Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

17 minutes ago, Orthodox89 said:

Ako Simonović dobija minute pre Radanova imamo ozbiljan problem u klubu i načinu razmišljanja. Već sada ga imamo, a tad pogotovo.

Upravo tako. Uvek sam da se mlađem i igraču u nadolazećoj formi da šansa da se pokaže i dokaže. A gde će bolje već u utakmicama u ABA ligi. A dečko stvarno može pa treba nekad istrpeti i njegove greške. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je igračima ponudjena vakcinacija...?

Visoko su rizični na infekciju prvo medjusobno na treninzima, jer rade bez zaštite i mogućnosti distanciranja i još dva-tri puta nedeljno su izloženi u susretu sa drugim timovima i tokom putovanja. Ne znače mnogo testiranja kao preventiva jer se ne rade svaki dan a koliko se sami igrači čuvaju u civilstvu je relativno. 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

radonju sam u tom kontekstu pomenuo zato sto je ovde konsenzus kako nas je sale upropastio selekcijom

a radonja je valjda bezgresan, pa sto on nije doveo jednog od tih milion pass first proper plejeva koji sede kuci cekaju na zvezdin poziv

Cemu sad pominjanje Radonjica? Je l' moze da se odbrani Obradovic a da se ne napadne neko drugi? 

Ja Radonjica nemam sta da branim, uostalom imao je i on svojih promasaja na maltene svim pozicijama, ali sta je on tacno trebalo da uradi ovde? Kako da resi poziciju kad imamo vec dva plejmejkera? Da dovedemo jos jednog, pa da se pravimo da ovi nisu tu? Rochestie je zamenjen jer je imao kratkotrajan ugovor, a Colom bi odavno bio bivsi da nije potpisao do kraja sezone.

Sto se tice trzista, ok, nije idealna situacija, ali nemoj da se uporedjujemo sa Realom. Njihovi standardi i nasi standardi nisu isto. Sve i da je jako mali broj igraca u opticaju, jebeno je neozbiljno potpisivati igrace koji su u poznim godinama, a i dok su bili u najboljim bili su poprilicno inferiorni. Tim pre sto su susta suprotnost Obradovicevom stilu igre. Rochestie je otisao u Izrael, a Colom? Bice dobro ako dobaci do Endesa lige, i to sredine Endesa lige. I ti dovodis takve likove da igraju Evroligu.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Kakva je situacija sa tržištem za PG dovoljno govori činjenica da jedan Real kapariše polu raspalog Huertela za narednu sezonu, a trenutna rotacija im je Laprovitola - Alocen, PAO trpi očajnog Macka, Makabi dovodi Chris Jonesa iz turske egzotike itd. Nije ovo u svrhu opravdanja Obradovića kome ne znam šta treba twitter diskusija sa selektorima iz fotelje.

 

To je zato što nemaju razvijen skauting kao forumaš John Terry, da su se njemu obratili svima bi im našao odgovarajućeg pleja, jer makar njih ima kao kusih pasa... Za centra bi mu već bilo nešto teže, al' vidimo da i tu ima kvalitetne predloge ispod radara (Apić, Đorđević:..).

 

Podrazumeva se da bi svi pravili razliku, jer kakvi su to stranci koji je ne prave.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Isto ne bi bilo lose da napisete sta je SO trebalo da uradi....ok nije trebalo da se ide sa Rocom i Kolomom. Ali dajte alternativu - koji je to igrac koga je mogao a nije doveo u tom trenutku? 

 

Isto to sto je potencijalno mogao (ako mislite da je mogao) je mogao da uradi i Radonjic cim je postavljen. Vidimo da Silbovanje (slucaj Obrajant) nije problem ako se zeli ici u tom pravcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da će biti šilbovanja JOB, verujem da se o tome i ne razmišlja. Ako se , pu pu daleko bilo , desi šilbovanje , naše šanse za osvajanje ABA lige bi bile mnogo mnogo manje ( da ne kažem male ). Prosto , mi sada bez naše druge glavne opcije u napadu izgledamo poprilično loše. To što nas Dobrić i Lojd drže u igri sa odličnim šutem za 3 ne sme da nas zavarava. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

 

To je zato što nemaju razvijen skauting kao forumaš John Terry, da su se njemu obratili svima bi im našao odgovarajućeg pleja, jer makar njih ima kao kusih pasa... Za centra bi mu već bilo nešto teže, al' vidimo da i tu ima kvalitetne predloge ispod radara (Apić, Đorđević:..).

 

Podrazumeva se da bi svi pravili razliku, jer kakvi su to stranci koji je ne prave.

Šta da odgovorim na ovakav bespotreban bezobrazluk?

 

Ništa. Sam si o sebi rekao dovoljno.

 

Nekako i Budućnost i Cedevita i Mornar našli plejmejkere a mi ne možemo... Bravo.

Link to comment
Share on other sites

Jel se zajebavate kad kazete da nije moglo bolje od penzionera Rochestija i Coloma? Pa Alimpije ima 3 bolja beka od njih u svojoj ekipi. Aba timovi tj ovi koji ce igrati plej of imaju bolje igrace. Tim se sastavlja na ljeto a ne Radonjic da trazi pleja u januaru. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Jel se zajebavate kad kazete da nije moglo bolje od penzionera Rochestija i Coloma? Pa Alimpije ima 3 bolja beka od njih u svojoj ekipi. Aba timovi tj ovi koji ce igrati plej of imaju bolje igrace. Tim se sastavlja na ljeto a ne Radonjic da trazi pleja u januaru. 

 

 

 

Lamar Peters

On December 6, 2020, he has signed with Frutti Extra Bursaspor of the Turkish Super League (BSL).

 

Quino Colom

On 16 December 2020, he parted ways with Valencia and signed for Serbian club Crvena zvezda of the ABA League.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Borca said:

 

Lamar Peters

On December 6, 2020, he has signed with Frutti Extra Bursaspor of the Turkish Super League (BSL).

 

Quino Colom

On 16 December 2020, he parted ways with Valencia and signed for Serbian club Crvena zvezda of the ABA League.

Pominjao sam tog Petersa letos, al pazi, mora on još mnogo pasulja da pojede da bude startni plej u EL, ako uopšte dobaci na taj nivo.

Znaš kako, svi smo generali posle bitke ... :classic_smile: kad je Roč došao bilo je oduševljenje po forumima, što se ubrzo promenilo u nešto drugo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Del Piero said:

Cemu sad pominjanje Radonjica? Je l' moze da se odbrani Obradovic a da se ne napadne neko drugi? 

pa radonja se pominje u kontekstu da eto ima sta da se probere na trzistu...ili sto bi neki rekli ima ih kao kusih pasa...i on evo za mesec ipo dana nije probrao nista

isto kao sto je sale cekao i cekao i merio i na kraju doveo ali nedovoljno dobro

 

moja poenta nije bila ni da branim obradovica niti da napadam radonju

jednostavno mislim da je jako losa situacija na trzistu i za to sto mi nudimo imas izbor izmedju bivseg EL igraca i macke u dzaku...a i takvih ima vrlo malo...ili ih pokupi jedan PAO

to je sve

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Del Piero said:

Cemu sad pominjanje Radonjica? Je l' moze da se odbrani Obradovic a da se ne napadne neko drugi? 

 

kako "čemu sad pominjanje radonjića", kada je radonjić aktuelni trener? 

grdila se ćelava prevara što nema sluha za radanova, došao radonja, unleashovao radanova i bacio ga u zimnicu.

 

to je sve okej jer trener brine o rezultatu, a ne o igračima pojedinačno, ali onda ne treba trpati ćelavu prevaru za istu stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Orthodox89 said:

Nisam siguran da će biti šilbovanja JOB, verujem da se o tome i ne razmišlja. 

 

Mislim da tu nema nazad sem da JOB pristane da ulazi sa klupe...(ako je to bio glavni razlog konflikta).

Teško će Radonja sada pogaziti ovaj potez disciplinovanja koji je i zadnje oružje trenera za očuvanje autoriteta i kontrole nad timom, vraćajući JOB-a na mesto startera u svakoj tekmi.

Da se podsetimo: i Job i Lojd su u KKCZ iz istog razloga...da ozbiljnom minutažom i jakom statistikom u EL timu u kojem odskaču kvalitetom u odnosu na ostatak rostera, bace fokus na sebe i naredne sezone potpišu bar duplo masniji ugovor, pa bio to i Himki. 

Možemo ih porediti po učinku samo uz osvrt i na cenovni rang...a tu po statsima JOB kaska ali ne alarmantno. Druga je vizura navijača koji bi pre da gledaju mačora Lojda kako trpa sa stilom nego guzonju JOB-a koji porađa poene...iako uglavnom igra na petici.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, đubrivo. said:

 

kako "čemu sad pominjanje radonjića", kada je radonjić aktuelni trener? 

grdila se ćelava prevara što nema sluha za radanova, došao radonja, unleashovao radanova i bacio ga u zimnicu.

 

to je sve okej jer trener brine o rezultatu, a ne o igračima pojedinačno, ali onda ne treba trpati ćelavu prevaru za istu stvar.

 

Kod Obradovića se Lazić raspadao, a i Dobrić nije igrao ni blizu ovom što igra sada. Što znači, Radanov je imao slabiju konkurenciju da se izbori za minutažu.

 

Mada, ne dopada mi se ni ovo da kod Radonjića nema nekih ozbiljnijih minuta u zadnje vreme. Kao što sam več pisao ranije, zbog mogučnosti igranja na više pozicija, trojice spomenutih igrača, za Radanova bi se moralo pronači 10+ minuta nekako.

 

3 minutes ago, Wingwalker said:

 

Mislim da tu nema nazad sem da JOB pristane da ulazi sa klupe...(ako je to bio glavni razlog konflikta).

...

 

 

Stvarno ne verujem da bi to bio razlog konflikta. U evropskoj košarci je to apsolutno nevažno. Bitnije je ko završava utakmice, uloga, i ukupna minutaža.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast ovima sto drze i dalje mantru-nije se moglo bolje od rocha i koloma.

Ili ono, ajd daj ti predlog igraca, jedan real se muci...

Konstantnost na nivou.

A i retorika koja neodoljivo podseca na AV, bez ikakve uvrede.

A onda kad se navede jedan igrac koji je mogao umesto (a ima vise nego jedan), onda je odgovor da je zelen.

Sve ok dok su 2 potonja ni manje vise nego biznis liga igraci. Pa ni u toj ligi ne bi mogli kroz blok da prodju.

 

Ps-hvala bogu sto smo izbegli stimbe metak. Samo je to falilo da se krunise ceo ovaj kosmar.

 

Edited by Losmi17
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja naveo, vec neko drugi.

Ja apsolutno nemam nameru da nabrajam nista.

Samo cu reci da apsolutno nije tesko naci boljeg igraca od 2 polupanca koja smo mi doveli.

I drugo, to ne mora biti slobodan igrac, to moze biti igrac iz EC ili fiba ls.

Nije da smo malo puta videli pa i na nasem primeru kako Misko sredjuje te prelaske.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...