Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, Sunshine State said:

Samo kad mene oslobodise, pa da mogu za vikend da uzjasem svoju biciklu, pa za Lezimir! A ondaK, sto bi komsinica Julka rekla:"Mater vetru...."

A kazu Sremice zahtevne, a tebi dosta samo bicikla i cesta.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas je g; Newsom objavio fazu 2 otvaranja. Otvorice se sve prodavnice, ali samo za curbside pickup. Navodi se da nece vise biti pipkanja po prodavnicama, sto bi rekao da smo to sve mogli jos 1984, ali eto da nam ne strada biznis. 

Cini mi se da ce se kompletno promeniti nacin rada i da ce customer-satisfaction da dobije neki novi oblik. 🙂

 

Kontrola drustva je jako vazna za prosperitet civilizacije. 

Link to comment
Share on other sites

Ako je nesto dobro sa ovim neuvodjenjem mera u Svedskoj, to je da sada ne mora nista da se ukida. Preporuke su i dalje na snazi, znaci rad od kuce, izbegavanje kontakata koliko je moguce, drzanje distance, obaveza prodavnica i drugih radnji da to i omoguce musterijama, izbegavanje javnog prevoza i uopste putovanja... 

Malopre naleteh i na pravni akt, neku vrstu uredbe, kojom je regulisano sprecavanje sirenja zaraze covidom19, a na kojoj se i osnivaju pomenute preporuke svedskog Zavoda za javno zdravlje. I malko se zbunih, ustvari malo vise. Uredba je stupila na snagu 1.aprila, a predvidjeno je da vazi do 31.decembra! Znaci, do kraja godine ovako, a posle cemo da vidimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

@McLeod @Akiroizmeđu ostalog zato i bežimo iz grada, Kosmaj je sjajan za to, em nije daleko, em ima za istraživanje svašta 🙂

deca imaju čitave ekspedicije po onom napuštenom hotelu Crvene Zvezde, a nema nigde nikoga. a i ona šetnjica  do spomenika nije za baciti. Plus ima lep teren za fudbal, ne znam da li je pokošen ove godine, a nema nigde nikog. Nekad se zaletimo i na Markovačko jezero, to mi je lično - onako, ali deca vole.

Najbolje od svega ali to je ceo vikend - Bela Crkva i jezera, imamo na air-bnb upoznali neke ljude pa noćimo kod njih. A baš se lepo provedemo na jezerima, a bogami u Beloj Crkvi se lepo i jede, da se ne igramo sa ozbiljnim stvarima, tamo kuhinju veoma ozbiljno razumeju.
Mirnodopsko doba obećava i Temišvar ili Arad, isto za vikend, blizu, a Temišvar ima neki banaćanski smirujući vibe, sasvim prijatno mesto, sa odličnim parkom i svašta lepo za pogledati. Imaju i onaj ogromni šoping mal ako nas zadesi neko loše vreme, tamo možeš da se izgubiš koliki je.

Izvinjavam se na skretanju sa teme, ponelo me 🙂

 

Neka samo, uživaj. 😎 No, shopping mall ti je rizik, imaju centralnu ventilaciju.

Link to comment
Share on other sites

Juce je bila genijalna scena na KZS kad je novinar pitao Kisicku da li je bilo kompromisa pri ukidanju nekih mera na sta mu je buduca ministarka zdravlja poprilicno drsko odgovorila "Sa zdravljem nema kompromisa" i nesto pitala novinara da mu pokaze kako struka sve odlucuje. 

 

Na isto pitanje Kon je rekao bilo je kompromisa al smo sve odluke doneli jednoglasno. 

 

I posle Nestorovic lud i neposten. Mozda, al se barem nikada nije pravio normalan i posten. 

Link to comment
Share on other sites

Ako je nesto dobro sa ovim neuvodjenjem mera u Svedskoj, to je da sada ne mora nista da se ukida. Preporuke su i dalje na snazi, znaci rad od kuce, izbegavanje kontakata koliko je moguce, drzanje distance, obaveza prodavnica i drugih radnji da to i omoguce musterijama, izbegavanje javnog prevoza i uopste putovanja... 
Malopre naleteh i na pravni akt, neku vrstu uredbe, kojom je regulisano sprecavanje sirenja zaraze covidom19, a na kojoj se i osnivaju pomenute preporuke svedskog Zavoda za javno zdravlje. I malko se zbunih, ustvari malo vise. Uredba je stupila na snagu 1.aprila, a predvidjeno je da vazi do 31.decembra! Znaci, do kraja godine ovako, a posle cemo da vidimo.

Znači, ništa od šopinga Norvežana u Švedskoj. [emoji853]
Link to comment
Share on other sites

Kao i uvek, maestralni Boris Dežulović

 

Quote

Pandemija koronavirusa nije pitanje slobode dovela do krajnje konzekvence samo zatvarajući cijeli svijet u karantenu sovjetskog tipa, već tjerajući ga da tek tada i tek takav – kao neslobodan i možda zdrav, ili slobodan i možda zarazan – shvati kako ne postoji sloboda bez odgovornosti. Ako je po najpoznatijoj i najjednostavnijoj svojoj definiciji – najotrcanijoj, ali do sada i najtočnijoj – sloboda pojedinca ograničena samo slobodom drugoga, onda ne postoji tako nešto kao što je privatna sloboda: svaka istinska sloboda uvijek je tuđa.

U toj točki razilaze se slobode novih slobodara i slobode Teofila Pančića. Nitko na svijetu ne mora se bojati njegove slobode. Njihove pak privatne slobode – slobode za koju se bore novi libertinci, i za koju ne postoji tako nešto kao što je tuđa sloboda – mnogi se trebaju i moraju bojati.

Kao što su totalitarni režimi pandemijsku karantenu dočekali kao historijsku šansu i preuzeli je kao model vladanja, i borci za slobodu karantenu su preuzeli kao svoju neslobodu. Među njima nema krupnijih nesporazuma: i komesarima zdravog novog društva i njegovim disidentima vi ste oni drugi.

Oni čijom se bolešću mjeri njihovo zdravlje, i čijom se neslobodom mjeri njihova sloboda.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Danas kafić br. 2 u nizu, ovog puta ne u Knezu, jer nije mogao da se nađe parking, već Panta Rei na 25. maju. Postavka stolova sve pet. Realnih dva metra razmaka od sedišta jednog stola do sedišta drugog stola (a ne od sredine stola do sredine stola kao kod drugih). Stolovi uglavnom sa po dva mesta (ostavili samo dve stolice) i dva veća, gde su za 4 osobe spojili 4 stola u veliki kvadrat 2x2 metra, tako da četiri osobe mogu da sede u solidnoj distanci. Na stolicama promenjive presvlake (jedino ne znam, koliko često ih menjaju). Na ulazu u baštu sunđer za cipele sa nekim dezificijensom, na jednom velikom stolu videh i flašu sa dezinficijensom.

 

Kelneri uglavnom O.K., svi sa maskama i rukavicama, trude se da spuste pića i hranu na sto bez da se naginju što onim višim i nije baš lako. Međutim, jedan od njih je očigledno imao problema sa maskom, svako malo je povlačio na bradu pa dizao i to tačno hvatao za poziciju nosa. Stalno se i preko maske a i bez maske češao oko nosa pa tim istim rukama/rukavicama otvarao flaše gostima i nosio tanjire, koji je morao i po gornjoj površini da zahvati. Tanjire su tako svi nosili (drugačije nije ni moguće), a nešto ipak sumnjam da su rukavice menjali ili prali ruke sa rukavicama pred svako serviranje. Možda i jesu, ali ipak definitivno neću skoro naručivati hranu u ugostiteljskim objektima, koliko god mi duša plakala za tim. Ovi još imaju i šnenokle, za kojima mi tek duša plače.

 

Ako izuzmemo jednog kelnera, znači sve pet. To, međutim, ne važi i za goste. Uglavnom svi relativno pristojni (za srpske okvire), ali na jednom od stolova za četiri osobe je sedelo njih pet, koji su uspeli, umesto da se rasporede na tom velikom kvadratu 2x2, da se svi nabiju na što užem prostoru i toliko su se, uz uobičajeno urlanje i unošenje u nos posle druge flaše vina, da grlili i balavili (to više ne može ni ljubljenjem da se zove, jedino niko nikom nije jezik uvalio, što se ostalog tiče, zaljubljeni parovi su uzdržaniji od ovih veselih drugara) i svo vreme tokom razgovora (urlanja) pipkali, da ih apsolutno ništa ne bi poštedelo da je kojim slučajem neko asimptomatični nosilac. Kućno pozorište, da nisu bili tako glasni, ne bi ih ni primetili, ali ovako su baš privlačili pažnju pa se i sve ostalo videlo. Na kraju je jedini malo uzdržaniji među njima krenuo i hteo da izbegne ponovno balavljenje, vređali su ga i vršili pritisak do te mere, da je na kraju popustio socijalnom pritisku i dopustio nevoljno da ga za pozdrav potpuno izbalave po celoj glavi i licu. Bukvalno su ga olizali.

 

Na sto između njih i nas (hvala bogu, mi smo bili dovoljno daleko od njih) su sele dve sponzoruše i posle dva minuta pobegle što dalje od njih. Moja supruga je tu veselu družinu prokomentarisala da su većina muškaraca, u stvari, latentni gejevi. Čak i navijačke pivopije sa Košutnjaka su bili ipak nešto makar malo uzdržaniji u prisnosti druženja. Imamo mi Srbi stvarno ozbiljan problem sa distancom i tu leka nema. Da je Kon ovo video, ili bi ga strefio infarkt ili bi ih sve hladno pobio i odrobijao.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tamburinjo said:

"Sa zdravljem nema kompromisa"

Naravno da nema...

Eto kako su lepo odlucili da u cilju cuvanja zdravlja vrate GSP samo za zaposlene,uz koriscenje personalnih karata i kontrolora koji ce paziti na distancu medju putnicima u vozilima...

Onda su prvo neki zlobnici iz bus-plusa sabotirali te mudre odluke tvrdeci da nemaju dovoljno kontrolora za to...

Pa onda neki zlobnici dobacise da nema dovoljno autobusa da se takve mere sprovedu i da bi takve mere podrazumevale visesatni odlazak i povratak sa posla...

Neki zlonamerni se zapitase,ako su rukavice i maske obavezne u GSP ima li ih u slobodnoj prodaji za sve zaposlene koji treba da krenu na posao...

Na te opaske nasa vrla "struka" zaneme,al pojavi se niodkuda Vodja slava mu i milos' i odluci da se GSP  vreati u rezim pre epidemije...

Avaj,dzaba visednevna objasnjenja struke kako su te mere neophodne da bi se sprecio povratak virusa,dzaba onoliko vremena protracenog na TV i mastila u novinama...

I tako Vodja pusti vaskoliko radnistvo srpsko da se lakta u GSP i disu kaslju i kijaju jedan u drugog...

Neko bi mozda i pomislio da su predlozene mere za GSP zapravo logicne,ali jednostavno gomila idiota koja je na vlasti nema kapacitete da ih sprovede,ali taj neko samo mrzi Vodju koji radi sve u njegovoj moci da olaksa zivot gradjanima...

Srecno nam svima drzanje distance u GSP za vreme spica...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Nemam pojma zasto ovakav naslov, odgledala sam do dela gde on reaguje na "sporadic" i ne vidim da je to neki rebuke, u stvari sestra se slaze sa njim, jer kaze ima gde snadbevanje nije bilo idealno, sto i nije neko iznenadjenje, i on odgovara sa sporadic for you....znaci on prihvata njeno vidjenje samo kaze nije tako svuda.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je problem sa njim sto deluje potpuno nezainteresovano za tudji problem. Nema empatije, i to mu cesto zameraju. Sto ne znaci da je direkno slagao, toliko ne znam o situaciji u SAD. Ali vise je problem stila nego sadrzine, mada ispravi me ako gresim. 

Ali isto tako detektujem ono, 'ko nema za kartu, daj pet karata', kad kaze ovo pred kraj da imaju toliko da ce da izvoze. 

Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj Angela juce jedva uspela da se izbori za klauzulu da ako broj novozarazenih u poslednjih 7 dana predje 50 na 100000 stanovnika u nekoj oblasti, morace da se ponovo vracaju neke mere.

Danas u jednoj oblasti na severu NRW cifra dostigla 54. Nekih 126 radnika jedne fabrike mesa se zarazilo. Preporuka je da se fabrika zatvori, ali rukovodstvo fabrike odlucilo da je ipak ne zatvori jer spada u bazne delatnosti. Sta ce dalje preduzeti - videcemo.

Elem, sproveli neku anketu ko se bolje kotira za naslednika Angele na mestu kancelara/ke. Bavarski predsednik vlade dobio 53% glasova, ovaj moj iz NRW - 27%. Potukao ga Bavarac do nogu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, wwww said:

U Nemackoj Angela juce jedva uspela da se izbori za klauzulu da ako broj novozarazenih u poslednjih 7 dana predje 50 na 100000 stanovnika u nekoj oblasti, morace da se ponovo vracaju neke mere.

Danas u jednoj oblasti na severu NRW cifra dostigla 54. Nekih 126 radnika jedne fabrike mesa se zarazilo. Preporuka je da se fabrika zatvori, ali rukovodstvo fabrike odlucilo da je ipak ne zatvori jer spada u bazne delatnosti. Sta ce dalje preduzeti - videcemo.

Elem, sproveli neku anketu ko se bolje kotira za naslednika Angele na mestu kancelara/ke. Bavarski predsednik vlade dobio 53% glasova, ovaj moj iz NRW - 27%. Potukao ga Bavarac do nogu.

Jel se zna ko je doneo odluku o momentalnom zatvaranju granice nemacke-francuske kad je pocelo gusto, regia ili drzava?

Link to comment
Share on other sites

Jadna Nemačka, ako neki degenerik iz CSU preuzme kormilo. To ti dođe kao Boško Obradović u rukavicama. Ne znam o Söderu ništa, ne pratim više Nemačku detaljno, ali generalno kad čujem CSU - pozli mi, a nisam levičar. Bar ranije su im uvek glavno uporište sa 98% u Bavarskoj bile hardcore seljačine iz Landkreis-a Deggen(erik)dorf - Nomen est Omen. No neću dalje, to nema veze sa Coronom.

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Danas kafić br. 2 u nizu, ovog puta ne u Knezu, jer nije mogao da se nađe parking, već Panta Rei na 25. maju. Postavka stolova sve pet. Realnih dva metra razmaka od sedišta jednog stola do sedišta drugog stola (a ne od sredine stola do sredine stola kao kod drugih). Stolovi uglavnom sa po dva mesta (ostavili samo dve stolice) i dva veća, gde su za 4 osobe spojili 4 stola u veliki kvadrat 2x2 metra, tako da četiri osobe mogu da sede u solidnoj distanci. Na stolicama promenjive presvlake (jedino ne znam, koliko često ih menjaju). Na ulazu u baštu sunđer za cipele sa nekim dezificijensom, na jednom velikom stolu videh i flašu sa dezinficijensom.

 

Kelneri uglavnom O.K., svi sa maskama i rukavicama, trude se da spuste pića i hranu na sto bez da se naginju što onim višim i nije baš lako. Međutim, jedan od njih je očigledno imao problema sa maskom, svako malo je povlačio na bradu pa dizao i to tačno hvatao za poziciju nosa. Stalno se i preko maske a i bez maske češao oko nosa pa tim istim rukama/rukavicama otvarao flaše gostima i nosio tanjire, koji je morao i po gornjoj površini da zahvati. Tanjire su tako svi nosili (drugačije nije ni moguće), a nešto ipak sumnjam da su rukavice menjali ili prali ruke sa rukavicama pred svako serviranje. Možda i jesu, ali ipak definitivno neću skoro naručivati hranu u ugostiteljskim objektima, koliko god mi duša plakala za tim. Ovi još imaju i šnenokle, za kojima mi tek duša plače.

 

Ako izuzmemo jednog kelnera, znači sve pet. To, međutim, ne važi i za goste. Uglavnom svi relativno pristojni (za srpske okvire), ali na jednom od stolova za četiri osobe je sedelo njih pet, koji su uspeli, umesto da se rasporede na tom velikom kvadratu 2x2, da se svi nabiju na što užem prostoru i toliko su se, uz uobičajeno urlanje i unošenje u nos posle druge flaše vina, da grlili i balavili (to više ne može ni ljubljenjem da se zove, jedino niko nikom nije jezik uvalio, što se ostalog tiče, zaljubljeni parovi su uzdržaniji od ovih veselih drugara) i svo vreme tokom razgovora (urlanja) pipkali, da ih apsolutno ništa ne bi poštedelo da je kojim slučajem neko asimptomatični nosilac. Kućno pozorište, da nisu bili tako glasni, ne bi ih ni primetili, ali ovako su baš privlačili pažnju pa se i sve ostalo videlo. Na kraju je jedini malo uzdržaniji među njima krenuo i hteo da izbegne ponovno balavljenje, vređali su ga i vršili pritisak do te mere, da je na kraju popustio socijalnom pritisku i dopustio nevoljno da ga za pozdrav potpuno izbalave po celoj glavi i licu. Bukvalno su ga olizali.

 

Na sto između njih i nas (hvala bogu, mi smo bili dovoljno daleko od njih) su sele dve sponzoruše i posle dva minuta pobegle što dalje od njih. Moja supruga je tu veselu družinu prokomentarisala da su većina muškaraca, u stvari, latentni gejevi. Čak i navijačke pivopije sa Košutnjaka su bili ipak nešto makar malo uzdržaniji u prisnosti druženja. Imamo mi Srbi stvarno ozbiljan problem sa distancom i tu leka nema. Da je Kon ovo video, ili bi ga strefio infarkt ili bi ih sve hladno pobio i odrobijao.

 

Vase postove treba sabrati u knjigu o dobu korone u Srba.  Slagao se covek sa svim ili ne, napisani su bas dobro sa dozom zdrave ironije. Da se zna da sam se nasmejala, a ne podsmevala.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma zasto ovakav naslov, odgledala sam do dela gde on reaguje na "sporadic" i ne vidim da je to neki rebuke, u stvari sestra se slaze sa njim, jer kaze ima gde snadbevanje nije bilo idealno, sto i nije neko iznenadjenje, i on odgovara sa sporadic for you....znaci on prihvata njeno vidjenje samo kaze nije tako svuda.
Baš je to razlog što sam stavio clip i trudio se da budem sa minimalnim komentarom. To sam gnedao na vestima jutros i komentari novinara su uglavnom negativni. Slika se kako on nema veze s'vezom i ostavlja ralo prstora gledaocu da bilo šta zaključi sam.
P. S. Ovo nije nikakva DT promocija. Čini se da to moram u svakom postu da navedem.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ciao said:

Jel se zna ko je doneo odluku o momentalnom zatvaranju granice nemacke-francuske kad je pocelo gusto, regia ili drzava?

svaka regija je donosila odluke za sebe. NRW nije zatvorila granice prema Holandiji i Belgiji (mada kontrolisu o i zasto prelazi granicu). Bavarska je prilicno brzo zatvorila granicu prema Austriji (mada su Austrijanci prvi zatvorili, ako se ne varam). Cesi su prvi zatvorili granicu prema Nemackoj (najpre je bilo dozvoljeno lokalcima koji rade s druge strane da prelaze, a onda su i to ukinuli). Poljaci takodje (pa su se bile formirale kilometarske kolone automobila i kamiona). U B-W i Saarlandu su najpre kontrolisali ko prelazi i lokalci koji rade s druge strane su mogli da prelaze (ovo su valjda odlucili u saradnji s francuskom stranom), a posle je valjda i to bilo zatvoreno. Ne znam koje je sad tacno stanje.

Link to comment
Share on other sites

Moram zaista da kazem da sam fasciniran kako je vlast uspela da okrene pricu od toga da je pre par nedelja ovo bila najveca katastrofa koja nas moze strefiti, gde su se ljudi plasili da izadju kao da ce virus sa zidova da skace sa njih, a evo sada vec u zgradi ispod se cuje muzika u kaficu, malo ko ista postuje, skoro sve pootvarano, zovemo Evroligu da bude zavrsnica ovde itd. Stravicna moc manipulacije, koja se primila i kod stanovnistva koje ne podrzava Vucica. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Akiro said:

Jadna Nemačka, ako neki degenerik iz CSU preuzme kormilo. To ti dođe kao Boško Obradović u rukavicama. Ne znam o Söderu ništa, ne pratim više Nemačku detaljno, ali generalno kad čujem CSU - pozli mi, a nisam levičar. Bar ranije su im uvek glavno uporište sa 98% u Bavarskoj bile hardcore seljačine iz Landkreis-a Deggen(erik)dorf - Nomen est Omen. No neću dalje, to nema veze sa Coronom.

I ja ih se jezim, samo su mi malcice bolji od AfD. Ali je tip imao odlican nastup, nije histerisao, pokazao je odlucnost, smirenost, bio ubedljiv, kao da zna dobro sta radi, tako da mu je ocena za "umetnicki dojam"  izuzetno visoka. Ovaj moj iz NRW je previse histerisao prethodnih par sedmica, osuo je po virolozima/epidemiolozima (posto mu nisu rezutatima podrzavali politiku otvaranja), pa su mu procenti bitno opali (pre nekoliko sedmica su njih dvojica bili prilicno izjednaceni, mozda je ovaj moj imao bolji nastup kao "pristupacniji", humaniji). No, tek sledece godine ce se o tome raspravljati, videcemo sta ce biti do tada.

Inace, CDU/CSU su prema anketama na 39%, SPD na 16%, Zeleni na 18%, liberali FDP na 5%, AfD je malo izgubio, ne secam se sad bas koliko je procenat, nekih 8% ili slicno, kao i Levica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...