Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

51 minutes ago, Don Juan said:

To što tebi Jovanović nije simatičan zbog kluba za koji brani, ne znači da trenutno nije bolji golman od Ilića, i rekao bih prilično bolji. Ako nam je Ilić treća opcija, onda da zatvaramo radnju. Samo se plašim da sutra i ne shvatiš zašto.

Nema to veze sa licnim simpatijama. Jovanovic je kvalitetniji golman od Ilica, ali je isti tip golmana kao Petrovic i Rajkovic, samo losiji. Da su Svilar i/ili Vanja bili na spisku vec ne bi imalo logike da Ilic bude na spisku. A i ne vidim da si dao predlog ko da bude cetvrti golman jer je opet posle Ilica izbor veoma skroman sto i ne cudi jer Ilic i nije cetvrti golman nego sedmi jer nema Kovacevica, Svilara i Vanje.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milko Miller said:

ne vidim da si dao predlog ko da bude cetvrti golman jer je opet posle Ilica izbor veoma skroman sto i ne cudi jer Ilic i nije cetvrti golman nego sedmi jer nema Kovacevica, Svilara i Vanje.

Veljko Ilić, Radunović, Popović....

Link to comment
Share on other sites

Рајковић-Павловић,Миленковић,Вељковић-Недељковић,Илић,Лукић,Терзић-Самарџић,Живковић-Влаховић

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Don Juan said:

Veljko Ilić, Radunović, Popović....

Veljko Ilic je prvi golman mlade reprezentacije i nema neke logike da tu ne igra da bi ovde bio cetvrti golman. Uz to po meni nije ni neki talenat. Radunović je u katastrofalnoj formi od prošle sezone, a kod Popovića ne znam da li misliš na Aleksandra ili Zorana. Aleksandar je lošiji golman od Ilića, a Zoran ima 36 godina. Po meni jedini nas golman gde bi imalo logike da bude umesto Ilića na spisku je Stankovic junior, ali je tu po meni bitnije da bude u Veneciji tokom reprezentativne pauze da izbori mesto prvog golmana u treningu. 

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je kako je sve ovo sa Darkom Lazovicem proslo nezapazeno. I u tom slucaju se vidi sve ono sto ne valja kada su nas fudbal i reprezentacija u pitanju. Jedini nas igrac kojem je prirodno da igra RWB nema mesta u timu iz nefudbalskih razloga, a sa tom pozicijom muku mucimo vec dve godine. Rekao bih mozda cak i da je neadekvatan izbor igraca na toj poziciji jedan od top tri problema nase igre. Covek je i u novoj sezoni standardan u Veroni sa sve kapitenskom trakom na ruci, u prvom kolu Serije A je upisao dve asistencije, ali ga na nasem spisku nema. 

 

Svi igraci koji ce se odazvati pozivu naseg trenutnog selektora su obicne kukavice. Igraci su ti koji imaju moc da nesto promene, ali ocigledno nemaju ni zelju ni hrabrost. S obzirom da vecina igra u inostranstvu to im samo olaksava da nesto pokusaju, jer ne igraju u domacim klubovima gde bi bili ucenjivani i sikanirani.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milko Miller said:

Radunović je u katastrofalnoj formi od prošle sezone

Bitno da je Ilić u sjajnoj formi 😄.

 

Šta sve nećeš izokrenuti samo da bi odbranio sve što se tiče Terze i co, ili da obraniš mediokrirete koji ne znam na koji način dobijaju pozive za nacionalni tim. Ilić doveden kao rezervni golman u Zvezdu od jednom je reprezentativni kalibar.

 

No dobro videćemo večeras, nadam se da grešim.

Link to comment
Share on other sites

Veljko Ilic tako pacerske golove prima, da ne moze da bude medju 3 najbolja golmana u SL. Ne sporim da moze i da odbrani nesto, ali ako nesto ne volim, to su golmani koji primaju pacerske golove koje bi duplo slabiji golman od njih u teoriji odbranio. Nadam se da necu morati nikad u Zvezdi da ga gledam. 

 

Radunovic isto nije kvalitet, mada ni Ilic nista nije pokazao u CZ i svakako ne treba da bude u reprezentaciji. 

 

No, ni to nije previse bitno, uloga treceg golmana je namenjena nekom ko je dobar i vredan momak i ko nece praviti problem sto ne brani, tako da je totalno svejedno ko ce da bude sparing partner Rajkovicu i Petrovicu na treninzima. 

Link to comment
Share on other sites

Piksi odavno ne zna gde bije, u zadnjih godinu dana tri golmana su na ovaj ili onaj način sklonjena iz ekipe iako nam je to mesto najmanji problem.

Na EP ne zove i ne vodi Erakovića i Grujića ali ih sada naprasno vraća u tim, kojom logikom samo on zna

Sklanja Tadića iako ni igrački ni fizički  ni taktički nije on problem ove ekipe, Samardžića i ne primećuje da mu je u ekipi 

pozivanje nekih igrača iz naše lige je samo usluga menadžerima i klubovima 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Don Juan said:

Bitno da je Ilić u sjajnoj formi 😄.

 

Šta sve nećeš izokrenuti samo da bi odbranio sve što se tiče Terze i co, ili da obraniš mediokrirete koji ne znam na koji način dobijaju pozive za nacionalni tim. Ilić doveden kao rezervni golman u Zvezdu od jednom je reprezentativni kalibar.

 

No dobro videćemo večeras, nadam se da grešim.

Pa jel u lošoj formi? Branio dobro u Norveskoj i ne vidim šta je lose odigrao sada u Zvezdi. I nije se sad prvi put pojavio na spisku nego je bio redovan na spisku dok je branio za Kortrajk. U medjuvremenu je doneo lošu odluku da prelazi u MLS dok je Petrovic zasluženo dobio njegovo mesto u reprezentaciji. Sad je otpao Vanja i neko mora da uskoči. Možda bi ti bili jaci argumenti da ti nije predlog Popovic kao alternativa. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

Pricate o cetvrtom golmanu na spisku, dok je u startnih 11 zacementiran vanbracni sin Zivkovic koji je opusteno kriv za 90% losih stvari koje su se desile u mecevima pod Piksijevim vodjstvom, a kao covek sa bukvalno vecom minutazom od Tadica na 30 utakmica pod Piksijem imao 1 gol i 6 asistencija, imajuci sav prostor ovog sveta, Tadic bi imao 20-20 da uradimo lobotomiju protivniku i da vide Zivkovica umesto njega. A primili smo bar 15 golova zbog njega. Istovremeno na tom mestu ne dobija poziv jedan Lazovic, koji je idealan za sistem koji selektor forsira.

 

To je zapravo sve sto treba da znamo i o Piksiju, ali i o srpskoj fudbalskoj javnosti, za koju je taj i takav Piksi zapravo suvise dobar, ona ne zasluzuje bolje od Krstajica ili Lalatovica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima i nas koji smo pratili Živkovića u klubu i tu je bio jedan od top3 igrača, sigurno sa Tajsonom vodja tima i jedan od najzaslužnijih za titulu. Igrao je sa baš dosta samopouzadnja ali nije igrao desnog vingbeka. Desnog vingbeka ne igra na Lazović od sezone 2017/18 u Ðenovi, pritom mu je prošla sezona bila očajna gde je imao samo 39% osvojenih duela, 27 dodira sa loptom po utakmici, 21% uspešnih driblinga i jako lošu mapu kretanja za jednog ofanzivnog beka. I kada njega uporediš sa nesrećnim Ristićem koji se prošle sezone ispovredjivao nekoliko puta, on u LaLigi ima 52% osvojenih duela, 55 dodira sa loptom, 39% uspešnih driblinga i mnogo mnogo bolju mapu kretanja. Tu je onda jasno zašto ni Lazović nije dobro rešenje.

 

Formacija sa tri igrača pozadi je nesrećna upravo zbog tih bekova gde je odgovornost na to poziciji ogromna a na desnoj strani samo Gajić u CSKA to igra. Sada, nakon Tadića, mnogo bolje rešenje bi bio sistem 4-3-3. Imamo dovoljno kvalitetne veznjake sa igrom u oba pravca, štopere koju imaju igru sa nogom i sa dva brza krila i Mitrovićem/Vlahovićem kao devetkom to može baš seksi ekipa da bude.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Мџе said:

Ima i nas koji smo pratili Živkovića u klubu i tu je bio jedan od top3 igrača, sigurno sa Tajsonom vodja tima i jedan od najzaslužnijih za titulu. Igrao je sa baš dosta samopouzadnja ali nije igrao desnog vingbeka. Desnog vingbeka ne igra na Lazović od sezone 2017/18 u Ðenovi, pritom mu je prošla sezona bila očajna gde je imao samo 39% osvojenih duela, 27 dodira sa loptom po utakmici, 21% uspešnih driblinga i jako lošu mapu kretanja za jednog ofanzivnog beka. I kada njega uporediš sa nesrećnim Ristićem koji se prošle sezone ispovredjivao nekoliko puta, on u LaLigi ima 52% osvojenih duela, 55 dodira sa loptom, 39% uspešnih driblinga i mnogo mnogo bolju mapu kretanja. Tu je onda jasno zašto ni Lazović nije dobro rešenje.

 

Formacija sa tri igrača pozadi je nesrećna upravo zbog tih bekova gde je odgovornost na to poziciji ogromna a na desnoj strani samo Gajić u CSKA to igra. Sada, nakon Tadića, mnogo bolje rešenje bi bio sistem 4-3-3. Imamo dovoljno kvalitetne veznjake sa igrom u oba pravca, štopere koju imaju igru sa nogom i sa dva brza krila i Mitrovićem/Vlahovićem kao devetkom to može baš seksi ekipa da bude.

 

 

 

ko  će da igra u tih 4 u odbrani na primer, kako misliš da će Piksi da razreši problem sa dva centrafora, da li sme da jednog pošalje na klupu

tadić igurno nije bio problem ove ekipe ,no piksi je rešio da na njemu šilji patku, valjda je najlakše pošto nije iz "zvezda-partizan" klana    

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

ko  će da igra u tih 4 u odbrani na primer

Sada je već postalo jako često da se igra sa 3 centralna beka i sa jednim bočnim, tako da ako sve bude ok sa razvojem Nedeljkovića u Vili, onda može standardnoj trojici pozadi da se doda Nedeljković, s tim što bi onda Pavlović bio više levo.

Ispred njih mogu Lukić i Ilić, ispred Samardžić. Krila Živković i Birmančević i prvi u špicu Vlahović. Ostaje jedno mesto, gde u odnosu na protivnika može da igra Mitrović- Vlahović tandem, kada igramo protiv slabijih rivala, ili sa pojačanom sredinom sa recimo nekog iz tandema Maksimović/Belić.

Nije sjajno, ali po meni vredi probati.

Link to comment
Share on other sites

Kostu treba forsirati, mi smo u užasnom stanju po pitanju bekova.

 

Za golmane ne brinem, imamo Rajkovića, Petrovića i verujem da će se i Svilar vratiti. Mi nikad nismo imali ovako dobre golmane, svakako od raspada SFRJ sigurno ne.

 

Nije uopšte frka da se igra 3-5-2 (5-3-2 defanzivno), ja bih to ovako zamišljao.

 

                                    Rajković,

                   Eraković, Milenković, Pavlović,

Nedeljković,                                                 Ristić

                         Samardžić, SMS, Ilić

                           Vlahović, Mitrović

 

Nisam doduše siguran da li Vlahović i Mitar mogu zajedno. Možda probati sa nekom AMC opcijom a da Mitar deli minute sa Vlahovićem.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Perkos2 said:

ko  će da igra u tih 4 u odbrani na primer, kako misliš da će Piksi da razreši problem sa dva centrafora, da li sme da jednog pošalje na klupu

tadić igurno nije bio problem ove ekipe ,no piksi je rešio da na njemu šilji patku, valjda je najlakše pošto nije iz "zvezda-partizan" klana    

 

Tadić nije problem nego sa njim kao glavnim igračem reprezentacije nismo mogli da igramo 4-3-3, eventualno da igra na krilu. Štoperi moraju da budu Pavlović pre svih i Eraković jer obojica su protopi modernog centarhalfa. U situaciji gde protivnik stoji u niskom bloku, gde je sredina markirana štoper mora da pokuša da probije prvi blok a za to je potreban neko ko zna sa loptom. Jedan od bekova Nedeljković, za drugog Terzić, Ristić, Lazović ili neko drugi. Moraće da pošalje jednog napadača na klupi makor on bude više hteo da igra za nas. Pokazalo se da zajedno ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Kostu treba forsirati, mi smo u užasnom stanju po pitanju bekova.

 

Za golmane ne brinem, imamo Rajkovića, Petrovića i verujem da će se i Svilar vratiti. Mi nikad nismo imali ovako dobre golmane, svakako od raspada SFRJ sigurno ne.

 

Nije uopšte frka da se igra 3-5-2 (5-3-2 defanzivno), ja bih to ovako zamišljao.

 

                                    Rajković,

                   Eraković, Milenković, Pavlović,

Nedeljković,                                                 Ristić

                         Samardžić, SMS, Ilić

                           Vlahović, Mitrović

 

Nisam doduše siguran da li Vlahović i Mitar mogu zajedno. Možda probati sa nekom AMC opcijom a da Mitar deli minute sa Vlahovićem.

 

 

Ko ti je zadnji vezni u ovoj formaciji? Pretpostavljam da nije Ilić. Vidim da je Ristić u Selti. Igra li tamo? Imao je duge periode neigranja u prethodnim klubovima.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drgnk said:

 

Ko ti je zadnji vezni u ovoj formaciji? Pretpostavljam da nije Ilić. Vidim da je Ristić u Selti. Igra li tamo? Imao je duge periode neigranja u prethodnim klubovima.

 

U principu sam nabacao igrače za koje mislim da mogu da štimaju zajedno, sem ova dva špica. Ali nemamo desetku dobru. Ne znam za Rileta, ako ti pratiš, sigurno si bolje informisan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

 

U principu sam nabacao igrače za koje mislim da mogu da štimaju zajedno, sem ova dva špica. Ali nemamo desetku dobru. Ne znam za Rileta, ako ti pratiš, sigurno si bolje informisan.

Pa i nisam. Morao sam na internetu da proverim gde igra. Znam samo da nije opepelio u Benfici, kao i većina naših koji greškom odu u taj klub (uz izuzetak Fejse i Matića).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

Pa i nisam. Morao sam na internetu da proverim gde igra. Znam samo da nije opepelio u Benfici, kao i većina naših koji greškom odu u taj klub (uz izuzetak Fejse i Matića).

 

Pa, na toj poziciji imamo Rileta i Mladenovića, ovaj drugi mi je nekako slabotelesan. A ne bih tu stavljao krila, jer se Pavlović često zaleti napred, treba nam neko ko je defanzivno odgovoran.

 

Zadnji vezni ne mora da bude neki kvarilac igre, tako da može Ivan Ilić to da igra. Kreativan zadnji vezni, kao Pirlo.

 

Biće mi zadovoljstvo da ne gledam Gudelja više.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

 

Ko ti je zadnji vezni u ovoj formaciji? Pretpostavljam da nije Ilić. Vidim da je Ristić u Selti. Igra li tamo? Imao je duge periode neigranja u prethodnim klubovima.

 

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

U principu sam nabacao igrače za koje mislim da mogu da štimaju zajedno, sem ova dva špica. Ali nemamo desetku dobru. Ne znam za Rileta, ako ti pratiš, sigurno si bolje informisan.

Ristić je ponovo povređen. Plašim se da je on završio sa ozbiljnim fudbalom.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...