Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 hours ago, goldberg said:

 

 

Naravno, sve te ekipe imaju i dobre igrace. Evo, startna petorka Zalgirisa bi otprilike bila Walkup - Grigonis - Milaknis - Rubbit - Lauvergne, niko od tih igraca nije nesto posebno, pa startna petorka Albe Lo - Siva - Ericsson - Sikma - Lamers, opet niko ne bi otvarao sampanjac da smo doveli neke od ovih igraca. A onda pogledajte koliko ukupno igraca starijih od 22 godine imaju te 4 ekipe, a koliko smo imali mi.

 

 

Ja mislim da ima nesto i do mentaliteta, pogotovo kod mladih igraca. Nase drustvo nema radne navike, to je sve razmazeno.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Guru said:

 

Jedino ako na leto dođe do radikalnog zaokreta, a bojim se da su male šanse za to... Nismo mi još svesni dubine kanala u kome se nalazimo, a uprkos popularnom stavu njega nije iskopao Ćelavi Prepotenko, niti je za izlazak iz istog dovoljno staviti Radonjića na klupu.

 

Možda je i bolje dići ruke od megalomanskih ambicija i shvatiti da na ovom nivou više nemamo šta da ponudimo... Evrokup nam je taman po meri i što se tiče kvaliteta i što se tiče sistema takmičenja, plus ako nam se poklope kockice možda se može i do evro trofeja... I ovako u celoj istoriji imamo samo jedan, pre skoro 50 godina...

Evroliga je za nas misaona imenica sto se tice dobrog rezultata. Mi nemamo u poslednjih x godina nikakav kontinuitet a sve je pocelo sa eksperimentisanjem sa Alimpijevicem. Ako se pogleda od Radonjicevog odlaska pa do sada, sto nije proslo puno vremena, videce se da klub ne zna gd bije,mozda si pisao o tome. Promenjeni su Sakota, Alimpijevic, Tomic i Obradovic uz par trenera koji su kratkorocno sedeli na klupi kao Topic i Gavrilovic. Na sve to u klubu su ostali Davidovac, Dobric, Lazic i Davidovac, sve ostalo smo menjali skoro svake sezone. 

 

Politika nemamo domace igrace dostupne je bila pre svega pogubna gde su se trazila neka cuda u vidu Covica, Nenadica, Jovanovica,Jankovica, Simanica, Radanova pa i Uskokovica. Sem ova dva iz NCAA svi ostali su iz FMP-a ili smo se pak vracali na igrace koji nisu imali gde kao Kuzmic i npr Simonovic, dozvolili smo Antica itd..

 

Za dobre strane igrace smo postali autobuska stanica i tu prosto nemas kontinuitet igara. Cak je FMP dosta poguban za nas jer igraci koj cak ni u FMP-u nemaju ulogu su dolazili kod nas da vaskrsnu.

 

Tako da se slazem da su koreni dosta dublji, da nemamo strategiju na long term. Ove sezone smo odradili najgoru mogucu slekeciju u smislu da smo na visegodisnje ugovore potpisali igrace koji sem eventualno Voldena nema sta da traze u EL sem kod nas. Zato i mislim da je klub sa sve Sasom ostavio poprilican rusvaj, a Radonjic se prihvatio nezahvalnog posla.

 

Ipak, imamo sanse da osvojimo titulu, ali ce ovo biti izuzetno tesko, problem sto klub nije napredovao kroz sve ove EL sezone je velik i sama baza ne samo igraca vec SD i uprave, skautinga je vise nego bedna sa tim sta su sve imali u rukama i propustili. Na kraju ce ispasti da smo koronom mnogo vise izgubili nego sto smo dobili.  Potpuni reset i drugacija strategija kluba je potrebna sto pre jer je ovo presipanje iz supljeg u prazno kad se izadje iz koloseka nas nece skoro vratiti u njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

...problem sto klub nije napredovao kroz sve ove EL sezone je velik i sama baza ne samo igraca vec SD i uprave, skautinga je vise nego bedna sa tim sta su sve imali u rukama i propustili. 

Na zalost, promenile su se okolnosti. Nekada su komsije imale otvorena vrata ka EL i bili mamac za sve mlade i perspektivne igrace + 'neznatna gurka' u vidu raznih obecanja. Tada se govorilo o njima i Duletu kao o stvaraocima, ali su u stvari bili lesinari i koristili okolnosti (ne poricem Duletovu strucnost i fanaticnost). Tek za njih se moze reci da nisu napredovali... 

Danas je Misko taj koji je magnet. Ima mogucnost da im ponudi minute, pogura malo ako treba u neki tim i to je to. Na kasicicu daje svoje najbolje igrace u lokalu. 

Ra je imao srecu da se pogodilo da odlicni igraci budu na pocecima afirmisanja, a tek su u CZ i nakon toga postali ono sto su danas - Bobi, Kalina, Jovke, Gudura + Lazic mladji par godina, Dangubic... I danas bi drugacije izgledalo da umesto Uskokovica, Lazica, Dobrica i Kuzmanovica imamo neke nove Kalinice i ostale. 

U svakom slucaju, sakuting je nepostojeci i to je sramota. Tomic je govorio o softveru. Smejali su se ljudi, ali je on u prvoj sezoni odradio na softver super pricu. A ovi kao specijalci... Obradovic da spuca nogom u glavu direktno onog svog strucnjaka. 

KKCZ mora da ima placene skaute kojima ce to biti jedini posao, da to rade godinama i samo, ili ekskluzivno za KKZC, a ne da zavisimo od trenara i njegovog specijalca koji se menja zajedno sa trenerom. Gde sve pare odose, neka ode i 100-200,000 necega godisnje za neke ljude kojima ce to biti jedini posao, uz pracenje uputstava (profil igraca, strategija kluba i sl.). 

Mora da se daje sansa mladim igracima. Samo tako cemo biti mamac. Nikako drugacije. 

Jos jedno i da zavrsim (vec sam se previse raspisao). Ne reaguju svi igraci isto na spoljne uticaje. Neko reaguje na pretnju, neko na viku, neko na pohvalu (makar bila i malo nategnuta), a nekome treba prijateljski pristup i prica, konstantan podsticaj... Culi smo Tomica o Borisi, slusao sam neke klipove iz NBA. Svaki igrac je drugaciji i teror pristup + krvava kolena na treningu nisu jedini put. Prica koja ide, kao, to su profi sportisti, pa neka vide sta ce, neka se prilagode... pffff... Doslo je vreme da treneri moraju da se prilagodjavaju igracima, jer cemo u suprotnom da se nacekamo za nekog novog Guduru (poslednji nas korektan igrac). 

Edited by Inbox
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nekako mi se cini da bi druga prica bila da ima manje utakmica u sezoni (narocito u EL) i da nas sve nije napala ova korona - kriza, pa smo ostali bez publike.

 

ali, opet, to su stvari na koje mi ne mozemo da uticemo, nego moramo da se prilagodjavamo.

 

generalno, razmisljam sta bi mogla da bude solucija za buducnost, pogotovo ako EL ne odustane od ovolikog broja utakmica i putovanja.

 

verovatno bi dobra solucija za nas bila da odustanemo od ABA sezone i da igramo samo EL, sa kojom bi imali licencu.

a posle EL sezone - domacu KLS ligu. bilo bi dovoljno vremena za trening i napredovanje igraca, cak i u duplim EL kolima.

 

naravno, sve je ovo na jako dugom stapu, cisto nabacivanje ideja, da nam prodje vreme.

 

kako god, svima i u klubu i medju navijacima je jasno da ovo ovako ne ide i da je potrebna neka/e promena/e.

 

pada mi na pamet i malo pravedniji sistem za sve u ABA regionu,
prvo se igraju domaca nacionalna takmicenja (paralelno sa evropskim, EL i EC), ali sa manjim brojem utakmica, recimo svakog drugog vikenda,
pa onda plej of ABA u aprilu, maju i (eventualno) junu od ekipa koje izbore plasman kroz nacionalna takmicenja. raspored u ABA bi dao odgovor ko ce u u EL i EC.

 

ili tako nekako.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Inbox said:

Na zalost, promenile su se okolnosti.

Sve se slazem i to je bas teska i duga tema. Sama drzava je pogresila u strategiji jer su Zvezda i partizan trebali da se privatizuju, a da drzava da vecu pomoc nekim drugim centrima kao KG, NS,Nis i sta znam kome jos i da se ti gradovi osposobe da imaju dobre budzete i timove i da mladi domaci i strani igraci imaju vise prostora da se razvijaju i da budu pod budnim okom velikih timova. Dosta igraca je propalo jer nije dobijalo te minute i prostor jer prosto nemaju gde.  Od FMP i Mege se nema nista, Borac je na nekom samom pocetku, ali pitanje je koliko i oni mogu bukvalno sami i koliko su prihvatljivi za neke mlade talentovane igrace jer Evropu ne mogu nikad igrati pa cak ni taj FIBA EVrokup je upitan. Slozena prica jer nesto je pocela Vojvodina da ulaze, ali trebace vremena i dosta strpljenja da se tu nesto desi, a lako moze da se okrene za sezonu. Dosta klubova je propalo kao i sama Vojvodina, Kragujevac, Metalac, Hemofarm..Kragujevac i Hemofarm dok su nesto igrali u Evropi su i stvarali igrace kao i ranije FMP.

 

ABA liga je bitnija za kosarku u regionu nego EL. Ne treba ABA da se igra zbog EL vec zbog samog kvaliteta kosarke.  Najbolju ligu na Balkanu bi neki da sruse eto tako...da bi se odmorili za EL. Dok Spanci,Italijani,Rusi i ostali moraju da se fajtaju po svojim ligama. Madrid ima dva putovanja na Kanarska ostrava gde im je Beograd neuporedivo blizi. Olimpijakos ne igra ligu pa im to nije puno pomoglo, samo ce im odmoci jer ni prko toga necemoci uzeti neki evro na kartama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije biko realno da ih dobijemo, ali da izgubimo na ovakav nacin je nedopustivo. Radonjicevi skolski drugari opet dominiraju, ali to nije bitno vec krvava kolena i hemija na nivou. Drzi se ABA ligo, ako sad osvojimo mozete da se rasformirate. 

Ps, Radanov, Uskokovic i bilo ko iz fmpa ne da nije za EL nego za osrednji tim EC i to kao izmene.. Razocaran sam skroz..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Predragdjape said:

Nije biko realno da ih dobijemo, ali da izgubimo na ovakav nacin je nedopustivo. Radonjicevi skolski drugari opet dominiraju, ali to nije bitno vec krvava kolena i hemija na nivou. Drzi se ABA ligo, ako sad osvojimo mozete da se rasformirate. 

Ps, Radanov, Uskokovic i bilo ko iz fmpa ne da nije za EL nego za osrednji tim EC i to kao izmene.. Razocaran sam skroz..

podvuceno = 👍 

bold = pa Filipova je lopta i onda dete mora da se igra,  + FMP razvojni klub za KKCZ je fraza, a ne cinjenica 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Inbox said:

 

bold = pa Filipova je lopta i onda dete mora da se igra,  + FMP razvojni klub za KKCZ je fraza, a ne cinjenica 

Pa dobro to je opste poznato, ali ni jedan igrac fmpa ne odskace, da kazes da pravi razliku prisustvom na terenu, a kamoli znanjem, pa da se ocekuje neki napredak od njega.. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da necemo ovako izgledati u zavrsnici ABA lige. Pa juce smo napravili dva faula u 2/4 u kojoj su nam ubacili 25 poena. Dokaz koliko smo nezainteresovani bili.

 

U EL nemamo za sta da igramo, ali ono sinoc je bez obzira bilo blamantno. Ja se nadam da je jedan od razloga za onakvu igru sinoc tempiranje forme za playoff ABA lige, a ako nije onda smo u ozbiljnom problemu.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Predragdjape said:

... ali ni jedan igrac fmpa ne odskace, da kazes da pravi razliku prisustvom na terenu, a kamoli znanjem, pa da se ocekuje neki napredak od njega.. 

Slazem se. Po meni, postoje dva razloga - 1. nema talenata (uaaa struka); 2. oni koji jesu malo talentovani ne dobijaju dovoljno prilike da se dokazu (da im se oprastaju greske). FMP glumi neku takmicarsku ekipu, a da je srece sluzio bi za forsiranje procenjenih talenata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Del Piero said:

Naravno da necemo ovako izgledati u zavrsnici ABA lige. Pa juce smo napravili dva faula u 2/4 u kojoj su nam ubacili 25 poena. Dokaz koliko smo nezainteresovani bili.

nije da nismo imali skoro prilike da vidimo kako izgledamo u ABA

u tekmi za koju smo bili vrlo zainteresovani

 

sta je bilo sa voldenom, nisam gledao?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Inbox said:

Trener je OK??? Cisto pitam, posto vidim da ga ne pominjes?

 

Trener je za sada katastrofalan. No ako smo nešto naučili do sada to je da mu treba poprilično vremena da sklopi sistem pa ga ne bih otpisivao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

čekamo da Woldenu neko preuzme ugovor...jer je procena da nam je za osvajanje ABA lige dovoljan Hall - Uskok tandem a Lojdu širimo minutažu na četres kad ga već toliko plaćamo. Ima to smisla kao i većina poteza tokom sezone.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mene je valjda manje strah bilo za ABA-u kad nam je Alimpije bio trener. I stvarno jedan zicer nas je dijelio od majstorice u Bg. Ja inače kao nepopravljivi optimist nažalost ovaj put moram priznati da sam jako zabrinut za našu titulu u istoj. Kamo sreće da se varam. Kakogod se završilo ovo skupa  ovo je za mene bila najmucnija sezona za gledanje. Čak i ona sa Uvalinom je bila kamilica za ovu.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...