Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Tucker i Fox se razisli, Don Lemon dobio otkaz. Duboka drzava na delu :classic_biggrin:

Fox izgubio 4% vrednosti, ocigledno da ce se Tucker pojaviti ponovo negde, nadam se da nece da ima temper tantrum kao Lemon.

Jel zna neko da li je CNN izgubio na vrednosti?

CNN je izgubio na vrednosti kada je Ted Tarner otisao a nova uprava Time-Warner kompanije dovela lazne novinare Blicera,Tapera,Kuoma,Amanpur i grupu foliranata koji se predstavljaju kao ratni reporteri a o ratovima izvestavaju iz hotelskih lobija.

Edited by badenac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, badenac said:

CNN je izgubio na vrednosti kada je Ted Tarner otisao a nova uprava Time-Warner kompanije dovela lazne novinare Blicera,Tapera,Kuoma,Amanpur i grupu foliranata koji se predstavljaju kao ratni reporteri a o ratovima izvestavaju iz hotelskih lobija.

Kada je Turner vodio CNN nisu imali konkurenciju, imali su 100% trzista , jer drugih nije bilo. Kada se pojavila konkurencija postalo je bitno ko ce prvi objaviti sto vecu senzaciju, sto neminovno vodi do pada kvaliteta .

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

Najvise za naseg kolegu @Amigo . A i @Angelia, koja takodje voli Fox News.

 

Tucker Carlson out at Fox News

 

citava vest ovde:

https://www.cnn.com/2023/04/24/media/tucker-carlson-fox-news/index.html

 

Hvalili ste ga kao pametnog.  Eh. izgleda da vise nije.

Uz to, hvalili ste Fox kao dobar i objektivan izvor vesti.

 

Fox placa okruglo $ 800 miliona zbog lazi.

A Carlson odlazi.

Nema brige, pojavice se on na nekom Newsmaxu ili slicnom fasistickom izvoru "informacija."

 

Meni ni iz dzepa, ni u dzep.

Ti si vidim happy, pa cestitam. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Taker je, bez ozbiljne sumnje, najvredniji - ne u smislu Alije Sirotanovića/brzine kopanja zemlje kašikom za supu, već u smislu lične marginalne produktivnosti (opšteg) dobra - novinar u Americi. On je onaj dečak koji kaže da je car go, koji ne pristaje na ideološku relativizaciju dobra i zla (baš kao i dete kome još nisu uspeli da isperu mozak u školi, partiji ili na televizoru kolektivističkim memama o "višem dobru" i "našim humanitarcima sa giljotinom"), koji kada neko ubije ili opljačka nevinog čoveka, kada mu zapali kuću ili crkvu jasno vidi i kaže - kao što to vidi i kaže šestogodišnjak - ko je tu zločinac a ko žrtva, ne pristajući na pomodne istoricističke dogme i teorije zavera koje to opravdavaju, niti na kukavičko "gledanju u sto" (tm. Aleksej Navaljni), "šta da se radi", "neće valjda mene" (iako, u njegovom slučaju, baš HOĆE njega, pa je morao više puta da menja adresu jer su šešeljevci dolazili na porodičnu kuću da ga raseljavaju) i slično. Za to je potrebno, da parafraziram jednog ovdašnjeg muzičara, imati i muda i pameti i živaca. 

 

To se neće promeniti (gde god i kako god čovek nastavi svou karijeru). A to što takav novinar ima najuspešniju emisiju u istoriji kablovske televizija zaisto govori nešto dobro o američkom društvu.
 

 

1 hour ago, badenac said:

CNN je izgubio na vrednosti kada je Ted Tarner otisao a nova uprava Time-Warner kompanije dovela lazne novinare Blicera,Tapera,Kuoma,Amanpur i grupu foliranata koji se predstavljaju kao ratni reporteri a o ratovima izvestavaju iz hotelskih lobija.

Premda se načelno slažem, nikada neću zaboraviti jedan prilog koji sam video na CNN-u, jednu novinarku sa velikim svetlim očima koja je izveštavala sa ulica Kabula, okružena opštenarodnom oslobodilačkom ruljom, neposredno nakon što je subkomandant Upišane Gaće pokupio vojku i bezglavo pobegao otuda ostavivši talibanima vojnu opremu vrednu milijarde dolara (što ih je uvrstilo među vodeće trgovce vojnom opremom u svetu). To je bila emanacija (novinarske) hrabrosti i ljudskosti, ljudima uvek treba odati priznanje gde je zasluženo.

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Obersturmbanfirer Narandzasti Benonovac je svojim necinjenjem najvise pospesio bujanje raznih putlera, vuclera, erdogana, orbana, dutertea, netanjahua, narendri moddyja i slicnog naci-populistickog korova sirom sveta. 

 

Sada to ni najbolja moguca americka administracija ne bi mogla da sredi. 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bohumilo said:

ima najuspešniju emisiju u istoriji kablovske televizija

 

Pitam se kako li je uspeo s najuspešnijom emisijom u istoriji da završi na drugom mestu prošle godine, on sa emisijom u prajm-tajmu (8 uveče) iza emisije The Five, koja ide u 5 popodne i koja je imala 13% više gledalaca.

 

 

I još - Takerov prethodnik u slotu od 8 uveče, Bil O'Rajli (dosta potonuo u zaborav u međuvremenu), bio je za 22,5% gledaniji pred svoje otpuštanje 2017. od Takera pred njegovo 2023.

 

Quote

In the first quarter of 2017, O'Reilly averaged 728,000 adults 25-54 and 3.98 million viewers.

https://www.hollywoodreporter.com/news/general-news/tv-ratings-bill-oreilly-audience-grows-scandal-991498/

 

Quote

Here Are the Top-Rated Cable News Shows for Q1 2023

Fox’s 8 p.m. news talk show [Tucker Carlson Tonight] averaged nearly 3.25 million viewers

https://www.adweek.com/tvnewser/here-are-the-top-rated-cable-news-shows-for-q1-2023/526747/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zoran59 said:

Najvise za naseg kolegu @Amigo . A i @Angelia, koja takodje voli Fox News.

 

Tucker Carlson out at Fox News

 

citava vest ovde:

https://www.cnn.com/2023/04/24/media/tucker-carlson-fox-news/index.html

 

Hvalili ste ga kao pametnog.  Eh. izgleda da vise nije.

Uz to, hvalili ste Fox kao dobar i objektivan izvor vesti.

 

Fox placa okruglo $ 800 miliona zbog lazi.

A Carlson odlazi.

Nema brige, pojavice se on na nekom Newsmaxu ili slicnom fasistickom izvoru "informacija."

 

 

 

 

 

 

 

 

Uuuu Zoki, kad si ti upao u te ideoloske zamke I podmetanje?

Fox placa 800 mil za prosirenje defamation definicije, I rating, sto ce se lose odraziti na sve medije, jer su sad otvoreni za tuzbe na osnovu onog sto gosti govore. 

Ali drago mi je da ljudi imaju zadovoljstvo za gusenje svega sto nije common think, uskoro ce gledati RTS, sa sadrzajem odobrenim od Ministarstva Istine. 

"Fasistickom izvoru vesti", kako je lako fasizam devalvirao. 

Znas kako, ja se secam kad sam radila za nezavisni medij u SR, I kad smo bili proganjani od Vucica, I etiketirani kao strani placenici i domaci izdajnici.

Secam se I Curuvije, I mnogih drugih. Kad je RTS bio "zlatni standard novinarstva". 

Ali I drago mi je sto se prihvata misljenje da su gledaoci glupi. Ne mogu da procesuiraju dobre I lose vesti.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Uuuu Zoki, kad si ti upao u te ideoloske zamke I podmetanje?

Fox placa 800 mil za prosirenje defamation definicije, I rating, sto ce se lose odraziti na sve medije, jer su sad otvoreni za tuzbe na osnovu onog sto gosti govore. 

Ali drago mi je da ljudi imaju zadovoljstvo za gusenje svega sto nije common think, uskoro ce gledati RTS, sa sadrzajem odobrenim od Ministarstva Istine. 

"Fasistickom izvoru vesti", kako je lako fasizam devalvirao. 

Znas kako, ja se secam kad sam radila za nezavisni medij u SR, I kad smo bili proganjani od Vucica, I etiketirani kao strani placenici i domaci izdajnici.

Secam se I Curuvije, I mnogih drugih. Kad je RTS bio "zlatni standard novinarstva". 

Ali I drago mi je sto se prihvata misljenje da su gledaoci glupi. Ne mogu da procesuiraju dobre I lose vesti.

 

Uffff, sto ga sada udrobi - mediji u USA su i ranije  bili odgovorni za sadrzaje koje emituju, i bilo ih je moguce tuziti - ne znam . Ovaj slucaj nije donio nikakav presedan po tom pitanju, jer jednostavno nema presude - napravljena je nagodba. Niko ne ucutkuje neki nezavisni mali medij, nego medij koji je najgledaniji i koji je uz to darling partije koja drzi vecinu u konresu i ima relativnu vecinu u senatu. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

O'Reilly Factor je decenijama bio broj jedan emisija na kablovsoj TV, mesec dana nakon sto su ga ukinuli niko se toga nije secao.

Mislim da on ima neki podcast, ili slicno

7 hours ago, DJORDJE said:

Rekao bih nista, jer je CNN sada  u vlasnistvu  Warner Bros.

Ma malo se zezam, cisto sumnjam da bi I uticalo, ne znam da li I'm je ostao neko ko ima komercijalnu vrednost

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

 

Uffff, sto ga sada udrobi - mediji u USA su i ranije  bili odgovorni za sadrzaje koje emituju, i bilo ih je moguce tuziti - ne znam . Ovaj slucaj nije donio nikakav presedan po tom pitanju, jer jednostavno nema presude - napravljena je nagodba. Niko ne ucutkuje neki nezavisni mali medij, nego medij koji je najgledaniji i koji je uz to darling partije koja drzi vecinu u konresu i ima relativnu vecinu u senatu. 

 

Pogledaj detalje, pa ces videti da je presedan. Bez obzira sto su se oni, ili osiguranje, odlucili na nagodbu. Nemam ja problem, ja sam od 2012 govorila da tzv "mirni protesti" sa paljenjem I lomljenjem, i identity politics, nece dobro da se zavrse, sacekacu par godina da vam kazem "told you so".

Ko ima relativnu vecinu u Senatu? 😀

Koliko je MSM a koliko onih iole kriticnih prema administraciji? Koji odnos je bio pre 3 godine?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Pogledaj detalje, pa ces videti da je presedan. Bez obzira sto su se oni, ili osiguranje, odlucili na nagodbu. Nemam ja problem, ja sam od 2012 govorila da tzv "mirni protesti" sa paljenjem I lomljenjem, i identity politics, nece dobro da se zavrse, sacekacu par godina da vam kazem "told you so".

Ko ima relativnu vecinu u Senatu? 😀

Koliko je MSM a koliko onih iole kriticnih prema administraciji? Koji odnos je bio pre 3 godine?

Republikanci - 49 naspram 48 demokrata.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zoran59 said:

Fox placa okruglo $ 800 miliona zbog lazi.

A Carlson odlazi.

Nema brige, pojavice se on na nekom Newsmaxu ili slicnom fasistickom izvoru "informacija."

 

E da je "samo" 800 milki, ide tuzba druge kompanije kazu nece prihvatiti nista manje ali traze jasno izvinjenje na FOX-u i to iz usta Takera, a po nekima Tuker izgleda nije na to pristao iako je dokazano da je lik jedno govorio javno a drugo privatno. Npr ostali jos i mogu da se vade da su stvarno mislili da se desila kradja jer nisu uhvaceni u licemerstvu ko Taker.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Nema šanse da iko izvan US mečuje ono što je Mardok davao Karlsonu, ali nije to ni najvažnije od svega.

 

Ono što sam pak primetio jesu dva fenomena, koja se konstantno ponavljaju i imaju korelaciju, odnosno jedan zavisi od drugog. Prvo, opinion mejkeri u medijima takve snage pomisle da su pandan drugog dolaska Hrista na zemlju, a neretko završe misiju zaboravljeni od ogromne većine koja im je prethodno klicala...

 

I tu dolazimo do drugog fenomena, a to je burst i hajp koji takvi likovi dobiju od drugih velikih medija i društvenih mreža. Pa pogledajte samo šta su mediji i mreže širom sveta do sada napravili od Karlsona? Zar broj vesti u mejnstrim medijima, objave na mrežama i analize lika Takera Karlsona u samo jučerašnjem danu ne podstiču pojavu takvih individua i ne ohrabruju vlasnike medija da ih angažuju?

 

I bez obzira da li je za neke mag svog posla a za druge budala, količina pominjanja nečijeg imena a da taj nije oskarovac, dobtinik Nobelove nagrade, osvajač Vimbldona ili Velike nagrade Monte Karla graniči se sa dobrim ukusom.

 

Ovamo budala i mentol, a onda milijarde novinskih redova i televizijskih sekundi posvećenih samo njemu?! Čak i na ovom mestu je Karlson ukrao šou makar na jedan dan, iako je i pre redovno bio pominjan a da nas niko nije primoravao na to...

 

Pa jel smo ozbiljni?

 

A tako je bilo širom planete godinama unazad, što je očigledan primer promocije tih pojava. Jer, i loša reklama je pre svega - reklama. I da ga oni koji ga voršipuju i oni koji ne mogu da ga smisle nisu zajedničkim snagama isticali, svako iz svojih poriva, čovek bi bio nadrkani bloger ili jutjuber, a ne planetarno poznata ličnost kojoj svojevoljno posvećujemo delove naših života i uzduž i popreko.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, bohumilo said:

Taker je, bez ozbiljne sumnje, najvredniji - ne u smislu Alije Sirotanovića/brzine kopanja zemlje kašikom za supu, već u smislu lične marginalne produktivnosti (opšteg) dobra - novinar u Americi. On je onaj dečak koji kaže da je car go, koji ne pristaje na ideološku relativizaciju dobra i zla (baš kao i dete kome još nisu uspeli da isperu mozak u školi, partiji ili na televizoru kolektivističkim memama o "višem dobru" i "našim humanitarcima sa giljotinom"), koji kada neko ubije ili opljačka nevinog čoveka, kada mu zapali kuću ili crkvu jasno vidi i kaže - kao što to vidi i kaže šestogodišnjak - ko je tu zločinac a ko žrtva, ne pristajući na pomodne istoricističke dogme i teorije zavera koje to opravdavaju, niti na kukavičko "gledanju u sto" (tm. Aleksej Navaljni), "šta da se radi", "neće valjda mene" (iako, u njegovom slučaju, baš HOĆE njega, pa je morao više puta da menja adresu jer su šešeljevci dolazili na porodičnu kuću da ga raseljavaju) i slično. Za to je potrebno, da parafraziram jednog ovdašnjeg muzičara, imati i muda i pameti i živaca. 

 

To se neće promeniti (gde god i kako god čovek nastavi svou karijeru). A to što takav novinar ima najuspešniju emisiju u istoriji kablovske televizija zaisto govori nešto dobro o američkom društvu..

Ovo nije ironično napisano za lika koji je uhvaćen jedno 20 puta da priča stvari sa satiričnih sajtova kao da su tačne, da pada na fotošopirane slike i da generalno laže kad god zine? 😄

Edited by Nicklord
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, Angelia said:

 

Fox placa 800 mil za prosirenje defamation definicije, I rating, sto ce se lose odraziti na sve medije, jer su sad otvoreni za tuzbe na osnovu onog sto gosti govore. 

Ali drago mi je da ljudi imaju zadovoljstvo za gusenje svega sto nije common think, uskoro ce gledati RTS, sa sadrzajem odobrenim od Ministarstva Istine. 

 

Zapravo ovo je garancija da medijska scena nece izgledati kao u Srbiji ili Rusiji, gde mozes konstantno nekoga da nazivas lopovom, izdajnikom, teroristom, bez ikakvih posledica, ako imas zaledjinu drzave. Na Zapadu je oduvek postojala odgovornost za klevetu, a ovo je skolski primer.

 

3 hours ago, Nicklord said:

Ovo nije ironično napisano za lika koji je uhvaćen jedno 20 puta da priča stvari sa satiričnih sajtova kao da su tačne, da pada na fotošopirane slike i da generalno laže kad god zine? 😄

Ma Tucker samo lazucka, da parafraziram Velju.

 

https://www.theguardian.com/media/2021/sep/14/fox-news-host-tucker-carlson-i-lie

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Putinov koristni idiot.

 

Jos ovo pa da zavrsim sa tim pajacem, bezveze trositi slova.

 

Quote

Zelenskyy himself is a very dark force. That is obvious if you watch him. It is unmistakable. Who could not see that? This man is a destroyer. He banned a Christian faith in his country and arrested nuns and priests. Oh, but he's a hero, claim our leaders from Chuck Schumer to Mitch McConnell. No, Zelenskyy is not a hero. He is an instrument of total destruction. That is not a defense of his enemies. It's just true and maybe that's why Joe Biden is drawn to him. Biden landed in Kyiv today to promote another world war. 

link

 

 

Quote

 

“It may be worth asking yourself, since it is getting pretty serious, what is this really about? Why do I hate Putin so much?” he said on his Wednesday night show.

Has Putin ever called me a racist? Has he threatened to get me fired for disagreeing with him?” Carlson said. “These are fair questions, and the answer to all of them is: ‘No.’ Vladimir Putin didn’t do any of that.”

Carlson went on to refer to the looming conflict as a “border issue” and described Ukraine as “a pure client state of the United States state department”.

 

link

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Uuuu Zoki, kad si ti upao u te ideoloske zamke I podmetanje?

Fox placa 800 mil za prosirenje defamation definicije, I rating, sto ce se lose odraziti na sve medije, jer su sad otvoreni za tuzbe na osnovu onog sto gosti govore. 

Ali drago mi je da ljudi imaju zadovoljstvo za gusenje svega sto nije common think, uskoro ce gledati RTS, sa sadrzajem odobrenim od Ministarstva Istine. 

"Fasistickom izvoru vesti", kako je lako fasizam devalvirao. 

Znas kako, ja se secam kad sam radila za nezavisni medij u SR, I kad smo bili proganjani od Vucica, I etiketirani kao strani placenici i domaci izdajnici.

Secam se I Curuvije, I mnogih drugih. Kad je RTS bio "zlatni standard novinarstva". 

Ali I drago mi je sto se prihvata misljenje da su gledaoci glupi. Ne mogu da procesuiraju dobre I lose vesti.

 

Ja tek sada procitah ceo post. 

 

Pa ti ne pravis razluku izmedju nametanja misljenja i sirenja lazi. Koliko vidim, ispada da je sirenje lazi deo slobode govora, a obustavljanje lazi (koja nanosi stetu) je ustvari sprovodjenje jednoumlja. I sve to uokvirujes u srpski rezimski sistem informisanja... 😑 kako bih mogla da uzviknes 'fasizam'

 

Evo, MTG i drustvo okolo koje je pokrenulo pitanje plavo crvenog razvoda mozda bi hipoteticki usrecilo drustvo koje navija za tako nesto pa lepo, jednopartijski sistem pa po kubansko, s. koreanskom nacinu zivota... milina. Nema sukoba misljenja, nema proganjanja i sukobljavanja misljenja. Sve je istina, samo je treba saopstiti. 

15 hours ago, Amigo said:

 

 

Sto jos malo ne zategnu odnose sa raznim drzavama u svetu pa se posle cude...?

https://geopoliticaleconomy.com/2023/04/06/dedollarization-china-russia-brazil-asean/#:~:text=China and Russia are trading,trade%2C promoting local payment systems.

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nicklord said:

Ovo nije ironično napisano za lika koji je uhvaćen jedno 20 puta da priča stvari sa satiričnih sajtova kao da su tačne, da pada na fotošopirane slike i da generalno laže kad god zine? 😄

 

Jos 20 puta toliko blantova da ima i dalje bi po stepenu zaludjenosti bio manje los nego fiery but mostly peaceful CNN. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gun Violence Is Actually Worse in Red States. It’s Not Even Close.

America’s regions are poles apart when it comes to gun deaths and the cultural and ideological forces that drive them.

 

Zanimljiva analiza se moze procitati ovde:  https://www.politico.com/news/magazine/2023/04/23/surprising-geography-of-gun-violence-00092413?utm_source=pocket-newtab

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ters said:

Republikanci - 49 naspram 48 demokrata.

Dems 48 + nezavisni koji su njihovi + VP :classic_biggrin:

13 hours ago, DJORDJE said:

 

Zapravo ovo je garancija da medijska scena nece izgledati kao u Srbiji ili Rusiji, gde mozes konstantno nekoga da nazivas lopovom, izdajnikom, teroristom, bez ikakvih posledica, ako imas zaledjinu drzave. Na Zapadu je oduvek postojala odgovornost za klevetu, a ovo je skolski primer.

 

Nemam ja problem, sacekacu vas za par godina :classic_biggrin:

13 hours ago, DJORDJE said:

Tucker se bunio protiv zvanicne politike firme

12 hours ago, Baby said:

 

I sta? Ne treba da ih tuze bez obzira kakve im stete nanosili svojim lazima? Svasta... 

Velika slika Baby, oveca. Uzmi u obzir celu medijsku sliku. Danas ti se svidja da je Fox na tapetu, sutra ti se mozda nece dopasti ko jeste, ali ce "zurnalistika" koja je postala smejurija - sve vise da pati. To znaci da ce te hraniti misljenjem, jer nisi dovoljno sposobna da razumes vesti (po njima, moraju tvoj ograniceni mozak da oslobode od razmisljanja sta je istina a sta laz, mislim sto bi publika tako glupa morala da razmislja o tome, ima visa sila koja ce da odredi sta je ispravno misljenje), malo ce ti prezvakati za tebe, i reci ti sta treba da mislis. Nemam ja nista protiv ako je to tebi ok.

Jel stvarno mislis da je Dominion imao 800 miliona stete? Naravno da nije. To ce verovatno osiguranje isplatiti, nece Fox ili Murdoch sigurno. 

 

Uvek ti govorim kad govoris o ukidanju ustavnih prava, danas oni sutra mi. Sedi i gledaj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...