Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

18 minutes ago, vilhelmina said:

U SWE bas odjeknula vest da je AstraZeneca pozvala na digitalni sastanak ove nedelje glavne urednike najvecih svedskih medija. Urednici mogu da pozovu svoje novinare po sopstvenom izboru, a AZ kao organizator kaze da je svrha sastanka otvorena diskusija o isporukama, efektima i nuspojavama vakcine. Sve fajn, bolje i lepse tesko da moze, ali ima jedan uslov - novinari nece smeti da snimaju sastanak, niti da direktno izvestavaju citirajuci sta je receno. WTF?!?

 

Jedan medijski strateg smatra da bi pozvani trebalo ljubazno da se zahvale i odbiju da ucestvuju u toj predstavi. Videcemo sta ce oni odluciti, ali skandal je na pomolu.

(Dobro, znam da je u Vucicevoj Srbiji ovo najnormalniji nacin rada, ali ovde se ovako nesto jos uvek smatra krajnje nepristojnom ponudom za medije koji drza do sebe).

 

Pa sta ce smeti? Da sede kao fikusi?

Hoce smeti da postavljaju pitanja? I koji ce vrag, uopste, na tom sastanku - da saznaju za sebe same?

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

Svako svoju muku muci! Mozda je nekom smesno, ali ovaj biznis je u NL legalan/legalizovan i traze ljudi/zene svoja prava:

 

"A group of sex workers will protest in The Hague on Tuesday with a "peepshow on wheels" on the Hofplaats in The Hague - the square next to parliament. Sex workers are the only contact profession not allowed to open on Wednesday, and many sex workers do not qualify for the government's coronavirus support measures."

 

"Grupa seksualnih radnika protestovaće u utorak u Hagu "špijunskim prikazom na točkovima" na Hofplaats trgu u Hagu -  pored parlamenta. Seksualni radnici su jedina kontakt profesija kojoj nije dozvoljeno da se otvori u sredu, a mnogi seksualni radnici ne ispunjavaju uslove za vladine mere podrške koronavirusu."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

Svako svoju muku muci! Mozda je nekom smesno, ali ovaj biznis je u NL legalan/legalizovan i traze ljudi/zene svoja prava:

 

"A group of sex workers will protest in The Hague on Tuesday with a "peepshow on wheels" on the Hofplaats in The Hague - the square next to parliament. Sex workers are the only contact profession not allowed to open on Wednesday, and many sex workers do not qualify for the government's coronavirus support measures."

 

"Grupa seksualnih radnika protestovaće u utorak u Hagu "špijunskim prikazom na točkovima" na Hofplaats trgu u Hagu -  pored parlamenta. Seksualni radnici su jedina kontakt profesija kojoj nije dozvoljeno da se otvori u sredu, a mnogi seksualni radnici ne ispunjavaju uslove za vladine mere podrške koronavirusu."

I umetnici i publika  na peepshow moraju da imaju negativan PCR ne stariji od 72 sata? I onda lepo kontrolišeš, a stoku bahatu po džepu i milina 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad ce kod nas da strajkuju sex workers?
...


Zašto? Super im ide, jebu nas 9 godina ubiše se od (tog) posla i para ...

Enivej, banda žvalavog umesto da kuka kako je slab odziv na vakcinaciju, samo da spremi po 15-20 evrija za vakcinisane recimo za "odgovorno ponašanje u krizi neviđenih razmera..." i da vidiš kako bi sa dizali rukavi za vakcinu i kod ravnovaksera i kod antizemljaša...o dr. Jovani i njenim čipovanim reptilijacima da i ne govorim.
Sve bi se utrkivali ko će pre da primi i Rajfajzena i Opel Astra-Zeku i Žaomi i Moskviča...

Kad razmislim, čipovalo bi se Srblje i za 10...po kupovnom kursu.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa sta ce smeti? Da sede kao fikusi?

Hoce smeti da postavljaju pitanja? I koji ce vrag, uopste, na tom sastanku - da saznaju za sebe same?

 

Pretpostavljam da bi trebalo da poprave sliku o AZ, a sta bi moglo na to da motivise pomenute novinare, nemam pojma. Zasigurno znam da su medju pozvanima ugledni novinari sa zavidnim karijerama, nikakve veverice koje je lako obrlatiti.

Cinjenica je da bruka puca na sve strane. Prvo sve to kasnjenje i zezanje s isporukama, ali vise od svega izgleda to sto malo-malo pa se negde stopira vakcinacija jer broj reakcija u vidu temperature, glavobolje i slicnog izgleda malo too much u odnosu na ocekivano stanje (u jednoj bolnici 100 od 400 vakcinisanih).Posebno je problem kod starijih gde je bilo i slucajeva hospitalizacije. 

Kad bih mogla da biram, mislim da bih ovu poslednju izabrala, ali ”srecom” trenutno mi se nudi samo nada da cu jednog lepog letnjeg dana doci na red za nesto, sta god to bilo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vilhelmina said:

 

Pretpostavljam da bi trebalo da poprave sliku o AZ, a sta bi moglo na to da motivise pomenute novinare, nemam pojma. Zasigurno znam da su medju pozvanima ugledni novinari sa zavidnim karijerama, nikakve veverice koje je lako obrlatiti.

Cinjenica je da bruka puca na sve strane. Prvo sve to kasnjenje i zezanje s isporukama, ali vise od svega izgleda to sto malo-malo pa se negde stopira vakcinacija jer broj reakcija u vidu temperature, glavobolje i slicnog izgleda malo too much u odnosu na ocekivano stanje (u jednoj bolnici 100 od 400 vakcinisanih).Posebno je problem kod starijih gde je bilo i slucajeva hospitalizacije. 

Kad bih mogla da biram, mislim da bih ovu poslednju izabrala, ali ”srecom” trenutno mi se nudi samo nada da cu jednog lepog letnjeg dana doci na red za nesto, sta god to bilo.

 

Moram da pitam, zar to sve nije normalno (i poželjno)? Mislim nije prijatno, OK, ali sam zbunjen.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, nemanjaol said:
Očekujem da uskoro krene pritisak preko firmi i da SNS krene da juri svoje članove.

 

Mislim da će nekog pritiska biti ali da će SNS to vrlo pažljivo da radi. Moraju da balansiraju između eventualnog gubitka glasova tih ucenjenih ljudi koje su potrpali po JP za ovih 9 godina i toga da povećaju stopu vakcinacije.

 

Ja imam još jako malo njih koji čekaju da stigne sms, tako da mislim da se bližimo momentu kada će se vakcinisati svi koji su hteli. 

 

Ako se nešto ima zameriti državi za proces vakcinacije (verovatno jedina dobra stvar koju su uradili za sve ove godine) je što nije krenula sa masovnom medijskom kampanjom. Javne ličnosti koje se vakcinišu, lekari koji se pozitivno izražavaju o vakcinama i ohrabruju ljude da se prijave/vakcinišu i sl. Ovako su ostali bez nekog jačeg medijskog supporta a imaju N1 i Novu koji (ne)svesno idu iz antivaks u antivaks priču. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hajde sto je Nova u stvari Kurir sa drugim predznakom i sto koriste slican klik bejt obrazac sa maltene istim naslovima ali bas upadaju u antivaks pricu bez potrebe.

Nadam se da je nesvesno, medjutim tekstovi tipa "neimenovana svastika moje komsinice koja radi u kovid ambulanti mi se poverila da nemaju toalet papira pa zato sumnjamo da imaju sterilisane igle za vakcinaciju" ne doprinose ničemu osim sludjivanju ionako sludjenog naroda.

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na reapiratoru konstantno od početka februara 120-150 ljudi, a umire oko 10-15% od tog broja. Ili srpska medicina ima neku tajnu uspešnosti lečenja takvih pacijenata ili su brojke malko frizirane. Znam da je to paušalna statistika i da ne može tako da se gleda, ali opet upada u oči.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoe Bg said:

U bolnicama 4031

 

Broj hospitalizovanih ljudi se povećava. Ovo stvarno postaje strašno.

 

Ne razumem zašto AV pravi novu kovid bolnicu, a ne uvodi policijski čas i vanredno stanje...Mislim da je potrebno. I čini mi se da će nam se vratiti decembar.. 

Link to comment
Share on other sites

Ambulanta šumice, juče i jutros gužva. Mislio sam da je možda vakcinalni punkt jer ljudi stoje ujutro (to je oko 08h) dosta razdvojeni i pristojan je red ali onda videh ovde da se na voždovcu daje vakcina samo na dva mesta i to nije Ustanička ulica. Dakle, verovatno je kovid ambulanta i dalje (bila je do pre mesec sigurno, imali su i šator izmešu dve zgrade koji su sklonili nešto posle nove godine).

 

Komentarisao sam u subotu da je u zemunu bila baš gužva (kako uspevam da prođem pored ambulanti svako malo?). 

 

Brojevi ipak kreću, sky is the limit.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

Ambulanta šumice, juče i jutros gužva. Mislio sam da je možda vakcinalni punkt jer ljudi stoje ujutro (to je oko 08h) dosta razdvojeni i pristojan je red ali onda videh ovde da se na voždovcu daje vakcina samo na dva mesta i to nije Ustanička ulica. Dakle, verovatno je kovid ambulanta i dalje (bila je do pre mesec sigurno, imali su i šator izmešu dve zgrade koji su sklonili nešto posle nove godine).

 

Komentarisao sam u subotu da je u zemunu bila baš gužva (kako uspevam da prođem pored ambulanti svako malo?). 

 

Brojevi ipak kreću, sky is the limit.

Na Vozdovcu se vakcina daje u DZ Vozdovac (Ustanicka 16 tj. Krivolacka) i DZ Jajinci.

EDIT: Na spisku punktova je i SC "Sumice"

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa onda ako je na spisku punktova, može biti da se daje na 3 mesta i da je onda bio red za vakcinu. Nije baš da mi se izlazi iz kola da pitam ljude "a koji đavo čekate tu?" [emoji1]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na Voždovcu su kovid ambulante -ambulanta u Vojvode Stepe i ogranak DZ Voždovac u Šumicama.

 

Inače, na sajtu DZ Voždovca objavljuju koliko je dnevno bilo pregleda i koliko je ljudi obolelo, daju dnevni presek, svakodnevno.

 

Ja ne prolazim pored tih ambulanti, čak sam i biblioteku izbegla jer je blizu ambulante u V Stepe..idem u biblioteku u Braće Jerković.

 

Stvarno mi nije jasno da Vesić insistira na ekonomiji. U pravu je jedino kad kaže da policijskog časa nije bilo kada smo imali 8 hiljada obolelih.

 

Meni lično ne bi smetalo da se uvede policijski čas, ali da stvarno bude sve dobro isplanirano i kada se završi da ne bude kao prošle godine potpuno opuštanje. 

 

Sa pravne strane posmatrano KrŠ je nelegalno telo. Legalan je jedino Republički štab za vanredne situacije...Ali..možda u njemu nisu dr Kon@company. 

 

PS. Na Voždovcu postoje samo DVA punkta za vakcinaciju, ali se pitam koga vakcinišu ako svi idemo na Sajam..

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...