Jump to content

NBA Draft potencijali, školski superstarovi, bastovi, spavači i ostali..


Bobby Shurda

Recommended Posts

Sta mislite, kuda ce onaj ludi belac da zavrsi, sto komfortno ubacuje sa 9m a nije brzi nego Papalukas u najboljim danima. 🤔 Stajn od ESPNa ga nahvali, ali zar takvi ne zavrse pre u Evropi i onda ovde bude beli krem, nego da uopste budu draftovani. Meni se svidja, ali mislim da nije za NBA - sorry PP. Mada sa svim ovim spejsingom mozda i jeste?

Link to comment
Share on other sites

Dva drafta zaredom se gospodin Jones pravi pametan i izmislja toplu vodu. Vidim da se vec nailazi na mnoge koji ga brane, kao Cam je bio dobar pik and stuff. To sto je uzeo decka koji bi bio dostupan i 10, mozda i 15 pozicija kasnije nema veze. Kao sto nema veze ni to sto je zbog tog izmisljanja tople vode propustio Clarkea, Herroa i ostale (u tom trenutku) ocigledne izbore. Sada se draftuje Smith (koji je skroz ok igrac), ali opet uz reach od jedno 5+ pozicija, opet zaobilazeci igrace koji su za ovaj roster i konkretnu poziciju na draftu znatno logicniji. Zbog glupavog trejda za Paula i jos glupljeg tajminga istog, dolazis u situaciju da si stanjio wing rotaciju, istovremeno ostajuci bez sanse da zadrzis bekap centra te ostavljajuci dubioznu situaciju sa rotacijom i na kecu i na dvojci, a na sve to na vece drafta ne uradis nista da probas da dodjes do jos nekog igraca u rotaciji za dubinu, pa makar to bio i jos jedan ruki. Sad u FA imas samo ubogi MLE i BAE sa kojim mozes doci samo do nekog teskog polovnjaka. Sta radis ti vise, jesi jebeno normalan?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam uboo više u onom zezancija mock draftu pre dve nedelje nego većina ovih stručnjaka dan pre. 

 

 

 

Prva trojica su najočekivanija bila iako su svi tu imali neke infoe eto stručnjaka valjda su im ljudi iskliktali to da barem zarade nešto. 

 

 

 

Bulsi sada već tradicionalno dignu hrabro igrača za kog su mogli i trade down rispekt mada i pitanje ko bi im trejdaunovao kada su svi nešto vrteli pikove. 

 

Cavsi konačno malo difenziv majnded izgleda da su ostali bez lopti na treningu možda sam očekivao nekog od ovih visokih da izaberu ali verovatno su i oni svesni da su se zakucali sa trenutnom ekipom pa daj oko toga da grade. 

 

 

 

Bergamo tu sam uboo, po meni očekivano nastavljaju da skupljaju monstrume iz spejs džema da igraju sa malim duškom praćkouškom 

 

Detroit sram ih bilo a u isto vreme hvala im što su ga skinuli sa tačne jer bih presudio sebi kada ga agencija ne bi birala

 

CAA agencija očekivano čim je pao toliko iako nisam očekivao, želeo sam Haliburtona sa tim pikom ali nemam ništa protiv, @đubrivo. ne znam samo kome će frka da bude pošto sa ovim razvojem situacije mi je jasno ko će se juriti sada u trejdu.

 

Wizardsi idealan fit mislim da kod njih Avdija ima najmanje šanse da bude bust, ako bude krađa neće se ništa promeniti jer će ih i dalje zvati Wizardsi a ako bude promašaj boleće sve k. jer su Wizardsi. 

 

Phx isto ubod na mom mocku, sviđa mi se stvarno fit i pre trejda za pola a nakon njega sam još više bio ubeđen da će se za njega odlučiti. 

 

SAS očekivao sam da će konačno malo odrizikovati sa tim pikom ali definitivno će se ići na siguricu dok god je matori tu i to je ok 

 

Kingsi uzeli realno top 10 prospekta imaju luksuz sa foksom da njega biraju i ako se uklope na bekovskim da bude brutalno ako ne trejdovaće ga I kakav god da bude imaće vrednost nekakvu sve u svemu odličan potez nije to neka topla voda otkrivanje sad

 

NOP po meni dosta čudan izbor očekivao sam nekog čistog beka šutera ili trojčicu defanzivnu, ovako možda planiraju neke trejdove videćemo

 

Seltiksi uzeli šutera znači igraće 5minuta po utakmici, video sam ono sa stopalom.. kod njih je trenutno situacija treba im sve a ne treba im ništa, možda se očekivalo da će uzimati nekog visokog ali dobro™

 

Orlando isto sam predviđao na onom mocku, očekivao sam da ga uzmu i mislim da je dobar fit on i Fultz, video sam Spajk Lija kod ovog na gajbi™ da se veseli nadam se da su i njega trejdovali za mikimausa ili barem šilju

 

 

 

Ovaj #16 ne znam gde je na kraju završio valjda u Detroit eto im taman franšiznog igrača da ga uvaljaju za pikove druge runde u budućnosti iz podgorice 

 

Tanderi uzeli Pokuševskog, očekivao sam ga i ranije ali eto nije na kraju ni bio daleko od lutrijskog pika, ne znam nešto vidim da su svi zadovoljni što je otišao u OKC ja nisam nešto siguran koliko će imati prostora imaju i bazleya I robya tu koji su sličnog profila + matori horford ako ga ne trejduju dalje, mada kome.... nadajmo se najboljem. 

 

Dalas Džoš Grin ripio mu je draft stock pred kraj, zahvalan igrač za ekipu koja je profilisana nema su tu nešto specijalno dodati dobar pik. 

 

Detroit Sadik Bej, šta znam izgleda kao igrač za neki tim koji je već dobro formiran za PO pa da bude dodatna snaga, ne izgleda mi kao neko za Detroit ali videćemo šutera im treba kao i svim krš timovima *winkwink* uostalom

 

Majami slično kao i Dalas fali im klupa doduše njima više gornje pozicije ovaj izgleda kao dobra zamena za jamesa jonsona, može I'm ovaj pik biti prešs #hehe

 

Fila izgleda da se setila da im treba plej svaka čast trebalo im je malo vremena Kaliparijev moskitos, radiće im posao sigurno

 

 

Denver dobar centar kada se već petrušev povukao #hehe, dosta se pričalo o ovom liku pominjali su ga kao potencijalnu krađu a oni imaju fetiš da kradu da odmah stavim i hampton iz Australije a ne njuorka, zna se sve imaju luksuz vole da biraju te zvezde padalice i to je to skidamo kapu 

 

Timbervulfsi kad me kap nije udarila a posle kada sam shvatio trebala je verovatno. 

 

Maleni oftopik ovo je verovatno poslednji put da gledam na TVu draft gde ovi nisu ni znali da je pao trejd ja već pogasio sve legao da spavam i aj kao da pogledam na tviteru ovi javljaju da je trejd ja ponovo palim oni uključuju Kaliparija za sledeći pik I dalje ne znaju da je trejd tek im on govori dok onaj njihov tjorke šamara po tviteru stigao do druge runde. Tako da sam rešio da od sad čitam ona dva retarda da izdiktiraju do 2025.draft itojeto

 

Elem Bolimaro mlati glavom tu nešto u odbrani mogli su i Branka Lazića da uzmu dogovorili bi se sa Zvezdom nekako. 

 

CAA agencija ponovo jedan skandalozan pik u smislu da su mogli komotno da ga biraju sa onim #33 pikom jer je osim njih verovatno sve ostale boleo savršeno k. da ga biraju. već vidim kako me glava boli ako ne bude davao po pesto poena I igrao ko stefkari a neće naravno ta priča oko agencija i igrača

 

Opet Seltiksi ne znam gde će više sa tim igračima verovatno su ga proglasili već za krađu drafta tradicionalno pošto su to jelte Seltiksi sa kraja prve runde tako da je sa srećom dečku ne gine mu fiba liga šampiona. 

 

Juta birala nekog mlađeg ekpea judoa očekivao sam iskreno Trea Jones, ovako ne znam šta da mislim možda Donovan nije oprostio frenčiju španska serija televiza prezenta

 

Timbervulfsi mi ukrali veliku želju napisao sam gore negde da mi se mnogo sviđa kako McDaniels igra nisam doduše siguran koliko će imati prostora u Minesote da se razmaše sa loptom pored dloa ali želim mu sreću. 

 

Raptorsi draftovali kopiju FVVa pa ti idi sine u Nikse za max ugovor

 

Grizliji uzeli Desmond Bane Ivanovića kada ga neće niko, od kakvih su sve poluproizvoda pravili korisne vekove od ovog će verovatno da naprave Kleja Tompsona. 

 

Sve u svemu dosta očekivan draft na kraju što je u suštini po svim prognozama bilo neočekivano ironijeli

Edited by Bobby Shurda
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Dva drafta zaredom se gospodin Jones pravi pametan i izmislja toplu vodu. Vidim da se vec nailazi na mnoge koji ga brane, kao Cam je bio dobar pik and stuff. To sto je uzeo decka koji bi bio dostupan i 10, mozda i 15 pozicija kasnije nema veze. Kao sto nema veze ni to sto je zbog tog izmisljanja tople vode propustio Clarkea, Herroa i ostale (u tom trenutku) ocigledne izbore. Sada se draftuje Smith (koji je skroz ok igrac), ali opet uz reach od jedno 5+ pozicija, opet zaobilazeci igrace koji su za ovaj roster i konkretnu poziciju na draftu znatno logicniji. Zbog glupavog trejda za Paula i jos glupljeg tajminga istog, dolazis u situaciju da si stanjio wing rotaciju, istovremeno ostajuci bez sanse da zadrzis bekap centra te ostavljajuci dubioznu situaciju sa rotacijom i na kecu i na dvojci, a na sve to na vece drafta ne uradis nista da probas da dodjes do jos nekog igraca u rotaciji za dubinu, pa makar to bio i jos jedan ruki. Sad u FA imas samo ubogi MLE i BAE sa kojim mozes doci samo do nekog teskog polovnjaka. Sta radis ti vise, jesi jebeno normalan?!

https://www.brightsideofthesun.com/2020/11/19/21574616/jalen-smith-nba-draft-2020-goggles-hustle-phoenix-suns

 

evo malo o našem piku i o planovima za dalje

Link to comment
Share on other sites

Quote

Myles Powell to sign with Knicks after going undrafted, per @AdamZagoria 

 

The Seton Hall sharpshooter is staying close to home 💯 @brhoops https://t.co/i4CFRYG6Wc

 

Vidim da ga dosta ljudi hvali kao da je najveći snub drafta itd. meni je i logično ti malo bolji snubovi da potpisuju za gore timove gde mogu da se izbore za ugovor. 

 

Gledao sam ga malo voli da forsira i da je glavni baya ima taj mentalitet kao Trier samo ako nije debil kao on onda vrhunski. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

 

Ocigledno je logika iza poteza to sto je znao da zbog trejda vise nema prostora za Baynesa, pa ni nekog ozbiljnijeg vet PF-a, tako da mu je Smith sad osigurac za obe pozicije. Kako je Jalen bio najbolji roll-man u koledz kosarci prosle sezone, cini se da je i na to racunao sada sa Paulom na kecu koji bi na papiru trebalo da izvuce max iz tog dela njegovog skillseta. U pitanju je dobar decko, solidan igrac, bice od koristi verovatno od prvog dana, ali mi smo suplji pa smo suplji i sa njim i bez njega.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Vidim da mnogi smatraju da bi mogao da bude krađa drafta 

 

to sad kad ga nisu uzeli knicksi jebiga, inače bi bio propast

 

vassell je jedna od sigurica drafta u smislu da će mu i patos obezbediti ulogu u nba ligi a to je famozni 3&D

oni koji su ga pažljivo pratili kažu da je jako napredovao za dve zbog korone nepune sezone i da je kli na mestu, ima radne navike i sve

 

super timski defanzivac koji ima prostora da napreduje u 1na1 odbrani

dobar šuter sa puno pozicija, neki maštaju da bi uz napredak u handle departmanu mogao biti neki paul george economy

 

https://www.thestrick.land/strick/draft-profile-devin-vassell-2020-nba-draft-knicks

Link to comment
Share on other sites

Kilian Tillie u Memfisu Dotson u Bullsima to su neki od undrafted igrača koji su se i za prvu rundu pominjali... Za Tilija znam da je imao neke povrede za ovog drugog ne znam šta je u pitanju. 

 

Yurtseven nekadašnji veliki talenat u najavi  u OKC-u isto kao undrafted na onom egzibit vestokoust ugovoru. 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo danas dobar je ovaj Kaningem ima stvarno Dončićeve obrise ali mislim da mu je epski fail što je u ovoj ekipi, ja ne pratim koledž košarku svestan sam limita ali ekipa mu je baš loša imaju mladog trenera (bitno da su mu burazera gurnuli u str štab) hoće da razigrava ali nema koga onda kada uzme sam da rešava izgleda u pojedinim situacijama kao divljak, smešno mi je da mu ni jednom nisu povratnu bacili kada je sam bio na 45, na kraju je iščupao preko 20 u penal završnici a igrali su koliko sam ukapirao sa ne baš toliko dobrom ekipom, on ako održi draft stock u top 3 u ovakvoj ekipi svaka mu čast. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:
 

 

Lepo su izdvojili te pozitivne delove inače imao je jedno 5,6 čistih faulova u napadu klasično probijanje od kojih su mu možda 2 svirali, Ima finu tehniku vođenja za tu visinu ali nije to po meni™ ni blizu nekog elitnog nivoa pre svega u sigurnosti kada uporedim npr. sa Dončićem ili Simonsom koje sam gledao u tim uzrastima (i mlađe) , takođe u odbrani je dosta često kasnio, ali opet ograda da izgleda kao da se dosta "šteka" u igri ima i faktora da se dugo nije igralo itd itd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...