Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

da se slozim i sa Tomijem..

50 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa, jel si procitao link?

Kaze da antitela opadaju nakon nekog vremena, ali se celije povuku u kostanu srz gde prezivljavaju i reaguju sa lucenjem cim se ponovo zarazis corona virusom. Kazu i da kod ne zarazenih takve celije u kostanoj srzi nisu pronadjene. 

ja to skapirao ovako,"klasicna antitela traju, pa vremenom opadaju, ali, celijski imunitet ostaje duze..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dropkick Murphys said:

Koji sam na forumskoj rang listi? : ) 

 

Ow4bZgO.png

 

Cime te cjepilo, ne vidim te u evidenciji? U svakom slucaju, svaka cast domacine 🙂

 

 

Btw, danas razgovaraju dve zene na stanici, ocigledno rade u nekoj zdravstvenoj ustanovi, i jedna prica kako je testirala antitela sa koleginicama sa odeljenja. Kaze posle Sputnika ima antitela 13, njega koleginica posle istog cepiva 12, neka se cepila Sinofarmom i ima 970, a tri Fajzerom i imaju preko 1000. U svakom slucaju mislim da se oko antitela uopste i ne treba nervirati, cak i ako ih ima malo ne zna se tacno koja vrednost je ok za odbranu (mozda je i neka minimalna dovoljna), a s druge strane cak i oni koji ih nisu imali cim su se zarazili brzo su stekli neke pristojne kolicine. Ja se nisam testirao na AT jer nisam promenio svoje ponasanje ni za jotu, a racunam da i nisam neka rizicna grupa sa 34 godine, u cvijetu mladosti i nevinosti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Cime te cjepilo, ne vidim te u evidenciji? U svakom slucaju, svaka cast domacine 🙂

 

Napisah u sledećem postu da je photoshop zbog Clasha, jer sam navodno imao 0,1 više od njega: D

 

Nisam merio još uvek, neka ih, neka se razviju malo, prođu pubertet i adolescenciju, porastu deca i osamostale se, pa ću možda onda. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Napisah u sledećem postu da je photoshop zbog Clasha, jer sam navodno imao 0,1 više od njega: D

 

Nisam merio još uvek, neka ih, neka se razviju malo, prođu pubertet i adolescenciju, porastu deca i osamostale se, pa ću možda onda. 

 

Kakav si bre to covek, nemas srce, nemas dusu...

 

(To kazem ovim glasom:

 

 

🙂)

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Cime te cjepilo, ne vidim te u evidenciji? U svakom slucaju, svaka cast domacine 🙂

 

 

Btw, danas razgovaraju dve zene na stanici, ocigledno rade u nekoj zdravstvenoj ustanovi, i jedna prica kako je testirala antitela sa koleginicama sa odeljenja. Kaze posle Sputnika ima antitela 13, njega koleginica posle istog cepiva 12, neka se cepila Sinofarmom i ima 970, a tri Fajzerom i imaju preko 1000. U svakom slucaju mislim da se oko antitela uopste i ne treba nervirati, cak i ako ih ima malo ne zna se tacno koja vrednost je ok za odbranu (mozda je i neka minimalna dovoljna), a s druge strane cak i oni koji ih nisu imali cim su se zarazili brzo su stekli neke pristojne kolicine. Ja se nisam testirao na AT jer nisam promenio svoje ponasanje ni za jotu, a racunam da i nisam neka rizicna grupa sa 34 godine, u cvijetu mladosti i nevinosti.

Tvoja supruga je sretna zena.🙂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Harmonika said:

virus neka se siri mi cemo da se vakcinisemo, da gajima ovija imunitet, ova antitelasca..mora da se cipuje, mora da se bode..

Kad je umro Šuntavilo kao rod rođeni da mi umro. Ceo klip je da ostaneš bez reči, da, to smo mi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

Predji u neku rusku banku - dobices odmah. :classic_ninja:

Da znaš, sutra idem u Sberbank :classic_biggrin:

 

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da li su te pitali za status vakcinacije, tj da li si vakcinisan? Da li radiš kod privatnika ili si u nekoj stabilnoj privatnoj kompaniji?


Ma kakvi, gde da me pitaju za vakcinaciju. Pre neće da mi daju kredit jer sam ridj nego zbog (ne)vakcinisanosti :classic_biggrin:

 

Radim kao programer u privatnoj firmi.

Proverio sam lično svoj izveštaj iz kreditnog biroa - besprekoran je.

Nego problem je izgleda nastao iz razloga sto sam u aprilu primio i platu za mart (1. aprila) i za april (29. aprila, poslodavac uvek uoci nove godine i prvog maja uplati platu ranije).

Njihov (bancin) sistem automatski radi presek za poslednja tri meseca i očigledno ne vidi jednu platu posto kažu da im se prosek ne poklapa sa onim na potvrdi iz firme koji sam im odneo. 
Nego retardi 2 nedelje ne mogu da provere i rese to. Ako sutra ne dobijem rešenje povlačim zahtev i idem u drugu banku.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ridji said:

Njihov (bancin) sistem automatski radi presek za poslednja tri meseca i očigledno ne vidi jednu platu posto kažu da im se prosek ne poklapa sa onim na potvrdi iz firme koji sam im odneo. 
Nego retardi 2 nedelje ne mogu da provere i rese to. Ako sutra ne dobijem rešenje povlačim zahtev i idem u drugu banku

 

Pa, to je to 🙂 Sberbanka, a još bolje Halk banka, turska državna banka. Moja topla preporuka za Halk banku 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koca popovic said:

Ja imam jedan jednostavan savjet. Ne dozvoljavajte nikome da vas neko  zajebava za vas novac.

Pa kad tražiš kredit bas i nije tvoj novac :classic_biggrin:

 

Ali slažem se sa tobom, sa svih strana, za bilo koju uslugu ili proizvod te u ovoj državi zebavaju i pokušavaju da prevare na neki način 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Pre korone htela sam da odradim refinansiranje kredita i da pređem u Addiko banku.

Off topic, ali "divna banka". Imao kod njih trajni nalog za plaćanje Infostana, i platio za dve tužbe 150 Eura za dva izvršitelja (a sami neplaćeni računi smešna cifra ukupno oko 5.000 RSD) jer su smrdljivi majmuni iz te banke u jednom trenutku jednostavno prestali da plaćaju račune iako je račun dovoljno popunjen. Kad sam otišao da ugasim račun i da im majku majčinu, nemaju oni pojma šta se desilo, trajni nalog je uredan. Ugasio račun, podigao višak para, koji se nakupio jer idioti nisu plaćali račune, i dobio od poslovođe filijale savet da se mailom žalim, na to kao u roku od 45 dana imaju obavezu da odgovore. Ništa izvinite, proverićemo kako je došlo do greške, žao nam je što ste zbog nas izgubili 150 Eura, ... Pravili se ladno mutavi, eto, šta je tu je, nemamo pojma zašto. Pouzdana banka, nema šta. Ne daj bože, da neko sa njima ima ozbiljnijeg posla od trajnog naloga. Sorry na off-u.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, shonke said:

Danas sleteo poslednji kontingent od 500k Sinofarm vakcina. To je to, nema više... 

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=05&dd=27&nav_category=12&nav_id=1864381

 

 

 

Vajdica i to sto je stiglo. Bez nje bismo izginuli kao zecevi. 

 

Bas me zanima kako ce na dalje da tece vakcinacija, da li ce da narucuju nove ili ce da se oslone na Torlak i tu navodnu fabriku kineske. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, shonke said:

Danas sleteo poslednji kontingent od 500k Sinofarm vakcina. To je to, nema više... 

da u okviru ugovora januar - maj, ne sumnjam da cemo produziti ovaj ugovor makar dok mi ne pocnemo sa proizvodnjom vakcina.

Edited by djura.net
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...