Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 https://www.tagesspiegel.de/politik/impfung-mit-astrazeneca-im-saarland-haelfte-der-personen-laesst-impftermin-sausen/26917000.html

Quote

Saarland Health Minister Monika Bachmann has criticized a lack of vaccination with the vaccine from the manufacturer Astrazeneca. At the weekend, 54 percent of 200 people registered for a vaccination did not show up for a “special vaccination in the medical field” without canceling the appointment.

https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/corona-astrazeneca-impfung-spahn-montgomery-100.html

Quote

Many Astrazeneca appointments apparently canceled

The business magazine "Business Insider" reported meanwhile of "massive" missed vaccination appointments because authorized persons would not appear. A spokeswoman for the Saarland Ministry of Health was quoted as saying: "We are aware of cases in which people refuse the vaccination offer with Astrazeneca."

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, NMX said:

 

Voleo bih da je samo tviter.

 

Poznanici, žena FARMACEUT, doktorirala farmaciju. Kaže, citiram, neću kinesku vakcinu, testira se kod nas kao treća faza, mi smo zamorci. Samo zapadna. Ok, ali znaš da to nije tačno, testirali je i u UAE i Bahreinu, ne ne i ne. Bukvalno neću xiaomi vakcinu i šta dalje pričati. I podsmeh što sam primio kinesku. Pritom, imam solidan imunitet, pazim se prilično, mogao sam da čekam i dočekam fajzera...Čemu to? Ljudi baš nisu normalni. 

Pa takvih budalaština imaš i po TV emisijama i ispaljuju ih direktori zdravstvenih ustanova, poznati doktori itd.

To sa merenjem antitela nema nikakve veze. 

 

Bio ovde kačen onaj snimak iz, valjda, Ivanjice kad su anketirali prolaznike da li hoće da se vakcinišu i kojom vakcinom. Pa eto, što misliš da su lekari (ili farmaceuti) mnogo bolji? Pa odziv kod njih za vakcinaciju je sramotno mali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Znate sta, sad mi je stvarno dosta. Proletos 2 meseca nisam vidjala unuka je su me zakljucali, obelezili su me kao najvecu opasnost za "sistem", smucala sam se po supermarketima u 4 h nocu, celo leto sam se gusila pod maskama, nisam dotakla ista zivo osim macke vec skoro godinu dana, morala sam da se vakcinisem tamo necim i to 2 puta i pitam kad ce kraj!? I zasto trpim sve ovo? Zato sto mladi moraju da se pare, kad ce ako ne sad, zato sto neki shtek od nepotrosenog letovanja arce na skijanju? Smetaju nam antimaskeri, smetaju nam antivakseri, ravnozemljaci, anti 5 G mrezasi, a ovi sto dokazano krse mere nam ne smetaju, za njih imamo razumevanja. More....!

Moja pokojna mama da je ziva, nju niko ne bih mogao zaustaviti da ne vidi njenu unuku. Ona bi pre umrla od covid19 nego sto ne bi videla unuku. 

Evo ovde u Francuskoj, komsije 81 ( on ) i 80 (ona) su pre nedelju dana vozili auto 2.5h u jednom pravcu da bi otisli po unuka koji ima 13godina. Juce su ga odvezli nazad kod tate , isto vozili 5h tamo i nazad, sve isplanirali da se vrate do 18h kad pocinje policijski cas. Nisu se vakcinisali jos, nisu imali covid, unuk je bio kod njih i jesenas, tj negde u Oktobru.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wwww said:

Ono sto je za tebe sve ovo vreme bilo najvaznije je da sacuvas svoje zdravlje (i za tog unuka, da sto duze ima priliku da ima svoju baku pored sebe). Sigurno si znala da se na drzavu Srbiju tesko mozes osloniti. Dakle, jedino si se na sebe mogla osloniti.

Tvoj interes je do sada bio da se sklonis s puta virusu (nosis maske, po mogucnosti one koje maksimalno moguce tebe stite, drzis odstojanje od drugih ljudi). Nije problem razgovarati se s komsinicom ako se drzite na rastojanju od 1,5-2m, ili ako pijete kaficu naplju, ispred kuce (pretpostavljam da imas kucu s dvoristem).

 

Posto si se vakcinisala, ostvarila si 2 cilja: sacuvala si se od virusa pre vakcinisanja i sad si imuna na virus. :thumbsup: Tako da se tvoje zrtvovanje prethodnih godinu dana isplatilo i sad i ti i tvoja deca mozete da odahnete.

 

Savrseni mi je svajedno sta ce biti sa jos nekoliko godina mog zivota, vakcinisala sam se zbog mira moje dece, ja sam i ovako onkoloski pacijent i ova vakcina mi uopste nije bila potrebna, i sa njom cu da nosim masku jos dugo. Brinem zbog  ovih svakodnevnih umiranja koja nisu nuzna, bar ne u tom obimu. Brinem zbog mog unuka koji nije krenuo u skolu a bio je spreman za to, potrosena mu je godina zivota zbog cega? Zbog toga sto ima glupih i bezobzirnih ljudi koji ne shvataju da skijalista, kafici, utakmice pa i izbori, nista to nije postovanje njihovih sloboda i prava, sve je to zbog interesa vlasnika svih tih objekata i vlasti koja je u dilu sa njima. Ovce su se uvek sisala samo sto je to sad o trosku onih odgovornih, pristojnih.

 

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Moja pokojna mama da je ziva, nju niko ne bih mogao zaustaviti da ne vidi njenu unuku. Ona bi pre umrla od covid19 nego sto ne bi videla unuku. 

Evo ovde u Francuskoj, komsije 81 ( on ) i 80 (ona) su pre nedelju dana vozili auto 2.5h u jednom pravcu da bi otisli po unuka koji ima 13godina. Juce su ga odvezli nazad kod tate , isto vozili 5h tamo i nazad, sve isplanirali da se vrate do 18h kad pocinje policijski cas. Nisu se vakcinisali jos, nisu imali covid, unuk je bio kod njih i jesenas, tj negde u Oktobru.

 

Ok, nisam dobra baka, verovatno si u pravu. Sta cu, sin mi je lekar, nije se jos znalo da deca ne prenose virus, bio je oprezan zbog mog dobra a i ja nesto nisam vesta u otimanju dece od roditelja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Evo da ilustrujem svoj primer - prepiska s rodjakom koja je pre nekih 20-ak dana zarazena u Srbiji - pogledajte simptome koje je imali i sta joj je (izmedju ostalog) radjeno: zbog gubitka cula mirisa, otisla je na testiranje u covid ambulantu, tamo cekala (ko zna koliko ih je bilo, neko mozda nije ni bio zarazen, pa postoji mogucnosta da se tamo zarazi), testirana, test bio pozitivan, lekar je pregledao, vadila krv, poslali je na snimanje pluca, pa nazad kod lekara s nalazima (naravno da je dobila antibiotik, iako je samo izgubila culo mirisa, a pluca cista!); nakon nedelju dana kontrola - ista procedura.

Koliko je ona ljudi i zdravstvenih radnika videla u tom procesu i koliko njih je mogla zaraziti?

 

Moja prica ovde u NL - nemas culo mirisa? Ok, zakazi testiranje na punktu za testiranje, uzet bris, email c vam stici s rezulatima; sedite kuci dok ne prodje, a ako je lose, pozovite lekara telefonom. Kad prodje 10 dana ako ste ok, to je to, nastavite da zivite normalno.

Koliko sam ja zdravstvenih radnika videla u tom procesu? NIJEDNOG! Pa su sanse da sam nekog od njih zarazila = 0

 

spacer.png

 

 

 

Draga @Pletilja, ja Vas smatram vrlo pristojnom i razumnom zenom i zaista bih volela da date svoje vidjenje ovog dela problema u Srbiji (uopste ne zelim da umanjujem udeo pucanstva u ovoj jednacini), ali me zanima da li i Vi mislite da je deo problema i velikog broja umrlih lekara ovo o cemu pisem?

 

Ja stvarno ne razumem ako neko ne vidi korelaciju izmedju procedura koje se primenjuju u Srbiji i broja umrlih lekara u odnosu na druge drzave - virus je isti i u Srbiji i u Hrvatskoj i u Sloveniji, i .... sta je to zbog cega lekari umiru u Srbiji?

Ako je do zarazenih, pa njih ima i u drugim drzavama....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

Draga @Pletilja, ja Vas smatram vrlo pristojnom i razumnom zenom i zaista bih volela da date svoje vidjenje ovog dela problema u Srbiji (uopste ne zelim da umanjujem udeo pucanstva u ovoj jednacini), ali me zanima da li i Vi mislite da je deo problema i velikog broja umrlih lekara ovo o cemu pisem?

 

Ja stvarno ne razumem ako neko ne vidi korelaciju izmedju procedura koje se primenjuju u Srbiji i broja umrlih lekara u odnosu na druge drzave - virus je isti i u Srbiji i u Hrvatskoj i u Sloveniji, i .... sta je to zbog cega lekari umiru u Srbiji?

Ako je do zarazenih, pa njih ima i u drugim drzavama....

Jednostavno je: da se postuju mere, bilo bi manje zarazenih, da je manje zaraxenih, kakav god da je protokol, lekari bi bili manje izlozeni virusu, manje umorni zbog nezakonito dugih dezurstava i tako...nije tesko razumeti logiku antiepidemioloskih mera. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pletilja said:

 

Ok, nisam dobra baka, verovatno si u pravu. Sta cu, sin mi je lekar, nije se jos znalo da deca ne prenose virus, bio je oprezan zbog mog dobra a i ja nesto nisam vesta u otimanju dece od roditelja. 

Nisam to rekao, a ni mislio. Razum da vam je sin lekar i da vodi racuna o vama, ali isto tako ni to nije resenje zabraniti da vidjate unuka. Kao sto ste napisali ko zna dokle ce ovo sve trajati, a i vi ste sve stariji. ( ne znam da li sada vidjate unuka ) ali jedno od resenja je i da unuk uradi brzi antigenski test i opet imate neku sigurnost od zaraze ( sad ste se i vakcinisali, pa za to bar ne bi trebalo da predstavlja neku opasnost ).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pletilja said:

Jednostavno je: da se postuju mere, bilo bi manje zarazenih, da je manje zaraxenih, kakav god da je protokol, lekari bi bili manje izlozeni virusu, manje umorni zbog nezakonito dugih dezurstava i tako...nije tesko razumeti logiku antiepidemioloskih mera. 

 

To je jedan deo jednacine, svakako.

 

Sta je s onim sto opisah?

 

Osoba u Srbiji: gubitak cula mirisa - obisla bar 6 zdravstvenih radnika

Osoba u NL: gubitak cula mirisa - obisla 0 zdravstvenih radnika

 

Ima li u tome, mozda nesto, zasto je u Srbijji toliko umrlih zdravstvenih radnika? (obratite paznju da ovde pricam samo o ovom delu problema - kako je zdravstveni sistem odreagovao, koje procedure prate)

Ima i u Hrvatskoj 237 000 zarazenih, a umro im 1 lekar.

U Srbiji 424 000 zarazenih - umrlo preko 80 lekara

 

Edit: Hvala, ne morate odgovarati....  (ja o zdravstvenom sistemu i protokolu koji je, mozda, pogresan, vi o skijasima i merama - oba imaju uticaja na krajnji rezultat, dakako, ali ja Vas pitah za ovaj deo jednacine)

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

 

To je jedan deo jednacine, svakako.

 

Sta je s onim sto opisah?

 

Osoba u Srbiji: gubitak cula mirisa - obisla bar 6 zdravstvenih radnika

Osoba u NL: gubitak cula mirisa - obisla 0 zdravstvenih radnika

 

Ima li u tome, mozda nesto, zasto je u Srbijji toliko umrlih zdravstvenih radnika? (obratite paznju da ovde pricam samo o ovom delu problema - kako je zdravstveni sistem odreagovao, koje procedure prate)

Ima i u Hrvatskoj 237 000 zarazenih, a umro im 1 lekar.

U Srbiji 424 000 zarazenih - umrlo preko 80 lekara

 

Edit: Hvala, ne morate odgovarati....  (ja o zdravstvenom sistemu i protokolu koji je, mozda, pogresan, vi o skijasima i merama - oba imaju uticaja na krajnji rezultat, dakako, ali ja Vas pitah za ovaj deo jednacine)

Ne znam koliko danas  Fond za zdravstvo odvaja per capita ali znam da je to pre desetak godina bilo manje od 300 e, 270 - 290 e je poslednji podatak koji sam pratila. Zar zaista mislite da ovako luksuzan paket ima pokrice u resursima ove drzave?  AKo mislite da ce moje 2 vakcine biti placene u dogledno vreme mom Domu zdravlja, varate se. Sve je to mehur od sapunice kao sto je sve ovo sto imamo od drzave jedan improvizorijum. Kako god da glasi pravi odgovr na vase pitanje, lekari umiru. A na protestu u ponedeljak lekara protiv kovida, videste li i gradjane koje su preminuli lekari lecili?  Ja nisam videla. Ovde se prosto neguje kult smrti i umiranja. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

Ima i u Hrvatskoj 237 000 zarazenih, a umro im 1 lekar.

U Srbiji 424 000 zarazenih - umrlo preko 80 lekara

Na 100000 stanovnika Hrvatska je do skoro bila gora od nas, sam smoo tu negde. Dakle ista meta isto odstojanje.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pletilja said:

Ok, nisam dobra baka, verovatno si u pravu. Sta cu, sin mi je lekar, nije se jos znalo da deca ne prenose virus, bio je oprezan zbog mog dobra a i ja nesto nisam vesta u otimanju dece od roditelja. 

Jedan mali savet (nadam se da se ne ljutite): šta ima da se pravdate bilo kome što niste videli unuka dva meseca i što ste primili vakcinu?

Prvo, da li vam je ostalo još par godina ili 10, 20, 30,  potpuno je nebitno. Dok ste tu, potrebni ste i deci (ma kolika bila) i unucima. Neće oni od vas imati neku materijalnu vajdu već životnu: deca vas vole a taj unuk još više.

Mala deca PRENOSE virus i moglo se desiti da ga dobijete upravo od njega. Sada imate svaku mogućnost da se grlite i ljubite sa njim bez bojazni da će vam on preneti covid, vaša deca su mirnija a i vi bi trebalo. NEMATE KOME ŠTA DA SE PRAVDATE.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

BogUmi, ko se prijavio samo za Fajzer, od jutros pljuste SMSovi, pozivi za vakcinaciju, iz ovog kontigenta od 80k fajzera sto je stigao.

 

Već smo na preko 18% vakcinisanih (prvom dozom) i nekih 6-7% revakcinisanih. :thumbup:

To je dobra vest, nadam se da ce mama da mi dodje na red.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pletilja said:

Ne znam koliko danas  Fond za zdravstvo odvaja per capita ali znam da je to pre desetak godina bilo manje od 300 e, 270 - 290 e je poslednji podatak koji sam pratila. Zar zaista mislite da ovako luksuzan paket ima pokrice u resursima ove drzave?  AKo mislite da ce moje 2 vakcine biti placene u dogledno vreme mom Domu zdravlja, varate se. Sve je to mehur od sapunice kao sto je sve ovo sto imamo od drzave jedan improvizorijum. Kako god da glasi pravi odgovr na vase pitanje, lekari umiru. A na protestu u ponedeljak lekara protiv kovida, videste li i gradjane koje su preminuli lekari lecili?  Ja nisam videla. Ovde se prosto neguje kult smrti i umiranja. 

 

 

Isto kao sto se za gradjane uvode epidemioloske mere, odgovor na moje pitanje je jednostavan - nek prepisu kako se radi u Nemackoj (koja je mnogo bogatija, pa ipak ne trosi pare na pregled svakog pozitivnog) - time ce ustedeti i to da jedan pozitivan vidi 6 zdravstvenih radnika, pa ce posledicno i broj zdrastvenih radnika koji se zaraze/umru biti manji.

 

Ako vec ne mogu da obuzdaju "stoku/raju"..... a ne mogu, ocito, ni mnoge mnogo organizovanije drzave od nas 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Isto kao sto se za gradjane uvode epidemioloske mere, odgovor na moje pitanje je jednostavan - nek prepisu kako se radi u Nemackoj (koja je mnogo bogatija, pa ipak ne trosi pare na pregled svakog pozitivnog) - time ce ustedeti i to da jedan pozitivan vidi 6 zdravstvenih radnika, pa ce posledicno i broj zdrastvenih radnika koji se zaraze/umru biti manji.

 

Ako vec ne mogu da obuzdaju "stoku/raju"..... a ne mogu, ocito, ni mnoge mnogo organizovanije drzave od nas 

Pa za takvo nešto je potreban sistem, organizacija, mnogo koraka od kojih se pada na prvom. Kod nas objavljeni brojevi telefona, na kojima možeš nešto da pitaš, dobiješ odgovor - ne rade. Živ sam svedok da smo mečku rađali da dobijemo informacije od našeg sistema na x tema y puta. Ili se niko ne javlja (zvoni do kraja) ili je zauzeto, ili kad i ako dobiješ nekog na drugoj strani žice ne dobiješ informaciju nego samo drugi broj telefona - na koji se niko ne javlja ili je zauzeto...

10 min challenge: Izguglaj dom zdravlja po izboru u Bgd, ako dobiješ živog čoveka na drugoj strani pitaj ga pitanje po izboru oko vakcinacije i ne mora da se dokazuje ništa, samo prepričaj razgovor da si dobio kvalitetnu informaciju i vodim na ručak po izboru.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel može ovde ukratko samo gde i kada u Beogradu može da se ode i da se primi vakcina (bilo koja)? Prijavio sam se pre više od 20 dana ali me nisu zvali, što mi je donekle i logično jer sam relativno mlad a nisam ni bio pozitivan nit sam hronični bolesnik. 

 

Drugo pitanje, da li ja iz Beograda mogu da primim vakcinu u nekom drugom mestu u Srbiji?

 

Izvinjavam se što upadam kao padobranac na temu, verovatno se o tome pisalo ali ne mogu sad da tražim, nisam čitao temu od letos.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

Pa ono možda je primerenije mentalitetu da se ponašamo kao država: da mračimo i plašimo ljude, emotivno ih ucenjujemo poluistinama, a istovremeno ortacima i svojoj ekipi dozvoljavamo sve.
Tako da postoji planeta u kojoj je otvaranje spomenika sasvim u redu dok istovremeno skijanje nije u redu. Ja bih bio rad da ukažem da u nas postoje dvostruki aršini koji bodu oči. Jedina razlika između ta dva eventa je potreba Vučića da ima publiku vs potrebe građana da odu na skijanje. I gle čuda samo potreba građana je neetična.

Urose, spusti loptu, mnogo jednostrano tumacis neke stvari. Nesto si mnogo nervozan.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel može ovde ukratko samo gde i kada u Beogradu može da se ode i da se primi vakcina (bilo koja)? Prijavio sam se pre više od 20 dana ali me nisu zvali, što mi je donekle i logično jer sam relativno mlad a nisam ni bio pozitivan nit sam hronični bolesnik. 

 

Drugo pitanje, da li ja iz Beograda mogu da primim vakcinu u nekom drugom mestu u Srbiji?

 

Izvinjavam se što upadam kao padobranac na temu, verovatno se o tome pisalo ali ne mogu sad da tražim, nisam čitao temu od letos.

 

Mozda mozes da upadnes kao padobranac, ali na primer ja sam se prijavio prvi dan i nisu jos zvali.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

 

Draga Pletiljo, evo moja dva centa na ovu pricu - izuzetno mi je zao sto je umrlo toliko lekara - nemerljiv gubitak i za njihove porodice, prijatelje i za drzavu/drustvo u celini.

 

Zasto su umrli? Zasto je u Srbiji, na 424 000 zarazenih umrlo 100 lekara, a u Hrvatskoj, na 237 000 zarazenih umro (po poslednjem sto sam ja citala) 1 (i slovima jedan) lekar? Otkud na 50 % manje zarazenih kod njih nije umrlo 50 lekara?

 

Ja ovde piskaram vec mesecima da u Srbiji ne valja kako se zdravstveni sistem organizovao za borbu protiv epidemije.

 

Vidite, 1999. je NATO resio da nas bombarduje - izgubio koliko vojnika? Nijednog! A da su krenuli s pesadijom, izginulo bi ih dosta.

Vanredna je situacija - kad je rat, ginu vojnici; kad je pandemija, ginu i lekari. ALI, mogao se naci nacin da mnogo manje lekara umre nego sto je umrlo u Srbiji.

 

Pa evo i sad tu pisu ljudi - ide se u ambulante na pregled za covid, redovi, pa kontrolni pregled (redovi), pa vakcina (redovi), pa se negde izmesaju i bolesni i zdravi i ...

Od kad je pocelo sve ovo, u Srbiji malo koja zdravstvena ustanova da funckionise normalno, sve je podredjeno covidu, ljudi s hronicnim bolestima ne stizu do lekara, bolnice u covid sistem..... toga svega nema ovde (a koliko citam ni u drugim drzavama na zapadu). Vecina bolnica funkcionise normalno, lekari opste prakse rade (dok Dom zdravlja kod moje mame nije primio pacijenta od proslog marta), pa lekari ne umiru kao da su na frontu.

 

 

Sad nista ne razumijem. Je li ono ti bjese hvalila zdravstvo u Srbiji???

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel može ovde ukratko samo gde i kada u Beogradu može da se ode i da se primi vakcina (bilo koja)? Prijavio sam se pre više od 20 dana ali me nisu zvali, što mi je donekle i logično jer sam relativno mlad a nisam ni bio pozitivan nit sam hronični bolesnik. 

 

Drugo pitanje, da li ja iz Beograda mogu da primim vakcinu u nekom drugom mestu u Srbiji?

 

Izvinjavam se što upadam kao padobranac na temu, verovatno se o tome pisalo ali ne mogu sad da tražim, nisam čitao temu od letos.

Naravno, samo odes i kazes da te Urospetge poslao.

 

Zvanicno bez zakazanog termina nemere nidje.

Nezvanicno dve opcije:

1. Da uletis u neki red, kazes da si izgubio telefon gde ti je SMS i ako prodje prodje.

2. Da si vidjeniji clan SNS-a, bivsi ucesnik Zadruge, familija Zeljku Mitrovicu, spisateljica iz Hrvatske.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, koca popovic said:

Sad nista ne razumijem. Je li ono ti bjese hvalila zdravstvo u Srbiji???

 

Za pacijente jesam - ali, lekare kosta zivota, kao sto se vidi.

 

Ne znam kako nije ocitije nekima ovde -  evo primer: Slovenija ima do sad vec skoro 10 % stanovnistva zarazeno (nebitno gde su se zarazili - da li je firma, planina, skola staracki dom... bar za ovu pricu); Srbija ima manje od 7 % (ako uzmemo da je 7 mil stanovnika) - na tih 7 % zarazenih u Srbiji umrlo preko 80 lekara; na 10 % zaarzenih u Sloveniji (po onom sto sam poslednji put citala) nije umro NIJEDAN lekar.

 

Kako??

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Za pacijente jesam - ali, lekare kosta zivota, kao sto se vidi.

 

Ne znam kako nije ocitije nekima ovde -  evo primer: Slovenija ima do sad vec skoro 10 % stanovnistva zarazeno (nebitno gde su se zarazili - da li je firma, planina, skola staracki dom... bar za ovu pricu); Srbija ima manje od 7 % (ako uzmemo da je 7 mil stanovnika) - na tih 7 % zarazenih u Srbiji umrlo preko 80 lekara; na 10 % zaarzenih u Sloveniji (po onom sto sam poslednji put citala) nije umro NIJEDAN lekar.

 

Kako??

Jednostavno. U Srbiji zdravstvo ne valja nista od 1990. Tu nema rasprave.Ne valja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koca popovic said:

Jednostavno. U Srbiji zdravstvo ne valja nista od 1990. Tu nema rasprave.Ne valja.

 

U ovoj konkretnoj prici ne valja kako su organizovali sve oko covid pregleda. Tu nema rasprave, to nam pokazuju i brojevi umrlih lekara.

 

Zato i spominjem tu pricu o organizaciji u zdravstvu, da ne bude da su za smrt lekara krivi (iskljucivo) skijasi.

 

Uporedo sa ogranicavanjem broja onih koji mogu da se zaraze (slazem se u potpunosti, apsolutno nije neophodno da se ide na skijanje, nit da se ide u kafane, ...) zdravstveni sistem treba da promeni nacin na koji pristupa covid pacijentima - da se ne ponavljam, pisala sam sto puta kako se to radi u drugim drzavama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Jel može ovde ukratko samo gde i kada u Beogradu može da se ode i da se primi vakcina (bilo koja)? Prijavio sam se pre više od 20 dana ali me nisu zvali, što mi je donekle i logično jer sam relativno mlad a nisam ni bio pozitivan nit sam hronični bolesnik. 

 

Drugo pitanje, da li ja iz Beograda mogu da primim vakcinu u nekom drugom mestu u Srbiji?

 

Izvinjavam se što upadam kao padobranac na temu, verovatno se o tome pisalo ali ne mogu sad da tražim, nisam čitao temu od letos.

 

Juče je prijateljica otišla na bombaka u Halu 11 i primila Sputnik V, javio sam ortaku, on je otišao sa gospođom ali ih nisu pustili (objašnjenje: "Danas samo revakcinacija" - hau jes nou, al dobro...) - ALI, tip koji je bio na ulazu im je rekao da dođu DANAS od 14-16h u Halu 11 i da ći moći da prime 1. dozu.

 

Ništa, na žalost, nije sigurno...čekam baš da mi se javi ortak da vidim da li to prošlo kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...