Jump to content

NBA Draft potencijali, školski superstarovi, bastovi, spavači i ostali..


Bobby Shurda

Recommended Posts

Inače čitao sam negde da je RJ Hampton radio sa Majkom Milerom (onim pravim a ne sa onim starkeljom iz Niksa) na šutu, klasična ladidada pričica pred draft ovaj ga kao hvali e sada da li je iz kurtoazije ili ima tu nešto ipak je lik po meni imao jednu od lepših mehanika šuta na stranu što je upadalo u solidnim količinama naravno. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ako trazite vrhunskog sutera u drugoj rundi onda pre svega treba da vam budu interesantni Merrill i Alexander. Pritom ni jedan ni drugi nisu tek samo suteri i donose jos kvaliteta.

 

ružna imena, you gotta look at that 

prvi me podseca na deterdžent a drugi na averidzara hotel gde je za ručak stalno belo meso u besamel sosu 😕

 

šalim se, oguglacu ih, hvala 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, oɹəd™ said:

Ko zna šta oni traže, imali su tog nekog 3&d iz 2. runde u Dotsonu ništa od njega nisu napravili imaju I Brazdeikasa koji je odigrao vrhunsku sezonu u G ligi pitanje je i on koliko će igrati. 

Iskreno ne znam ni gde će sa toliko igrača na već postojeći mladi roster  ne bi me čudilo da spoje taj 27. pik I taj druge runde u neku trejd varijantu. 

 

Nije to do Knicksa. Ne mozes pitu od brabonjaka praviti. Vremenom se sve vise potvrdjuje da je 80% do samog igraca. Ako ne ispliva, znaci da jednostavno nije taj materijal za koji je smatran, da li zbog realnog nedostatka kosarkaskog talenta ili glave/mindseta, sasvim je nebitno. Cini se da je zbog ove corona igranke i konsekventno pada capa ruki ugovor postao znatno interesantniji. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Nije to do Knicksa. Ne mozes pitu od brabonjaka praviti. Vremenom se sve vise potvrdjuje da je 80% do samog igraca. Ako ne ispliva, znaci da jednostavno nije taj materijal za koji je smatran, da li zbog realnog nedostatka kosarkaskog talenta ili glave/mindseta, sasvim je nebitno. Cini se da je zbog ove corona igranke i konsekventno pada capa ruki ugovor postao znatno interesantniji. 

 

Nisam ja ni mislio za njih da su pita burito nego pričam da oni generalno ne znaju šta će sa tim potencijalno zahvalim rotacijskim igračima iz 2. runde na stranu što istorijski ili su poklanjali te pikove kao riža čokoladu za slavu ili su bili epski failovi uz stash euro koje nikada nisu više ni pogledali... jedino je Ariza bio ubod koji je otišao u trejdu za tebe pre iks godina a još igra čovek i sada Robinson potencijalno koji je na neki srećan način skliznuo u drugu rundu iako je bio već viđen u LA kada su uzeli Wagnera. 

Link to comment
Share on other sites

Malachi Flynn, PG, San Diego State University

6-foot-2, 185 lbs, 22 Years Old

Strengths

Flynn is a very polished point guard, and was probably the best pick-and-roll player in college basketball last season.  He takes smart angles around screens, changes speeds to keep the defense off balance, forces the defense to commit, and can hit the roll man as well as the weak side. The live ball passes I saw looked easy and comfortable for him, and he’s excellent at using his eyes to manipulate defenses. He showed creativity and patience in creating passing angles, accuracy to hit tight windows (particularly on pocket passes, including some live ball flashes), and the ability to make every pass out of the pick and roll. 

 

https://www.thestrick.land/strick/late-round-point-guards-part-3-malachi-flynn-knicks-nba-draft-2020

Link to comment
Share on other sites

ESPN’s draft expert Jonathan Givony decided to drop a league intel draft bomb today.

 

Unless a surprise trade completely disrupts the top of the draft, LaMelo Ball, Anthony Edwards and James Wiseman are likely to make up the top three in some order, according to conversations with multiple team executives, scouts and agents. Most NBA front offices are operating under the assumption that Ball is going No. 1 — either to the Minnesota Timberwolves or a team that trades up to select him.

 

Moving along, though, there’s a bit of a surprise about how things might shake down for the Knicks at pick No. 8:

After those three, the second tier includes Deni Avdija, Obi Toppin, Isaac Okoro, Tyrese Haliburton, Onyeka Okongwu and Patrick Williams. Those players appear likely to make up picks Nos. 4-9 in some order.

 

But why wouldn’t the Knicks just take Killian Hayes in that spot, a draft Twitter and Knicks fan darling? Well, apparently he, along with oft-rumored target Devin Vassell, are among those that Givony thinks will for sure go in the 10-20 range:

 

There is far less consensus around the league after that top nine. Devin Vassell, Killian Hayes, Aaron Nesmith, Tyrese Maxey, Precious Achiuwa, RJ Hampton, Kira Lewis and Saddiq Bey are the most likely to land among teams in the top 20.

 

Aleksej Pokusevski, Cole Anthony, Jalen Smith and Josh Green could also go that high, though their draft ranges appear to be a bit wider.

And finally, here’s the last nugget to chew on before I draw whatever final(ish) conclusion from this article:

With the exception of the New York Knicks at No. 27, picks Nos. 21-30 include most of the best teams in the NBA, which will likely alter teams’ decision-making here. Older prospects ready to play a role immediately will be at a premium, along with multipositional wings, backup point guards or centers, and potentially some international prospects willing to be stashed to conserve roster spots.

 

Upperclassmen such as Malachi Flynn, Desmond Bane, Jordan Nwora and Xavier Tillman have seen their stock rise in recent weeks for those reasons, positioning themselves firmly in this range due to their plug-and-play nature. The fact that players will have only one month to go from hearing their name called to stepping on the floor for a regular-season game could very well change how teams value late first-rounders.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oɹəd™ said:

Denveru je on od svih timova čini mi se najmanje potreban s'obzirom da su prošle sezone draftovali Bol Bola koji je dosta sličan profil igrača njemu 

Pa dobro, bar će ga Jokić naučiti kako da nabije kilažu.

 

Hot take ... biće bust. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Darko said:

 

Hot take ... biće bust. 

 

pokuševski? pa nije to hot take, na tako malo kilograma i sa šutem koji lepo izgleda ali je procentualno loš, hot take je reći da će uspeti u ligi a ne da će propasti.

 

ja bih birao radije njega nego gomilu averidžara na ovom draftu ali se ne zanosim da su mu šanse za uspeh velike.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, đubrivo. said:

 

oće obi van kenobija da nam uteraju

 

Ja nešto ne verujem da će on stići do Niksa a i ako ga uzmu znači da Randle 100% ide što je opet dobro.

 

 

Inače mi je smešno to pomalo ekstremno robovanje godinama na draftu ako smatraš da ti je dobar igrač i da je pogodak svakako ga imaš na tom ruki skejlu +1max ugovoru ako se pokaže i u najboljim godinama da li je to 19 ili 23 nebitno totalno kada i najstrpljiviji timovi čekaju nekog maks 3 godine... poslednji i najbolji primer Mičel koga nisu uzeli zbog godina na stranu što je imao 21 godinu kao da je ne znam koliko imao kao Ton Mejker.

Edited by oɹəd™
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oɹəd™ said:

 

Ja nešto ne verujem da će on stići do Niksa a i ako ga uzmu znači da Randle 100% ide što je opet dobro.

 

 

nije dobro zato što bacaš pik na lika koji nema prostora da pomogne knicksima, kakav je danas, takav će biti i za 5 godina

 

slažem se za godine generalno, ja bih se vratio na 21-23 kao u old days, to je za ovaj nivo košarke najbolje ako nisi luka dončić i ostali outliers.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, đubrivo. said:

 

nije dobro zato što bacaš pik na lika koji nema prostora da pomogne knicksima, kakav je danas, takav će biti i za 5 godina

 

 

Pa dobro je jer će da ga možda utope za pik u gornjem domu onda opet imaš još jednog prospekta...uostalom ko ti garantuje da će im iko pomoći sa ovog drafta...ne razumem se u te koledž turnire ali koliko znam on uopšte nije bio loš sa tom njegovom ekipom a u najmanju ruku se radi o nekom ne tako dobrom timu.

 

Jbg ako on padne do Niksa znači da su već otišli Lamelo, Avdija, Hayes, Haliburton i da su ostali samo od tog gornjeg doma visoki a on mi se od svih ovih najviše sviđa i najviše uklapa u ekipu a nešto ne verujem da bi Vassell-a uzimali odatle.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...