Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

U Francuskoj sve vise slucajeva, danas ukupno 423 zarazenih, 7 umrlo (danas 3). Malo pocinju parizani da se brinu rekla bih do juce se niko nije mnogo obazirao sprdali se manje vise, danas vec pocinje zabrinutost. nema ni traga nekim nestasicama ili slicno ali nekako manje ljudi na ulicama, u metrou, uopste ljudi poceli da ne izlaze ne zuje bez vece potrebe.

Ne znam da li je neko vec prijavio vest da Izrael od juce ne prima avione iz Francuske, Spanije, Nemacke, Austrije (Italijane vec poodavno) tj ako sleti avion svi putnici se smestaju u karantin 14 dana.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RatzenStadt said:

 

Danas mi jedna u NYC upravoo uradila ovo, i onda mi pruzila papir, pazi mene :classic_blink:

A kolega koji ide samnom, ceo dan samo ponavlja "ne pipaj nista, ja otvaram vrata" i naravno uskoci i ovde, i zgrabi papir .... ja ga zezam rekoh dobro - da li mislis da ako ti dobijes virus da ces time da me spasis?

 

Sta ti je gentleman :23:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, NMX said:

Evo i (zvanično) prvog slučaja u Srbiji. Zlatibor objavio. Lik u Subotici, blagi simptomi, samoizolovao se. Bio u Budimpešti i tamo fasovao. 

Bilo je samo pitanje trenutka kada će se otkriti prvi slučaj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Evo i (zvanično) prvog slučaja u Srbiji. Zlatibor objavio. Lik u Subotici, blagi simptomi, samoizolovao se. Bio u Budimpešti i tamo fasovao. 

 

Ima li Srbija uopšte taj test za corona virus? Možda je čovek dobio grip ili se jednostavno prehladio?

 

Ili je to po testu za baš taj virus?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ima li Srbija uopšte taj test za corona virus? Možda je čovek dobio grip ili se jednostavno prehladio?

 

Ili je to po testu za baš taj virus?

Samo u Japanu postoji pravi test za Corona virus, ovo ostalo su blede kopije a u Srbiji testiraju toplomerom...

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Samo u Japanu postoji pravi test za Corona virus, ovo ostalo su blede kopije a u Srbiji testiraju toplomerom...

 

Tako su i meni detektovali povišenu temperaturu oko SARS frke, 2003. Changi, Singapore, let is Sidneja, Australija.

 

2020sars01.jpg

 

Na veznom letu za Bangkok, daljinski merač temperature pokaže povišenu, pa odmah doktor kod kojeg su me ugurali reče to je noramalno posle letova, voljno si

 

2020sars02.jpg

 

I j a prođoh bez ičega.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bogdanović solidan

 

 

Govoreći o razmerama posledica koronavirusa, Vučić je preneo da je najteži dan u svetu od početka epidemije bio 10. februar, kada je u celom svetu umrlo 108 ljudi. Tog dana su, kako je preneo Vučić, u svetu od raka umrle 26.283 osobe, od srca i srčanih oboljenja 24.200, od dijabetesa 4.300, dok je bilo 28 puta više ljudi samo sebi oduzelo život.

Kako kaže, 25 puta više ljudi svakog dana umre od ujeda komarca, koji, inače, prenose malariju. "Ovim podacima nisam hteo da kažem da je koronavirus beznačajan i nevažan, već da nema potrebe za panikom", rekao je Vučić.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CLakiSH said:

Bogdanović solidan

 

 

Govoreći o razmerama posledica koronavirusa, Vučić je preneo da je najteži dan u svetu od početka epidemije bio 10. februar, kada je u celom svetu umrlo 108 ljudi. Tog dana su, kako je preneo Vučić, u svetu od raka umrle 26.283 osobe, od srca i srčanih oboljenja 24.200, od dijabetesa 4.300, dok je bilo 28 puta više ljudi samo sebi oduzelo život.

Kako kaže, 25 puta više ljudi svakog dana umre od ujeda komarca, koji, inače, prenose malariju. "Ovim podacima nisam hteo da kažem da je koronavirus beznačajan i nevažan, već da nema potrebe za panikom", rekao je Vučić.

 

U drugom zivotu bi bio statisticar neki u NBA. Jedini bi napamet znao sve one njihove rekorde. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Samo u Japanu postoji pravi test za Corona virus, ovo ostalo su blede kopije a u Srbiji testiraju toplomerom...

 

ja mislio stavi baba ruku na celo 😄

2 hours ago, CLakiSH said:

Bogdanović solidan

 

 

Govoreći o razmerama posledica koronavirusa, Vučić je preneo da je najteži dan u svetu od početka epidemije bio 10. februar, kada je u celom svetu umrlo 108 ljudi. Tog dana su, kako je preneo Vučić, u svetu od raka umrle 26.283 osobe, od srca i srčanih oboljenja 24.200, od dijabetesa 4.300, dok je bilo 28 puta više ljudi samo sebi oduzelo život.

Kako kaže, 25 puta više ljudi svakog dana umre od ujeda komarca, koji, inače, prenose malariju. "Ovim podacima nisam hteo da kažem da je koronavirus beznačajan i nevažan, već da nema potrebe za panikom", rekao je Vučić.

 

a kolko li tek padne peraca prozora 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali najbitnije je napomenuti da je on bio u Budimpesti. Jer kod nas nije bilo moguce dobiti virus, samo kad se ide u inostranstvo. I onda neko kaze da nam nije kriv zapad za sve 🙂 

 

Informacija od drugara iz Subotice, u vezi ovog slucaja.

Vratio se iz Budimpeste, bio kod sestre koja je imala grip. On se 10ak dana vukao po Subotici, isao u privatnu kliniku, Kuca zdravlja, dva puta. Doktor mu je uspostavio dijagnozu upalu pluca, kasnije je otisao u gratsku bolnicu i tamo su mu uradili test, i bio je pozitivan.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

Vratio se iz Budimpeste, bio kod sestre koja je imala grip. On se 10ak dana vukao po Subotici, isao u privatnu kliniku, Kuca zdravlja, dva puta. Doktor mu je uspostavio dijagnozu upalu pluca, kasnije je otisao u gratsku bolnicu i tamo su mu uradili test, i bio je pozitivan.

 

 

Ko zna koliko je još ljudi zaraženo. Privatna klinika, šetnje po gradu, boravak u bolnici..:ajme: 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...