Jump to content

NBA Draft potencijali, školski superstarovi, bastovi, spavači i ostali..


Bobby Shurda

Recommended Posts

7 hours ago, oɹəd™ said:

Ja nešto više i nisam siguran da će da trejduje gsw iako svi to očekuju ovaj im je u suštini idealan fit jedino kada bi upakovali sa viginsom za nekog ekstra igrača samo ne znam ko će to da popushi. 

 

 

ponekad mi @freethrow šalje neke homer-predloge za trejd koji uključuju wigginsa. ja nekako mislim da su dubsi u startu (tj od odlaska duranta) rešili da idu određenom rutom u kojoj a/ nisu želeli da ostanu praznih ruku (to su uspeli) & b/ tražili su igrača koji će im pomoći u sastavu odmah a ne da trejdom obavezno izvuku nešto što se percipira kao dobar biznis. 

 

mogli su oni verovatno d'angela da utope za neki kombo igrača za širinu rostera (što im treba) i pikova ali su se opredelili za igrača sa defacto većim nego što treba ugovorom, kojeg svi percipiraju kao đubre, i ja verujem da oni tu nešto vide, iako to ne znači da će biti u pravu.

 

daklem, ako sam u nešto siguran, to je da wigginsa trejdovati neće ove sezone.

što se pozicije no2 tiče, mislim da je bukvalno sve otvoreno:

 

- može da se desi da taj wiseman pokrši treninge i da ga vide kao kompletnog igrača sa visokim plafonom (koliko razumem, zamera mu se defanziva najviše)

- može da se desi da neka naivčina reši da preda lutrijski pik 2021, mada mislim da je to highly unilikely scenario

- najverovatniji mi je trade down ako su zaključili da imaju nekoga ko im radi posao

Link to comment
Share on other sites

Kolike su šanse da Eric Paškal bude baš baš životinja i da mu se doda još jedna opasna životinja sa drafta i da se pridoda još neki igrač solidan... Ne može ni Bogut to da izgura. Problem koji ja vidim sa Wiginsom nije što je on loš igrač (nije) nego što je glup igrač, a to je užasan problem za iq ekipu poput GSW. Mislim da bi im legao upola dobar igrač atletski, sa slično jadnim šutem i skromnim defanzivnim sposobnostima, ali koji je inteligentan. Užasno je teško nadomestiti Šona Livingstona, Igoudalu, Boguta...  Mislim da jednostavno imaju veće šanse da probaju all-in sa nekim disgruntled all starom nego da trpe 5-6 Bjutiful Majndova tipa Mo Spejts...

Link to comment
Share on other sites

Njima treba prije svega neko dobro defanzivno krilo. Ne moze se sa ovim protiv azdaja kao sto su LBJ, Lenard i kompanija. Posle toga centar. Ja bih bio zadovoljavoljan sa Markisom Gasolom na nekom sitnom ugovorom ili nekim slicnim tipom igraca. Morao bi jos neki bek sa klupe da se nadje za 15-20 minuta. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Ima vec koja nedelja kako se povlaci prica (Dj)Oubre za #2. Ne mislim da je realna, ali svakako da je otprilike to neka logicna varijanta za GSW. Na stranu sto je to iz ugla Sunsa sasvim besmisleno - ne menja se starter-value igrac za pika na ovakvom draftu, pa makar on bio i top3. Draftovanje i zadrzavanje rukija nema racio za Dubse iz stotinu razloga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Pa ko kaze da je lutrijski? Ne secam se da sam ga negde video projektovanog iznad #18, uglavnom je svuda i dalje na late 1st rnd.

 

Jel ovo obrnuti Pero na prosloj strani okacio svoj mock ili neki in general? Ako je njegov, onda prastajte. Nego videh da je ovaj tu 11, reko dal je realno da je toliko skocio. 

Link to comment
Share on other sites

Moj je mock mislio sam da je očigledno,

 

on obitava po analizama baš široko nije on uopšte daleko od lutrije pogotovo u ovakvom draftu... ja mislim pre da će ga oni uzeti pogotovo što su onoliko jurili porzingisa a po meni ima stvarno neke njegove bljeskove a i da neće uzimati više nekog instant igrača jer je očigledno da im je potreban rebuild pa i da će uzimati nekog ne odmah nba ready igrača kao ranije +imaju istoriju negadljivosti na euro igrače možda i u trade downu mada ne vidim što ga ne bi I sa te pozicije uzeli pitanje je koliko je on baš late round kako se misli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Of all the myriad areas of potential on-court improvement for next season’s New York Knicks, one towers above all others: shooting. This meta-need is dipped in chocolate, sprinkled with gold dust, with the aroma of a thousand just-cut lawns and perched on a pedestal the size of a moderately-sized planet. Shooting, shooting, and a little more shooting. It’s the need around which all other offseason needs orbit. It has gravity, this need, something few Knick players have possessed in recent years. Long range reinforcements — after a near decade of subpar 3-point shooting, by modern NBA standards — are well overdue.

The Knicks pick eighth, 27th and 38th in the upcoming draft. One name that should be on Leon Rose’s radar is Isaiah Joe out of the University of Arkansas, because that kid can seriously shoot.

Joe is projected to go anywhere in the 20-40 range on November 18th, but the way the league puts a premium on pure shooters, it’d be a shock to see him slip out of the first round. In two years at Arkansas the 6-foot-5, 21-year-old wing was incandescent from deep. An injury in the middle of last season contributed to an unremarkable 34.2% from three in his sophomore campaign, but he did launch a whopping 10.6 triples a game, the second-most in the country. This after shooting 41% on eight 3PAs per game as a freshman for a two-year average of 38% on 9.1 3PAs.

 

https://www.thestrick.land/strick/who-is-isaiah-joe-why-should-you-want-him-knicks-2020-nba-draft

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam taj Arkansas poslednje 3 sezone kao nezdrav, i sto sam morao i sto nisam. Uzbudljivo je bilo gledati Masona i Isaiaha, bilo je tu dosta veceri kad im se tako otvaralo da bi uterali kamione i slepere protivniku. Mason je na koledz nivou dosta kompletniji napadac bio, a uz to i objektivno znatno racionalniji. Joe je stvarno uzimao bas svakakve suteve, bilo je tu bas ono serengeti divljine egzotike. Medjutim, vrlo lepa forma, elevacija, izbacaj i solidna brzina. Nisam ubedjen da sa vec izgradjenim sklonostima koje ima i nedostatkom drugih, pre svega skorerskih kvaliteta, moze da nadje mesto u rotaciji NBA ekipe. A da ga gotivim ovako, tu nema dileme, kao i brata mu Masona.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, đubrivo. said:

 

Of all the myriad areas of potential on-court improvement for next season’s New York Knicks, one towers above all others: shooting. This meta-need is dipped in chocolate, sprinkled with gold dust, with the aroma of a thousand just-cut lawns and perched on a pedestal the size of a moderately-sized planet. Shooting, shooting, and a little more shooting. It’s the need around which all other offseason needs orbit. It has gravity, this need, something few Knick players have possessed in recent years. Long range reinforcements — after a near decade of subpar 3-point shooting, by modern NBA standards — are well overdue.

The Knicks pick eighth, 27th and 38th in the upcoming draft. One name that should be on Leon Rose’s radar is Isaiah Joe out of the University of Arkansas, because that kid can seriously shoot.

Joe is projected to go anywhere in the 20-40 range on November 18th, but the way the league puts a premium on pure shooters, it’d be a shock to see him slip out of the first round. In two years at Arkansas the 6-foot-5, 21-year-old wing was incandescent from deep. An injury in the middle of last season contributed to an unremarkable 34.2% from three in his sophomore campaign, but he did launch a whopping 10.6 triples a game, the second-most in the country. This after shooting 41% on eight 3PAs per game as a freshman for a two-year average of 38% on 9.1 3PAs.

 

https://www.thestrick.land/strick/who-is-isaiah-joe-why-should-you-want-him-knicks-2020-nba-draft

 

Sad izgleda svako ko šutne 9 puta za tri na utakmici iznad 20% je Stefkari novi... više me na Tajlera Dorsija podseća

Link to comment
Share on other sites

Ko zna šta oni traže, imali su tog nekog 3&d iz 2. runde u Dotsonu ništa od njega nisu napravili imaju I Brazdeikasa koji je odigrao vrhunsku sezonu u G ligi pitanje je i on koliko će igrati. 

Iskreno ne znam ni gde će sa toliko igrača na već postojeći mladi roster  ne bi me čudilo da spoje taj 27. pik I taj druge runde u neku trejd varijantu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...