Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

https://www.index.hr/vijesti/clanak/alemka-markotic-mora-odmah-podnijeti-ostavku/2253920.aspx

 

"Majka šefice zagrebačke Zarazne klinike cijepila se, baš kao i notorni zagrebački rektor Damir Boras i njegova supruga - preko reda jer je, eto, nekako ostalo doza cjepiva pa su se cijepili "da se ne baci"."

 

 

Zasto ovo pisem? Zato, jer je na onoj strucnoj grupi Dr Panic napisao (kad se pricalo o nezeljenim efektima) kako su njegova deca od 20 i 17 god dobili Pfizer vakcinu i nisu imali nikakvih nezeljenih efekata; onda se jedan clan geupe "drznuo" da pita u kojoj prioritetnoj grupi su njegova deca od 20 i 17 god, da bi svi graknuli kako moze valjda covek svoju porodicu da vakcinise,valjda je toliko zasluzio kao lekar.

 

A za to vreme u CRO, od Alemke traze ostavku, jer je vakcnisala mamu od 85 godina

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kako je on uopšte dao vakcinu detetu od 17 godina kad su kod nas valjda sve vakcine dobile odobrenje za punoletne građane?

 

Drugo, razumem zašto je vakcinisao decu ali ne razumem da neko ko toliko priča o problemima u vođenju epidemije itd, lošim potezima vlasti i slično, sam se ponaša na isti način.

 

BTW, neko mator je zbog njegove dece ostao bez Pfizer vakcine.

 

P.S.

primio drugu dozu sinopharma. Hala 11 je samo za revakcinaciju. Hala 3 za prvu dozu gde je moja žena  primila prvu dozu jer je zaboravila telefon. 😇

Edited by shonke
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sunshine State said:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/alemka-markotic-mora-odmah-podnijeti-ostavku/2253920.aspx

 

"Majka šefice zagrebačke Zarazne klinike cijepila se, baš kao i notorni zagrebački rektor Damir Boras i njegova supruga - preko reda jer je, eto, nekako ostalo doza cjepiva pa su se cijepili "da se ne baci"."

 

 

Zasto ovo pisem? Zato, jer je na onoj strucnoj grupi Dr Panic napisao (kad se pricalo o nezeljenim efektima) kako su njegova deca od 20 i 17 god dobili Pfizer vakcinu i nisu imali nikakvih nezeljenih efekata; onda se jedan clan geupe "drznuo" da pita u kojoj prioritetnoj grupi su njegova deca od 20 i 17 god, da bi svi graknuli kako moze valjda covek svoju porodicu da vakcinise,valjda je toliko zasluzio kao lekar.

 

A za to vreme u CRO, od Alemke traze ostavku, jer je vakcnisala mamu od 85 godina

 

I u Svedskoj na sve strane slucajevi sefova po starackim domovima, lekara i ostalih koji su se nasli u prilici i vakcinisali svoje bliznje preostalim  vakcinama, po istom tom sistemu ”da se ne baci”. Ali osim malo bruke, nije da se nekom nesto desilo. Uglavnom pod izgovorom da su krizna vremena i da je tesko naci zamenu ako bi sad najurili sve koji su prekrsili pravila.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Kako je on uopšte dao vakcinu detetu od 17 godina kad su kod nas valjda sve vakcine dobile odobrenje za punoletne građane?

 

Drugo, razumem zašto je vakcinisao decu ali ne razumem da neko ko toliko priča o problemima u vođenju epidemije itd, lošim potezima vlasti i slično, sam se ponaša na isti način.

 

BTW, neko mator je zbog njegove dece ostao bez Pfizer vakcine.

Gori su ovi koji to podržavali, kako sam razumeo, to su razni komentatori u toj grupi, "narod" wgaf. To je štroka. Takvima sve i treba da bude kako je, i treba ih gaziti zato što postoje, sve dok postoje. To je dobro.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Kako je on uopšte dao vakcinu detetu od 17 godina kad su kod nas valjda sve vakcine dobile odobrenje za punoletne građane?

 

Drugo, razumem zašto je vakcinisao decu ali ne razumem da neko ko toliko priča o problemima u vođenju epidemije itd, lošim potezima vlasti i slično, sam se ponaša na isti način.

 

BTW, neko mator je zbog njegove dece ostao bez Pfizer vakcine.

 

Upravo to je taj i pitao - kaze, njegova mama ima 75 godina, jos je nisu pozvali, otkud to da su njegova deca dobila....drugi lekari su odmah skocili u odbranu:"Pa on je lekar, izlozen zarazama, zar nema pravo da zastiti svoju porodicu..."

Ucutkali coveka, jos ga admin grupe izbacio iz grupe!

 

I ja se pitam - Dr Panic, (samo)roklamovani, borac protiv problema u zdravstvu, svojim primerom krsi upravo ono protiv cega se (deklarativno) bori!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Upravo to je taj i pitao - kaze, njegova mama ima 75 godina, jos je nisu pozvali, otkud to da su njegova deca dobila....drugi lekari su odmah skocili u odbranu:"Pa on je lekar, izlozen zarazama, zar nema pravo da zastiti svoju porodicu..."

Ucutkali coveka, jos ga admin grupe izbacio iz grupe!

 

I ja se pitam - Dr Panic, (samo)roklamovani, borac protiv problema u zdravstvu, svojim primerom krsi upravo ono protiv cega se (deklarativno) bori!

Pa to je zato što nisu svi Svrbi isti. Very simple. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JohnnyDragon said:

Pa to je zato što nisu svi Svrbi isti. Very simple. 

 

Pa bar bi ovaj "prvobrorac" Panic trebalo da "put his money where his mouth is"!

 

Obzirom da je to (vecinski) lekarska grupa, verovatno nije ocekivao da ce ga neko tako javno prozvati jer, Boze moj, on je plakao na tv zbog situacije u nasem zdravstvu!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, handys said:

Meni je takodje zanimljivo kako su vesti pune prica o tome koji smo na svetu po vakcinaciji, a SAD, koja je bolja od nas, vrvi od vesti o tome kako su losi sto se tice vakcinacija.

Koliko ja razumem tu je više problem što oni imaju baš puno vakcina ali ne ide brzinom kojom treba

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ras kass said:

 

Pa 45 miliona vakcinisanih. 

Pa da ali to je zato sto vreme prolazi, i drzave, barem neke su se organizovale malo bolje. Eto moja jos uvek nije. 

Jedina odgovornost federalne vlade je da kupi vakcine u dovoljnim kolicinama, i to nije formalna odgovornost, nego prakticna potreba.

Ok lepo je sto je Trampova administracija pregovarala vakcinisanje u domovima sa lancima, ali na kraju drzave odlucuju cak i da li da koriste i taj program.

Zato i tako velika razlika zavisno gde u US gledas. Eto control Freak dobila vakcinu i hvali organizaciju, a ja od mojih ne mogu da dobijem ni odgovor, a kako do vakcine je totalna misterija....obe imamo Bidenovu administraciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Pa da ali to je zato sto vreme prolazi, i drzave, barem neke su se organizovale malo bolje. Eto moja jos uvek nije. 

Jedina odgovornost federalne vlade je da kupi vakcine u dovoljnim kolicinama, i to nije formalna odgovornost, nego prakticna potreba.

Ok lepo je sto je Trampova administracija pregovarala vakcinisanje u domovima sa lancima, ali na kraju drzave odlucuju cak i da li da koriste i taj program.

Zato i tako velika razlika zavisno gde u US gledas. Eto control Freak dobila vakcinu i hvali organizaciju, a ja od mojih ne mogu da dobijem ni odgovor, a kako do vakcine je totalna misterija....obe imamo Bidenovu administraciju.

 

Andjo, ma i kod tebe su donekle normalni.

Ova redneck banda u Alabami ne moze ni da se dogovori sama sa sobom sta rade. Prvo su imali tel. broj za prijave pa im (kao) puk'o sistem, niko nije mogao da dobije nikoga. Pre nedelju dana su izmislili toplu vodu, pa stvorili website da se ljudi prijave online. Pa sad kazu da nema dovoljno vakcina za county Health Department po svim county, a istovremeno kazu da ce poceti vakcinisanje po Walmart pharmacy, a mozda i CVS. Ali i tamo po prioritetnim grupama...

Jeb'o Alabamu. Klima je super, priroda je lepa, a organizacija im nije ni za sta.

Tako, budi sretna sto zivis u civilizaciji, kakvoj-takvoj.

Ne verujem da cu doci na red pre leta, nadam se da necu cekati do jeseni. Da se nisam penzionisao, bio bih vec pelcovan kao zdravstveni radnik. A ovako, nisam dovoljno star da me bocnu kao ugrozenog starkelju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

Panic = Danica Grujicic.

 

Odavno sam to rekao.

 

 

Sta ih čini istim? ne ulazim sad u to kakav je Panić...i sta sad mislis o Konu

4 minutes ago, urosg3 said:

Gledao sam KzŠ koju je KrŠ održao, ovo je najbolja zabava nedelje, Monti Pajton nivo 🙂

Daj neke hajlajte

 

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Javni nastupi u kojima se satro bore za opste dobro, a istovremeno vrse blatantnu samopromociju, a onda oboje uhvatis da rade ono protiv cega se javno bore.

 

Moje misljenje o Konu je nepromenjeno. Covek je na pogresnom mestu u pogresno vreme i to je to.

 

Slavljeni Zoran Radovanovic se ne bi nista drugacije ponasao na njegovom mestu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelia said:

Pa da ali to je zato sto vreme prolazi, i drzave, barem neke su se organizovale malo bolje. Eto moja jos uvek nije. 

Jedina odgovornost federalne vlade je da kupi vakcine u dovoljnim kolicinama, i to nije formalna odgovornost, nego prakticna potreba.

Ok lepo je sto je Trampova administracija pregovarala vakcinisanje u domovima sa lancima, ali na kraju drzave odlucuju cak i da li da koriste i taj program.

Zato i tako velika razlika zavisno gde u US gledas. Eto control Freak dobila vakcinu i hvali organizaciju, a ja od mojih ne mogu da dobijem ni odgovor, a kako do vakcine je totalna misterija....obe imamo Bidenovu administraciju.

 

@Angelia Ne bih da se stvori pogrešna slika, pozitivna jesam na osnovu vidjenog i onog što pratim u okviru svog udruženja i na licu mesta gde je bilo sve za pohvalu. 

Pa ovako, ja sam napomenula ranije da je bilo problema sa portalom, pa i još uvek kašljuca po onome što pratim, većinom starije populacije kojima je potrebna pomoć. Vakcinisanje na Navajo rezervaciji je 44.5%, ali obzirom da su najviše stradali od virusa, drago mi je da je tako. Imaj na umu da je dosada preminulo 14.500 osoba i da smo bili na listi sa najvećim brojevima zaraženih i pored blage zimske klime u decembru i januaru, tek sada brojke padaju.

Za nas koji smo sposobniji da se snadjemo, naravno da smo uspeli da se registrujemo i obavimo to. Problem je populacija koja ili nema kompjutera niti je obrazovana i sposobna da se sama snadje i obezbedi termin. Takvih ima dosta. Opet, razumem, health department je na udaru s jedne strane s takvim kritikama i pohvale s druge strane za organizaciju i broj obezbedjenih vakcina. Ono što im ja ne zameram je da znam da imaju hotline na engleskom i španskom jeziku, tj. da su zvanično obezbedili put svakome da proba i da pomognu. Opet, to ne znači da će svako iskoristiti, znati kako ili da ima strpljenja da čeka na telefonu duže da im se pomogne ili satima na kompjuteru pokušavati uloviti termin.

Pre neki dan su zvanično prešli milion vakcinisanih u ovoj državi od 7.2, tako da smatram da smo na dobrom putu, ali i sa ovim ubrzanim tempom, biće to još dosta meseci vakcinisanja. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

Radovanović zato i nije deo krsa,jer za razliku od drkona, ima kicmu i nekog morala...

 

Vazi 🙂

 

Nije deo "krsa" jer ga - nisu zvali. Medicinari su ga zvali i on bi prihvatio, ali su stopirali politicari.

 

A Srdja Jankovic je prosao kao neko ko nije bas toliko pljuvao po Vucicu i odlicno je jednog takvog srednjaka da imas.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...