Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Marusic je idealan igrac za ovaj Piksijev sistem, a pamtim ga dok je bio u Srbiji da je igrao krilo a cak i poluspica.

 

Nisam gledao sinocnju utakmicu zbog spektakla u Areni, ali na temu kreacije. U ovom Piksijevom sistemu, sa izrazito ofanzivnim (i kreativnim, na svoj nacin) bekovima, Tadicem i SMS-om, jos jedan kreativac po cenu stabilnosti, agilnosti i presinga bi bio samoubojstvo. Na papiru to bi trebalo da nam je najmanji problem, sto se videlo i u prethodnim kvalama. Ne znam kako je to izgledalo sinoc, ali tesko da je problem lezao u jednom igracu drugacijeg profila na sredini terena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Требало би да буде више залагања и пресинга. То ја очекујем. Е сад што се тиче неког начина игре и помрачења у одбрани то се неће превише мењати. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dzoneee said:

Требало би да буде више залагања и пресинга. То ја очекујем. Е сад што се тиче неког начина игре и помрачења у одбрани то се неће превише мењати. 

 

Mene najvise kod Piksijeve Srbije brine sto smo nedefinisana ekipa, volimo da stojimo visoko i pritiskamo, ali to nije ni blizu dovoljno kvalitetnog presinga koji zavisi o mnogo vise igraca nego trojice, cetvorice isturenijih. Ocigledno je da nece odustati od ofanzivnog fudbala, ali danas da bi igrao tako jednostavno moras da imas dobar presing kao i dobro zatvaranje kontri koje provociras samom postavkom.

Link to comment
Share on other sites

Па има до играча како нема. Мора и до њих да има мало не само до система. Ми углавном играмо са два та централна везна, не са три као што играју у већини случајева екипе које играју са 4 позади. Тадић се и врати, поведе лопту напред све то стоји, али није он тај тип играча као што су Грујић, Лукић, Рачић и Милинковић-Савић. Такви централни везни фудбалери. 

 

И ми када играмо ту са двојицом таквих они мора да играју добро. Сергеј је синоћ био скроз деконцентрисан, погубио једно 10-ак лопти у 20 минута колико је играо.

Лукићев проблем је што једноставно за ту позицију он мора да буде храбрији. Синоћ смо играли против Литваније, све то стоји да треба бити опрезан и сконцентрисан и не треба потценити противника. То увек треба и ту нема приче. Али брате мили реално са таквом екипом мораш да даш себи мало слободе у игри, показати нешто креативно, пас неки да има смисла, да направи неку акцију, да задржи лопту и крене са њом мало напред да да ту неку екстра бројчаност када нападамо. А он ништа од тога није урадио. Чим лопта код њега пас на десну страну од 5 метара или у леву или Павловићу назад који потом направи више од Лукића дупло. Једноставно не може тако да се игра и да буде брзи проток лопте.

Грујић исто није био бог зна какав али опет је имао те неке промене стране на Живковића или Костића које су и имале неког учинковитијег смисла. Па мислим да ако он може да игра тог централног али са мало дефанзивнијим задацима као што игра у Порту, да би уз неког креативнијег то и могло да личи на нешто. Грујић може да буде играч који задржи лопту у свом поседу и пошаље пас у напред, мислим да је физички дефинитивно јачи од Лукића и издржљивији и да би њему та улога много више легла. То под условом ако је тактички напредовао играњем у Порту. 

 

Е сада је питање је шта Самарџић може да понуди? Ако он може бити тај играч који треба играти оно што игра Лукић само офанзивно боље и корисније онда и може то да испадне како треба. Више бих волео да се он профилише као играч у вези него оно што игра Тадић искрено. Осим ако не буде био на нивоу Тадића или бољи па га просто само замени на тој позицији али то у овим квалификацијама не може сигурно. 

 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Па има до играча како нема. Мора и до њих да има мало не само до система. Ми углавном играмо са два та централна везна, не са три као што играју у већини случајева екипе које играју са 4 позади. Тадић се и врати, поведе лопту напред све то стоји, али није он тај тип играча као што су Грујић, Лукић, Рачић и Милинковић-Савић. Такви централни везни фудбалери. 

 

И ми када играмо ту са двојицом таквих они мора да играју добро. Сергеј је синоћ био скроз деконцентрисан, погубио једно 10-ак лопти у 20 минута колико је играо.

Лукићев проблем је што једноставно за ту позицију он мора да буде храбрији. Синоћ смо играли против Литваније, све то стоји да треба бити опрезан и сконцентрисан и не треба потценити противника. То увек треба и ту нема приче. Али брате мили реално са таквом екипом мораш да даш себи мало слободе у игри, показати нешто креативно, пас неки да има смисла, да направи неку акцију, да задржи лопту и крене са њом мало напред да да ту неку екстра бројчаност када нападамо. А он ништа од тога није урадио. Чим лопта код њега пас на десну страну од 5 метара или у леву или Павловићу назад који потом направи више од Лукића дупло. Једноставно не може тако да се игра и да буде брзи проток лопте.

Грујић исто није био бог зна какав али опет је имао те неке промене стране на Живковића или Костића које су и имале неког учинковитијег смисла. Па мислим да ако он може да игра тог централног али са мало дефанзивнијим задацима као што игра у Порту, да би уз неког креативнијег то и могло да личи на нешто. Грујић може да буде играч који задржи лопту у свом поседу и пошаље пас у напред, мислим да је физички дефинитивно јачи од Лукића и издржљивији и да би њему та улога много више легла. То под условом ако је тактички напредовао играњем у Порту. 

 

Е сада је питање је шта Самарџић може да понуди? Ако он може бити тај играч који треба играти оно што игра Лукић само офанзивно боље и корисније онда и може то да испадне како треба. Више бих волео да се он профилише као играч у вези него оно што игра Тадић искрено. Осим ако не буде био на нивоу Тадића или бољи па га просто само замени на тој позицији али то у овим квалификацијама не може сигурно. 

 

U Udinezeu se od njega traži da igra centralnog veznog. Evo i njegove izjave po pitanju pozicije u timu:

 

"Uključujem se u sve akcije i šutiram. Rođen sam za ofanzivnog vezistu. Oduvek sam bio desetka, ali ovde u Udinezeu ta uloga ne postoji jer igramo u formaciji 3-5-2 i prilagođavam se da budem centralni vezni igrač."

 

Lično bih voleo da se Piksi otarasi više te fiks ideje da počinje utakmice sa Mitrom i Vlahovićem istovremeno, a da nekako upari Tadića i Samardžića, gde bi Samardžić igrao nešto povučenije. Možda tako dobijemo još jedno oružje u inače poprilično jalovom srednjem redu.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Мислио сам да је нека медијска патка, али ако је истина да није допутовао у Црну Гору онда је све јасно. Младеновић уместо њега. Радоњић игра на десној страни, он се мења са Живковићем.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ali znajući našu logiku, igraćemo 1 za 1 😁.

Ако ово стварно буде овако, после нека се дискутује о посети заједно са "новинарима" и СНС медијима.

 

Буде ли ми засмрдело на овакав неки сценарио, а нисам блесав и знам како смо играли против Ирске, Шведске и Норвешке у гостима и како изгледа ненамештен X против Ираца, озбиљно ћу се сморити и почети жешће да критикујем Пиксија пре свих па онда остале.

 

Ово мени никако не долази у обзир! Заболе ме да ли смо комшије и у каквим смо односима. Очекујем фудбал и да бољи победи, или ако смо једнаки нек буде нерешено, али уз залагање као на поменутим гостовањима, ту могу да убројим и Словенију иако је било 2:2 на крају није било ништа сумњиво и резултат је производ наше генијалне одбране које смо имали прилике да видимо и против Камеруна и Швајцарске и Данске у пријатељској и поклоњен пенал Азербејџану итд. и то нам се увек дешава и ја сам спреман на тако нешто. Али такође знам и како наша екипа игра када је залагање на високом нивоу. 

 

Против никога немам ништа па тако и против Црне Горе. Кажем лепо ко је бољи и покаже више нека победи ако то буду они молим лепо, свака част идемо даље. Само хоћу да играмо јебени фудбал максимално против било кога па шта буде нека буде. Без тих српских говнарија 3 за 3 и 1 за 1. 

 

ПС: Кажем српских јер ми је мука наших тих калкулација а за стране ако их има ме баш заболе. 

Link to comment
Share on other sites

Bivsi selektor (obe reprezentacije) najavljuje sutrasnju utakmicu. Ljubisa Tumbakovic je u pitanju.
Evo linka ako nekog bas zanima sta je imao da kaze

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/150107/fudbal/reprezentacija/ljubisa-tumbakovic-selektor-obe-svoje-drzave

Medjutim,za mene je apsolutni vrhunac teksta sam zavrsetak. Novinar je "cuveni" Zoran Stojadinovic.
 

Quote

Sve se  zna – zaključio je Ljubiša Tumbaković, veliko ime srpskocrnogorskog fudbala, svakako najveće trenersko

:79::79::79:

Kakvo ime,takvi i novinari,takav i fudbal. :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Znam da verovatno nema potrebe, ali samo upozorenje za one koji su ovde novi. Svi postovi vezani za politiku, naciju, ili bilo šta drugo što nema veze sa fudbalom  (kao i sve uvrede na nacionalnoj/verskoj/političkoj osnovi) biće kažnjivi.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Vanja - Pavlovic, Gudelj, Milenkovic - Ilic - Mladenovic, Grujic, Sergej, Djuricic - Tadic - Mitrovic

 

Svidja mi se sto je Piksi ubacio dodatnog igrača u sredini i da igramo bez duplog špica. Takodje mi se svidja sto nema Lukića i Živkovića. Ilic mi se svakako tu mnogo više svidja, a na desnoj strani i nemamo neke alternative, doduše ako se tačno secam mislim da je Djuricic protiv Irske odlično igrao kao desni vingbek. Jasno je bilo da će Mladenovic da zameni Kostića jer Piski Radonjica iskljucivo vidi kao dzokera. Jedini minus u sastavu po meni Gudelj. 

Link to comment
Share on other sites

Испунила се Меку жеља, нема Живковића :lol_2:

 

Ово Грујић -Илић свиђа ми се на папиру, а како ће изгледати у пракси видећемо. 

Да, мислим да је Гудељ дефинитивно планиран за штопера од сада. Зато и није позван Стефан Митровић.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Odlican sastav, svaka cast za stavljanje sujete u dzep bar na kratko. Da su neki drugi nasi selektori to znali da urade...

 

Ako ovo kazes zbog Djuricic-Zivkovic rokade, moguce da je lepo na temu sujete, ali takticki/igracki bukvalno nista nismo resili. Zivkovic je barem u reprezentaciji, a delom i u PAOK-u igrao na toj poziciji, dok Djuricic nije. Djuricic donosi neke drugacije kvalitete, ali da vidimo kako ce to izgledati na terenu. Pretpostavljam da cemo se braniti sa cetvoricom pozadi, u build up-u smo svakako fluidniji i imamo nekoliko varijanti. Ne verujem da cemo se drzati ovog 3-2-2-2-1 sistema uopste veceras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Grujić može kao zadnji vezni. Ilić bi trebalo da ima više inicijative u igri i više da igra ka napred. Dopada mi se uvođenje Đuričića koji je jedan od naših bržih i pokretljivijih igrača, da ne startujemo sa previše teških, sporih i gabaritnih igrača. Više bih voleo da u špicu startuje Vlahović zbog veće eksplozivnosti. Mitar mi deluje kao da je u kanalu, više psihički zbog poznatih razloga.

Link to comment
Share on other sites

Poprilicno sam siguran da ce Milenkovic pokrivati desnu stranu, a da ce stoperski par biti Pavlovic i Gudelj. Gudelj je definitivno igrac koji na toj poziciji najbolje izgleda sa jos dvojicom stopera, ali znam da je ove sezone u Sevilji cesto bio sa samo jednim stoperom u paru. Mozda je to jedan od razloga za uzasne partije Sevilje 😄 

 

Nego, moram da priznam da mi se bas dopada kako Crna Gora izgleda u ovoj formaciji, na papiru. Van 11 nema nikakve dubine, ali startna postava je bas lepo poslozena, ima dosta visine, ima fleksibilnosti, brzine, tehnike. Bice zajebano veceras.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Искрено говорећи оба шпица су нам у каналу. Али мислим да је Влаховић више играчки него Митровић. Претпостављам и да та повреда од пре СП-а коју још није санирао 100% има неке везе. Кренуо је да игра редовно он, али не делује ми исти играч као пре повреде. Пази на дуеле, не иде скроз са истим жаром као пре.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...