Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

8 minutes ago, kendrick said:

 

Dosta prednosti ima igra sa trojicom pozadi, ali ako imas funkcionalne ili makar minimalno upotrebljive bekove. Mi imamo jednog koji je minimalno upotrebljiv, drugog nam glume ex. krila koja su izgubila na brzini pa su postali dodavaci, tehnicari. Bas nije imalo smisla da ne izadjemo sa cetvoricom pozadi, kada vec imamo Milenkovica koji moze da pokrije desnog beka. Ovako igramo u sistemu gde su nam kljucne pozicije (bekovi) zapravo najslabiji. Nonsens.

 

Ja sam bas bio ubedjen da je Piksi posle SP skontao da mi ne mozemo tako da igramo i da smo prespori prosto, te da sve nase mane dolaze do izrazaja ako igras tako kako on zamislja. Ovu formaciju koju mi igramo, niko ziv ne igra. Tri stopera, dva neka navodno beka od kojih jedan nije prodoran, a drugi nema veze sa zivotom, pa onda u sredini dva zadnja vezna koja su preslicna po vrlinama i manama, ali je sustina da u ofanzivi nisu ono sto ti tu treba. I bukvalno imas tri igraca u napadu od kojih ti sve i svja zavisi, a radijus kretanja SMS-a i Mitra je pet metara. Dakle, imas Tadica koji mora sve zivo da ti igra, pa se covek vraca i do stopera da iznese loptu, jer ovi ne mogu. 

 

Da, kod Muslina je imalo smisla da igramo ovu formaciju, ali od tad je proslo kolko godina? Nama se DNK ekipe skroz promenio, bas nema potrebe da ovoliko defanzivno izlazimo protiv bilo koga, a kamoli Crne Gore koja je dosta slabija od nas. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Crna Gora ima jednostavne zamisli u odbrani koje dobro obavlja za sad.

 

Solidan presing koji usmerava na bokove, najcesce desni, gde WB vraca nazad, onda se povlace i pustaju da Gudelj i Pavlovic vuku loptu i to je to.

 

E sad, ovo bi se raspalo u paramparcad, kad bi Grujic, Ilic, a pogotovo Sergej iskoristili taj prostor i usli bocnom igracu iza ledja i tu automatski imamo visak.

 

Problem je sto se Grujic, a pogotovo Sergej niti krecu niti otvaraju. Tadic se vraca na levog WBa da povuce, celu dijagonalu predje, to je nedopustivo.

 

Ove izmene nemaju nikakvog smisla dok je Sergej na terenu. Mora da se pritisne po sredini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas nam je poslednja linija odbrane, za sad, potpuno ok. Imali smo onaj brainfart Vanje i to je to, sve situacije smo solidno resavali.

 

Sto se obicno ne desava.

 

A sto se tice formacije generalno, ocigledno smo poprilicno procitani, a sad kad ne igra Kostic, nema puno smisla da igramo ovako, sa ovakvim Mladenovicem, mi 80% akcija pravimo preko te strane i onoga sto direktno ili posredno napravi Kostic.

 

Mozda je zaista bila bolja 4-4-2 gde Milenkovic igra desno, pa onda pustis Pavlovica da ide napred slicno kao i ovde, samo sto bi veznjaci morali vise da se nude, trce i otvaraju. Ovako je puna sredina pa su u fazonu da ne moraju da se cimaju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...