Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, Angelia said:

Volim sto Twitter jos ne moze da odluci sta da radi s time, sto je lab-leak naprasno postao kredibilna teorija :lol_2:

Pokusavaju da odloze da dobiju instrukcije sta je istina a sta ne ...Zeznuo WSJ sve MSM, i to nakon godinu dana.

Koliko ima godinu i više a ovakva promena, mnogo je to mnogo...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, urosg3 said:

Naravno 🙂
Malčice me nervira ta pravovernost kojom javni narativ obiluje pa na tu temu. 

 

Javni narativ ide u dobrom smeru:

Sve cesca pitanja o begu virusa iz Lab-a i potrebi da se to opovrgne, sto Kina 

do sada nije uradila.

Mnogo bolje nego optizbe bez dokaza.

 

Na zalost, ako je zaista beg iz laboratorije, to nas vodi u sumnjivu buducnost narednih decenija i

zasigurno zatezanje odnosa sa kinom, verovatno solidno zahladjenje.

Kineze ce tesko da spasi i vucic od medjunarodne osude.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

ovo se i ja pitam.

Fauci se sasvim dokazao u svetu nauke tako da mu je malo bzvz, bar meni, prisivati te politicke i politikantske igrarije.

velika neizvesnost i kriza je bila pocetkom pandemije, svakakve nepotvrdjene price i igre su bile svuda oko nas, nije bas tada bilo lako ni nekom ko pliva kao riba u vodu u politici da se snadje, a kamoli 'obicnom' epidemiologu. mislim da je Fauci bez razloga postao predmet kritike, a sve zbog toga sto je imao hrabrosti da se suprotstavi Trumpu i njegovoj administracji i samim tim dodje na udar Trumpovih medija.  

Imas ti lepo misljenje o Fauciju, on sam je rekao da nije imao hrabrosti da se suprostavi Trampu.

Pitao si gde je lagao i gde je priznao, ja ti navedem gde a ti mi kazes imao je razloga. Pa naravno da je imao, svako ima objasnjenje zasto laze, osim ako nije patoloski lazov. Zato je i postao predmet kritika, nema to veze sa Trampom.

Link to comment
Share on other sites

Isto, ja npr. za azliku od ANgeline, uopste nemma nameru, zelju ni razloge d abranim Trampa, nije mi ni rod ni pomoz Bog, jendostavno vidim gledam i slusam sta prica,i onog momenta kada je priznao d aje lagao, nedvosmisleno, sta ja dalje njemu d averujem? Kao sto neki za Kona pricaju, ko ga napada, taj je natisemetista, sto veze s mozgom nema, anravno, ima ovih kovid budaletina koji ga na toj osnovi napadaju, ali, veliki deo ljudi koji itekkao ozbiljno kapiraju kovid, Kona ocima ne mogu, Panic i Radovanovic su ga branili dok su mogli, a onda je on tom istom a onda je on tom istom Panicu, i maltene svim lekarima,pljunuo u lice izjavom o pauzama za kafu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Imas ti lepo misljenje o Fauciju, on sam je rekao da nije imao hrabrosti da se suprostavi Trampu.

Pitao si gde je lagao i gde je priznao, ja ti navedem gde a ti mi kazes imao je razloga. Pa naravno da je imao, svako ima objasnjenje zasto laze, osim ako nije patoloski lazov. Zato je i postao predmet kritika, nema to veze sa Trampom.

mislim da nije bas bilo tako i da nije u redu da se prica o tome kako se nije suprotstavio Trumpu.
naravno da za to treba imati ozbiljnu hrabrost, jer kad se Trumpovi mediji okrenu protiv nekog, onda se lako dodje od vrhunskog epidemiologa do pajaca i lazova.

a istina je da je cele prosle godine Trump imao samo jednu stvar na umu, kako da (ne birajuci sredstva i zrtve na tom putu) dodje do drugog mandata.
jedan Anthony Fauci mu tu dodje kao kolateralna steta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, djura.net said:

mislim da nije bas bilo tako i da nije u redu da se prica o tome kako se nije suprotstavio Trumpu.
naravno da za to treba imati ozbiljnu hrabrost, jer kad se Trumpovi mediji okrenu protiv nekog, onda se lako dodje od vrhunskog epidemiologa do pajaca i lazova.

a istina je da je cele prosle godine Trump imao samo jednu stvar na umu, kako da (ne birajuci sredstva i zrtve na tom putu) dodje do drugog mandata.
jedan Anthony Fauci mu tu dodje kao kolateralna steta.

Pa i Kon ima razloga da laze, mnogo vise nego Fauci ako cemo iskreno. Mislim sta je Tramp mogao da uradi? Da ga otpusti sa pozicije na kojima se premesta vec 20 godina...naravno. I to pozicije na koju ga je Tramp postavio, mislim stvarno. Nije znao kad je prihvatio posao za bilo koju administraciju da ce morati da laze ako hoce da zadrzi poziciju?

I ti pricas o nekim Trampovim medijima, kad znamo kako izgleda medijska slika u US.  I pored toga, uspeo je da bude uhvacen u lazi.

 

Pre godinu dana kada je Tramp govorio da postoje opravdane sumnje da je virus pobegao iz labaratorije, Fauci je prvi skocio da kaze da nije, pa sad pojeo te reci - zasto? Nista se nije promenilo nego da je jedan od MSM odlucio da kaze istinu, da je teorija logicna, sto je odmah ohrabrilo jos neke da kazu istinu. Ne vidim neki dokaz da se mali Fauci plasio da se suprotstavi Trampu, ali on je sam rekao da je govorio ono sto je morao, zasto? Da se dodvori novom poslodavcu ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

a zasto bi se dodvoravao novom poslodavcu? zar nije bilo sigurnije da se dodvori starom poslodavcu i igra kako on zeli? mislim ako mu je pozicija i privilegije (mozes misliti) toliko bitna?
i kako se to premesta 20 godina sa pozicije na koju ga je Trump postavio, kad niti je Trump 20 godina u poziciji da ga tu postavi, niti epidemija traje tih dvadeset godina.

to sto se vecini naroda ne svidja ono sto je Fauci govorio i na sta je upozoravao, apsolutno ne dovodi u pitanje njegovu strucnost i znanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

UK COVID update: New cases up 48% from last week - New cases: 4,182 - Average: 2,966 (+193) - In hospital: 865 (+2) - In ICU: 127 (+8) - New deaths: 10 Population vaccinated: - 1st dose: 58.19% (+0.38) - 2nd dose: 36.65% (+0.65)

 

NIšta strašno za sada ali bi bilo lepo videti kako i da li je ovo rezultat AZ vakcine vs. indijskog soja ili samo neki klasteri nevakcinisanih

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, djura.net said:

a zasto bi se dodvoravao novom poslodavcu? zar nije bilo sigurnije da se dodvori starom poslodavcu i igra kako on zeli? mislim ako mu je pozicija i privilegije (mozes misliti) toliko bitna?
i kako se to premesta 20 godina sa pozicije na koju ga je Trump postavio, kad niti je Trump 20 godina u poziciji da ga tu postavi, niti epidemija traje tih dvadeset godina.

to sto se vecini naroda ne svidja ono sto je Fauci govorio i na sta je upozoravao, apsolutno ne dovodi u pitanje njegovu strucnost i znanje.

Pogresno si razumeo, on se premesta 20 godina na raznim pozicijama pri vrhu (uz vise administracija), a na ovu ga je postavio Tramp. Mislim nisi valjda mislio da sam napisala nesto tako glupo?

 

Kakva je poenta dodvoravati se starom poslodavcu koji je otisao? Nije on to rekao za vreme Trampa, nego kada je Tramp otisao iz Bele Kuce.

Biden je pokrenuo cistku u DCju, za sve koje je Tramp postavio na raznim funkcijama, ali Faucija zadrzava...uspelo izgleda.

 

Vidi - smaramo temu, Faucijeva "strucnost" se ne dovodi u pitanje, nego njegov kredibilitet, posto je covek dokazao da je spreman da laze ili iz licnog interesa, ili politickog. To ti je ista situacija kao sa Konom. Nemamo mi nikakve koristi od njegovog znanja, kad je spreman da nas manipulise na osnovu stare slave.

Samo sto je licemerno da tvrdi kako on prati nauku, mozda, kad mu odgovara....

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NMX said:

 

NIšta strašno za sada ali bi bilo lepo videti kako i da li je ovo rezultat AZ vakcine vs. indijskog soja ili samo neki klasteri nevakcinisanih

Prirodan tok.
Ono što navlači vodu na vodenicu teorije o prirodnom toku je večerašnja utakmica. Istina video sam nekoliko ljudi sa maskom, ali hajde da se složimo da je 99% bilo u zatvorenom prostoru, nekoliko sati bez maske, uz glasno pevanje i sve što se smatra apsolutno rizičnim i neprihvatljivim pandemijskim ponašanjem.
Primer bez presedana - sve što epidemiolozi apsolutno zabranjuju smo videli uživo. I da, hajde da pretpostavimo da je makar polovina prisutnih nekako vakcinisana što je jako optimistična procena ali hajde.
Mislim da to neće imati nikakvih epidemioloških posledica ali hajde da prođe i tih famoznih 10 dana pa da izmerimo posledice. Kad ih ne bude - tih posledica, bar da iskoristimo događaj kao eksperiment.
 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, urosg3 said:

hajde da pretpostavimo da je makar polovina prisutnih nekako vakcinisana što je jako optimistična procena ali hajde.
Mislim da to neće imati nikakvih epidemioloških posledica ali hajde da prođe i tih famoznih 10 dana pa da izmerimo posledice. Kad ih ne bude - tih posledica, bar da iskoristimo događaj kao eksperiment.

 

I ja sam radoznala, videćemo podatke za desetak dana.

 

Bold:  Prema podacima E Uprave vakcinisano je manje od 14% mladih od 18-30 godina.

 

https://rs.n1info.com/vesti/jovanovic-euprava-vakcinisano-manje-od-14-odsto-mladih-od-18-do-30-godina/

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

I ja sam radoznala, videćemo podatke za desetak dana.

 

Bold:  Prema podacima E Uprave vakcinisano je manje od 14% mladih od 18-30 godina.

 

https://rs.n1info.com/vesti/jovanovic-euprava-vakcinisano-manje-od-14-odsto-mladih-od-18-do-30-godina/

 

Ja mislim da ih neće biti. I nemoj da mi neko dođe za 3 ili 4 nedelje i da kaže "ovi brojevi danas su posledica finala ABA lige" jer nisu. Posledice moramo da izmerimo u roku od 10 hajde častim 14 dana od događaja, nemoj da ispadne kao sa skijanjem u Vranju, gde smo imali u par nedelja 50% pozitivnih uzorka a jahali nas mediji sa skijanje i klubovima na splavovima. A ono Vranje i tradicija alpskog skijanja vranjanaca, jašta.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

Javni narativ ide u dobrom smeru:

Sve cesca pitanja o begu virusa iz Lab-a i potrebi da se to opovrgne, sto Kina 

do sada nije uradila.

Mnogo bolje nego optizbe bez dokaza.

 

Na zalost, ako je zaista beg iz laboratorije, to nas vodi u sumnjivu buducnost narednih decenija i

zasigurno zatezanje odnosa sa kinom, verovatno solidno zahladjenje.

Kineze ce tesko da spasi i vucic od medjunarodne osude.

Ako, to tako i treba. Mnogo su se raskokodakale te komunjare.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ako, to tako i treba. Mnogo su se raskokodakale te komunjare.

Majku mu božiju, njušim ovde buržoasku reakciju i kontrarevolucionarni element koji podriva tekovine revolucije i rovari. 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:
17 hours ago, Darko said:

:classic_blink: Koji naučnici?! 

Oni koji nisu znali dovoljno o virusu.

Molim te, nemoj da McLeod-ovski braniš neodbranjivo. Jednostavno, ne mogu da te shvatim ozbiljno kada govoriš takve nebuloze. U čemu je problem priznati da je Tramp zasrao kada je uporedio kovid sa gripom, nije mi jasno? Pa ja, obični laik, sam znao krajem februara šta nam sledi i koliko je opasan kovid. Samo je trebalo slušati medicinsku struku, ne sećam se da je nijedan ozbiljan stručnjak uporedio kovid sa gripom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Pogresno si razumeo, on se premesta 20 godina na raznim pozicijama pri vrhu (uz vise administracija), a na ovu ga je postavio Tramp. Mislim nisi valjda mislio da sam napisala nesto tako glupo?

............................

 

:classic_blink:

 

Andjo, Fauci je direktor NIAID-a (National Institute of Allergy and Infectious Diseases) od 1984. Bio je savetnik poslednjih 7 ili 8 predsednika.

 

Jedina "funkcija" na koji ga je stavio Trump je da bude clan White House Coronavirus Task Force, a i tu ga je ometao gde je stigao. Jedini razlog sto ga nije oterao je sto Fauci ima takav ugled.

Uostalom, imas gomilu video-zapisa sa konferencija za stampu na kojima Trump ispaljuje idiotarije a Fauci koluta ocima...

 

Dakle, nije istina da se "premesta na pozicijama".

Jos uvek je NIAID direktor, a uz to i Bidenov savetnik - ovo drugo nije full-time job i ne isklucuje prvo.

 

Informisi se malo pre nego ispalis pausalne tvrdnje - ili ih pisi Tuckeru Carlsonu, on ce ih lepo iskoristiti...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Molim te, nemoj da McLeod-ovski braniš neodbranjivo. Jednostavno, ne mogu da te shvatim ozbiljno kada govoriš takve nebuloze. U čemu je problem priznati da je Tramp zasrao kada je uporedio kovid sa gripom, nije mi jasno? Pa ja, obični laik, sam znao krajem februara šta nam sledi i koliko je opasan kovid. Samo je trebalo slušati medicinsku struku, ne sećam se da je nijedan ozbiljan stručnjak uporedio kovid sa gripom. 

Uopste nije problem reci da je Tramp zasrao, problem je reci da je Tramp samostalno kriv za to. Pa ti, obicni laik si odlucio da su oni koji su pricali da nije obican grip u pravu, i voila ispao si u pravu. Obicni likovi su mislili da mozda leak iz labaratorije ima smisla, i voila, ako si mislio da je skocio sa sismisa mozda nisi u pravu. Mislim lako je biti pametan nakon sto nesto desilo.

 

Imao si dobar deo struke koji je tvrdio herd immunity, da pozdravimo Svedsku koja je skoro godinu dana istrajala u tom pristupu. Oni koji ne znaju, ali sa kredibilitetom, nemaju problem da priznaju da nisu bili u pravu.

1 hour ago, zoran59 said:

 

:classic_blink:

 

Andjo, Fauci je direktor NIAID-a (National Institute of Allergy and Infectious Diseases) od 1984. Bio je savetnik poslednjih 7 ili 8 predsednika.

 

Jedina "funkcija" na koji ga je stavio Trump je da bude clan White House Coronavirus Task Force, a i tu ga je ometao gde je stigao. Jedini razlog sto ga nije oterao je sto Fauci ima takav ugled.

Uostalom, imas gomilu video-zapisa sa konferencija za stampu na kojima Trump ispaljuje idiotarije a Fauci koluta ocima...

 

Dakle, nije istina da se "premesta na pozicijama".

Jos uvek je NIAID direktor, a uz to i Bidenov savetnik - ovo drugo nije full-time job i ne isklucuje prvo.

 

Informisi se malo pre nego ispalis pausalne tvrdnje - ili ih pisi Tuckeru Carlsonu, on ce ih lepo iskoristiti...

 

 

Jedina funkcija na koju ga stavio Tramp, je funkcija na koju ga je stavio :classic_biggrin: Koliko puta je Fauci bio savetnik Bele Kuce?

 

A sad je Bidenov savetnik... pa mora da sam pogresila da se ajde, 20-40 godina seta u tim krugovima. Nije samo 20. Dozivotni direktor.

 

mislim fenomenalan si sa Tuckerom Carlsonom, stvarno me interesovalo sta taj covek prica kad ga toliko pominju. Moram priznati da sam nedavno odgledala nekih 10 minuta njegove emisije, cisto da vidim o cemu pricate. Nisam impresionirana, kosa mu izgleda kao perika, ali nije da ne pita neka logicna pitanja, ne sve, ali u tih 10 minuta sam videla barem jedno dobro pitanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Uopste nije problem reci da je Tramp zasrao, problem je reci da je Tramp samostalno kriv za to. Pa ti, obicni laik si odlucio da su oni koji su pricali da nije obican grip u pravu, i voila ispao si u pravu. Obicni likovi su mislili da mozda leak iz labaratorije ima smisla, i voila, ako si mislio da je skocio sa sismisa mozda nisi u pravu. Mislim lako je biti pametan nakon sto nesto desilo.

 

Imao si dobar deo struke koji je tvrdio herd immunity, da pozdravimo Svedsku koja je skoro godinu dana istrajala u tom pristupu. Oni koji ne znaju, ali sa kredibilitetom, nemaju problem da priznaju da nisu bili u pravu.

Ako je neko zagovarao imunitet krda, to ne znači da su ti isti naučnici mislili da je kovid kao grip. Smrtnost se manje više znala čak i tada. Grupa naučnika je mislila da će pre ili kasnije virus proći kroz populaciju i da se ne može čekati na vakcinaciju (i ekonomski impakt), tako da se išlo na kontrolisanu cirkulaciju virusa. Naravno, to je bila greška i priznali su to. Ali to ne znači da su upoređivali grip sa kovidom, babe i žabe.

 

Takođe, kontekst izjave Trampa je išao na omalovažavanje opasnosti kovida, što je odnelo dosta života. Kada ti predsednik kaže da je kovid kao grip, koliko neinformisanih ljudi je to poverovalo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darko said:

Ako je neko zagovarao imunitet krda, to ne znači da su ti isti naučnici mislili da je kovid kao grip. Smrtnost se manje više znala čak i tada. Grupa naučnika je mislila da će pre ili kasnije virus proći kroz populaciju i da se ne može čekati na vakcinaciju (i ekonomski impakt), tako da se išlo na kontrolisanu cirkulaciju virusa. Naravno, to je bila greška i priznali su to. Ali to ne znači da su upoređivali grip sa kovidom, babe i žabe.

Ma naravno da nista ne znaci, ali to ne znaci da je u datom istorijskom momentu to misljenje bilo pogresno. Pogresno je samo zato sto danas znamo bolje

 

12 minutes ago, Darko said:

Takođe, kontekst izjave Trampa je išao na omalovažavanje opasnosti kovida, što je odnelo dosta života. Kada ti predsednik kaže da je kovid kao grip, koliko neinformisanih ljudi je to poverovalo?

Iskreno receno, nemam pojma, sto bi ja smatrala da predsednik US zna sve? George W? Obamacare? Koliko predsednika dokazano nisu znali da je nesto pogresno, pa sto bi ja morala da se izjednacim sa onima sto slusaju nekog zato sto je predsednik, ili Fauci.

 

Mislim ok, Tramp je omalovazavao virus, nije on jedini, pa sto bi njega drzala odgovornim za visi standard nego ostale? fauci je rekao, maske su nepotrebne. Da li su, mislim koliko ljudi je umrlo zato sto su poverovali ili nisu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Vidi - smaramo temu, Faucijeva "strucnost" se ne dovodi u pitanje, nego njegov kredibilitet, posto je covek dokazao da je spreman da laze ili iz licnog interesa, ili politickog. To ti je ista situacija kao sa Konom. Nemamo mi nikakve koristi od njegovog znanja, kad je spreman da nas manipulise na osnovu stare slave.

Samo sto je licemerno da tvrdi kako on prati nauku, mozda, kad mu odgovara....

slazem se da smaramo temu, ali nisam ja kriv zato sto je danas tako in biti prezriv prema necijem znanju, radu i iskustvu i to besomucno ponavljati na drustvenim mrezama dok notorna glupost ili laz ne postane istina. covek naravno da prati nauku, niko ozbiljan nece tvrditi nista drugo, i naravno da od negovog znanja svako moze imati koristi, ali samo ako to zeli. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NMX said:

NIšta strašno za sada ali bi bilo lepo videti kako i da li je ovo rezultat AZ vakcine vs. indijskog soja ili samo neki klasteri nevakcinisanih

koliko pratim, porast je pre svega medju mladima, nevakcinisanim i zbog toga ima drasticno manje hospitalizacija u odnosu na decembar/januar.

nije prijatno videti ovakav porast, ali se UK polako ali sigurno potpuno otvara, sve je manje restrikcija i ljudi se opustili, posebno mladji svet.

BBC
 

Quote

 

A very rapid surge in infections has the potential to cause real problems as it will allow the virus to find those that are still at risk.

There are plenty of reasons to hope that will not happen given how well advanced the vaccine programme is, how low infection levels are (we have one of lowest rates in Europe) and the arrival of warmer weather which should mean more time outdoors.

But as always with this virus nothing can be taken for granted.
It comes after Prime Minister Boris Johnson said England "may need to wait" for the lifting of all Covid restrictions, which is currently planned for 21 June.

 


 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, djura.net said:

a zasto bi se dodvoravao novom poslodavcu? zar nije bilo sigurnije da se dodvori starom poslodavcu i igra kako on zeli? mislim ako mu je pozicija i privilegije (mozes misliti) toliko bitna?
i kako se to premesta 20 godina sa pozicije na koju ga je Trump postavio, kad niti je Trump 20 godina u poziciji da ga tu postavi, niti epidemija traje tih dvadeset godina.

to sto se vecini naroda ne svidja ono sto je Fauci govorio i na sta je upozoravao, apsolutno ne dovodi u pitanje njegovu strucnost i znanje.

Zasto je toliko tesko prihvatiti da je fauci slagao? Da nisu lopovi i lazovi ne bi se bavili politikom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ma naravno da nista ne znaci, ali to ne znaci da je u datom istorijskom momentu to misljenje bilo pogresno. Pogresno je samo zato sto danas znamo bolje

Naravno. Samo niko od njih nije upoređivao kovid sa gripom, što si ti tvrdila. To jednostavno nije tačno.

 

1 hour ago, Angelia said:

Mislim ok, Tramp je omalovazavao virus, nije on jedini, pa sto bi njega drzala odgovornim za visi standard nego ostale? fauci je rekao, maske su nepotrebne. Da li su, mislim koliko ljudi je umrlo zato sto su poverovali ili nisu?

Pa naravno da postoji viši standard, on je predsednik države a ne neki Janko/Marko (with all due respect to Jankos and Markos of this world). Njega slušaju milioni ljudi. Ako nije znao, onda je trebao da ćuti a ne da se pravi pametan. 

 

Što se tiče Faući-a i WHO, slažem se oko toga fijaska sa maskama. Čini mi se da nisu bili iskreni jer su maske bile najpotrebnije zdravstvenim radnicima i nisu hteli da se sa maskama desi ono što se desilo sa toalet papirima. Em što su time ugrozili živote ljudi, em su izgubili na poverenju. To isto poverenje koje je Tramp kod mene izgubio vrlo brzo što se tiče kovida.

Edited by Darko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...