Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 minutes ago, Del Piero said:

Pa nema sta Radonjic da probere kad imamo dva plejmejkera do kraja sezone. Kako zamisljas sad da zamenimo Coloma kad ima ugovor do kraja sezone? Ne kazem ja da bi on iskopao nekog mamojeba, ali on sad jednostavno nema izbor. Ako nista, siguran sam da bi Radonjic doveo nekog ko je bar fizicki spreman, da odgovori njegovom stilu igre.

imamo 2 plejmejkera pored kojih, kod radonje,  najvise minuta na kecu igra volden

hall je prilicno bio skrajnut, sa idejom valjda nekog silbovanja

rekao bih da se trazilo nesto bolje od ovoga sto imamo, pa kad nisu nista nasli, hall je vracen u rotaciju

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, drakon1 said:

Jos da mu na dusu stavi i roaming pa smo bogami debelo zaradili na JOBu...

Daj brze-bolje da se svi zaraze pa da ne igramo 10ak dana dok se svi ne oporave.

 

😄 Da, neznam kako sam zaboravio na roaming

 

18 minutes ago, Borca said:

 

I RSB admin potvrdio sva 4 imena (po njihovim saznanjima).

Inace na jednom drugom forumu neko napisao da je Nnoko letos vec bio pozitivan na testu (ne znam da li je istina ali ako jeste otpada @Laki21nada za prelezavanje).

 

 

 

Ili je imao lažno pozitivan test. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Noko je bio bolestan od korone, zato je imao probleme sa srcem zbog kojih nije prvobitno potpisan ugovor. Kratko vam pamćenje. Moguće da je sada lažno pozitivan test. Juče je normalno igrao utakmicu tako da se nadam da je sve ok posle toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji konsenzus jer nema jos relevantnih podataka, ali ono sto je generalno prica je da si bezbedan nekih 6 meseci. A ovi ljudi su konstantno u kontaktu sa drugima, svi oznojeni na terenu, milina za sirenje virusa. Tako da nije ni cudo sto se desilo.

 

Opet da ponovim, zarazen i bolestan nije isto. Ne znam, mozda je Nnoko bio bolestan, to jest imao klinicku sliku bolesti, ne secam se da su to pisali.

Link to comment
Share on other sites

Tek sad ide pravo mucenje. Dva prebitna igraca, Walden koji pokriva dvije pozicije spolja i Nnoko koji je i na 50% forme jedini ozbiljan igrac u reketu vez JOB-a. Uz to vjerujem da ce klub biti bas oprezan sa povratkom Nnoka. 

 

Centarska linija:

 

Davidovac, Kuridza, Simon

Kuzmic, Rit

 

Ne moze puno gore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Borca said:

Evo rasporeda za malo jace od narednih mesec dana

 

4.2 @Zalgiris

8.2. @Krka

11-14.2. Kup

16.2. Borac

19.2. Zenit

20-21.2. vikend ABA free

26.2. @Baskonia

27-28.2. Primorska (20:0)

8.3. @Split

 

 

Dobro je, dobicemo barem jednu utakmicu. Mozda i dve.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Jel se zajebavate kad kazete da nije moglo bolje od penzionera Rochestija i Coloma? Pa Alimpije ima 3 bolja beka od njih u svojoj ekipi. Aba timovi tj ovi koji ce igrati plej of imaju bolje igrace. Tim se sastavlja na ljeto a ne Radonjic da trazi pleja u januaru. 

 

 

 

Da je Sale unapred znao da će mu ostale opcije propasti i da će na kraju spasti na ovu dvojicu, sigurno bi ranije presekao i doveo nekog solidnog pleja u boljem fizičkom stanju. Poenta je da ni taj ne bi bio ono što se ovde očekuje - startni plej mamojeb koji pravi razliku, jer takvih jednostavno nije bilo na tržištu. Hindsight kaže bolje i neki Gary Browne nego ova dvojica, al' potpišeš tako nekog pored Hola na početku prelaznog roka i ti si sebe u startu osudio na prosečnost na toj poziciji. Znači itekako je imalo rezona da se traži i čeka nešto bolje, druga stvar je što se to bolje na kraju nije dočekalo, pa je bilo seci uši krpi dupe.

 

I slažem se da su čak i Peri, Nidam i Kobs bolje opcije, al' svi oni su potpisali ugovore još u maju mesecu, a Sale je postao naš trener u junu.

 

 

2 hours ago, Losmi17 said:

Svaka cast ovima sto drze i dalje mantru-nije se moglo bolje od rocha i koloma.

Ili ono, ajd daj ti predlog igraca, jedan real se muci...

Konstantnost na nivou.

A i retorika koja neodoljivo podseca na AV, bez ikakve uvrede.

A onda kad se navede jedan igrac koji je mogao umesto (a ima vise nego jedan), onda je odgovor da je zelen.

Sve ok dok su 2 potonja ni manje vise nego biznis liga igraci. Pa ni u toj ligi ne bi mogli kroz blok da prodju.

 

Ps-hvala bogu sto smo izbegli stimbe metak. Samo je to falilo da se krunise ceo ovaj kosmar.

 

 

Lošmi, šta je tebi čudno kada ljudi napišu da se i Real i Pao muče sa tom pozicijom, jel' to nije tačno? Znači klubovi koji su finansijski moćniji od nas ne mogu da nađu bolja rešenja od Laprovitole i Šelvina Meka, a mi možemo... Na osnovu čega, šta je to naša prednost u odnosu na njih? 

 

 

2 hours ago, Losmi17 said:

Nisam ja naveo, vec neko drugi.

Ja apsolutno nemam nameru da nabrajam nista.

Samo cu reci da apsolutno nije tesko naci boljeg igraca od 2 polupanca koja smo mi doveli.

I drugo, to ne mora biti slobodan igrac, to moze biti igrac iz EC ili fiba ls.

Nije da smo malo puta videli pa i na nasem primeru kako Misko sredjuje te prelaske.

 

Šta ako smo probali da dovedemo, a klubovi ih nisu pustili, jer imaju važeće ugovore i nemaju izlazne klauzule? Jel' neophodno da se tako nešto objavi u javnosti, jer ako ne postane javno znači da se nije ni desilo? Ili misliš da se posle Pengosa igrači više nisu tražili, skautirali, da su Sale i stručni štab jednostavno stali sa potragom i onda im u jednom trenutku samo dunulo da dovedu matorog Ročestija? 

 

Pošto nemaš nameru da nabrajaš imena, evo linka sa Miškovim igračima, kao i igračima agenata sa kojima sarađuje:

 

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Misko-Raznatovic/141

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Jeff-Schwartz/23

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Mike-Lindeman/131

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Sam-Goldfeder/44

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Sean-Kennedy/217

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Mike-George/673

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Javon-Phillips/844

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Jordan-Gertler/850

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Ronnie-Chalmers/874

https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Jared-Mucha/1102

 

Ovde ukupno ima 2 interesantna pleja, ostalo baš i nisu kandidati za Miškovo magično sređivanje prelaska bez da se drugi klub išta pita... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Real gadja zamenu za najboljeg pleja u Evropi mozda, a mi gadjamo zamenu za rocha/koloma. Bas je uporediv nivo teskoce.

Samo u aba ligi ima 5 igraca boljih na toj poziciji od njih.

Drugo, ako vec ne mozes da nadjes pleja koji je prva violina, onda menjas prvobitnu ideju. I dovodis nekog ko ce biti egal ili nesto bolji od Hola, al s nesto drugacijim karakteristikama. I onda kombinujes s tim dvojcem.

Ja ni u jednom trenutku nisam pricao o nekom top 5 EL pleju kog je nemoguce dovesti. Al govorimo o nekom ko je bar fizicki na nivou EL, a ne da izgleda kao da je popio 10 zajecaraca pred mec.

Zar je to toliko tesko shvatiti?

Edit- u nedostatku argumenata i dalje odbrane o'bradovica, neki se bukvalno hvataju svake moje reci i ne gledaju siri kontekst. Pomenuo sam Miska, al nije Misko jedini menadzer, saradjujemo mi sa jos par.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

Perry u Evroligi ne bi mogao ni da pogleda ka košu, a u odbrani je i u ABA ligi inferioran. Needham je rekao bih u padu poslednjih par sezona, mogao bi da bude neka zakrpa al nikako nije PG koji bi bio decidno ispred Halla. Ostaju Cobbs, Ivanović i CMM, sve igrači koji su nosioci u drugim klubovima, a svakako ne bi pravili neku razliku na nivou EL. Ja za Ivanovića navijam već godinama da dođe u KKCZ uprkos svim manama, pisao sam o tome dosta, al i on je daleko od nekog pojačanja koje drastično menja izgled ekipe. Colom je doveden kao proveren pnr plejmejker, dakle igrač je drugačiji od Halla, ali na ionako jadnu i bednu fiziku još je došao dodatno zapušten. Osim toga, imamo i Waldena koji je očito i kod starog i kod novog trenera, a i u prethodnom klubu uzimao dosta minuta na PG, tako da je i to važno za računicu. A tu je i izvesni Uskoković. Evo Guru je ostavio listu igrača, izvolite pa proberite među svim tim mamojebima ko bi bio dobar za startera evroligaša.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da niko ne prica vise o starteru ovde. Tako da je polazna premisa pogresna.

 

EL je bila gotova prica jos u novembru, tako da ni nema potrebe pricati o nekome ko ce napraviti bitnu razliku na tom nivou.

Tako da pricamo zaista o igracu ranga nabrojanih iz tvog posta Chaose, minus Peri, koji se meni ne dojmi.

To bi bio igrac koji bi posteno odradio svoju ulogu u aba ligi, i samim tim rasteretio voldena suvisnog tapkanja lopte i prebacio ga na produktivniju poziciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

Real gadja zamenu za najboljeg pleja u Evropi mozda, a mi gadjamo zamenu za rocha/koloma. Bas je uporediv nivo teskoce.

 

Pa ako već ne mogu da nađu igrača koji je kvalitetom na nivou Kampaca, što ne nađu makar nekog boljeg od Laprovitole? 😋 I hipotetički, da li bi recimo bio zadovoljan njim (al' letos, ne sada), pošto se sećam da ga je letos neko pomenuo pa nastalo opšte kukanje na temi? 

 

7 minutes ago, Losmi17 said:

Samo u aba ligi ima 5 igraca boljih na toj poziciji od njih.

 

Ja se sa ovim čak i slažem, a jel' nam neko od njih bio dostupan i ako jeste - ko?

 

9 minutes ago, Losmi17 said:

Drugo, ako vec ne mozes da nadjes pleja koji je prva violina, onda menjas prvobitnu ideju. I dovodis nekog ko ce biti egal ili nesto bolji od Hola, al s nesto drugacijim karakteristikama. I onda kombinujes s tim dvojcem.

 

Ovo je legit, samo dok smo mi jurili prve violine ovo ostalo se razgrabilo.... Da smo od starta bili u fazonu bolje vrabac u ruci nego golub na grani, kvalitetnije bi zatvorili tu poziciju, nema dileme. Opet, lako je to reći u hindsight-u, tada je trener bio ambiciozniji i hteo nešto kvalitetnije, meni je stvarno glupo da ga sada tovarim zbog toga.

 

15 minutes ago, Losmi17 said:

Edit- u nedostatku argumenata i dalje odbrane o'bradovica, neki se bukvalno hvataju svake moje reci i ne gledaju siri kontekst. Pomenuo sam Miska, al nije Misko jedini menadzer, saradjujemo mi sa jos par.

 

Boli me uvo za Obradovića, ja ovo pišem jer stičem utisak da su ljudi na ovoj temi izuzetno nerealni i da ovo isto čeka i druge trenere koji ne uspeju da dovedu onakve igrače kakve su forumaši zamislili. Juče sam pokušao da objasnim i da je to mnogo dublji problem od toga da li je trener Obradović ili Radonjić i da bi tome moralo neuporedivo ozbiljnije da se pristupa na nivou kluba, al' valjda je ljudima lakše da nađu dežurnog krivca i nakače sve njemu.

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Neznam za ostale, al ja bi Laprovitolu prihvatio kao najrođenijeg. Nevezano za trenutnu krizu koju imamo na toj poziciji. I pre sezone bi bio zadovojan da su ga doveli kao startnog pleja.

 

Izdrvišmo o plejmejkerima i tržištu tonu postova. Uvek mi je zanimljivo kako su nam najprostija rešenja bila pred nosom, a mi doveli debele i zapuštene veterane. Da smo doveli te Perrye i Needhame i kad bi se pokazalo da su za EL obične kese, isti ti ljudi bi pričali kako znamo da skautiramo samo miškovu robu u ABA ligi. Dovodimo igrače koji nisu ni za pokal Saporta, a proverene EL opcije Rochestie i Colom bez kluba...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

SK saznaje: Zvezda ne putuje u Kaunas

Utakmica 24. kola Evrolige između Žalgirisa i Crvene zvezde koja je trebalo da bude odigrana u četvrtak u Kaunasu je odložena, nezvanično saznaje Sport Klub.

Ranije tokom dana pojavila se informacija da su najmanje dvojica košarkaša kluba sa Kalemegdana pozitivno testirana na koronavirus, kao i pojedini članovi stručnog štaba. U klubu su testiranja ponovljena u utorak ujutru.

Očekuje se da Evroliga u sredu ujutro potvrdi da je utakmica u Kaunasu odložena.

Zvezda je u ponedeljak igrala protiv Mege, a taj meč je propustio Kori Volden.

Ranije tokom sezone jedan igrač je bio pozitivan na koronavirus, a crveno-beli nikada nisu potvrdili da je reč o Džordanu Lojdu, koji je jedini u to vreme propuštao utakmice.

Žalgiris je sedmi u elitnom klupskog takmičenju sa učinkom 13-10, a srpski predstavnik 17. sa sedam trijumfa i 16 poraza.

Crveno-bele u 8. februara očekuje gostovanje Krki u ABA ligi, ali je pod znakom pitanje odigravanje i tog duela.

 

Malo mi čudno ovo odlaganje ako su samo dva igrača pozitivna ... hm, al da ne mračim.

Edited by Kankkunen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, Guru said:

 

Pa ako već ne mogu da nađu igrača koji je kvalitetom na nivou Kampaca, što ne nađu makar nekog boljeg od Laprovitole? 😋 I hipotetički, da li bi recimo bio zadovoljan njim (al' letos, ne sada), pošto se sećam da ga je letos neko pomenuo pa nastalo opšte kukanje na temi? 

 

 

Ja se sa ovim čak i slažem, a jel' nam neko od njih bio dostupan i ako jeste - ko?

 

 

Ovo je legit, samo dok smo mi jurili prve violine ovo ostalo se razgrabilo.... Da smo od starta bili u fazonu bolje vrabac u ruci nego golub na grani, kvalitetnije bi zatvorili tu poziciju, nema dileme. Opet, lako je to reći u hindsight-u, tada je trener bio ambiciozniji i hteo nešto kvalitetnije, meni je stvarno glupo da ga sada tovarim zbog toga.

 

 

Boli me uvo za Obradovića, ja ovo pišem jer stičem utisak da su ljudi na ovoj temi izuzetno nerealni i da ovo isto čeka i druge trenere koji ne uspeju da dovedu onakve igrače kakve su forumaši zamislili. Juče sam pokušao da objasnim i da je to mnogo dublji problem od toga da li je trener Obradović ili Radonjić i da bi tome moralo neuporedivo ozbiljnije da se pristupa na nivou kluba, al' valjda je ljudima lakše da nađu dežurnog krivca i nakače sve njemu.

 

Pa Real se daje kao primer, al ja na primer uopste nisam siguran da Real trazi igraca. Oni su znali mnogo ranije da ce Kampaco otici, prilicno sam siguran da bi odreagovali i doveli nekoga. Mozda im je Alosen projekat.

Bio bih zadovoljan Laprovitolom letos. On i Hol su kompatibilni.

Nisam mislio da jurimo bukvalno te igrace iz aba, vec igrace tog ranga.

Meni nije glupo da tovarim o'bradovica, jer nije samo sjebao poziciju 1. Nema sta nije lose uradio. Ovo je bukvalno za izucavanje kako ne raditi. Ne mislim da je imao zlu nameru, ali kombinacija njegovih izjava i gurua karaicica sugerise da bi sasa matic odradio bolju selekciju.

Nisam mislio na tebe da bukvalno tumacis svaku moju rec, da ne bude zabune.

Ja jesam kivan na obradovica, i to s razlogom. Mnogo toga sto sam pisao ovde se obistinilo nazalost.

Od toga da cemo se rastati sa obradovicem, da cemo potpuno potonuti u EL itd. Sve dok se ovde cuvala vatra.

Nazalost nisam optimista ni za aba. Mesec dana nakon dolaska radonje, situacija nije bolja. Potpuno smo rastimovani. Ako uspe da uzme aba sa ovim frankestajnom od ekipe, svaka cast.

Bojim se samo da ovo s radonjom ne bude kratkorocno, jer i ovako besciljno lutamo vec 2 godine a trosimo solidan novac i menjamo igrace kao na traci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kankkunen said:

Malo mi čudno ovo odlaganje ako su samo dva igrača pozitivna ... hm, al da ne mračim.

 

Nije mracenje vec realno razmisljanje. Ajde za Kaunas to je za dva dana, ali Krka za 6 dana i posle sigurno jos nekoliko odradjenih testova je rano za odlaganje ako su inicijalno bila 2 pozitivna medju igracima.

 

Evo i vesti sa EL sajta

https://www.euroleague.net/news/i/bamcqody6yda88tj/round-24-zalgiris-kaunas-vs-crvena-zvezda-mts-belgrade-game-suspended

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...