Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ja se secam da je ta utakmica sa Svajcarskom bila ne bas preterano zanimljiva za gledanje. Mi smo dali gol na brzaka i onda do poluvremena nista, oni malo drzali loptu jer smo mi tako igrali, u drugom poluvremenu malo na pritisli dovoljno da dodju u neku poziciju da nam daju gol, mada je to vise bio sjajan sut nego neka izgradjena akcija i onda sve do situacije sa nedosudjenim penalom neko mrtvilo gde su Svajcarci imali neki jalov posed. Pred kraj smo izleteli malo i oni to iskoristili da nas ugroze preko kontre i daju gol.

 

Moglo je da bude 1:1 na kraju, ali mi kao mi koji smo poznati sa glupostima nismo mogli do kraja da izdrzimo bez nekih :classic_biggrin:

 

Utakmicu sam gleadao dok sam bio na moru u Grckoj, secam se da je komentator bio dobar :classic_laugh: 

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, a kad sam bio mladji smejali smo se Coca Cola listi :lol_2:

 

Nek je ona smesna, ali je bitna. Pa brate mili nek krecu sto u kvalifikacijama, sto na prvenstvima i najjace reprezentacije iz treceg sesira pa da vidimo. Jbg, tesko je, zato trebamo da se iscupamo iz treceg, a prvi korak ka tome je da makar ostajemo u toj ligi B Lige Nacija sto iskreno mislim da sada ne sme da bude problem. Onda cemo imati laksi zreb i za kvalifikacije za EP i konacno otici na jedno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drgnk said:

Dok se god ne dokopamo drugog šešira, ovi žrebovi će se po nas kretati, između loših i manje loših. ☹️

 

Ali u cemu je razlika da smo npr. sad bili u drugom sesiru, a Svajcarci u trecem (sto realno moze da se dogodi za godinu-dve), i da smo njih izvukli, odnosno potpuno istu grupu? Samo bi mogli da kazemo da smo bili u drugom sesiru, a na terenu bi svakako morali da ih dobijemo. Evo nam prilike. Ovo je nevidjeno povoljna grupa (jedino bolje je da smo upali u grupu A) po nas iz vise razloga - prvo, sudbina ti namesta skoro istu grupu 4 godina kasnije. Toliko je tekstova napisano o nesreci, propustenoj sansi, i losem sudjenju iz Rusije, pa evo sanse da se zalece sve te rane. Ne dobija se takva prilika svaki dan. Kamerun moze da bude zajeban nama jer nam ne leze trkacke ekipe, ali brt ako Kamerun skupi vise bodova od nas u grupi da lepo pruzimo ruku nasoj crnoj braci i pozelimo srecu u daljem takmicenju.

Drugo, ovo je do jaja ko je sve mogao da nam dodje iz drugog sesira - Nemacka, Danska koja nas je razmontirala, Holandija koja nas uvek pobedjuje, zajebani Urugvaj i Hrvatska. Eventualno Hrvatska je mogla da dodje da se lozimo (a i mislim da nisu tako jako kao 2018.). Nije Svajcarska naivna ekipa, daleko od toga, ali su pomalo vestacka i ljigava ekipa zbog dobro poznatih stvari, pa ekstra motiv nasih nece biti upitan. 

 

Jedino sto je sranje u svemu je sto nismo dobili malo drugacije protivnike, npr. neke sa kojima nikada ili dugo nismo igrali na prvenstvu (Belgija, Francuska, Engleska, Meksiko...) i sto opet idemo na smrdljivi Portugal u drugom krugu, ali dobro, mozda bude i prilike da se sretnemo sa nekima od ovih kasnije.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

Ali u cemu je razlika da smo npr. sad bili u drugom sesiru, a Svajcarci u trecem (sto realno moze da se dogodi za godinu-dve)

Pa razlika je sto ne bi mogli da dobijemo Svajcarsku ili takve neke ekipe u grupi jer bi oni bili drugi sesir. A to sta ce biti za godinu dve, pricamo za godinu dve :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Brazil je jači nego u Rusiji dok je Švica slabija jer im se povukla ona starija generacija što je držala odbranu. Za Kamerun kažu da je najgori od afrikanaca. Ja bi rekao da smo mi jači nego u Rusiji a i da nismo bar nećemo ići sa lošom atmosferom koja je tada bila.

Link to comment
Share on other sites

Realno, mogli smo da dobijemo grupu gde bi iz prva dva šešira bod bio premija. Ovako imamo šansu za tri, jer koliko god da je Švajcarska tvrda i nezgodna ekipa, mi smo individualno za klasu bolji. Kamerun sam gledao sad u baražu i realno su očajni.

Kako se žreb odvijao moglo je bolje, ja sam lično želeo Englesku i USA ali realno nije loše.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

slaba ili jaka grupa nebitno je, mora se odigrati tri jaka takmičarska meča u kojima nema mesta za nepripremljene i slabo koncetrisane igrače. samo igrači koji su u stanju da odigraju svaki minut maximalno disciplinovano mogu doneti rezultat koji prizeljkujemo a to je prolaz grupe. i nema vise nikavih izgovora, turstički odlozak na SP nikog ne zanima sem šibicare.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Janne240 said:

Кад су по распореду те утакмице у групи?

 

Imsš moj post na prethodnoj strani.

 

Brazil: 24. XI 20h

Kamerun: 28. XI 11h

Švajcarska: 2. XII 20h

 

sve po našem vremenu, naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dzoneee said:

Upravo to, a kad sam bio mladji smejali smo se Coca Cola listi :lol_2:

 

Nek je ona smesna, ali je bitna. Pa brate mili nek krecu sto u kvalifikacijama, sto na prvenstvima i najjace reprezentacije iz treceg sesira pa da vidimo. Jbg, tesko je, zato trebamo da se iscupamo iz treceg, a prvi korak ka tome je da makar ostajemo u toj ligi B Lige Nacija sto iskreno mislim da sada ne sme da bude problem. Onda cemo imati laksi zreb i za kvalifikacije za EP i konacno otici na jedno. 

Promijenjen je način bodovanja. Ne znam detalje, ali je realnija lista sad. Pisao sam nešto o tome da su maksimalno smanjili utjecaj prijateljskih npr.

Link to comment
Share on other sites

Slusao i gledao sam onaj njegov intervju posle zreba. Koliko covek voli fudbal to se vidi iz svake njegove recenice. 

 

Izmedju ostalog Piksi rece da ce gledati da odigramo i jednu prijateljsku tamo pred prvenstvo, ako je moguce. Protivnik da bude neko iz okolnih zemalja. Cisto da budemo dodatno spremni na uslove igranja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haklberi said:

Piksi reče da će verovatno u Katar ići 23 igrača plus golmani, nije to ni loše, samo gde da nađemo 26 igrača? 😄

Nije baš tako. On je to predložio na panelu selektora i trenera, ostali su se složili pa će proslediti Fifi koja treba da odluči.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...