Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, Eddard said:

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=05&dd=27&nav_id=1864787
 

Američki naučnici ispitali Sinofarmovu vakcinu - "Potvrđeno"

Dve vakcine kineske kompanije Sinofarm su bezbedne i efikasne protiv kovida 19, navedeno je u studiji objavljenoj u medicinskom časopisu Američkog lekarskog udruženja.

 

Originalni rad:
https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2780562

Conclusions and Relevance  In this prespecified interim analysis of a randomized clinical trial, treatment of adults with either of 2 inactivated SARS-CoV-2 vaccines significantly reduced the risk of symptomatic COVID-19, and serious adverse events were rare. Data collection for final analysis is pending.

 

@McLeod na aparatima 😜

 

 

Ti podaci su manje više isti kao iz faze 2 i onoga što lajv imamo na terenu. Ono što fali u studiji je veći broj ljudi preko 60 godina gde se, sada je već jasno, pokazalo da Kinez lošije šljaka. I to značajno lošije. I naš INEP je imao slične zaključke samo na osnovu stotinak seroloških testova. I onda naša država, da je država a ne kerov kurac, da lepo uzme sinofarm i izbode mlađe stanovništvo a stare da bolje zaštiti. Ovako za njih nismo mnogo uradili.


Kako god, ladno nije šećerna vodica ko bi rekao :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Eddarde brate, ova studija je u fazonu da ja napravim studiju i kazem da sam vrlo dobar u pljuvanju u dalj, pogadjam kofu sa 10 metara udaljenosti. I bezbedno po prolaznike.

 

E sad, sto cu da pogodim jednom od deset puta, nema veze.

 

Potpuno bezvredna studija, i nista novo nismo procitali.

 

Niko nije ni tvrdio da je nebezbedna. Efikasna takodje, efikasno moze biti i nesto sto je uspesno u 10% slucajeva, kao ja sto pljujem u kofu 1/10 puta. Ne daje referencu u odnosu na sta, a referenca treba da bude da li je moguce da se postigne kolektivni imunitet ovom vakcinom, ili da se uporedi efikasnost sa drugim raspolozivim vakcinama.

 

Odgovor je ne i ocajna, zbog cega je ovo djubre ma koliko se vi ili neko drugi trudio da odradi pozitivnu kampanju za istu.

Link to comment
Share on other sites

Meče, brate, ovo možda jeste Argumentum ad verecundiam, ali dozvolićeš da ipak verujem da jedan JAMA (posle NEJM i Lanceta), treći najprestižniji medicinski časopis na svetu, ipak neće objavljivati ((ne)čast izuzecima tipa Wakefield) rezultate nečega što se temelji na dođem ti/dođeš mi u pljuvanju u dalj, već da je ipak neko tamo dobro pogledao o čemu se radi i odlučio - e, ovo vredi objaviti. Za mene, ipak malo relevantnije od studije na uzorku iz tvog solitera.

 

Kako to misliš ne daje referencu u odnosu na šta je efikasna? Pobogu, po toj logici nijedno ispitivanje efikasnosti vakcina nije validno jer se sva obavljaju na isti način, a to je efikasnost u odnosu na kontrolnu grupu koja nije primila vakcinu u smislu sprečavanja zaražavanja i sprečavanja teških oblika bolesti:

 

Efficacy End Points

The primary efficacy end point was laboratory-confirmed symptomatic COVID-19 cases that occurred at least 14 days after receipt of the second vaccine dose. The secondary efficacy end point was severe cases of COVID-19 and/or death occurring at least 14 days after receipt of the second dose. Three exploratory post hoc efficacy analyses included asymptomatic cases of COVID-19 after day 14 following the second dose, cases that occurred between the first injection and day 14 following the second dose, and cases by subgroup (site, sex, age, baseline IgG status).

 

A po tom kriterijumu je u rangu sa AZ i JJ vakcinama.

 

@NMX Ovo je interim analiza 3. faze, znači preliminarna analiza, još neobjavljena. I da, ne razlikuju se, već potvrđuju podatke iz 2. faze.

Edited by Eddard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

:classic_blink: Koji naučnici?! 

Oni koji nisu znali dovoljno o virusu.

7 hours ago, djura.net said:

nije da nisam pratio, ali mi je ovo nekako promaklo, 

na sta mislis kad kazes da je lagao? i da je priznao da je lagao?

 

Prvo je rekao da maske ne pomazu, kasnije promenio misljenje pa posle tvrdio da je to rekao namerno da ljudi ne bi kupovale maske - point 1 u laganju. Znaci priznao.

Tvrdio da prati nauku mesecima, da bi nakon odlaska Trampove administracije, tvrdio da je govorio sta je morao - point 2 - kad da mu verujemo da "prati nauku"? Znaci i tu je priznao. Necu ni pominjati da tu nije pojasnio sta je to tacno lagao.

Tvrdio da napolju treba nositi 2 maske - da bi se otkrilo da su vec duze vreme znali da je prenos napolju ispod 0.01% - point 3

 

Da ne ulazim u redovno flip-flopovanje, kao i ovo zadnje oko Wuhana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Harmonika, oni u taj broj sigurno računaju i one koji su se dva puta testirali- posle preležane korone jedno vreme su ponovo testirali, posle su to ukinuli.

 

Testirali su se ljudi koji putuju u inostranstvo i oni koji dođu iz inostranstva pa posle se vraćaju, odlaze iz Srbije.

 

Na početku su, koliko se sećam testirani i zdravstveni radnici...

 

Bilo je i onih koji su se više puta testirali-zdravi, ali da provere, za svaki slučaj ( znam dve osobe koje su to radile, moj ujak i sestrina drugarica ).

 

Tako se došlo do tako velikog broja testova. 

 

 

10.189/ 330 / 11

 

Na respiratorima je 59 pacijenata.

 

Ukupno je hospitalizovana 801 osoba.

Link to comment
Share on other sites

  

23 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

U januaru 2020? A kad je dobila odobrenje za upotrebu? 

 

Da, da, 13. januara 2020. je Moderna bila spremna. Odobrena je konačno nekih 11 meseci kasnije (što je inače samo po sebi rekord, jer su u aprilu prošle godine najoptimističniji "stručnjaci" (na jednom panelu u organizaciji NYT-a koji sam gledao) prognozirali da ćemo vakcinu najranije dobiti za 4 godine). Međutim to je i dalje užasno sporo, i ukoliko naša civilizacija preživi budući istoričari neće moći da se načude da su ljudi u 2020. godini za svega par dana*** od objavljivanja genoma (zahvaljujući kineskom naučku Zhang Yongzhen-u koji je zbog tog čina bio kažnjen) proizveli nekoliko izuzetno efikasnih vakcina a onda 11 meseci sedeli na njima puštajući da se ljudi zaražavaju i umiru nezaštićeni kao u pećinsko doba, dok kompletna civilizacija visi o tankom koncu.

 

Fundamentalni razlog tome, duboko sam uveren, leži u iracionalnom shvatanju da šteta nastala činjenjem nekako ima veću moralnu težinu od štete nastale NEčinjenjem (npr. potrebno je da primanje vakcina ima redovima manju verovatnoću neželjenog ishoda nego NEprimanje da bi se ljudi odlučili da je prime). A ono uzima posebno maligno obličje u državnim regulatornim telima gde se toj bazičnoj asimetriji dodaje još jedan nivo jer ih nikada niko neće (ili barem neće ni u blizu istoj meri) kritikovati i sankcionisati za to što su grešili previše na stranu sigurnosti i što su zahtevali još i još i još dokaza da je lek siguran, zaustavljajući na nekoliko nedelja (a što košta nekoliko desetina hiljada života) npr. testiranja u 3. fazi ako se neko od ispitanika nakašlje, ili zabranjujući tzv. "challenge" ispitivanja gde se ljudi (dobrovoljci naravno) koji prime vakcinu tendenciozno izlažu virusu, a koja su neuporedivo brža i efikasnija od studija u kojima se ispitanik nakon vakcinisanja pušta u regularan život da slučajno naleti ili ne naleti na virus...

 

 

***ovde treba odati priznanje velikoj heroini, mađarskoj naučnici Katalin Kariko zahvaljujući čijoj bandoglavosti i spremnosti da pliva protiv naučnog establišmenta su ljudi i bili u situaciji da naprave vakcinu tako brzo.

 

(na slici sa ćerkom, osvajačicom zlatne medalje u veslanju na olimpijadama u Londonu i Pekingu za SAD)

spacer.png

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

16 hours ago, Darko said:

Btw, da nije bilo priča da je virus veštački napravljen kao bioweapon i ostale megalomanije i gluposti (upoređivanje sa gripom), možda bi i ta priča o lab leak theory bila drukčije prihvaćena. Sam je kriv. 

Ma naravno, Tramp pričao gluposti i megalomanije (btw, ne sećam se da je pominjao bioweapon (što i nije isključeno (da je ovo bioweapon, ne da ga je Tramp tako karakterisao))?), pa su lažne vesti prosto morale da se upuste u kampanju laži, prikrivanja i zaumljivanja svojih konzumenata, po svemu karakterističnu za totalitarne režime. Sasvim sličnu, recimo, i onoj kampanji srbijanskih socijalista i udruženih levičara na čelu sa originalnim doktorom Smrtom - Milovanom Bojicem (koji je za svoje zasluge, takođe prikladno, nagrađen mestom sadašnjeg direktora bolnice na Dedinju) - i njihovih medijskih slugu kada su Srbe saterali u podrume, ali tek pošto zakucaju daske na prozore i stave poveze na oči kućnim ljubimcima i sitnoj deci da bi se spasili od pomračenja Sunca, dok su odmah preko granice, npr. u Mađarskoj, ljudi izašli na ulice, zabavljali se, plesali i uživali u tom događaju kao sav normalan svet.

 

Šta bi se postiglo da smo znali da je virus pobegao? To je sada apstraktno pitanje, zavisi koliko toga bismo o virusu doznali, ali to bi svakako bila ekstremno korisna informacija (i što više to bolje, kako je tačno virus napravljen, kako mu je pojačana mogućnost transmisije, koje su mu karakteristike, kako možemo da očekujemo da se ponaša i mutira itd itd) prema kojoj bi mogao da se koncipira i ljudski odgovor na pandemiju.

 

16 hours ago, Darko said:

Što se tice koncensuza, to što se jedna struja naučnika ne slaže ne znači da koncensuz ne postoji. Bilo je mnoštvo studija koje su ukazivale da ne postoje znakovi laboratorijske manipulacije u virusu. Naravno, ima i par koje tvrde da postoji mogućnost da nije tako, mada je većina na ovoj prvoj strani.

Pa ne, ovo prosto nije tačno, to sam pokušao da obrazložim na prethodnoj strani. Kažem, i sama ideja "naučnog konsenzusa" oko porekla virusa odaje nerazumevanje šta je nauka i čemu služi, to deluje malo kao one reklame da je "naučno dokazano" da je jedna pasta za zube bolja od druge (samo što su tvorci reklama relativno dobronamerni dok su lažne vesti jasno znale da lažu svoje konzumente, bukvalno isecajući reči naučnika koje su intervjuisali itd)...

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Fauci jeste tesk lazovcina i jajara, nismo ga dzabe ovde sa Konarom poredili..

I ovo sam samo nabrzinu napisala jer sam zauzeta - i za koliko obolelih je on odgovoran i umrlih zato sto su ljudi ili verovali da su maske glupost, ili kasnije nisu mogli da odluce kad laze a kad govori istinu?

Ali Tramp je odgovoran zato sto nije nosio masku.....

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nemanjaol said:

 

Da kulta. Šta je Quanon nego kult Trampa? Bukvalno veruju da je on neki izabrani koji će spasiti svet (trebalo je da bude veliko Q u Qdebili, ovako možda nije bilo skroz jasno).

 

Trebalo je da se vakciniše javno kao što su to uradili svi istaknuti političari. Pogotovo kada zna da je dobar broj njegovih pristalica protiv vakcinacije.

 

bold: lol, presmešno je kako pišeš o predsedniku SAD kao da je predsednik mesne zajednice Zeleno brdo. Jasno je da nema ingerencije nad svim propisima na lokalu i cenim što si to lepo razjasnila, ali hajde da se ne zezamo i pišemo kako je predsednik Amerike samo "određena figura".

 

 

Mmmm cekaj - ja se u taj Quanon bas ne razumem, ali zar se oni nisu zakacili za Trampa naknadno? Tj postojali su pre izbora Trampa. 

Ali u svakom slucaju, i 1% Amera gleda Kardashiane, Sajantolozi misle da su potomci vanzemaljaca.... ima tu svega i svasta. Tako da - sto bi se on bavio sacicom debila? Direktno je prema republikancima promovisao vakcinu. I pre nego je bila dostupna, ne vidim razlog da je prima javno, i rekao je da je primio.

 

btw ja o predsednicima Amerike, oduvek pisem isto, a to je da su njihove ingerencije ogranicene, za one sto se tripuju da je predsednik svemocan, i onda ovde drve kako je eto neko mogao da naredi Aljasci sta ce da radi. Znaci nije predsednik mesne zajednice, ali nije ni - realno, najmocnija osoba. Ako izuzmemo onaj football dosta toga je imidz. 

Moja preporuka je uglavnom da se ljudi upoznaju sa sistemom i sta tu ko radi. 

 

Uostalom, ako je on krivac u US, jel kriv i Belgiji? ili UK. 

3 minutes ago, Harmonika said:

odgovorni su obojica..

Pa ima takvih kao njih dvojica jos...ili da pominjemo sve demokrate koji su tvrdili da vakcina ne valja jer je napravljeno pod Trampom? Ili Pelosi i njenu frizuru....

Kako rece Hilari, da ne dozvole da kriza prodje neiskoriscena? I posle treba obican covek da odluci sta je istina a sta ne...

 

Svi su krivi, samo sto je zgodno zauzeti stav da imas jednog zlikovca. Ukljucujuci medije koji su zdusno lagali za politicki coz. 

Link to comment
Share on other sites

Predsednica Olimpijskog komiteta Japana, zaboravih kako se zove najavila da će se OI održiti makar i bez publike, čak i u slučaju vanrednog stanja u Japanu. Sve razumem, i potrebu da se održe i potrebu da nema publike ali zar nisu pod istim uslovima i istom voljom mogle da se održe i letos? 

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo vakcina. Evo sad ovaj test u UK je završen. Odradili su par većih skupova na kojima je bilo 58k ljudi i samo 15 zaraženih su imali. Uslov za prisustvo, vakicina, test i maska. Iz toga možemo zaključiti da kako broj vakcinisanih bude rastao može da se vraća život u normalu jer to su cifre koje svaka država može leči bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

Otac i majka danas revakcinisani astrom. Sve prošlo kako treba. Sad sa mirom čekaju 20. jun i polazak za Grčku.

Mi smo prelomili isto i bukirali Istru upravo. Ako bude uslova da skoknemo i do Venecije cool, ako ne, pa hej ima Istarska rivijera šta da ponudi. Udenuću i one nesrećne Plitvice u povratku makar dva dana.
Termina na bacanje uopšte nije problem. Idemo kolima.
Valjda neće komšije u Hr da menjaju nešto na gore u Julu 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, urosg3 said:

Ukoliko prihvatimo, a vidim da se sve ozbiljnije govori o vezi laboratorije iz Wuhana sa pojavom Covid19 u populaciji, sad možemo mirne duše da raspravljamo o tome, još jedna mala pobeda. Čak nas neće ni fejsbuci označavati kao ravnozemljaše. Ima nade za kritičko preispitavanje medijske mantre, ne zbog ove epizode koja nije ni preterano bitna, nego načelno. 
Sledeći korak je da raspravljamo o mutacijama i iz čije su laboratorije pobegle 🙂

ne kapiram te sta zellis reci, kakvaa pobeda, je li ovo sarkazam, ili sta

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Prvo je rekao da maske ne pomazu, kasnije promenio misljenje pa posle tvrdio da je to rekao namerno da ljudi ne bi kupovale maske - point 1 u laganju. Znaci priznao.

Tvrdio da prati nauku mesecima, da bi nakon odlaska Trampove administracije, tvrdio da je govorio sta je morao - point 2 - kad da mu verujemo da "prati nauku"? Znaci i tu je priznao. Necu ni pominjati da tu nije pojasnio sta je to tacno lagao.

Tvrdio da napolju treba nositi 2 maske - da bi se otkrilo da su vec duze vreme znali da je prenos napolju ispod 0.01% - point 3

point 1 - cak je i WHO u pocetku pandemije govorila da je neprihvatljivo da nema maski za zdravstveno osoblje a da ih obicni ljudi "rabe" kojekude, u tom smislu je mislim bila i Faucijeva prica, najmanje je on kriv sto maski na pocetku pandemije nigde nije bilo kolika je realno potreba bila. ruku na srce to je mnogo veca odgovornost predsednika Trumpa imajuci u vidu njegov narativ kojim je uzjahao mandat - kako ce Amerika (ponovo) biti velika i spremna na sve izazove.

point 2 - nije mi jasno sta je tacno ovde priznao? da ne prati nauku? meni je to besmislena tvrdnja. nemam dileme da se Trump nije ni ocesao o nauku, ali staviti tu primedbu Fauciju je bas onako... ostrasceno. Uostalom, jos za vreme Trumpove administracije je govorio da postoje ozbiljne nesuglasice u vezi sa tim kako treba upravljati drzavom za vreme epidemije.

point 3 - napolju ili unutra - dve maske su bolja zastita od jedne, oko toga ne bi trebalo da ima spora, sad na svakom je da odluci sta je "prihvatljiv rizik". i taj 0.01% sasvim zavisi od okolnosti. fudbalska utakmica na San Siru (dakle na otvorenom) je odvela citav gradic Bergamo u pravi pakao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nije isto naotvorenom imati masovna okupljanja, i kada je oko tebe mali broj ljudi..imali smo i mi derbi na otvorenom pre godinu dana, kada smo "pobedii", znamo sta je bilo..naravno da su utakmice, koncerti, rizicni i na otvorenom..mada, i mi smo usred cetvrtg talasa imali par okupljanja an otovrenom i nista..cak i dr Zujovic, koji je s akoronom prosao i sito i reseto, ne savetuje masku napolju..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

point 1 - cak je i WHO u pocetku pandemije govorila da je neprihvatljivo da nema maski za zdravstveno osoblje a da ih obicni ljudi "rabe" kojekude, u tom smislu je mislim bila i Faucijeva prica, najmanje je on kriv sto maski na pocetku pandemije nigde nije bilo kolika je realno potreba bila. ruku na srce to je mnogo veca odgovornost predsednika Trumpa imajuci u vidu njegov narativ kojim je uzjahao mandat - kako ce Amerika (ponovo) biti velika i spremna na sve izazove.

point 2 - nije mi jasno sta je tacno ovde priznao? da ne prati nauku? meni je to besmislena tvrdnja. nemam dileme da se Trump nije ni ocesao o nauku, ali staviti tu primedbu Fauciju je bas onako... ostrasceno. Uostalom, jos za vreme Trumpove administracije je govorio da postoje ozbiljne nesuglasice u vezi sa tim kako treba upravljati drzavom za vreme epidemije.

point 3 - napolju ili unutra - dve maske su bolja zastita od jedne, oko toga ne bi trebalo da ima spora, sad na svakom je da odluci sta je "prihvatljiv rizik". i taj 0.01% sasvim zavisi od okolnosti. fudbalska utakmica na San Siru (dakle na otvorenom) je odvela citav gradic Bergamo u pravi pakao.

Cekaj kakve veze ima nedostatak maski sa gubitkom naucnog kredibiliteta?

Poenta, kad lazes ljude oni ti vise ne veruju, a US nije diktatura pa da se strucnjaci plase da kazu istinu, osim ako to ne rade iz licnih interesa, ali onda nemaju kredibilitet. Nema tu nikakvog uticaja da li je dobra ili losa namera. To je posao politicara, samim time on je izgubio pravo da tvrdi da govori sa strucne pozicije, nego je samo jos jedan politicki lutak.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Harmonika said:

nije isto naotvorenom imati masovna okupljanja, i kada je oko tebe mali broj ljudi..imali smo i mi derbi na otvorenom pre godinu dana, kada smo "pobedii", znamo sta je bilo..naravno da su utakmice, koncerti, rizicni i na otvorenom..mada, i mi smo usred cetvrtg talasa imali par okupljanja an otovrenom i nista..cak i dr Zujovic, koji je s akoronom prosao i sito i reseto, ne savetuje masku napolju..

To što je nešto rizično ne znači automatski da će da ispadne najgore, nekad se desi da se iz rizičnog događaja ne desi ništa, a nekad ispadne da se desi najgore. Sam po sebi rizik je verovatnoća u ovom slučaju.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Cekaj kakve veze ima nedostatak maski sa gubitkom naucnog kredibiliteta?

ovo se i ja pitam.

Fauci se sasvim dokazao u svetu nauke tako da mu je malo bzvz, bar meni, prisivati te politicke i politikantske igrarije.

velika neizvesnost i kriza je bila pocetkom pandemije, svakakve nepotvrdjene price i igre su bile svuda oko nas, nije bas tada bilo lako ni nekom ko pliva kao riba u vodu u politici da se snadje, a kamoli 'obicnom' epidemiologu. mislim da je Fauci bez razloga postao predmet kritike, a sve zbog toga sto je imao hrabrosti da se suprotstavi Trumpu i njegovoj administracji i samim tim dodje na udar Trumpovih medija.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volim sto Twitter jos ne moze da odluci sta da radi s time, sto je lab-leak naprasno postao kredibilna teorija :lol_2:

Pokusavaju da odloze da dobiju instrukcije sta je istina a sta ne ...Zeznuo WSJ sve MSM, i to nakon godinu dana.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...