Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

24 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ona kriva na globalnom nivou  lepo pada....nevezano za bilo koga ovde - ni za nicim izazvane optimiste, ni za vecite pesimiste, ni za realiste

 

Kar bo - pa bo!

Globalno kriva dramatično pada, da pokvari Faučiju veselje 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Ne znas ni ti, inace bi sada trckarala po Jevropi sa sve istetoviranim QR-codom na misici.

 

200.gif

Kakva dobra idea umesto covid pasosa, da se istetovira QR kod. Hvala ti za ideju.

4 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pa da, bas ja gledam i pakovanja jer me je interesovalo, na svakom pise non-medical.

 

@Slavisa iz Tavankuta ako ti zafale maske za jedno 300 godina, javi mi se, imam finu zalihu 🙂

Hvala. Ako pozivm toliko, nadam se da ce i pandemija ( pu, pu pu) . Razocaran sam u KN95 maske, krace traju od obicnih hirurskih, ako ni zbog cega onda se ove bele brze isprljaju jer su bas bele, a one hirurske su zelene. Tako da svi vide da mi je maska prljava od ruku ( ne mogu svaki dan prati ruke ). Kupio sam sad crne 2 KN95 videt cu dokle ce ce izdrzati, valjda bar tih 300godina. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Da, jos jedan talas, koji je mogao biti izbegnut, ili kar rastegnut i odlozen, cemo dozveti..ali jbi ga, mora mafija da zaradi pare,a narod ce da crkne ako ne ode na skijanje jedne sezone..sve ovo je mglo biti spreceno, nije uopste morao lockdown..i ne kazem da ce ga biti, jedino ako bude 20 000 dnevno, i to mozda..ali, da smo kad sagledas kolektivno zasluzili isti, jesmo..

Ne znam, ja mislim da sto je duze virus u opticaju, on brze mutira. Eno u UK ima vec 2 soja koji su zarazniji. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Kakva dobra idea umesto covid pasosa, da se istetovira QR kod. Hvala ti za ideju.

To kod savesnih građana, uredno vakcinisanih sa dve doze koji i dalje redovno nose maske, peru ruke, čuvaju se kontakta sa drugim ljudskim bićem.

Kod ovih koji su se bahatili, zaražavali, nesavesno ponašali, da im se QR code žigoše 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

To kod savesnih građana, uredno vakcinisanih sa dve doze koji i dalje redovno nose maske, peru ruke, čuvaju se kontakta sa drugim ljudskim bićem.

Kod ovih koji su se bahatili, zaražavali, nesavesno ponašali, da im se QR code žigoše 🙂

Moze i da se zigose. Mozda bi bilo jos bolje da se svaki put istetovira novi qr kod kao ono kad udare na granici pecat u pasos

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

To kod savesnih građana, uredno vakcinisanih sa dve doze koji i dalje redovno nose maske, peru ruke, čuvaju se kontakta sa drugim ljudskim bićem.

Kod ovih koji su se bahatili, zaražavali, nesavesno ponašali, da im se QR code žigoše 🙂

Kod ovih sto non-stop kukumavce nadje se i kirilica. :s_d:

 

tenor.gif?itemid=18144518

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Moze i da se zigose. Mozda bi bilo jos bolje da se svaki put istetovira novi qr kod kao ono kad udare na granici pecat u pasos

Ja sam čuo da postoje ljudi koji su se zarazili, preležali, pa se opet zarazili. Nekom ni korona nije dovoljna opomena da se pridržava jednostavnih mera:
maska
distanca
pranje ruku

Beat that!

2 minutes ago, Kronostime said:

Na levi guz kad ulazis u zemlju, a na desni pri izlasku - je l` da?

Dva metra od mene!:classic_biggrin:

pa kad je rame i junačka mišica izbodena, ali čekaj majkumu, kako onda sa "jedino pravilnim, pravovremenim uzimanjem uzorka za PCR test"  
Ne može i ta je zona zauzeta...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@sunshine state
Pokrenula si lavinu na netu...

https://zena.blic.rs/zdravlje/koje-vrednosti-antitela-su-dobar-znak-nakon-druge-doze-vakcine-i-kada-se-treba/z93m7r4

U tekstu ladno piše da se ne zna ni koja je laboratorija ni koji test a svako ko je bar jednom bio u konzilijumu moze da prepozna zaglavlje i format rezultata.
Ili da bar poseti ovaj forum i pita šta ga zanima. [emoji3][emoji28]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, shonke said:

@sunshine state
Pokrenula si lavinu na netu...

https://zena.blic.rs/zdravlje/koje-vrednosti-antitela-su-dobar-znak-nakon-druge-doze-vakcine-i-kada-se-treba/z93m7r4

U tekstu ladno piše da se ne zna ni koja je laboratorija ni koji test a svako ko je bar jednom bio u konzilijumu moze da prepozna zaglavlje i format rezultata.
Ili da bar poseti ovaj forum i pita šta ga zanima. emoji3.pngemoji28.png

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Pa ti si odmah prepoznao odakle je test, nisam ni napisala...

 

Eto, mi cemo imati ekskluzivu od tebe za koji dan

 🙂

52 minutes ago, mrd said:

Zakazao bocu za četvrtak u 9 ujutro. Počeli su da bodu u coloseumu. On-line zakazivanje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Jesi ti tako mator kad si vec na redu?

Ili je teacher thing?

 

Ja juce pigledala za termine za mene u mom Baden-Württembergu.... uopste nema termina

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mrd said:

Zakazao bocu za četvrtak u 9 ujutro. Počeli su da bodu u coloseumu. On-line zakazivanje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Danas čujem mi primili 20 hiljada od Federalne za Walgreens, Safeway i Fry's za ovu nedelju, ukupna raspodela državama milion Moderna vakcina. Nije puno, ali je dobro za osobe kojima je drugi sistem bio komplikovan za prijavljivanje. Ovo su prodavnice hrane, apoteke, te ljudi ne moraju da putuju daleko. 

Izvor twitter

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Slažem se. Dodala bih, i posle ovih korona žurki. 

 

Broj ljudi u bolnicama je stalno oko 3500. 

 

I pored ovih podataka, nadam se da će se brojevi smanjiti kad počne lepo vreme. 

 

 

 

Svi ovi klubovi koji su zatvoreni sad za vikend rade vec mesec - dva unazad. I to su sigurno svi znali.

 

E sad, da li ih zatvaraju zato sto brojke ponovo rastu, ili je prica povezana sa ovom akcijom hapsenja, to vec ne znam. Ali fakat je da se ta prica odigrava vec dugo i da smo brojke poslednja dva meseca imali uz te klubove koji su nelegalno radili.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

Sud ukinuo policijski cas u Holandiji:

 

"Policijski čas uveden 23. januara mora se ukinuti s trenutnim dejstvom, presudio je u utorak sud u Hagu u tužbi protestne grupe Virusvaarheid.

Vlada je sprovela policijski čas na osnovu zakona o vanrednim situacijama, koji kaže da vlada može uvesti pravila u hitnim slučajevima bez konsultacija sa parlamentom i Senatom. Ali prema sudu, policijski čas nije bio za hitne slučajeve "kao što je slučaj sa pucanjem nasipa/brana". 

 

Budući da se o meri razgovaralo unapred, nije bilo reči o „super hitnosti“, koja je potrebna za upotrebu zakona o vanrednim situacijama  kojim je primenjen policijski čas, rekao je portparol suda za . Zakon o kome je reč je Zakon o vanrednim ovlašćenjima civilne vlasti. Policijski čas se mora odmah ukinuti, mada se vlada još uvek može žaliti na presudu."

 

Nama matorima sto sedimo u kuci posle 20 h svakako, ovo ne menja mnogo 🙂

 

 

Jos jedan plot twist!

 

"The curfew will remain in force until Friday when the appeal court will consider its merits at a formal hearing, judges in The Hague ruled on Tuesday evening. The verdict, given shortly before 9pm, came after hours of legal wrangling, during which opponents of the curfew attempted to have the judges dismissed for bias."


Policijski čas ostaće na snazi do petka kada će žalbeni sud razmotriti procene na službenom ročištu, presudile su sudije u Hagu u utorak uveče. Presuda, izrečena nešto pre 21 sat, doneta je nakon višesatnih prepirki, tokom kojih su protivnici policijskog časa pokušali da razrese sudije zbog pristrasnosti.

 

https://www.dutchnews.nl/news/2021/02/curfew-will-remain-in-place-until-fridays-appeal-judges-rule-in-emergency-hearing/

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan iz edicije "maske ne pomazu", "ne rade klubovi ni kafici, svi zakljucani sede kuci, niko nigde ne ide", "ma nemaju ni oni pojma kako se prenosi vidis svi bolesni, niko ne zna kako je dobio" i slicna baljezganja:

 

https://rs.n1info.com/vesti/na-zlatiboru-30-000-ljudi-kao-da-korone-nema-nadlezni-tvrde-postovane-mere/

 

Inace, hvala N1 koji hrabro i objektivno pokriva ovu temu, i bilo je vreme.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...