Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

2 hours ago, No name said:

Ilić, Lukic , Grujić...gomila nazadnjaka, zadnjih veznih, defanzivno orjentisanih, koji po prijemu lopte prvo gledaju gde je naš golman i stoperi da mogu da vrate loptu. Desno krilo nema nikoga, levo Birmancevic stoji na poziciji beka. 

Kakva tranzicija kakav ofanzivni potencijal 

 

Ovo odavno govorim za naš vezni red. Sve sami bezlični alibi igrači, bez tehnike, bez kreacije. Potpuno nebitno da li igra Lukić, Ilić, Grujić ili Maksimović... uticaj na igru je isti. Takve vezne igrače štancuje naša batađoristička trenerska škola.

 

Uzgred, Birmančević sa svojih 26 godina igra češku ligu. Enough said.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Čoveče,pa pre neki dan provuče se info da ako CZ proda Šerif Ndayea ( fudbalski panj) da je u igri povratak Luke Jovića.

Toliko sam se smorio,da sam u sebi ponavljao Šerife ostani,Šerife ostani!

Tako vidim trenutne kvalitete mučenog Jović Luke.Užasan je.Gde je majstor prosuo talenat,da bi se pretvorio u najgoru verziju nekog Orlandića npr.

Edited by Zadnji vezni
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zadnji vezni said:

Čoveče,pa pre neki dan provuče se info da ako CZ proda Šerif Ndayea ( fudbalski panj) da je u igri povratak Luke Jovića.

Toliko sam se smorio,da sam u sebi ponavljao Šerife ostani,Šerife ostani!

Tako vidim trenutne kvalitete mučenog Jović Luke.Užasan je.Gde je majstor prosuo talenat,da bi se pretvorio u najgoru verziju nekog Orlandića npr.

Koliko god je fudbala Jovic Luka zaboravio i dalje je bolji igrac od mucenog Serifa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uncletima said:

Joj, bre!


Ovo zasluzuje pojasnjenje. Dodjemo sa leve strane do sesnaesterca. Nagomila se - kazimo, nekoliko belih dresova na petercu, da je, onaj sa leve strane,  degazirao, balon, odbila bi se od Danaca u panici u gol 100 %. 
Ne. Mi idemo u rikverc sve do Rajkovica i onda nas hvata panika. :Hail: 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Gospodin Zoran Stojadinović, svaka reč koju je izgovorio potpisana od A do Š.

E sad baš da je gospodin što se fudbala baš i nije a o našoj reprezentaciji može bilo ko da kaže isto, to je sve vidljivo iz aviona.

Link to comment
Share on other sites

U pocetku je Piksi na ime i motivaciju uspeo da nas malo drmne plus individualan kvalitet Tadica i Mitrovica odvede na SP.

I tu dolazimo do SP gde ga protivnici ogoljavaju njegove trenerske mane i gde verovatno dolazi do prvih trzavica.

Na EP se samo nastavlja ta prica i samo zbog slabe grupe prolazimo na EP(gol Lazovica u 95-6 min protiv Bugara).

Na EP kulminira gde se Tadic i on posvadjaju i napravilo se 2 strane.

Sad je samo posledica tog sukoba(otkazi)...

No u sustini Piksi je posluzio kao onaj menadzer koji ce da te trgne posle smene ali to je kratkoga daha.Kad je trebalo da pokaze svoje kvalitete on je zestoko podbacio.

Da imamo neku buducnost i sistem ne bih bio za njegov otkaz i teranje ali posto nemamo onda jbg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jovic - zlocin koji traje.

 

Realu je trebalo brzo da shvate sa kim imaju posle pre nego sto su ga dali na pozajmicu i prodali, Milan je ionako krs, ali nece on ni tamo dugo. Zao mi je, sve najbolje zelim svakom nasem igracu, ali Jovic je klasican primer guranja jednog igraca i menadzerskih kombinacija od mladjih kategorija do seniora, i onda zasluzujemo ovo. Piksi, da je covek, ako i u 4. pokusaju ne pobedi Dansku, da kaze jbg, ne ide ovako, da ja ne mogu iz toliko utakmica da pobedim Dansku, onda neka neko drugi radi ovo. 

Link to comment
Share on other sites

Tadic od pocetka sezone kod Murinja na 8 utakmica - 2 gola i 5 asistencija. Covek jeste u godinama, ali je mogao da odradi jos jedan ciklus i odigra poslednje SP za dve godine. Proslu sezonu je odigrao bez povrede, svaku utakmicu kao starter i na vecini utakmica 90 minuta. Price da je istrosen nemaju osnova. Izjava tokom EP mu ne prilici, ali ako je neko zasluzio kredit i da mu se progleda kroz prste to je on, jer je sa Mitrovicem 10 godina unazad vukao reprezentaciju. I da, sto je najvaznije, mi boljeg igraca od Tadica i dalje nemamo, ali smo samo mi toliko pametni da se istog odricemo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Jeste, Realu je baš lako uvaliti menadžerske kombinacije. Jović je imao odličnu sezonu u Nemačkoj a to što je posle prestao da se cima je potpuno druga stvar u odnosu na to da je samo proizvod guranja i kombinacija.

 

Ali kako onda objasniti to da se lik bez pardona uvek odazove selektoru, a onda se manekeniše na terenu. Nije da mu trebaju pare.

 

Što se tiče naše ekipe, treba napraviti smenu generacija i treba dati šansu ovim momcima, ali imamo dve velike rupe. Jedna je nedostatak kreacije, drugi je selektor. Bez ta dva faktora, ne može se mnogo.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ali kako onda objasniti to da se lik bez pardona uvek odazove selektoru, a onda se manekeniše na terenu. Nije da mu trebaju pare.

Videti pod prestao da se cima. Moja poenta je da nije do visokog nivoa došao samo menadžerisanjem. Šta se posle dešava s njim je za izučavanje na faksu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Mogu da zamislim "zemljotres" u etru Srbije da je Piksi ima igrača više 75 minuta i da kući izgubi 1:4.


Sve na stranu, Svajcarska barem pokusava da igra fudbal. Uopste nije prioritet rezultat u ovom ciklusu, nama svakako nije mesto u Ligi A, a ako jeste u konstantnoj borbi za opstanak.

Mi osvajamo lopte na 30m od naseg gola i ispucavamo ih u protivnicku polovinu da bi se oslobodili tereta da igramo fudbal. Ovo juce je izgledalo kao da smo Litvanija.

Mi nemamo dobru ekipu ali mozemo da se sibamo i sa jacima sa strucnjakom na klupi. Zadnjih par meseci je nas reprezentativni fudbal, koji je svakako na rubu javne egzistencije pored kosarkaske reprezentacije, dobio osetljive udarce zbog cirkusa u savezu. Smenili su se svi koji su protiv Piksija a on je ostao da redja ne samo lose rezultate vec i sve losije igre. Vreme je jednostavno da se krene od 0. A ako se krene od oktobra sa novim selektorom se moze i spasiti nesto za kvalifikacije SP.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Videti pod prestao da se cima. Moja poenta je da nije do visokog nivoa došao samo menadžerisanjem. Šta se posle dešava s njim je za izučavanje na faksu.

 

Jovic je nova meta.Jebiga nece biti kriv Piksi vec Luka...Jbg,

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Sve na stranu, Svajcarska barem pokusava da igra fudbal. Uopste nije prioritet rezultat u ovom ciklusu, nama svakako nije mesto u Ligi A, a ako jeste u konstantnoj borbi za opstanak.

Mi osvajamo lopte na 30m od naseg gola i ispucavamo ih u protivnicku polovinu da bi se oslobodili tereta da igramo fudbal. Ovo juce je izgledalo kao da smo Litvanija.

Mi nemamo dobru ekipu ali mozemo da se sibamo i sa jacima sa strucnjakom na klupi. Zadnjih par meseci je nas reprezentativni fudbal, koji je svakako na rubu javne egzistencije pored kosarkaske reprezentacije, dobio osetljive udarce zbog cirkusa u savezu. Smenili su se svi koji su protiv Piksija a on je ostao da redja ne samo lose rezultate vec i sve losije igre. Vreme je jednostavno da se krene od 0. A ako se krene od oktobra sa novim selektorom se moze i spasiti nesto za kvalifikacije SP.

Mi stalno krećemo od neke 0, koja u stvari samo alibi za odredjena kadrovska pitanja. Čini mi se da je u stanje u repezentaciji kao i u Srbiji. Imamo neku opoziciju, zna šta ne valja, ali nema i ne predlaže rešenje...

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

Mogu da zamislim "zemljotres" u etru Srbije da je Piksi ima igrača više 75 minuta i da kući izgubi 1:4.

Ma ok. Naravno, naša očekivanja i javnost su jedna stvar.

Ipak, kad se uvuče crv sumnje, kada trener izgubi autoritet, neku auru, atmosferu, nema nazad. Mi nemamo novih 11 igrača.

Kažem ovo s Dancima je realan rezultat, gubili smo 2:0 i kada smo objektivno bili bar egal.

Ali Piksi je posle EP morao da bude bivši, na SP đene đene. Malo smo mi bili nerealni a malo je i moglo bolje. Ali smo ozbiljno načeti u kvalifikacijama za EP, provukli smo se a ništa nismo igrali, da ne pričam nešto novo u igri ili neko novo ime izbacili. Naprotiv, ubacivanje nekih menadžerskih kombinacija je ponovo postao tm.

Eto, na ime, na staru slavu, i objektivne zasluge za ipak podizanje nivoa reprezentacije u odnosu na ono pre njega, dobio je još jednu šansu na EP.

Tamo, je još i rezultat bio solidan u odnosu na igru, atmosferu i sve drugo.

Ovo sad je oživljavanje leša, to nikad nije i neće uspeti.

Da je čovek sam bi otišao na konju, a ne da ga šutiramo na magarcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Mi stalno krećemo od neke 0, koja u stvari samo alibi za odredjena kadrovska pitanja. Čini mi se da je u stanje u repezentaciji kao i u Srbiji. Imamo neku opoziciju, zna šta ne valja, ali nema i ne predlaže rešenje...


Sto se mene tice mozemo i nastaviti sa ovom novom ekipom sa Piksijem, daleko od toga da se uzbudjujem. Odbijam da verujem da ima smisla, ali sto da ne. Ne bi me ni cudilo da budem iskren. Stavise, ocekujem taj rasplet.

Inace, ne verujem da je na "opoziciji" (ako u njih ubrajas navijace) da traze resenje za naslednika selektora vec sa nepostojece/poltronske odbore unutar saveza. U tome je i kljucni problem i zbog toga i razumem tvoj skepticizam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sama činjenica da Darko Lazović nije u reprezentaciji samo zbog političke nepodobnosti, iako igra na deficitarnoj poziciji za reprezentaciju, je sve što treba znati o FSS zmijarniku i Piksiju kao njegovom reprezentu. 

 

Sama činjenica da broj 10 u reprezentaciji nosi fudbalski destruktivac poput Saše Lukića je sve što treba znati o diskursu srpskog fudbala.

 

Sama činjenica da smo slavili 0-0 protiv Španije u Beogradu uz natpise o nekakvoj herojskoj igri iako smo celu utakmicu igrali najklasičniji seoski bunker je sve što treba znati o dometu ovog tima. Srećom, otrežnjenje je došlo samo par dana kasnije.

 

U reprezentaciji treba da igraju najbolji, osim ako su baš otrov za atmosferu. Tadić je i dalje najkreativniji srpski fudbaler, Vlahović (daleko) najbolji napadač, a Mitrović za džokera sa klupe kad krene bunarenje u slučaju jurenja rezultata. Ekipa možda nema dovoljno talenta da se nadigrava sa Španijom i sličnima, ali bi trebala da bude egal sa ovim drugim ešalonom reprezentacija poput Danske, Švajcarske, Austrije i sličnima.

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je činjenica da je Aleksandar Mitrović zdrav odbio da igra za nacionalni tim dovoljna da razumem kako stvari stoje. Ne treba mi više ništa od toga.

 

Igramo neki dekadentan fudbal, bunker bez ikakve ideje u napadu. Protiv Španije nismo izašli iz zadnje trećine zadnjih 20 minuta utakmice i time se ponosimo???

 

Ja sam siguran da bi Piksija igrača bila sramota ove igre koju gura Piksi selektor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...