Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Katar dobio i Luksemburg i Azerbejdzan, tako da se sa njima borimo za prolaz 😂

Taman da ih izbacimo sa prvenstva. :classic_biggrin:

 

Baš bi nam značila sigurna utakmica i pobeda protiv Azera, bez šokova na kraju kao u ove dve. Još kad bi bilo bez prevelikog opterećivanja startera, milina. Da, znam da su nikakve šanse za tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice ja bih protiv Azera stavio na sredini isto Sergeja i Gudelja. Uvek smo do sada igrali sa dva ta "osiguraca" u vezi i primali isto golova kao i obicno, sa Sergejem na centru imas bar jednu opciju vise ko moze da posalje loptu sa centra ka krilima i da ih izbaci u dobre pozicije za centarsut. Ono sto mi se svidjalo u drugom poluvremenu kod Sergeja je sto je dobro menjao strane. To radi dobro i u klubu i to nama fali u timu, igrac koji moze da diktira tempo svojim pasovima sa sredine terena. Gudelj nek bude taj koji ce se vracati malo dole i prenositi loptu. 

 

Tadica bih jedino omarao jer ajde igrao je i protiv Iraca i protiv Portugala skoro citave utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Znate kad igrate PES pa neko strašno krilo sa ratingom 89 pomerite van njegove pozcije, pa mu rating padne na 67. E, u našoj reprezentaciji, to je Sergej. Iako u mu u teoriji to pomeranje sa AMC na CM nebi smelo predstavljati večih problema, u praksi smo videli da mu jednostavno ne odgovara. I tim pomeranjem od jednog vrhunskog igrača, pravimo ispodprosečnog veznjaka, koji nezna tačno šta mu je uloga na terenu.

 

Podržavam ideju da pored Gudelja stavimo nekoga koji je veštiji u organizaciji napada. Možda čak probati sa Krstičićem, koji je to u Zvezdi igrao vrhunski.

 

Sergej mora biti ili prednji venzi, ili možda čak krilo koje ne igra toliko klasično, nego se više ubacuje prema unutra, kao recimo Ben u Zvezdi. ili lažnu devetku, odnosno toga povučenijeg napadača u paru sa Mitrovićem. Mada mislim da su Tadić pa možda i Đuričić bolje opcije za tako nešto. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije sa Sergejom toliko problem pozicija, koliko to što je baš pravi primjer igrača sustava. Ako ne igra u pravom sustavu, dešava se to da mu drastično pada efikasnost. On nije igrač koji će raditi razliku u bilo kojim uvjetima. 

Moje mišljenje je da ne može igrati niti 10ku (sama konstitucija mu to ne dozvoljava), niti krilo. Njegova pozicija, po meni, je 6 (u paru s drugom šesticom) ili 8. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

S Ivanom Ilicem treba da se proba, ne zato sto je mlad, vec zato sto je kvalitet. Daleko konkretniji igrac od Racica, Lukica i Maksimovica. 

 

Dmitrovic nije ovoliko los golman kao sto je delovao u ove dve tekme, ali je svakako slabiji od Rajkovica. Mada zbog one bravure i treba da izgubi mesto u timu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Onda evo moje prognoze: Rajkovic - Mladenovic, Pavlovic, S. Mitrovic, Gajic - Gudelj, Ilic - Kostic, SMS, Radonjic - Jovic.

Azeri će vjerojatno igrati bunker. Tako da mislim da Mitrović počinje sigurno jer je i fizički jači i viši od vjerojatno svih njihovih igrača. Radonjića isto ne vidim u prvih 11 jer neće biti puno prostora da koristi svoju brzinu.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Niko Grujuća i Živkovića ne pominje a oni sigurno nisu zaboravili da igraju fudbal. Žile bi čak po meni mogao umesto Tadića da bude u napadu. I Grujić ima svoj kvalitet i sa Gudeljom bi mogao da odigra dobro u tandemu. Za Ilića se ne sekirajte, Nislija je ako nista drugo😆

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da će eksperimentisati pomeranjem Gudelja u liniju iza osim ako e bude primoran na to. Takođe, sumnjam da će početi Jović. Odlučio se za Mitra i Vlahovića, samo če taktika i umor uticati na to ko će od njih početi ili će sa obojicom. Blizu mi je i opcija da jedan počne a da u slučaju dobrog rezultata uđe Jović kao zamena. Ali da će imati prednost, teško. Za sada, naravno, videćemo u drugom prozoru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo bez Racica i Lukica na ovako bitnom gostovanju, prosto ti traktor i freza nisu potrebni u savremenom fudbalu. I bilo bi lepo da se Rajkovicu da sansa, Dmitrovic nije zasluzio toliku prednost. Voleo bih da krenemo sa Mitrom i Jovicem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Crni Bombarder said:

Azeri bese otkinuli bod Hrvatskoj u kvalama za EURO?

Nece biti to naivno gostovanje,ali zaista ocekujem sigurnu pobedu nakon dobrog starta.

2 puta. Jednom kad ih je vodio Prosinečki (EURO 2016), drugi put kad ih je vodio Jurčević (EURO 2020).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Nije sa Sergejom toliko problem pozicija, koliko to što je baš pravi primjer igrača sustava. Ako ne igra u pravom sustavu, dešava se to da mu drastično pada efikasnost. On nije igrač koji će raditi razliku u bilo kojim uvjetima. 

Moje mišljenje je da ne može igrati niti 10ku (sama konstitucija mu to ne dozvoljava), niti krilo. Njegova pozicija, po meni, je 6 (u paru s drugom šesticom) ili 8. 

Upravo ovo sto si lepo primetio. A to je i BB isto rekao juce ili pre neki dan. Igrac je sistema i to je to. Ne treba od njega ocekivati niti praviti igraca koji pravi razliku. Da li moze da je napravi? Moze nekom bravuroznom partijom kad mu se namesti, ali on nije da sad daje golove i bude taj igrac od koga tim zavisi na terenu.

Njegova pozicija je bas ova koju je igrao protiv Portugala i nadam se da ce Piksi to videti. Tako smo isto Stankovica bzv trosili da igra nesto sto ne moze i nije mu u prirodi, da bude kreator da od njega zavisi igra tima. I on je isto odlican igrac bio, ali kad ga se pametno koristi. 

Te defanzivnije vezne bar imamo, nek pokrivaju njega kad se ubaci iz drugog plana jer to i jeste njegovo jako oruzje, ali da on bude na mestu Tadica i da organizuje igru tako to on ne moze. A da zajedno budu Tadic i on u istoj liniji na terenu to je vec gusenje obojice.

 

Sto se tice Zivkovica za njega se slazem sa Perkosom i on dize formu u Grckoj i generalno ima vrlo dobru sezonu. Mnogo talentovan igrac bio koji je svojim i tudjim losim izborima stagnirao i nije i verovatno nece ispuniti ono sto je mogao, ali bitno je da igra pa ce ga mozda neko i primetiti iz boljih liga. Krivo mi je zbog njega jer je mogao da bude vec opasan igrac.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Piksi nece previse da eksperimentise i da ce izvesti najbolje sto imamo. Pa ako resumo utakmicu na vreme moze i sam sebe da uvede sto se mene tice. Kao da nikad nismo ispusili u tom delu sveta pa sad da se igramo menadjera.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drgnk said:

Postoji li nekakav novi sistem za baraž ili je standardno, izvuče se protivnik pa dve utakmice tamo i ovde?

Playoff je. 12 reprezentacija ide u baraž. 3 playoffa po 4 reprezentacije. Pobjednici daju 3 reprezentacije koje idu na SP.

Znači 10 drugoplasiranih i 2 iz LN koje nisu uspjele preko kvalifikacija. Duplo teže nego inače.

Ovo je redoslijed za baraž kroz LN: Francuska, Belgija, Italija, Španjolska, Wales, Austrija, Češka, Mađarska, Slovenija, Crna Gora, Albanija, Armenija, Gibraltar, Farski Otoci

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...