Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

@Akiro

 

Kod mene na poslu izasla sindikalna ponuda, letovanje u Polihronu krajem jula, 200 evra po osobi prevoz i smestaj 🙂

Čudi me da nije Paralija u režiji Dragana Markovića :s_d: Ili imate dve ponude, za muško i žensko osoblje?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

@Akiro

 

Kod mene na poslu izasla sindikalna ponuda, letovanje u Polihronu krajem jula, 200 evra po osobi prevoz i smestaj 🙂

Koliko nocenja? Pogled na more ili u brdo? Klima ukljucena u cenu?

Pitam za druga.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Taman da se okupimo uz neko janje na raznju. :classic_biggrin:

 

 

Ja ovde pravim od shupe chapel d'enfer , spolja pravim rupu u zidu gde ce biti postavljena statua blazene device marije, a unutra gde ima izidana pec za pecenje hleba ce biti ikonostas, i u ikonostasu ce se peci rostilj ne hleb. Kapela ce biti posvecena rostilju.

Tako da. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja ovde pravim od shupe chapel d'enfer , spolja pravim rupu u zidu gde ce biti postavljena statua blazene device marije, a unutra gde ima izidana pec za pecenje hleba ce biti ikonostas, i u ikonostasu ce se peci rostilj ne hleb. Kapela ce biti posvecena rostilju.

Tako da. 

I ja planiram da na leto ozidam roštilj, za sada razgledam projekte ali sam spremio jednu stvar.
Imam gipsani grb ovaj:
111px-Emblem_of_SFR_Yugoslavia_(stamp_ve



em ima baklje što roštilju i dolikuje a ima i važan datum koji plemenite životinje svinje i ljude povezuje na suštinski način


 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Ja kod kuće roštiljam sa suprugom, imamo pravo da pozovemo jednog (1) gosta, pa sam sad u dilemi koga... Ili da kršim zakon i rizikujem 25k eura kaznu emoji848.pngemoji16.png

 

:classic_biggrin:

Ts, ts, ts...

Onomad si objavio sa ste kupili kucu. Ja sam te lepo pozvao da se javis na temama o kucnim majstorijama i bastovanstvu, a ti tajanstven pa izbegavas.

I sada najavljujes rostilj. Kad vec ne mozemo da dodjemo, ajd' barem podeli fotke na Gastronomiji...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoran59 said:

 

:classic_biggrin:

Ts, ts, ts...

Onomad si objavio sa ste kupili kucu. Ja sam te lepo pozvao da se javis na temama o kucnim majstorijama i bastovanstvu, a ti tajanstven pa izbegavas.

I sada najavljujes rostilj. Kad vec ne mozemo da dodjemo, ajd' barem podeli fotke na Gastronomiji...


E, nisam ni stigao uopšte da uživam niti šta da radim u kući, uselili smo se zajedno sa koronom, jbg. Tako da se sad baš radujem, ide lepo vreme, malo da majstorišem, već sam počeo pre nego što sam otišao u banju, da uređujem travnjak, sad ću da nastavim, pa stiže i garnitura za terasu, malo źivu ogradu da sredim, a u međuvremenu omiljei sport - roštilj. Taman sam juče naručio par kvalitetnih komada mesa, pa ćemo videti, a podeliću svakako 😎

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Ja kod kuće roštiljam sa suprugom, imamo pravo da pozovemo jednog (1) gosta, pa sam sad u dilemi koga... Ili da kršim zakon i rizikujem 25k eura kaznu emoji848.pngemoji16.png

 

Ako pozoves @Clash doci ce ti i svi njegovi klonovi, tako da imas 50 gostiju u jednoj osobi 🙂

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ako pozoves @Clash doci ce ti i svi njegovi klonovi, tako da imas 50 gostiju u jednoj osobi 🙂

To dok je bila ona prosla vlast koja je ukrala 620 miliona. Zato im je i propao forum.

@DJ_Vasame je znao izvuci iz Kafane sa sporta i upucati.

Ne mozemo oprostiti ali zato ne  mozemo ni zaboraviti.

 

Edited by Clash
  • Like 3
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

https://www.edx.org/course/physics-of-covid-19-transmission?index=product&queryID=013193aacaaa8359c9c610834b240524&position=2

 

Idealno mesto da se provede prvomajski uranak (kad je vec prvi maj praznik rada 😁).

Bavi se osnovnim principima transmisije virusa, a znanja su primenjena u radu:

 

https://www.pnas.org/content/118/17/e2018995118

 

Case studies are presented for classrooms and nursing homes, and a spreadsheet and online app are provided to facilitate use of our guideline. Implications for contact tracing and quarantining are considered, and appropriate caveats enumerated. Particular consideration is given to respiratory jets, which may substantially elevate risk when face masks are not worn.

 

A mozete videti bezbednost i sami po raznim parametrima: https://indoor-covid-safety.herokuapp.com/?units=metric

 

To je iz ove studije sto uros pominje

 

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Ja kod kuće roštiljam sa suprugom, imamo pravo da pozovemo jednog (1) gosta, pa sam sad u dilemi koga... Ili da kršim zakon i rizikujem 25k eura kaznu emoji848.pngemoji16.png

 

a ti kazi mi samo komsiju franca pozvali, ovih ostalih dvaestroje doslo nepozvano

 

giphy.gif?cid=ecf05e47hub5r8pb2ur4k0c9am

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa meni jedna ortakinja pošalje pre jedno mesec dana neki klip sa jutjuba, neki Vasilije iz Čikaga, vozač limuzine koji je vozio direktora neke farmaceutske kompanije, razbio zaveru u vezi RNA vakcina. I kaže ona meni: eto vidiš.
 
I šta sad ti da pričaš sa takvom osobom?
 
Ovo je inače dotični video.
 
 
Pa naša @Sunshine State je "debunk-ovala" svog direktora (idiota) koji neće da se vakciniše dok ne vidi oko će ljudi da pretekne od vakcine u čijem razvoju/proizvodnji oni sami učestvuju. O čemu da pričamo onda...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Priča mi supruga za neku njenu poslovnu saradnicu.
Muz joj antivakser, ćerke neka fensi priča samo prirodno, gledamo u sunce i grlimo drveće.
Ona se vakcinisala i nije im rekla i ne namerava da im kaze radi mira u kući. 
Pa gde da mu kaže, ko zna šta će čovek da pomisli, kod koga ona prima bocu...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...