Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

13 hours ago, dzoneee said:

Liga nacija svakako moze biti fin prostor za par nekih novih igraca da se cisto probaju u nekoj utakmici, medju njima bi mogao biti i Masovic. 

Slažem se da treba da isproba i par novih igrača koji to zaslužuju ali ne u LN, pošto nam je LN izuzetno bitno takmičenje.

 

Imaće par prijateljskih na zimu verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Jedini termin kad mogu da se igraju prijateljske je valjda mart, kad se igra plej of za Katar. Jun i septembar su Liga nacija, ne znam ima li neki termin u oktobru pred SP. Iskreno se nadam da taj martovski termin nećemo potrošiti nekom turnejom na Daleki istok ili Latinsku Ameriku kao što smo obično radili prethodnih godina, najčešće sa Linglong sastavom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja se slažem da treba LN uzeti za ozbiljno. Ne mislim da treba samo to koristiti za testove neke, al može igrač, dva se polako uigravaju. Naravno ne mislim naše klasično ono za prodaju da se samo nekome digne cena bzv, takve ne bi iskreno ni u prijateljskim gledao. 

Link to comment
Share on other sites

Svedjani jesu mnogo dobri. Mogu da kiksnu naravno, mogu i da odigraju katastrofalno ali mogu da naprave problema bukvalno svakoj reprezentaciji. 

 

Norvezani su ekipa koju po meni tek ocekuje neki zenit. Ova Liga nacija moglo bi da bude takmicenje gde ce igrati jos bolje nego u prethodnom periodu. Iskreno i ocekujem da budu bolji i da rastu kao ekipa.

 

Slovenija mi je nepoznanica totalna. Jedino sto sam siguran je da ce biti naprzeni protiv nas i da ce dati sve od sebe da nas dobiju ili skinu bodove. Kao recimo sto su smakli Hrvatskoj.

 

Fudbalski gledano grupa je odlicna. Trebalo bi biti dobrog fudbala i ocekujem neizvesnu grupu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Verovatno najjača moguća grupa. Sigurno ni njima nije svejedno što su iz trećeg šešira izvukli nas.

 

Ja sam ipak zadovoljan, imaćemo šest jakih provera pred SP. Nema politički rizičnih mečeva, a i izbegli smo istočnjake. Idealno da se pre svega odbrana uigra protiv jačih suparnika, dobro je što nema prilike za opuštanje i otaljavanje, a biće i publici verovatno privlačno. Igra se u dobrim terminima (jun i septembar), taman da se gradi dobra atmosfera za SP. I da, ako prođemo grupu, manje su šanse za ovako jake protivnike u eventualnom baražu.

 

Priželjkujem da Piksi na delu jasno pokaže da se oslanja na ekipu koja je iznela kvalifikacije a da eventualne provere vrši kroz treninge i možda poslednjih 15-20 minuta utakmica. Trebaće nam 23 proverena igrača na SP.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

...i mene više brinu Norvežani i posebno Šveđani.

 Zašto, zaboga. Šta će tu biti teže od onog što smo prošli sa Portugalom? Imao sam prilike da vidim Norvežane u ovim kvalifikacijama... jurnjava, dugačke lopte, preskakanje sredine terena.... Luksemburg iz naših kvalifikacija je svemirski brod za Sloveniju i Norvešku. Švedska, ako nije lošija od Portugala, ono ne vidim ni da je nešto bolja. Možda će nam čak biti i lakše protiv njih nego da su nam zapali Rusija ili Ukrajina, ekipe poseda lopte protiv kojih se fizički crkava u jurnjavi da im se ista oduzme i čiji nam stil nikad nije ležao.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drgnk said:

 Zašto, zaboga. Šta će tu biti teže od onog što smo prošli sa Portugalom? Imao sam prilike da vidim Norvežane u ovim kvalifikacijama... jurnjava, dugačke lopte, preskakanje sredine terena.... Luksemburg iz naših kvalifikacija je svemirski brod za Sloveniju i Norvešku. Švedska, ako nije lošija od Portugala, ono ne vidim ni da je nešto bolja. Možda će nam čak biti i lakše protiv njih nego da su nam zapali Rusija ili Ukrajina, ekipe poseda lopte protiv kojih se fizički crkava u jurnjavi da im se ista oduzme i čiji nam stil nikad nije ležao.

To je sve tacno sa tim sto jos uvek mi moramo da odigramo dovoljno dobrih utakmica da pokazemo da je to sa Portugalom bilo nesto vise nego neki izuzetak koji se desi s vremena na vreme favoritima. 

 

Protiv Rusa sigurno loptu ne bi jurili, jurili bi oni nas.

 

Norvezani i Rusi su mislim po jacini slicni, samo im se stil fudbala razlikuje. Mada bih ipak blagu prednost dao Norveskoj. Naravno protiv obe mozemo da igramo sto smo i pokazali u poslednje vreme. Svedska je jedina ekipa tu u grupi koja je pokazala neku konstatnost i ozbiljan je rival. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juce naletim bezveze na youtube na video sa Euronewsa Srbija o nasem fudbalu, najvise o reprezentaciji i savezu. Gosti Rade Bogdanovic i komentator sa Arene Goran Svilar. To je ovo.

 

 

 

Moram da kazem da me je ovaj sa Arene malo iznervirao. Nisam ocekivao da ce on nesto konkretno da kaze za stanje u nasem fudbalu jer radi gde radi i za koga radi ali stekao sam utisak da on sve nesto izokola ide i pominje neke primere iz Belgije, Francuske koji jesu tacni i dobri, pogotovo ovaj model Belgije. Ali care ovo je Srbija i ne moze to samo odjednom tako da se presaltamo na neki normalan put. Od krucijalnog znacaja je da se fudbal procisti od raznih uticaja i raznih ljudi a on to kao da eskivira da pomene.

 

Sto se tice Radeta ne slazem se sa svime sto kaze i kako rezonuje neke stvari, ali se vidi da bi zeleo da se neke stvari isteraju na cistinu i ja to cenim kod njega. I ta njegova zelja je mnogo veca nego sportskih novinara kod nas. A ti sportski novinari bi ustvari najvise trebalo da prave pritisak na ono sto je ocigledno da razara fudbal u Srbiji. 

 

Ja bih voleo da pitam ovog sa Arene ok ti to sto si rekao za belgijski sistem je sasvim korektno i dobar primer kako treba da se radi, ali onda izjavis da su politicari neophodni za funkcionisanje saveza pa das primer Francuske.

Ma koliko da je Francuska korumpirana zemlja, ma koliko da su im politicari korumpirani i kapitalisti i imperijalisti i ne znam sta sve ne NE MOGU da budu ovakva ljudska STOKA kao sto su kod nas. Jednostavno NE MOGU. Ili ne mogu ili im se ne dozvoljava da budu takvi. Sve jedno poenta je ista poredjenje ne stoji jer su okolnosti neuporedive.

 

Ok kazes da hoces belgijski sistem. To podrazumeva zdravu selekciju u mladjim kategorijama bez korupcije, bez toga ciji tata moze vise da plati, bez postavljanja trenera tek tako i to od mladjih kategorija. Jel to moguce sa savezom kao sto je nas? A u taj savez i ne samo savez nego i u raznim opstinskim okruzima sve je pod kontrolom politike. Apsolutno svuda su neki ljudi koji veze nemaju sa fudbalom, niti ih zanima fudbal a rukovode i odredjuju ko ce sta da radi. A naravno sve krece od vrha jer oni moraju garant da daju zeleno svetlo za nesto sto se desava na nizim nivoima. Jer kod nas za sve je tako, sve je centralizovano.

 

Ovde u ovom klipu je receno da je sada Pizon zaduzen za klince iz Zvezde, ja ne znam da li je to tacno, ali ako jeste.. na stranu kakav je Pizon bio kao fudbaler i to treba da se postuje, ali sta on moze da nauci sada klinca kada se sve izmenilo od kada je on igrao fudbal? Niti Pizon za klince predstavlja neki autoritet, niti on ima znanja da prenese svoje fudbalsko znanje na druge. Nije za taj posao, i kako mozes ti takvoj osobi dati da komanduje mladjim kategorijama? 

 

I onda umesto da se postave prava pitanja, da se zahtevaju konkretni odgovori onda novinari tako neke ne bitne stvari traze, kao da pricaju cisto eto samo da kazu nesto. Sve je to lepo i belgijskih sistem i francuski i nemacki, ali daj da vidimo prvo mi, sto kaze ovaj Rade Bogdanovic, da se vidi sta cemo sa nasim problemima, sa ovim cvorom koji se proteze od saveza do opstinskih liga. To prvo treba rasformirati pa tek onda gledati pozitivne stvari i primere iz drugih saveza i sistema ako mogu da se implementiraju kod nas ili nesto nalik tome prilagodjeno nama. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

                                     Players with the most key passes in Europe's top 5 leagues in 2021 [CIES]

 

j2yuoIH.jpg

 

Top komentar od nekog navijaca Real Madrida

"

I hate kostic with passion, made Jovic look world class and did it last year with Andre silva, biggest fraud in germany"

 

:classic_biggrin:

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2021 at 8:07 AM, Barkley#34 said:

Raspored za Ligu nacija:

AA3B9F00-865F-4AFD-84DA-F25C20129F9F.jpe

Svi protivnici igraju fudbal, a i mi tome težimo. Šveđani su po mom mišljenju prošli prajm, a Norvežani tek treba da ga dostignu. Slovenci su tvrdi, ali verujem da nam te reprezentaicje odgovaraju i da ćemo kroz dominaciju u posedu sve to rešiti.

 

Skontao sam da ne vidim limite naše ekipe, kakav bolestan optimizam.

Link to comment
Share on other sites

Samo je važno izbeći proširivanje spiska, jer su sve pozicije u timu i više nego dobro popunjene, a broj utakmica do SP savršen da se uigraju postojeće snage. Trenutno zaista ne vidim nikoga ko bi mogao da uleti u širi spisak, a da već nije pozivan kod Piksija.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Crni Bombarder said:

Možeš li ovo da pojasniš? 

 

Čisto da pročitam u kojem pravcu razmišljaš, pošto se ne slažem sa napisanim

Na zalasku karijere su im glavne zvezde Ibra (godine, povrede) i Seba Larson, a evidentan je pad u igri Forsberga, golmana Olsona, Augustinsona, kao i Kuluševskog koji ne igra standardno u Juventusu. To su igrači koji su im donosili ekstra kvalitet, uz dobru uigranost, ali sada svi oni su u opasnom padu forme u svojim klubovima i očekujem da se to odrazi i na rezultate reprezentacije. Jedino je primetan napredak kod Isaka koji igra odlično u Sosijedadu, ali teško da jedan napadač može zameniti celu kičmu tima. Verujem da ih očekuje smena generacija, a pitanje je da li imaju mlade igrače da popune čizme navedenih igrača.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...