Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

12 hours ago, Bugl Khan said:

Meni je najjači onaj s križem na majici. Malo pomaknutim u jednu stranu. Ne znam di ste to nosili (Južna Afrika vjerojatno, Rusije bi se sjećao valjda), al ti su imali smisla i dobro izgledali. Imislim da je taj bio crven plavi bijeli.

Zanimljiva kreacija, mada malo vuče na Dansku.

 

Ovaj je bio isto zanimljiv

novi-dres-srbije-fudbal.jpg

 

ali mi je ovaj beli neprejebiv

https://www.fss-onlineshop.com/user/dresovi-sortsevi/puma-beli-dres-srbije-2020/43_633_238201_1_0_0/item

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bugl Khan said:

Meni je najjači onaj s križem na majici. Malo pomaknutim u jednu stranu. Ne znam di ste to nosili (Južna Afrika vjerojatno, Rusije bi se sjećao valjda), al ti su imali smisla i dobro izgledali. Imislim da je taj bio crven plavi bijeli.

2010. 

Plavi šorc, bele štucne

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bugl Khan said:

Meni je najjači onaj s križem na majici. Malo pomaknutim u jednu stranu. Ne znam di ste to nosili (Južna Afrika vjerojatno, Rusije bi se sjećao valjda), al ti su imali smisla i dobro izgledali. Imislim da je taj bio crven plavi bijeli.

 

team-serbia-2010-fifa-world-cup-serbia-v

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

secam se vrlo dobro, poslednji put smo u ovoj kombinaciji, crvena majica plavi sorc, nastupili kod Muslina na gostovanju u Tbilisiju (3:1 Tadic Mitrovic Gacinovic)

a na domacem terenu u onim dron kvalifilacijama sa Advokatom i Curcicem

mada je vec tad polako krenulo uniformisanje, verovatno po preporukama iz fife i uefa, kako timovi na terenu ne bi imali nijedan isti deo opreme. tome se jos uvek odupiru latino americke ekipe dok ovima odavde uglavnom vriste zvoncici za takve stvari

 

Edited by Cojep
Link to comment
Share on other sites

Da onaj ko odlučuje o boji dresova ima dva grama mozga u glavi napustila bi se crvena boja kao osnovna koju je Tvorza instalirao kad je bio predsednik saveza.

Ako već imamo nadimak orlovi, onda bi bela boja trebala da bude osnovna u kombinaciji sa nekim plavim detaljima ili zlatnim. Nešto što Real Madrid radi, imaju bele dresove, al uvek im izgledaju svetski. Za razliku od Srbije, gde neko negde sedi i smišlja kako će Srbija da ima najružnije dresove od svih 209 reprezentacija članova FIFE.

A i što mora biti boja zastave ili neka boja u zastavi. Ne vidim da Italija ima plavu, Holandija narandžastu ili Nemačka belu boju u zastavi.

Al ipak, ja sam za belu kao osnovnu sa plavim detaljima. Nešto poput onog rezervnog dresa pre ovog rugla u kojima smo igrali SP i sve posle toga. Rezervni dres da bude plavi sa belim detaljima.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dejanz said:


A i što mora biti boja zastave ili neka boja u zastavi. Ne vidim da Italija ima plavu, Holandija narandžastu ili Nemačka belu boju u zastavi.

Boja dresova ne kopira samo boju zastave, nego ima i drugo simbolično značenje. Italijani i Holanđani ne nose slučajno te boje, a to su tradicionalne boje njihovih dinastija. 

Da druge strane crvena je adekvatna boja dresova za naše fudbalere, uz belu kao rezeevnu varijantu i ja bih dodao plavu kao treću garnituru. Nema potrebe da se sada izmišlja topla voda.

Link to comment
Share on other sites

Ova zemlja je podeljena na ljude koji navijaju za Zvezdu i na one koji navijaju za Partizan. Bela boja bi pomirila te dve strane, a crvena favorizuje jednu stranu.

Bela i plava boja su najbolji izbor za dresove srpske reprezentacije.

Što je Terzić izmišljao toplu vodu 2006. godine pa nas obukao u crveno kao da smo Turci ili Albanci.

Košarkaši i dalje igraju u plavoj i beloj kombinaciji i ne znam šta tome fali.

Treba se ugledati na bolje od sebe.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dejanz said:

Ova zemlja je podeljena na ljude koji navijaju za Zvezdu i na one koji navijaju za Partizan. Bela boja bi pomirila te dve strane, a crvena favorizuje jednu stranu.

Bela i plava boja su najbolji izbor za dresove srpske reprezentacije.

Što je Terzić izmišljao toplu vodu 2006. godine pa nas obukao u crveno kao da smo Turci ili Albanci.

Košarkaši i dalje igraju u plavoj i beloj kombinaciji i ne znam šta tome fali.

Treba se ugledati na bolje od sebe.
 

Crvena je prva boja zastave, boja raznih dinastija kroz istoriju i u 90% slučajeva reprezentacije koriste prvu kao osnovnu. Sve tri boje u reprezentaciji su apsolutno upotrebljive i dizajnerski zahvalne i sve ih treba koristiti. Naravno da isključivo crveno nije dobar izbor, no to je poznati amaterizam degenerika iz saveza. 

 

Crno nije u opticaju a kome crvena smeta, deli i izaziva nervne poremećaje, može potraži stručnu pomoć ili prestane prati reprezentaciju. Vrlo jednostavno. 

Edited by Molina23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dejanz said:

Da onaj ko odlučuje o boji dresova ima dva grama mozga u glavi napustila bi se crvena boja kao osnovna koju je Tvorza instalirao kad je bio predsednik saveza.

Ako već imamo nadimak orlovi, onda bi bela boja trebala da bude osnovna u kombinaciji sa nekim plavim detaljima ili zlatnim. 

 

Jedino logicno je plava. Uostalom, koji smo k.... ratovali i ginuli da bismo prvo sacuvali Jugoslaviju, pa onda SRJ i Srbiju i Crnu Goru, i na kraju Srbiju koju FIFA prepoznaje kao naslednik svih rezultata Jugoslavije. I onda odjednom nismo vise "Plavi", nego crveni. To je bila najkretenskija odluka u istoriji glupih odluka ovih lopova.

Link to comment
Share on other sites

Veljko Birmancevic 1998,nase najbolje krilo, odveo je Spartu u sledecu rundu lige evrope

 

Samo u ovom delu jeseni ucestvovao je u 16(10 golova i 6 asistencija) na 25 utakmica svije ekipe

 

Mesta mora biti u reprezentaciji i za Aleksandra Cirkovic 2001(momak koji je dao gol iz kornera Partizanu) isto krilo, sad je imao lep prodor i gol protiv Olimpijakosa

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dejanz said:

Ova zemlja je podeljena na ljude koji navijaju za Zvezdu i na one koji navijaju za Partizan. Bela boja bi pomirila te dve strane, a crvena favorizuje jednu stranu.

Bela i plava boja su najbolji izbor za dresove srpske reprezentacije.

Što je Terzić izmišljao toplu vodu 2006. godine pa nas obukao u crveno kao da smo Turci ili Albanci.

Košarkaši i dalje igraju u plavoj i beloj kombinaciji i ne znam šta tome fali.

Treba se ugledati na bolje od sebe.
 

ova zemlja bi se spasila kad bi se ukinuli zvezda i partizan i očistili od razmišljanja njihovih pristalica

što se boje na dresu reprezentacije tiče ne vidim da odbojkašicama smeta što stalno u finalu pobeđuju u crvenim dresovima a i košarkaši su imali dobre rezultate i sa crvenom bojom sve dok nije došao predragsaša da vraća jugoslovenstvo u srpsku košarku pa se sad igra u modrim dresovima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ima raznih primera ali jednobojna oprema je uglavnom vezana za reprezentacije kojima jedna boja dominira na zastavi.

 

U nekim krugovima je ranije bilo pokušaja da se definiše "nacionalna" boja Srbije, ne samo u sportu, pa je gurana jedna nijansa bordo boje, na fazon veze sa Nemanjićima. To je kasnije zamrlo, a ruku na srce, bordo je boja vladarskih ili viših krugova još od antike, pa bi teško prošla ta priča.

 

Ostaje nam oprema u boji zastave, s tim da, kako rekoh ranije, dešavaće se da protivnik ima deo opreme u istoj boji pa će biti promena, tako da će postati crveno-plava. Rezervna će verovatno biti bela ili belo-plava, ako bude moralo da se kombinuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dejanz said:

Ova zemlja je podeljena na ljude koji navijaju za Zvezdu i na one koji navijaju za Partizan. Bela boja bi pomirila te dve strane, a crvena favorizuje jednu stranu.

Bela i plava boja su najbolji izbor za dresove srpske reprezentacije.

Što je Terzić izmišljao toplu vodu 2006. godine pa nas obukao u crveno kao da smo Turci ili Albanci.

Košarkaši i dalje igraju u plavoj i beloj kombinaciji i ne znam šta tome fali.

Treba se ugledati na bolje od sebe.
 

 

 

Te dve strane ništa ne može da zadovolji i pomiri. Jedino da dres ima crveno-crne pruge kao AC Milan.. 🙂

 

Ne znam zašto je problem da se stavi plavi dres sa starim grbom saveza. Lepo i jednostavno. Ovako nekako..

 

1633366584-reprezentacija-trening-165220

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vlaDixXx said:

Veljko Birmancevic 1998,nase najbolje krilo, odveo je Spartu u sledecu rundu lige evrope

 

Birmančević je već bio u reprezentaciji,mislim na nekoj prijateljskoj utakmici ... dečko se baš nije proslavio u Francuskoj ....

 

3 hours ago, vlaDixXx said:

Mesta mora biti u reprezentaciji i za Aleksandra Cirkovic 2001(momak koji je dao gol iz kornera Partizanu) isto krilo, sad je imao lep prodor i gol protiv Olimpijakosa

 

Takodje,svaka čast na partijama u TSC,ali neka se momak za početak vrati sa pozajmice u Rusku ligu pa neka tamo izbori startnu postavu u KS, ako se pokaže u ligi koja je i pored osetnog pada kvaliteta i dalje svemirski brod za naše oranice onda je ok porazmisliti o pozivu ...

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ova zemlja bi se spasila kad bi se ukinuli zvezda i partizan i očistili od razmišljanja njihovih pristalica
što se boje na dresu reprezentacije tiče ne vidim da odbojkašicama smeta što stalno u finalu pobeđuju u crvenim dresovima a i košarkaši su imali dobre rezultate i sa crvenom bojom sve dok nije došao predragsaša da vraća jugoslovenstvo u srpsku košarku pa se sad igra u modrim dresovima.
Ne bi se spasila, ali bi svakako bila zdravija.

Ja bih prvi voleo da ne postoje ni jedni, ni drugi, već da svaki grad ima stabilan klub za koji će svi u tom gradu da navijaju, nešto kao u Francuskoj ili Engleskoj.

Ali realnost je drugačija i neće se još jako dugo ništa promeniti, tako da belo-plava ili plavo-bela kombinacija dresova srpske reprezentacije bi došla kao melem, da ne gledamo ni crvenu, ni crnu boju bar kad igra nacionalni tim.
Link to comment
Share on other sites

nacionalni tim treba da igra u bojama koje su na zastavi Srbije, ne smeta nikom ni crvena boja već kvalitet i dizajn dresova koje kao da je neko kupio na buvljaku u Tuziju

nije problem u boji nego u lopovima oko reprezentacije koji pristaju na dilove sa menadžerima iz pume, umesto da traže kvalitet i vizuelni efekat.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do skoro nismo imali nikada igraca u velikom MIlanu

Sad su pod ugovorom Luka Jovic,Jan Carlo Simic,Rade Krunic(RS),Lazetic

i najverovatnije stize Matija Popovic

Prva trojica su poreklom iz Republike Srpske

 

Jos da se odluce da igraju za nas Pavlovic i Bajcetic,

uskoro ce debitovati i Dekijev,Aleksandar Stankovic za Inter

 

Steta za MIlovanovica(DM,DC i  cak LEVI BEK)imao je tesku povredu,

odavno je trebao debitovati za Ajaks

 

Stvarno bi bila sramota zvati na EP Djuricica,Racica....

 

Lukic,rezerva Fulama,

nikako ne moze biti starter pored Ilica,Pavlovica,Samardzica.....

Prvo retko igra za svoj klub,drugo nema kvalitet....

 

Jos da se ustali Petrovic u Celziju,milina....

 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...