao trener, nije ni Radonjic onomad. Ali bih voleo da udjemo ove sezone u LE bar kako bi imao "mir u kuci" godinu dana , za to vreme bi imao jos dva prelazna roka i dva pripremna perioda da sprovede svoje ideje ako ih ima i da kroz prelazne rokove prilagodi igracki kadar svojim idejama i viziji kako prvi tim treba da igra.

 

Ne treba zaboraviti da je nasledio preglomazan i jako lose selektiran igracki kadar, pozitivno je sto je odstranio 7-8 graca i jasno stavio do znanja da ne racuna na njih, time je koliko toliko isfiltrirao igracki kadar, ali sa druge strane mora pod hitno da prestane sa guranjem Ivanica, Gobeljica i Spiridonovica jer ce ih svojim igrackim nekvalitetima povuci sa sobom.

 

Ja bih na Kipru pokusao sa ofanzivnom postavkom i Boacijem napred. Mi onako nemmao kapaciteta da se branimo, ovako mi se cini da na gol vise imamo vece sanse da prodjemo. Benu se mora naci mesto ili kao napadacu ili iza spica.

Omonija nema neke fizikalce, pa bi u obzir dolazila i varijanta Bena kao spica, ali ako vidim posle Tirane Gobeljica kao beka i metiljavog Ivanica onda cu navijati da ispadnemo jer onda Stankovic zaista nema sta da trazi kao trener.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je luzerski mentalitet i neshvatljiva necija zelja da se igra LE umesto LS, a pogotovo zbog toga kako treba ici postepeno, kao dogodine ce biti iskusniji Nikolic, Gavric, Erakovic, a Stankovic iskusniji trener. Istina je da ko zna za koga ce igrati ti igraci dogodine a Stankovic trenirati, ako uopste i bude trener dogodine. Iskreno me i zabole manje vise, oni treba da se bore prevashodno za sebe, niko od njih nije veci od Zvezde. Trcanje sa najboljima, Mesi u MC dresu ili neka druga egzibicija u BG, uvek pre neke tamo LE.

Uostalom nek nas nakanta ko hoce u grupi a mi da budemo treci i eto LE.

Edited by Cavani
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Juan said:

Nisi fer. Prikazao si sve mečeve sem međusobnih, a tu smo bolji i to je jedino što je merilo.

Što nas nisu razvalili u Atini?

 

Razvalili su nas, nego nisu mogli da probiju bunker, a onda je Jander igrao rukom.

 

Taj mec podseca na gostovanje nekog prosecnog kluba nase lige na Marakani koji se grcevito brani, a onda odbrana katastrofalno reaguje, kao golman Indjije u 90. minutu. Ne znam kakav je Olympiacos sada i u kakvoj su formi, ali ako je odnos slican kao tada - nema teorije da mozemo da ih prodjemo.

 

3 hours ago, Selektor said:

Nogobulj svakako ne bi dobio ako bi ušao u LE. Sistem takmičenja je tako šugav da se kiksevi mnogo češće dešavaju. Ne vidim ja šta je Dejanova Zvezda dugačija nego što je bila Vladanova protiv Spartaksa, Suduve u gostima, Helsinkija u gostima ili Trnave u oba meča (Florijanu ne računam).

 

Tada si imao dva meca.

 

Spartaks i Suduva, pa i Helsinki nisu bitni - to je kao da u domacoj ligi primis gol pri vodjstvu od 2:0 ili odigras poluvreme 0:0. Znas da rutinski dobijas, nego se nerviras jer Stojkovic broji ovce u odbrani, napadaci ne umeju da pogode nista, a lopta ne kruzi kako treba.

 

Vec protiv Tirane je bilo drugacije, a protiv Omonie ce biti mnogo teze. Ako su iole na nivou nekog jaceg LLSL tima to znaci da nece promasivati onakve sanse. Dovoljno je da daju jedan gol i povuku se i panika ce uciniti svoje (tako i LLSL klubovi treba da igraju na domacem terenu protiv Crvene zvezde).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Tada si imao dva meca.

 

Spartaks i Suduva, pa i Helsinki nisu bitni - to je kao da u domacoj ligi primis gol pri vodjstvu od 2:0 ili odigras poluvreme 0:0. Znas da rutinski dobijas, nego se nerviras jer Stojkovic broji ovce u odbrani, napadaci ne umeju da pogode nista, a lopta ne kruzi kako treba.

 

Vec protiv Tirane je bilo drugacije, a protiv Omonie ce biti mnogo teze. Ako su iole na nivou nekog jaceg LLSL tima to znaci da nece promasivati onakve sanse. Dovoljno je da daju jedan gol i povuku se i panika ce uciniti svoje (tako i LLSL klubovi treba da igraju na domacem terenu protiv Crvene zvezde).

 

Protiv Spartaksa smo imali 0:0 prvih 170 minuta. Nije bilo nimalo prijatno. Protiv Helsinkija takođe nije bilo prijatno dok Jovančić nije slučajno dao gol. Protiv Trnave smo bili na ivici ambisa. Tako da to što kažeš jednostavno ne stoji. Tirana je bila loša utakmica, ni prva ni poslednja naša u poslednje 4 godine. Naravno da ta utakmica nije realan pokazatelj. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Meni je luzerski mentalitet i neshvatljiva necija zelja da se igra LE umesto LS, a pogotovo zbog toga kako treba ici postepeno, kao dogodine ce biti iskusniji Nikolic, Gavric, Erakovic, a Stankovic iskusniji trener. Istina je da ko zna za koga ce igrati ti igraci dogodine a Stankovic trenirati, ako uopste i bude trener dogodine. Iskreno me i zabole manje vise, oni treba da se bore prevashodno za sebe, niko od njih nije veci od Zvezde. Trcanje sa najboljima, Mesi u MC dresu ili neka druga egzibicija u BG, uvek pre neke tamo LE.

Uostalom nek nas nakanta ko hoce u grupi a mi da budemo treci i eto LE.

 

JA nisam video da neko prizeljkuje LE umesto LS. KOliko ja vidim ljudi se nadaju da mozemo bar do LE kako se ne bi izgubio kontinuitet igranja u Evropi. JA mislim da ne postoji navijac koji ne zeli da njegov tim igra LS. Ja licno zelim samo da Stankovic uspe da udje u bilo koje grupe kako bi imao vremena da selektira ekipu po svom ukusu, jer mi se cini da navijaci postaju nestrpljivi, a takvi smo generalno kao narod. Hteli bi odmah da vidimo boljitke u igri, a ne ide to tako brzo u fudbalu. Za pocetak bi bio zadovoljan da vidim neke igrace na klupi i da vidim da se forsiraju mladji igraci, a ne da se prodaju sto kroce na Marakanu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, goldberg said:

Razvalili su nas, nego nisu mogli da probiju bunker, a onda je Jander igrao rukom.

 

Taj mec podseca na gostovanje nekog prosecnog kluba nase lige na Marakani koji se grcevito brani, a onda odbrana katastrofalno reaguje, kao golman Indjije u 90. minutu. Ne znam kakav je Olympiacos sada i u kakvoj su formi, ali ako je odnos slican kao tada - nema teorije da mozemo da ih prodjemo

Pa nisu naa razvalili, možda au bili bolji, ali razvalili nisu. Na kraju krajeva kada neko da gol iz penala na samom kraju utakmice, teško da može da kaže da je razvalio nekoga. Tako možeš da kažeš da nas je i Kopenhagen razvalio. Inače vrlo lako su mogli da prime dva komada u prvom, tako da....

Imali su sreće da sa Spursima igraju u prvom kolu, i iskoristili su njihov totalni raspad i uzeli bod. Da je Zvezda igrala prvo protiv njih, verujem da bi bilo slično. Na kraju je taj bod odlučio.

A da, što se tiče crvenog, pa i mi smo protiv Danaca imali igrača manje, pa nam nisu dali 3 komada.

Elem. Može da se igra protiv njih, ali prvo Omonija.

Edited by Don Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Selektor said:

 

Protiv Spartaksa smo imali 0:0 prvih 170 minuta. Nije bilo nimalo prijatno. Protiv Helsinkija takođe nije bilo prijatno dok Jovančić nije slučajno dao gol. Protiv Trnave smo bili na ivici ambisa. Tako da to što kažeš jednostavno ne stoji. Tirana je bila loša utakmica, ni prva ni poslednja naša u poslednje 4 godine. Naravno da ta utakmica nije realan pokazatelj. 

 

Protiv Spartaksa se igralo kod kuce. Pitanje je bilo samo kada ce gosti da zavrse sa loptom u mrezi.

 

Spartak iz Trnave je ipak dosta bolja ekipa od svih koje smo pomenuli (Spartaks, Suduva, Helsinki, Tirana).

 

Helsinki, pa hajde i da uzmemo da si u pravu (a i tu Helsinki sa primljenim golom ispada, Tirana je mogla mirno da napada i na 1:1). Zaista ocekujes da treba biti miran jer cemo nekako uvek proci, ma kako lose igrali?

 

 

39 minutes ago, Don Juan said:

Pa nisu naa razvalili, možda au bili bolji, ali razvalili nisu. Na kraju krajeva kada neko da gol iz penala na samom kraju utakmice, teško da može da kaže da je razvalio nekoga. Tako možeš da kažeš da nas je i Kopenhagen razvalio. Inače vrlo lako su mogli da prime dva komada u prvom, tako da....

 

Crvena zvezda je pobedila Indjiju golom iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena. Da li to znaci da je Indjija bila ravnopravna u 90 minuta igre?

 

Quote

Imali su sreće da sa Spursima igraju u prvom kolu, i iskoristili su njihov totalni raspad i uzeli bod. Da je Zvezda igrala prvo protiv njih, verujem da bi bilo slično. Na kraju je taj bod odlučio.

 

Pa nije nebitno da li izgubis 2:3 ili 0:5.

 

Olympiacos je u tim mecevima pokazao da moze mnogo ravnopravnije da igra sa najboljim klubovima u grupi od Crvene zvezde.

 

Quote

A da, što se tiče crvenog, pa i mi smo protiv Danaca imali igrača manje, pa nam nisu dali 3 komada.

Elem. Može da se igra protiv njih, ali prvo Omonija.

 

Ne znam otkud Copenhagen u prici? Oni nisu u zrebu za LS, igramo protiv Olympiacosa.

 

Prosto, ovaj tim Crvene zvezde ima brojne probleme. Jedino sto funkcionise kako treba je pozicija golmana i trojica veznih igraca i ajde da kazemo da jedan stoper nije problematican. Bekovi, napadac, centralni vezni - to su rupe u timu.

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Razvalili su nas, nego nisu mogli da probiju bunker, a onda je Jander igrao rukom.

 

Taj mec podseca na gostovanje nekog prosecnog kluba nase lige na Marakani koji se grcevito brani, a onda odbrana katastrofalno reaguje, kao golman Indjije u 90. minutu. Ne znam kakav je Olympiacos sada i u kakvoj su formi, ali ako je odnos slican kao tada - nema teorije da mozemo da ih prodjemo.

Pa sigurno ne bih rekao - razbili smo Inđiju, posebno ako bi oni pre toga promašili penal i imali makar još jednu šansu iz kategorije teže promašiti. Da su bili bolji, bilu su bolji. Da su nas razvalili, pa i nisu. Na kraju krajeva stoji da smo bolji u međusobnim mečevima i to jedino što vredi, nikakvi mečevi sa drugim klubovima nisu merilo.

Elem, naravno da je Oly favorit i naravno da imaju mnogo više para da naprave tim i tu nema spora. Međutim, Oly je tim sa kojim možemo da igramo, a pokazali smo da možemo izbaciti i ekipe koje su jače od nas - Bojse, Red Bull, Kopenhangen, a oni ništa nisu slabiji od Olimpijakosa. Dakle, treba izađi na teren i ostaviti srce na terenu, pa šta bude.

Nervirama me što se "predajemo" unapred i što se veličaju neke ekipe koje spadaju u rand prosečnih ekipa. Da smo izvukli Bajern, pa da kažemo ok, to je to, ali ajde da igramo i da se borimo, pa šta bude. Ovako mi izvučemo Oly ili neke leve Kiprane i u startu se javi neko ko kaže, ma nema šanse jači su od nas, razbiće nas. Pa što igramo ako je tako?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olympiacos jeste bolja ekipa od nas, bolje su igrali protiv Tottenhama i Bayerna, ravnopravnije. Nekako kad gledas vidis da mogu da trce sa njima i da ih pritisnu, za razliku od nas.

 

Ali ima nesto i do matchupa, ne mozes porediti rezultate protiv drugih ekipa i onda reci za toliko su bolji od nas. Protiv nas u Beogradu nisu igrali nista, slucajno dali gol, a posle crvenog se poprilicno raspali. U Pireju su ocigledno bili bolji, ali nije to neko gostovanje gde odes i znas da ces kad tad primiti 3,4 komada kao Liverpool, Napoli, Bayern, itd. Oni su malo izmesali sastav, ali su i protiv Wolvesa igrali bas dobar fudbal. Opet, to ne mora da znaci nista u dvomecu sa nama. Favoriti su, ali daleko je to od nekog neigrivog dvomeca za nas.

 

Omonia ce biti dobra prepreka i prvo to treba proci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se balvanima iz uprave isplati plata Boacija i ostalih, pucanje oara na La Paru, Garsiju, a Gavrica koji ima manje od 21 i koji je, pogotovu ove god zbog pravila od 2 mlada igraca u prvih 11, gledaju da najure za sicu. Kakva odvratna uprava, bezmozgovici i secikese. Sve najgore im zelim.

Link to comment
Share on other sites

Slabiji je Oli nego prošle godine. Odlazak Podensa i Cimikasa je jako teško nadomestiti. Doveli su Holebasa koji ima ogromno iskustvo, ali i ozbiljne godine. Značiće im on u ofanzivnom delu, ali mislim da nije ni blizu Cimikasu barem u ovom trenutku. Ekipa su sa kojim možemo pokušati odigrati "na tvrdu", te se ponadati da ćemo ih uhvatiti na spavanju kroz neku kontru ili neki prekid. Bolje bi bilo da smo izvukli Dinamo koji je za kalsu slabiji od Olija, ali ne može se uvek ni izvući najlakši protivnik. Iskreno verujem da je i Slavija bila bolji protivnik od Olija, obzirom da ih drma finansijska kriza i da je odlezek Součeka nemoguće nadomestiti.

 

Prvo da preživimo Kipar, pa da se pokidamo sa "braćom".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...