Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Inace, Don Juan je bio u pravu, nije nam dovoljna sinocna pobeda za drugi sesir, ni blizu. 

 

Zapravo smo najverovatnije u trecem ako ne pobedimo u Oslu. 

 

Evo tvita koji to malo bolje objasnjava

 

 

Navijamo da nas ovi ispod ne prestignu, jel. E, sad, koliko sam razumeo, ni ova tabela nije konacna, posto se na kraju brisu dueli sa najgorom reprezentacijom, pa nam je bitno da Svedska pobedi Slovence.

Link to comment
Share on other sites

Nisam našao tekmu nigdje, jer je na našim Arenama nije bilo, al sam higlightse našao. Svaka čast. Mitrogol je čudo. Jbt. taj bi mogao zabit 100 komada za reprezentaciju. 

Ako ju uhvati glavom u 10 ak metara, to je 50% gol. Iako mi je najljepši potez utakmice švedski gol, Kuluševski šta je napravio stoperu, i kako ga je ovaj pospremio vanjskom. Ali brzo ste izjednačili, i poveli u 45. Tu je bio kraj. Puno bolja Srbija, a Švedi su zajebana ekipa. Imali smo ih mi prošlu ligu nacija. Možda sljedeću budemo u istoj skupini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kooineeperk said:

Aj sad pokazite karakter! 

Ovo je bilo posle Zivkovicevog promasaja i primljenog gola. 

 

Momci su pokazali karakter. To je ono sto Piksi non-stop pominje od kad je dosao. I izgleda da je uspesno implementirao. Desi se kiks tu i tamo (Norveska kod kuce), ali konacno imamo i igrace koji znaju da igraju i koji pokazuju karakter, zajednistvo - ta potonja komponenta nam je najvise nedostajala za neki uspeh. 

 

Sad sve to preneti i na svetsko prvenstvo. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vepar said:

 

to jedino i mozemo da igramo

 

 


Их па видјели смо до сада батађористе који ни помислили нису на 3-5-2, а видјели би исто и да су умјесто Пиксија стављени противкандити Владан Милојевић или Александар Станојевић. Гледати се не би могло.

Ја сада са задовољством гледам репрезентацију.

Права је штета што немамо још јачи ростер на неким позицијама, а посебно нам фали класа у задњој линији, били бисмо баш јаки јер је Пикси направио систем и тим са самопоуздањем. Ево и јуче добијемо гол само јер С.Митровић није на нивоу команданта одбране, али момци играју до краја своју игру као да се ништа није десило. И Пикси је то похвалио у изјави након меча а то је баш печат тренера.

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

Postava sa jednim špicem je odlično skautirana, tu bi lopta bila više u posedu, ali ne bismo tri šanse za meč stvorili. 

Postava sa dva špica je paklena, jer jači pritisak na Vlahoviću znači više prostora za Mitrovića i obratno. Od prvog eksperimenta protiv Portugala u I poluvremenu meča u Beogradu, sada delujemo mnogo kompaktnije. Kritična pozicija je Lukić, koji nema snagu za poziciju na kojoj igra, mada je tehnički baš napredovao. On je između osmice i desetke, odličan na lopti, ali slab u skoku i duelu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedna od većih zabluda srpskog fudbala je da zadnjeg veznog mota igrati jak, visok igrač koji dominira u duelima. Zato i Zvezda i Partizan nalaze Sanoga i Traorea i igraju sa igračem manje pošto su to ograničeni igrači. Srećom Piksi nije ta škola pa forsira igrače koji i sa pozocije zadnjeg veznog ucestvuju u igri i zato smo konačno ekipa koja igra fudbal. Zamislite nejakog Uroša i Zdjelara na pozociji veznih i na šta bi ličila naša igra. Dajte malo više vere u ovaj tim, vredi ih gledati i bodriti !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Protiv Švedske smo odigrali u nešto sporijem ritmu, ne znam da li je to bila namera. Već protiv Norveške, kao i bilo koje jače reprezentacije, će nam trebati naša "A" igra za uspeh, a to znači igru u većoj brzini.

 

Odbrana je u prvom poluvremenu izgledala vrlo loše, pored gola koji je došao iz gotovo neverovatne situacije da petoricu igrača "povuče" lopta na boku i ostave sredinu potpuno otvorenu, bilo je još mnogo gubljenja, lošeg postavljanja, pogrešnih kretnji i markacija. Švedska je bila suviše loša da to kazni, neko drugi će da se omrsi.

 

I meni je čudno da na ovaj način pišem nakon što smo otresli jednu Švedsku, ali šta ću kada sam ozbiljno naložen na vrlo visoke domete ovog tima i stvari posmatram iz tog ugla.

 

Što se golmana tiče, moj subjektivni osećaj je da sam najmirniji kada je VMS na golu. I dalje se svaki put iznenadim kakva je sila Mitar.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Jedna od većih zabluda srpskog fudbala je da zadnjeg veznog mota igrati jak, visok igrač koji dominira u duelima. Zato i Zvezda i Partizan nalaze Sanoga i Traorea i igraju sa igračem manje pošto su to ograničeni igrači. Srećom Piksi nije ta škola pa forsira igrače koji i sa pozocije zadnjeg veznog ucestvuju u igri i zato smo konačno ekipa koja igra fudbal. Zamislite nejakog Uroša i Zdjelara na pozociji veznih i na šta bi ličila naša igra. Dajte malo više vere u ovaj tim, vredi ih gledati i bodriti !

 

Dosta ti je pobrkan ovaj post u nameri da mi nekako repliciraš na komentar o Lukićevoj poziciji, a da me pritom nisi ni kvotovao. 

 

Naprimer, Sanogo i Traore sa svojih 183 i 176 cm se sigurno uklapaju u tu zabludu o visokim igračima na poziciji zadnjeg veznog.

 

No, nebitno, ko je razumeo šta sam napisao u postu o formaciji i Lukiću je razumeo, ko nije, vrti dosadnu priču o verovanju u tim i navijanju i milion puta prežvakanu priču o zadnjem bezveznom. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moguće je da je na ritam uticalo i to da se pre početka, kad su saznali rezultat iz Slovenije, znalo da će meč u Oslu odlučivati o plasmanu u grupi. 

 

Što se tiče odbrane, sigurnosti nije pomoglo to što je igrao jedan debitant i jedan poludebitant, uz Mitrovića koji je uglavnom nesiguran. Ipak je ovo daleko od osnove odbrane reprezentacije.

 

Uvek se setim da mi je brat davno pričao da se po NS govorilo da je Vanja opasan talenat ali luda glava. Izgleda da se i to malo sređuje.

 

E, da, Aca informacija je postao odvratan kad prenosi reprezentaciju. Jedno je da komentaror navija za domaći tim a sasvim drugo da npr. gunđa na sudije za očigledne stvari, recimo neke faulove. Iz 16 uglova vidiš šta se desilo ali to njemu ne smeta da tera neku drugu priču. Samo fali da pomene CIA, Vatikan i iluminate. Pošto nije od juče niti je glup ili da ne poznaje fudbal, jebo ga onaj ko mu je dao takvu direktivu koju je on, kako vidim, oduševljeno prihvatio.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dzistrou said:

 

Dosta ti je pobrkan ovaj post u nameri da mi nekako repliciraš na komentar o Lukićevoj poziciji, a da me pritom nisi ni kvotovao. 

 

Naprimer, Sanogo i Traore sa svojih 183 i 176 cm se sigurno uklapaju u tu zabludu o visokim igračima na poziciji zadnjeg veznog.

 

No, nebitno, ko je razumeo šta sam napisao u postu o formaciji i Lukiću je razumeo, ko nije, vrti dosadnu priču o verovanju u tim i navijanju i milion puta prežvakanu priču o zadnjem bezveznom. 

 

 

 

Opušteno! Pisao sam o uopštenom stavu među srpskim fudbalskim radnicima da na poziciji zadnjeg veznog ne može igrati igrač kojem duel i skok igra nisu glavni kvalitet. Zato se i forsiraju igrači tipa zdjelar, račić, njegoš,a na primer petar stanic sputava pošto je lagan i po njima nedovoljno dobar za duel. Zaboravljaju da je prekid i faul nad protivnikom zadnja opcija za svakog igrača i da se lopta može mnogo efikasnije oduzeti i onda brzo proslediti napred. Podrška timu je kad je reprezentacija u pitanju je naravno bitna. Ništa posebno novo se neće otkriti ako po milion puta iznova napišemo da nam je desni bok slabog kvaliteta da nam odbrana škripi. Piksi poziva u tim sve što vredi na tim pozicijama i svakom je dao šansu. Ne možemo u prelaznom roku dovesti nove kvalitetne igrače već podržati ovo što imamo.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, vepar said:

 

to jedino i mozemo da igramo

 

lazovic/ziv i kostic kao bekovi-krila, tri stopera, jedan zadnji i dva centralna vezna

 

jedino prihvatljivo sa ovakvim igracima, jednostavno nemamo ni iole pristojne bekove tako da je ovo jedino resenje. npr

 

rajkovic

milenkovic veljkovic pavlovic

maksimovic

lazovic kostic

sms lukic

tadic

mitrovic

 

ovo nam je trenutno najjaci tim i na sp sigurno necemo igrati sa dva spica

 

 

Otprilike se slažem, s tim što ne verujem da će Maksimović na zadnjem veznom imati prednost u odnosu na Gudelja.

Link to comment
Share on other sites

U principu ti više te klasične zadnje vezne i nemaš toliko u ovim jakim ekipama. Zadnji vezni može se sada slobodno podvesti pod centralni vezni. Jer su to igrači koji moraju da budu stvarno kompletni ako govorimo o top nivou. Kod njih je potrebna i snaga i anticipacija, i taktička disciplina, i tehnika, i pas, i brzo donošenje pravih odluka, protok lopte mora da bude brz i precizan. Kada imaš takvog igrača na sredini klasičan zadnji vezni ti ne treba jer lakše dolaziš do poseda, lakše kontrolišeš tempo, lopta je kod tebe a protivnik te juri i umara se više od tebe. Što više takvih veznih igrača tim je jači, kompaktniji, sigurniji.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dzoneee said:

U principu ti više te klasične zadnje vezne i nemaš toliko u ovim jakim ekipama. Zadnji vezni može se sada slobodno podvesti pod centralni vezni. Jer su to igrači koji moraju da budu stvarno kompletni ako govorimo o top nivou. Kod njih je potrebna i snaga i anticipacija, i taktička disciplina, i tehnika, i pas, i brzo donošenje pravih odluka, protok lopte mora da bude brz i precizan. Kada imaš takvog igrača na sredini klasičan zadnji vezni ti ne treba jer lakše dolaziš do poseda, lakše kontrolišeš tempo, lopta je kod tebe a protivnik te juri i umara se više od tebe. Što više takvih veznih igrača tim je jači, kompaktniji, sigurniji.

 

 

Samo se još u Srbiji priča o nekom "osiguraču" umesto da forsiramo klince koji znaju fudbala

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

U principu ti više te klasične zadnje vezne i nemaš toliko u ovim jakim ekipama. Zadnji vezni može se sada slobodno podvesti pod centralni vezni. Jer su to igrači koji moraju da budu stvarno kompletni ako govorimo o top nivou. Kod njih je potrebna i snaga i anticipacija, i taktička disciplina, i tehnika, i pas, i brzo donošenje pravih odluka, protok lopte mora da bude brz i precizan. Kada imaš takvog igrača na sredini klasičan zadnji vezni ti ne treba jer lakše dolaziš do poseda, lakše kontrolišeš tempo, lopta je kod tebe a protivnik te juri i umara se više od tebe. Što više takvih veznih igrača tim je jači, kompaktniji, sigurniji.

 

 

Dok se ne oporavi Gudelj. Kada se oporavi imaće prednost kao do sada.

Link to comment
Share on other sites

Meni se dopada ova Liga nacija. Jeste trebalo par godina da ukapiram o cemu se radi, ali je skroz ok. Posebno u odnosu na glupe prijateljske. Ima naboja, postoji ulog, nije veliki, ali nije ni mali. Svi bi da budu prvi, niko nece da bude poslednji, nema tankovanja, svi igraju za nesto. Reprezentacije imaju vise utakmica za uigravanje.

 

Sto se tice NOR, bas smo se izglupirali u prvom mecu sa njima, barem bod smo morali uzeti. Jos prosuli 2 u SLO. Ja koliko sam izracunao nama bod u Oslu uz pobedu Svedske ili "nepobedu" Ukrajne garantuje 2 sesir. Vazna je A divizija, ali sesiri su ipak prioritet sada.

 

Da bacim neki kom i na Svedjane.

 

Imali su srece sto su izbegli katastrofu. 

 

I dalje mislim da je igra sa 2 spica specijal, vise nego neka formacija koju uvek treba furati.

 

Masovic je alibi igrac. Nikad ne bih menjao Erakovica za njega u klubu.

 

Babic na momente predobar. Svidja mi se.

 

Krila kao i uvek kod Piksija odlicna. Daleko bilo da je bilo ko drugi selektor. 

 

SMS Bog fudbala.

 

Lukic sve bolji.

 

Racic morao dobiti crveni karton. Sam kao duh, niko ga nije pogledao. Posvadja se lik sa loptom, ona pobeze kao da je videla Mariju Serifovic, umalo covek da nastrada.

 

Ljubav za Piksija 🥰

 

Zaboravih stopera Mitrovica da prokomenatrisem. Ja u zivotu nisam video bezlicnijeg igraca. Ja ne znam sta on igra, ali je nasao neku foru da iako nista ne zna, ne pravi neke ogromne krupne greske koje i laik moze da primeti. Bukvalno za sve ove godine ja pamtim 2 njegova poteza da su imala neki smisao. I to oba kontroverzna. Ispucavanje sa linije protiv Portugala u Bg i skidanje albanske zastave sa onog drona. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...