Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Aman čoveče igrali smo i EL u paraleli sa ovako skraćenim rosterom + rekonvalescenti koje imamo. Da li je realno očekivati neki kontinuitet dobrih igara?

 

Spremamo se za plejof, Buducnost nam je dala još malo i dodatnog motiva sa onim porazom. Na kraju se svode računi.
Neću biti gadljiv na novu titulu Aba lige zbog manjka estitike u našoj igri. A da krvare oči od gledanja nas - krvare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za starije forumase,ako se seca neko,jel odigrao Dusan Vukcevic neki zvanican mec za nas u sezoni 93)94 kod Vujosevica kad je davao casove ljubavi kod nas ili mozda kod Lucica?

Zanima me jer se posle ovih partija malog Tristana Vukcevica( odusevio i mene i on i Garuba),provlaci kako je sin bivseg kosarkasa  Crvene Zvezde(izmedju ostalih)...

Ja pamtim i taj period i znam njega kao kosarkasa ali ga se ne secam nikako u nasem dresu...

Daba bi znao da je tu,ako neko drugi zna neka odgovori...hvala

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ja uopste ne hejtujem radonju, samo nisam slep kod ociju

na poziciji je koja nosi odgovornost, kao sto je i sale bio

ne moze neko drugi da bude kriv ako ne valja, a radonja madjija kada valja

 

da dodam da i dalje cekam da se i ekipa i sam radonja trgnu, i pokidaju u PO

ovo sada uopste ne izgleda dobro, ali kod mene ima kredita do kraja sezone

 

Tek sada vidim ovo, možeš molim te da mi pojasniš šta konkretno znači bold? 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je vrlo teska i mucna tema Radonjic ili Obradovic. Jedan selektirao tim, drugi preuzeo tim i odgovornost koja ide sa tim. I jedan i drugi snose odgovornost i veliki deo krivice za losu igru. Istina je da smo najbolje izgledali na pocetku sezone pod Obradovicem ali to je bio period dok jos nije krenuo ubitacan raspored. Da li je neko svestan sta radi ovaj raspored igracima. Koliko se oni potrose ne samo fizicki nego i emotivno sto je mozda i opasnije. Strucni stab (ne samo Radonja ili Obradovic) morali bi da mnogo vise rade na motivaciji igraca pred utakmicu. Uz jak pristup od pocetka i kada izgubimo ne bi trebalo da pravimo problem. Nismo ni mi pretplaceni da uvek izaberemo najjaci tim i iz sezone u sezonu budemo najjaci u regionu. I drugi biraju i selektuju. Najveci budzet ne znaci uvek i najaci tim kao celina. Tesko je to predvideti.

Trenazni proces je ovaj zgusnuti raspored dodatno opteretio. Forma se (sa oprostenjem) dize na treninzima, a mi "taj luksuz" u toku sezone jedva da smo imali.

Non stop smo imali povredjene/bolesne igrace koji su se vracali posle bolesti sa manjim ili vecim uspehom. Po meni oba vodeca igraca Loyd i Walden ne igraju nakon bolesti na nivou od pocetka sezone.

Mislim da bi nam i neka paljevina tipa Novica Velickovic dobro dosla da u trenutcima kada krene naopako ili tonemo sa zeljom/voljom u utakmici, napravi neki mali incident (sa sudijama se posvadja, pokoska se sa protivnicima) koji ce da pokrene inat i sam tim. Kod nas jedine reakcije vidim na Loydu i Waldenu. Ostali mrtvo more.

Sam Radonjic ne plese onaj svoj ples vise pokraj aut linije. Kao i da njemu fali motiva sto bi bilo stvarno najveci problem.

Nevezano za trenere i tim, vec duze vremena imam utisak da Kuzmic ima velikih problema sa vidom. Ne mislim samo na to da eto treba da promeni dioptriju i sve u redu. Kao da ne moze u prostoru tacno da definise polozaj igraca. Najindikativnije mi je bilo jednom kada je nakon slobodnog bacanja hteo da baci pet igracu koji je bi pa mislim 2 metra iza njega. A Kuzma mase rukom i trazi saigraca. To bi onda objasnilo njegove partije tokom sezone i promasivanje zicera kao i ne hvatanje lopte. Cisto me zanima da li je mozda jos neko ovo primetio ili mi se prividja 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

znaci da ocekujem da radonja, uz sve navedene okolnosti, ipak osvoji ABA ligu

ako ne uspe to je jasan i nedvosmislen neuspeh, za koji treba da snosi odgovornost

 

Kakvu odgovornost? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

jel me to sad zajebavas, ne razumem?

odgovornost za neuspeh

 

 

Ma ne, samo me zanima šta konkretno podrazumevaš pod "ima kredit do kraja sezone & ako ne osvoji ABA ligu treba da snosi odgovornost"? Šta očekuješ od njega/kluba ako zaista izduvamo u ABA, pošto ovako kako si sročio može i da znači da očekuješ ostavku/otkaz, a može i da znači nešto daleko benignije, tipa da izađe na KZŠ i "preuzme odgovornost za neuspeh".

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Ne, selekcija je top to bottom sastavljanje ekipe koje se radi van sezone. Radonjić nas je preuzeo tokom sezone = nije selektirao ekipu. Tokom sezone mogu samo da se izvrše određene korekcije, u zavisnosti od mogućnosti. To selekcija nije, osim ako nema prostora za totalni remont, za šta sada naravno nije bilo prostora.

 

 

 

Selekcija vala znači i otpuštanje igrača. To je 50% selekcije. Ne vidim šta je problem to reći. Biranje od onoga što se ima za tim koji mi je po volji.

Ne upada u selekciju samo dovođenje igrača.

 

Te određene korekcije u toku sezone su zapravo deo selekcije tima za završnicu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Ma ne, samo me zanima šta konkretno podrazumevaš pod "ima kredit do kraja sezone & ako ne osvoji ABA ligu treba da snosi odgovornost"? Šta očekuješ od njega/kluba ako zaista izduvamo u ABA, pošto ovako kako si sročio može i da znači da očekuješ ostavku/otkaz, a može i da znači nešto daleko benignije, tipa da izađe na KZŠ i "preuzme odgovornost za neuspeh".

ocekujem da preuzme odgovornost za neuspeh i sa tom idejom izadje pred onoga ko donosi odluke

to dalje znaci i da shvati svoje neke greske koje je napravio i da ima ideju kako da to sl. put uradi bolje

ako nema ideju sta i kako da uradi bolje onda moze i da da otkaz

dakle, normalne stvari za bilo koju lidersku poziciju u bilo kojoj sferi posla/zivota

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

Dejan Radonjic nas je toliko zaduzio da bi ga nasi verni navijaci iskasapili za par meseci jer eto sa raspalim, bolesnim i povredjenim timom  nije igra na njihovom niovu koji su zamislili. Sad se kuka za Simanicem koji bukvalno sest godina sedi na klupi kod sedam trenera i kod Tomica bi da nije bilo povreda. JOB mitsko bice od kancera tima do kockice koja nam je falilo da se ''borimo'' za F8 EL.

 

Nema veze sto je Covic promenio trideset stranaca i sest trenera za par sezona i imao neuspehe, njega necemo spominjati kao i imaginarne  sportske direktore i ostale porodicno partijske prijatelje.

 

Osnovni problem u selekciji tima je odavno recen i to je glupo razglabati o bilo cemu, ko malo shvata kosarku jasno mu je sta i kako. Dao je svima odredjene minute, igra nije sjajna, nece ni biti i preuzece odgovornost ako ne uzme ABA ligu, a dezurni kriticari ce onda reci pa uzeo bi i Salo...

 

Najjaca je prica sad kako ga je doveo vucic a da su rezultati bili top, isla bi prica kako je Covic genijalno shvatio sta donosi trofeje. Tesko svakom treneru sa ovim navijacima, neki bi cak opet rehabilitovali Sakotu...tri meseca na polusezoni gde je pola tima povredjeno i udarima covidom,oni bi da vide napredak kad se mec igra bukvalno na svaka dva dana...

 

 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ako ne moze da se napravi napredak, onda je mogao i salo da ostane...a ne da se ovde mesecima kasnije proziva sudbina kleta sto nam ga posla

ili sam mogao ja da budem trener...bar bih posadio lazu i simona na klupu ako nista drugo

a igru je ionako nemoguce napraviti kad se mec igra bukvalno na svaka dva dana

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ako ne moze da se napravi napredak, onda je mogao i salo da ostane...a ne da se ovde mesecima kasnije proziva sudbina kleta sto nam ga posla

ili sam mogao ja da budem trener...bar bih posadio lazu i simona na klupu ako nista drugo

a igru je ionako nemoguce napraviti kad se mec igra bukvalno na svaka dva dana

 

evo da me jebe konj ako razumem šta bi ti u stvari...

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Selekcija vala znači i otpuštanje igrača. To je 50% selekcije. Ne vidim šta je problem to reći. Biranje od onoga što se ima za tim koji mi je po volji.

Ne upada u selekciju samo dovođenje igrača.

 

Te određene korekcije u toku sezone su zapravo deo selekcije tima za završnicu.

 

"Trener selektirao tim" znači i uvek je značilo da je on tu od off season-a, da je na tržištu - koje je gle čuda tad najaktivnije, izabrao igrače koji mu se uklapaju u trenersku filozofiju i sastavio tim koji će tu njegovu viziju moći da sprovede u delo, pa ih onda odveo na pripreme, uigravao i spremno dočekao početak sezone.  Uvek do sada se za trenere koji preuzimaju neki tim u toku sezone, pa zvali se oni Dejan Radonjić, Andrea Trinkijeri, ili Ergin Ataman, kao olakšavajuća okolnost uzimalo to da nisu oni selektirali taj tim, čak i kada su sa par igrača vršili doselekciju... Zašto? Zato što se ne mogu uvek doselekcijom ispraviti greške koje su napravljene u selekciji, zato što je možda treneru neophodno više "njegovih" igrača da bi uspostavio igru koju želi, zato što je u sred sezone neuporedivo teže dovesti adekvatna pojačanja, zato što možda više nema para ili prostora da se registruju novi igrači itd.

 

Dakle, Dejan Radonjić nije selektirao ovaj tim.

 

31 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ocekujem da preuzme odgovornost za neuspeh i sa tom idejom izadje pre onoga ko donosi odluke

to dalje znaci i da shvati svoje neke greske koje je napravio i da ima ideju kako da to sl. put uradi bolje

ako nema ideju sta i kako da uradi bolje onda moze i da da otkaz

dakle, normalne stvari za bilo koju lidersku poziciju u bilo kojoj sferi posla/zivota

 

Još da onaj koji donosi odluke preuzme odgovornost za svoje greške, pošto je njegova odgovornost valjda najveća... Oko toga ko je sledeći u tom lancu odgovornosti sam siguran da se već nećemo složiti, jer #kamen na kamenu, upropasti nas za sva vremena - ne, ni blizu, ali jeste bitno uticao na tok ove sezone i meni je trener koji je tu od juna uvek odgovorniji od trenera koji je tu od kraja decembra, gore sam objasnio i zašto. 

 

Kako god, to da li je i šta Radonjić shvatio, da li je izvukao pouke i ima li ideju kako dalje, možemo saznati tek naredne sezone, te bih ja želeo da on ostane bar još toliko... I da, iz istog razloga sam želeo i da Obradović ostane što duže, jer smatram da je trenerski kontinuitet jako bitan i da bi možda i on ispravio greške koje je napravio.

 

11 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ako ne moze da se napravi napredak, onda je mogao i salo da ostane...a ne da se ovde mesecima kasnije proziva sudbina kleta sto nam ga posla

ili sam mogao ja da budem trener...bar bih posadio lazu i simona na klupu ako nista drugo

a igru je ionako nemoguce napraviti kad se mec igra bukvalno na svaka dva dana

 

Ali nije, a za to nisu krivi ni forumaši koji su ga pljuvali, ni Dejan Radonjić, pa bi bilo dobro nezadovoljstvo što on više nije trener Zvezde usmeriti na pravu adresu. Takođe, sve i da je odnos prema Obradoviću bio nepošten i da mu je učinjena velika nepravda, ne vidim kako je rešenje da se to isto radi sa sadašnjim trenerom... Ili na ovom našem mikro planu: da se nakon meseci trovanja ove teme u jednom smeru, sada mesecima truje u kontra smeru. Kao što je bzvz bilo pisati "forumaška komisija bi sigurno odradila bolji posao od Obradovića", tako je bzvz pisati "mogao sam i ja da budem trener, bar mi ne bi igrali taj i taj". 

 

Još samo fali da se i za Radonjića smisli neki uvredljiv nadimak (ili da se reaktivira onaj stari), pa da taj odnos prema bivšem i sadašnjem treneru do kraja izjednačimo, jer to je valjda najvažnije... 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

"Trener selektirao tim" znači i uvek je značilo da je on tu od off season-a, da je na tržištu - koje je gle čuda tad najaktivnije, izabrao igrače koji mu se uklapaju u trenersku filozofiju i sastavio tim koji će tu njegovu viziju moći da sprovede u delo, pa ih onda odveo na pripreme, uigravao i spremno dočekao početak sezone.  Uvek do sada se za trenere koji preuzimaju neki tim u toku sezone, pa zvali se oni Dejan Radonjić, Andrea Trinkijeri, ili Ergin Ataman, kao olakšavajuća okolnost uzimalo to da nisu oni selektirali taj tim, čak i kada su sa par igrača vršili doselekciju... Zašto? Zato što se ne mogu uvek doselekcijom ispraviti greške koje su napravljene u selekciji, zato što je možda treneru neophodno više "njegovih" igrača da bi uspostavio igru koju želi, zato što je u sred sezone neuporedivo teže dovesti adekvatna pojačanja, zato što možda više nema para ili prostora da se registruju novi igrači itd.

 

Dakle, Dejan Radonjić nije selektirao ovaj tim.

 

 

 

 

Dakle, Dejan Radonjić je doselektirao ovaj tim, tako što je izbacio ono što mu ne treba iz tima koji nije selektirao pred početak sezone. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Dakle, Dejan Radonjić nije selektirao ovaj tim.

mogu da se slozim

i da dodam da je tim, koji je vec upitnog kvaliteta, radonja dodatno osakatio otpustanjem 2 igraca, klupiranjem treceg, i krajnje cudnim ponasanjem ka cetvrtom...ili je i tu kriv crni salo?

 

Quote


Ali nije, a za to nisu krivi ni forumaši koji su ga pljuvali, ni Dejan Radonjić, pa bi bilo dobro nezadovoljstvo što on više nije trener Zvezde usmeriti na pravu adresu.

ali ja na ovom forumu ne diskutujem sa covicem i vucicem, vec sa ljudima koji ovde pisu

ljudima koji su saleta sutirali simikama u guzicu zbog lose igre, da bi danas zbog jos losije igre...guess what, opet sutirali saleta u guzicu

 

ja nisam ni ekstremno nezadovoljan odlaskom saleta, i bio sam vrlo zadovoljan dolaskom radonje

isto tako sam bio jedan od retkih ovde koji je nakon debakla od cibone mislio da treba da ostane

ali isto tako nemam ni avansno zauzetu busiju na temu, i smatram da imam pravo da pisem ono sto vidim

a to je:

  • radonja je preuzeo ekipu krajem decembra
  • danas, sredinom aprila, sem par nepovezanih bljesaka, igra nista nije bolja nego sto je bila tada
  • validnih igrackih opcija imamo manje, sto je direktna posledica radonjinih odluka na temu igrackog kadra
  • od direktnih konkurenata za ABA, jedan nas je ponizio, a protiv drugog nam je trebala pomoc sudija da izadjemo iz bunara
  • EL ne spominjem, posto tu stvarno nema sta da se kaze. dodao bih samo, da radonja nikad tako letargicno nije izgledao, sto se naravno prenosi i na ekipu

za sve ovo navedeno, uz vec pomenute otezavajuce okolnosti, nije odgovoran crni salo, vec onaj koji trenutno sedi na nasoj klupi

 

edit: bljesaka je prejaka rec, pre nagovestaja

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Decembarski said:

Pitanje za starije forumase,ako se seca neko,jel odigrao Dusan Vukcevic neki zvanican mec za nas u sezoni 93)94 kod Vujosevica kad je davao casove ljubavi kod nas ili mozda kod Lucica?

Zanima me jer se posle ovih partija malog Tristana Vukcevica( odusevio i mene i on i Garuba),provlaci kako je sin bivseg kosarkasa  Crvene Zvezde(izmedju ostalih)...

Ja pamtim i taj period i znam njega kao kosarkasa ali ga se ne secam nikako u nasem dresu...

Daba bi znao da je tu,ako neko drugi zna neka odgovori...hvala

 

 

vujosevic je bio kod nas 91/92.

vukcevic nije odigrao ni jedan zvanican mec za prvi tim. mozda neki trening mec.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sector said:

Radonja je oslabio ekipu na prilicno tvrdoglav nacin a nije doveo zamjene. To mu ja zamjeram ko kraja ove sezone. 

 

A sto se tice kosarke koju igramo, ja od ovog tima i ne ocekujem nista sem da me nervira. 

Jel ovo i dalje djoni epopeja?

 

Koliko ja znam, djoni je hteo da ide takodje. Raskid je bio sporazuman sto govori i to da se zahvalio klubu na sansi. Egomanijak poput njega bi do sada ocrnio 3 puta klub.

 

E sad neki ovde zameraju sto nije dovedena zamena. A isti ti su za vreme sala pricali kako se zamene ne mogu naci.

 

Sjajno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ene

1 hour ago, Guru said:

 

"Trener selektirao tim" znači i uvek je značilo da je on tu od off season-a, da je na tržištu - koje je gle čuda tad najaktivnije, izabrao igrače koji mu se uklapaju u trenersku filozofiju i sastavio tim koji će tu njegovu viziju moći da sprovede u delo, pa ih onda odveo na pripreme, uigravao i spremno dočekao početak sezone.  Uvek do sada se za trenere koji preuzimaju neki tim u toku sezone, pa zvali se oni Dejan Radonjić, Andrea Trinkijeri, ili Ergin Ataman, kao olakšavajuća okolnost uzimalo to da nisu oni selektirali taj tim, čak i kada su sa par igrača vršili doselekciju... Zašto? Zato što se ne mogu uvek doselekcijom ispraviti greške koje su napravljene u selekciji, zato što je možda treneru neophodno više "njegovih" igrača da bi uspostavio igru koju želi, zato što je u sred sezone neuporedivo teže dovesti adekvatna pojačanja, zato što možda više nema para ili prostora da se registruju novi igrači itd.

 

Dakle, Dejan Radonjić nije selektirao ovaj tim.

 

 

zaključano.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...