Jump to content

NBA Draft potencijali, školski superstarovi, bastovi, spavači i ostali..


Bobby Shurda

Recommended Posts

Da li će Topić igrati u NBA, to samo zavisi od ekipe koja ga draftuje. Mora se imati baš dosta sreće, jer to odlučuje pravac karijere.

 

Idealni bi bili San Antonio, Minesota, Majami, Toronto, Čikago, Vašington i Juta. Sve drugo je dugoročno zabetonirano.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

Po meni Topić u najgorem slučaju ima Marko Jarić karijeru u NBA, nije fizički lošiji od njega naprotiv ima mnogo bolji/brži prvi korak.

 

 

s'tim sto je marko jaric u prajmu bio jedan od najboljih defanzivaca koje je evropa videla; tek njegov odlazak u nba i putanja kojom je isao do adriana lime, nije nesto sto se moze porediti sa topicem.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, uini said:

 

s'tim sto je marko jaric u prajmu bio jedan od najboljih defanzivaca koje je evropa videla; tek njegov odlazak u nba i putanja kojom je isao do adriana lime, nije nesto sto se moze porediti sa topicem.

Jarić je otišao u NBA sa respektabilnim CV ijem , više ih poredim u smislu NBA dometa, igrački se razlikuju, ali imaju slične fizičke atribute i nijedan na NBA nivou ne može biti skor frst igrač, nijedan nije izrazit šuter, ali nisu ni kamenjari.

Topić je mnogo mlađi i imaće više upitnika u momentu odlaska nego Jarić koji je bio formiran igrač, ali su NBA timovi sada spremniji da daju šansu i da rizikuju bez obzira na upitnike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Terry said:

Verujem. Ali šta onda? Direkt u NBA tim... to je veliki rizik. Ili Draft and stash negde u Evropu što je bolje. Neki Asvel....Valensija?

Ostali su rekli, ne vidim ga nigde drugde u Evropi osim Zvezde ako ostane. Mada se ja više slažem sa @Kooineeperk-om, najrealnija opcija je da pređe u Zvezdu na polusezonu ove godine, ako se bude napravio prostor na kecu za njega.

 

Direkt u NBA nije veliki rizik, pogotovo ako bude draftovan visoko i od tima koji će mu odmah dati ozbiljne minute. Izuzetno retki su lutrijski pikovi koji nisu odmah dovedeni da igraju za timove koji su ih draftovali.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

svaka cast malom topu ali plasim se da ce biti velikih razocarenja kakav se hajp podigao oko njega. mozda bude dobar nba igrac ali daleko je to da se provali sa 18 godina za pleja koji nije carobnjak asistiranja, nije ludo brz i nije ludi trpach koseva

Pa Nikola je baš brz, izuzetno dobar asistent i ume da trpa - ima više od 20 poena po utakmici u ABA ligi iako je igrao povređen (sa maskom) neko vreme. Ok, priznajem da daje većinu poena na ulaze koji su izuzetni i da mu je šut iz igre nekonstantan ali imam utisak da ga malo potcenjuješ. 

Link to comment
Share on other sites

ne znam, mozda ga potcenjujem ali to "bas brz" nije isto u aba, euroleague (gde tek treba da igra, jednom) i nba, gde je pojam brzine bekova i plejmejkera specificno, neki stelarni u odnosu na el (koji jos nije igrao).

 

"izuzetno dobar asistent & ume da trpa" se isto razlikuje na pomenuta tri nivoa. mozda je stvarno lud igrac, videcemo, za sada mu je aba neophodna kilometraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U NBA trenutno igraju takvi kurtoni kao što su Maledon i Kilian Hayes. Topić je već sad bolji igrač od njih dvojice (da ne pričam koliko su od te dvojice bolji premium evroligaški bekovi). To samo govori koliko je sreća bitan faktor. Topić će sledeće sezone igrati ili u NBA ili u Zvezdi, ja bih rekao da su šanse 50-50.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Smešan igrač je Hayes, možda i smešniji od Maledona.

 

apsolutno nije smesan, samo sto ima los-nekonstantan sut.

 

malo je bezveze pisati kako je topic od 18 godina i cca 7 tekmi u aba ligi vec presisao igraca koji ima na najvisem nivou jednu ili dve mane a solidno kvaliteta.

edit

ovo su njegove aktuelne tekme

 

https://www.basketball-reference.com/players/h/hayeski01.html

Link to comment
Share on other sites

Dosta je daleko taj draft na leto i ne treba se zaletati sa Topićem da je bolji od NBA igrača, Đurišić je npr. prošle sezone na "Stevan Jelovac" turniru u ovo neko vreme izuseravao blizance Ozara i Amena Tompsona pa na kraju nije ni draftovan a ova dvojica će dugo biti u NBA ligi. A sigurno ima mali milion sličnih slučajeva. 

 

Što se Hejsa konkretno tiče kada ste ga već spomenuli on je bio brutalan prospekt ali je imao mnogo lošu tu tranziciju u čuvenoj korona sezoni gde se nije znalo ništa, propustio je i onu balon završnicu Nemačke lige a pre toga ko zna koliko je propustio kada su bile izolacije itd. I tako zarđalog su ga bacili lavovima u Detroitu gde su razbili sve i ostavili njega kao jedinog oko koga se vrtela priča a nije bio psihički spreman očigledno.

 

Uostalom cela ta 2020. draft klasa ima "kasno paljenje" osim eventualno Edvardsa. 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inače malo kada smo kod talenata, za sada ovaj projekat NBA gde se igrači draftuju iz G lige nije se pokazao baš kao previše sjajan.

 

Verovatno će se to vremenom iznivelisati pogotovo što će i na sledećim draftovima biti sve veći broj igrača odatle ali eto čisto kao neko zapažanje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
12 hours ago, Dracarys said:

Haha, očekivao sam da je Topić pametniji, ala će mu ovo uništiti draft i otići će u neku ekipu gde će dobijati 0 minuta.

Hvala ti Grofe, tvoja moć predviđanja je dobro poznata na ovom forumu :Hail: Znači, očekujemo Topa kao top pika (i samo ime mu ime u prilog) :classic_biggrin:

 

Napisao sam na KKCZ temi, mnogo mi je drago što je Nikola odabrao ovaj put. Dokazao je da se ne plaši izazova, što je odlika svakog pravog takmičara. Mogao je da ostane u Megi i da puni statistiku i da bude Top 5 pik, ali izabrao je hrabriji i teži put - što će mu značiti mnogo više nego da nastavi da igra tekme u ABA ligi sa klubom bez rezultatskog imperativa. Em će igrati više utakmica (ABA i Evroliga), em će trenitari sa Teom, em će igrati protiv najboljih igrača koja Evropa ima, što će ga učiniti spremnijim za NBA. I naravno ... ispuniće svoj dečački san, igrajući za klub koji navija, sa 18 godina ima da igra u Areni ispred 20,000 napaljenih zvezdaša. Svaka mu čast na karakteru, to je čovek!

 

Iako izgleda kao rizičan potez na prvi pogled, verujem da je MANJE rizičan potez nego da je ostao u Megi. On se već dokazao u Megi i ABA ligi, vreme je za veći izazov - ljudi napreduju preko izazova, ne u zoni komfora! Samo da dobije dobre minute i nema zime za njega. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Joj, ja sam mislio da o draftu ne znam puno, ali vi nemate pojma. Topić je mogao samo na osnovu statistike da bude biran visoko, makar neko 6-7 mesto, u Megi je imao slobodu da radi šta hoće sa 34 minuta po utakmici, a u CZV postoji velika šansa da mu statsi mnogo padnu.

 

Nije kao da je bilo mnogo davno kada je jedan Luka Dončić izabran sa trećeg mesta na draftu, a bio je MVP Evrolige sa 19 godina, a prethodno šampion Evrope sa Slovenijom. Sve mu je išlo na ruku, pa ipak nije izabran kao prvi.

 

Ne znam šta vi očekujete od Topića u back up ulozi. Vidite kako je Wemby sakrio svoju šupljinu, tako što je pred odlazak na draft nije igrao EL, samo je nabijao statse i to mu se osladilo, jer Sparsi misle da će biti baja za pet godina (nevažno je, hoće li biti ili ne).

 

Ne znam da li ste ispratili koliko igrača koji su birani u 6-10 mesta na draftu su u prvoj godini dobijali jako slabu minutažu i prostor, samo što nisu imali sreće na draftu.

 

Svake godine kada spremam fantazi draft i posle kada malo prođe sezona se čudim faktoru sreće kako se neki 16. pik probio sa većom minutažom, samo jer je upao u povoljan tim po njega, a recimo Hendriks u Juti i Voker u Indijani birani kao osmi i deveti imaju golemu đoku, jer slabo su šta dobili od minuta.

 

Napisao sam post na vrhu stranice da Topić mora imati mnogo sreće koji će ga tim draftovati, ako se bude kotirao visoko na draftu, postoji šansa da ga uzme tim u kome će dobiti poseban prostor, ali njega boli uvo, stoga, biće i to naplaćeno.

Edited by Dracarys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pazi u Aba ligi mu mozda i ne padnu statsi jer je pitanje koliko ce Teo biti korišten u totalnoj nebitnoj Aba ligi tako da očekujem da će na većini utakmica biti na 25mpg.

 

Svesno je prihvatio rizik igranja u EL,ali je Zvezda u takvom kanalu da Topic ispada sada kao spasioc i verovatno ce i u EL imati bar 12mpg.

 

Meni deluje kao win win situacija jer verujem da Top može biti faktor na EL nivou,a u Aba ligi neće mnogo kalirati.

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

NBA klubove bukvalno ne zanima statistika, i nista sem onog kako oni misle da pomenuti igrac moze da izgleda u USA. 

 

Topic vec ima usmeno obecanje jednog kluba, tako da su sanse da padne ispod petog mesta na draftu, gotovo nemoguce. Osim ako taj klub ne krene da gazi sve redom, ali teska prica. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...