Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

U pravu je @Wookie, samo oštro.

 

Logika i argumenti ne pomažu, jedino ako se mora da ne može nikako da se izbegne, ponavljam se ali bukvalno ili se plaše igle u svom mesu ili kvrcnulo pa nisu 'teli u startu zbog nečega, pa se to kalemilo i sad nikako ne mogu odjednom sami od sebe da se popišmane, jedino da se baš mnogo uplaše ili (pri)sila, naterali ih, izgubiće pos'o itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to nista, jedna poznanica je farmaceut i nece da se vakcinise.

 

Kaze ko zna sta su sve stavili u to, ovo na brzinu nista ne moze da bude ispitano.

 

Bukvalno samo da se valjas po podu od smeha, ili da pocupas kosu, ili da joj odgrizes glavu.

 

Kako kome zazvoni ta recenica u usima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Nije to nista, jedna poznanica je farmaceut i nece da se vakcinise.

 

Kaze ko zna sta su sve stavili u to, ovo na brzinu nista ne moze da bude ispitano.

 

Bukvalno samo da se valjas po podu od smeha, ili da pocupas kosu, ili da joj odgrizes glavu.

 

Kako kome zazvoni ta recenica u usima.

toj treba oduzeti diplomu (kako moze da bude farmaceut, a postavlja pitane sta je stavljeno u vakcinu?).

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Nije to nista, jedna poznanica je farmaceut i nece da se vakcinise.

 

Kaze ko zna sta su sve stavili u to, ovo na brzinu nista ne moze da bude ispitano.

 

Bukvalno samo da se valjas po podu od smeha, ili da pocupas kosu, ili da joj odgrizes glavu.

 

Kako kome zazvoni ta recenica u usima.

 

 

Jel jasno tim ljudima da su ove vakcine prakticno razvijane i ispitivane jos od 2014. godine i epidemije onog MERS-a, koji je, ako se dobro secam, smrtnosti od oko 30%, ali na srecu nije toliko zarazan?

 

Kad ce vise da odjebu od te price da nije ispitano?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo i doktore koji su se drugi put razboleli od najsmesnijeg virusa, umesto malo vruca rakija i slaninica i dobri geni da mu odrade posao.

 

TAJNA OTKRIVENA: Nestorovic je Hrvat, srpski geni ga nisu zastitili!

 

😄

1 minute ago, Hugo Punch said:

 

 

Jel jasno tim ljudima da su ove vakcine prakticno razvijane i ispitivane jos od 2014. godine i epidemije onog MERS-a, koji je, ako se dobro secam, smrtnosti od oko 30%, ali na srecu nije toliko zarazan?

 

Kad ce vise da odjebu od te price da nije ispitano?

 

Ne radi ni to, jer onda ide, znaci znali su da ce pandemija, pustili virus iz laboratorije da vrse eksperimente na nama! 😄

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

Nije to nista, jedna poznanica je farmaceut i nece da se vakcinise.

 

Kaze ko zna sta su sve stavili u to, ovo na brzinu nista ne moze da bude ispitano.

 

Bukvalno samo da se valjas po podu od smeha, ili da pocupas kosu, ili da joj odgrizes glavu.

 

Kako kome zazvoni ta recenica u usima.

ali zato cepaj antibiotike, i preventivno  sa kovidom, bez obzira na klinicku sliku..vakcinisala se i Ceca, sta god o doticnoj mislio, pohvala za ovo, ipak ona ima veliki uticaj na javnost, mozda ovo pogura jos nekog  skeptika..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Priča mi supruga za neku njenu poslovnu saradnicu.

Muz joj antivakser, ćerke neka fensi priča samo prirodno, gledamo u sunce i grlimo drveće.

Ona se vakcinisala i nije im rekla i ne namerava da im kaze radi mira u kući. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

Priča mi supruga za neku njenu poslovnu saradnicu.

Muz joj antivakser, ćerke neka fensi priča samo prirodno, gledamo u sunce i grlimo drveće.

Ona se vakcinisala i nije im rekla i ne namerava da im kaze radi mira u kući. 

 

Sounds like Noxa i Jeca 😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam naredio mojima da ne sme u kuću da ulazi niko nevakcinisan; brat ima jednog dobrog prijatelja koji je, nakon dva ispijanja piva na klupici ispred, "prelomio" (još neki članovi porodice mu se vakcinisali), sad ponovo dolazi.

Najinteresantnije je što ga njegovo društvo (od tog prijatelja) sad zivka i raspituje da li je moguće da se čipovao, kako zašto, nije im jasno...

 

Majstor s posla, ćerka radi u Nemačkoj kao gerontološka domaćica, prvo diskretno, pa malo manje diskretno su joj rekli da neće više moći da radi ako se ne vakciniše, pa je "morala", pa će izgleda i njen ćale, mislim vrlo tužnim glasom mi je sve to ispričao, sad će i on, mislim, zbog nje...

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Wookie said:

Pa meni jedna ortakinja pošalje pre jedno mesec dana neki klip sa jutjuba, neki Vasilije iz Čikaga, vozač limuzine koji je vozio direktora neke farmaceutske kompanije, razbio zaveru u vezi RNA vakcina. I kaže ona meni: eto vidiš.

 

I šta sad ti da pričaš sa takvom osobom?

 

Ovo je inače dotični video.

 

 


Znaci vi sto ste primili Fajzera nanahebali ste ga :default_sofa::classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wookie said:

Nisam, uvalili mi AZ. 😪

 

Ali stvarno više nemam nerava da se ubeđujem s budalama. Imam nekoliko antivaksera rođaka i još par drugara. Lakše mi je da ne komuniciram s njima, nego da slušam njihove idiotske teorije i nerviram se.

A najviše zbog toga što sa takvima uopšte imaš bilo kakve (prisilne i slučajne) veze. To je bar moj slučaj. Njihove gluposti i ne slušam, ali ne mogu ni da ih trajno otkačim, a to mi se ne sviđa :classic_angry:

2 hours ago, Wookie said:

Pa meni jedna ortakinja pošalje pre jedno mesec dana neki klip sa jutjuba, neki Vasilije iz Čikaga, vozač limuzine koji je vozio direktora neke farmaceutske kompanije, razbio zaveru u vezi RNA vakcina. I kaže ona meni: eto vidiš.

 

I šta sad ti da pričaš sa takvom osobom?

 

Ovo je inače dotični video.

 

 

Pa ti pošalji njoj ovaj video:

:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Ridji said:

Znaci vi sto ste primili Fajzera nanahebali ste ga :default_sofa::classic_biggrin:

 

To je jedna od najboljih stvari koje su mi se desile od pocetka pandemije.

Fajzerovana → pomilovana → blagoslovena.

Spoiler

Nakon 13 meseci karantina. 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

Evo me kod frizera - 2 frizera, 3 musterije, samo ja nosim masku! Osecam se blesavo... i da nisam sama sebi gadna, otisla bih, ali moram se urediti, frizeri u NL ne rade od decembra!

Pita  frizer musteriju:

-Koliko je u NL friziranje?

-100 evra

-Pih, isto kao kod nas u Sremskoj Mitrovici.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

Evo me kod frizera - 2 frizera, 3 musterije, samo ja nosim masku! Osecam se blesavo... i da nisam sama sebi gadna, otisla bih, ali moram se urediti, frizeri u NL ne rade od decembra!

Pitam ja prijatelja dal je bezbedno ici u Izrael sada, kaze on ma kako ne a i sve je otvoreno, ne znam kako je u SR.....

Slatko sam se nasmejala :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Evo me kod frizera - 2 frizera, 3 musterije, samo ja nosim masku! Osecam se blesavo... i da nisam sama sebi gadna, otisla bih, ali moram se urediti, frizeri u NL ne rade od decembra!
Moja supruga se sad kad je bila U Srbiji krajem marta osećala kao prase u Teheranu... U mnogim situacijama bila jedina koja nosi masku...

Priča mi majka, popriča tako sa komšijama kad prođe u šetnji pored njih, svi je u čudu pitaju - jesi se ti to vakcinisala?! A ona kaže, jesam naravno i svakom preporučujem (ruku na srce, dok je ja nisam prijavio i naredio da ide, nije ni ona baš bila happy, ali uspešno sam je preobratio u vakcinalnu sektu), pa pita ona njih a što vi niste - svi odgovaraju - pa ne znam, čekam... Šta čekaju koju p.m.?
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...